Merhabalar
Forum Gerçek üyesi değilsiniz ya da Üye Girişi yapmamışsınız.
Sitemizden tam olarak yararlanabilmek için;
Lütfen Buraya tıklayarak üye olunuz.
Forum Gerçek

Forumları Okundu Kabul Et Bugünkü MesajlarYazdığım Cevaplar Açtığım Konular Kim Nerede
Geri git   Forum Gerçek > Türkiye ve Dünyadan Haberler > Ülkemiz ve Dünya Gündemi

Ülkemiz ve Dünya Gündemi Ülkemizde ve Dünyada yaşanan gelişmelere dair haberler

Seçenekler
Eski 03.07.21, 01:41   #11
NaNaNe
Ne Mutlu Türküm Diyene

NaNaNe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 1623
Ettiği Teşekkür: 35770
Aldığı Teşekkür: 33573
Rep Derecesi : NaNaNe şöhret ötesinde bir itibarı vardırNaNaNe şöhret ötesinde bir itibarı vardırNaNaNe şöhret ötesinde bir itibarı vardırNaNaNe şöhret ötesinde bir itibarı vardırNaNaNe şöhret ötesinde bir itibarı vardırNaNaNe şöhret ötesinde bir itibarı vardırNaNaNe şöhret ötesinde bir itibarı vardırNaNaNe şöhret ötesinde bir itibarı vardırNaNaNe şöhret ötesinde bir itibarı vardırNaNaNe şöhret ötesinde bir itibarı vardırNaNaNe şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Keyifli
Standart Cevap: İçinden Geçeni Söyle (2020-2021)

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Heliosaga Mesajı göster
Yazı ekşiden.. Bana ait değil ama benim şu durumda düşüncelerimi pekiştiren çok güzel bir yazıdır bu.. Biz bunu anlatmaya çalışıyoruz.
Heh işte tam olarak böyle, bende aynı düşüncedeyim.

Hala aşı olmadık ve mümkün olduğunca geç olucaz.

Şimdide 2 doz sinovak işe yaramıyor 3. doz biyontek olacaksınız diye dayatmaya kalkıyorlarmış.

İlla o biyonteki millete vuracaklar.

NaNaNe isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
3 Üyemiz NaNaNe'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 03.07.21, 01:56   #12
OkyanusunKalbi
WoodStock

OkyanusunKalbi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 3011
Ettiği Teşekkür: 39723
Aldığı Teşekkür: 60279
Rep Derecesi : OkyanusunKalbi şöhret ötesinde bir itibarı vardırOkyanusunKalbi şöhret ötesinde bir itibarı vardırOkyanusunKalbi şöhret ötesinde bir itibarı vardırOkyanusunKalbi şöhret ötesinde bir itibarı vardırOkyanusunKalbi şöhret ötesinde bir itibarı vardırOkyanusunKalbi şöhret ötesinde bir itibarı vardırOkyanusunKalbi şöhret ötesinde bir itibarı vardırOkyanusunKalbi şöhret ötesinde bir itibarı vardırOkyanusunKalbi şöhret ötesinde bir itibarı vardırOkyanusunKalbi şöhret ötesinde bir itibarı vardırOkyanusunKalbi şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Bitkin

Bütün gün totosunun üstüne oturup bir halta yaramayan şahısların durmadan birşeyleri eleştirmesi sinirlerimi bozmaya başladı artık.

Bi işe yaramadığınız gibi insanların kafasını da karıştırıp durmayın.

Aşı ileride hasta etmezse size sinir olmaktan hasta olacağız.

Eski 03.07.21, 02:56   #13
Rosebud
Müdavim

Rosebud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 950
Ettiği Teşekkür: 20337
Aldığı Teşekkür: 27192
Rep Derecesi : Rosebud şöhret ötesinde bir itibarı vardırRosebud şöhret ötesinde bir itibarı vardırRosebud şöhret ötesinde bir itibarı vardırRosebud şöhret ötesinde bir itibarı vardırRosebud şöhret ötesinde bir itibarı vardırRosebud şöhret ötesinde bir itibarı vardırRosebud şöhret ötesinde bir itibarı vardırRosebud şöhret ötesinde bir itibarı vardırRosebud şöhret ötesinde bir itibarı vardırRosebud şöhret ötesinde bir itibarı vardırRosebud şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Aşı Olanlara İyi Haber!

Ortaçağda bütün dünya, dünya dönmüyor diyordu; Galile diye bir adam çıktı dünya dönüyor dedi geç de olsa herkesi dize getirdi ama kanıtları vardı, şimdi herkes dürümcüsünden köftecisine kimsenin bilmediği şeyler bildiğini iddia edip egosunu tatmin etme yarışında fakat hiç kimse meselâ mRna aşılarının bağışıklık sistemini tetikleyerek meme kanseri oluşumu aşamasındaki kişilerin göğsündeki lenf bezlerinin şişmesine neden olduğu için meme kanserinin erken teşhis edilmesini sağladığını ve doktorların mrna aşısı olmuş kadınların aşıdan en az 4 ay sonra memogram testi yaptırması gerektiğini tavsiye ettikleri gerçeğini bilmiyor.
Alın size ekşi adamın bilmediği bir şey de benden olsun.

TEARS AND SOUVENIRS
Rosebud isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
2 Üyemiz Rosebud'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 03.07.21, 12:54   #14
Heliosaga
Cehennem Yolcusu

Heliosaga - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 1738
Ettiği Teşekkür: 26523
Aldığı Teşekkür: 34746
Rep Derecesi : Heliosaga şöhret ötesinde bir itibarı vardırHeliosaga şöhret ötesinde bir itibarı vardırHeliosaga şöhret ötesinde bir itibarı vardırHeliosaga şöhret ötesinde bir itibarı vardırHeliosaga şöhret ötesinde bir itibarı vardırHeliosaga şöhret ötesinde bir itibarı vardırHeliosaga şöhret ötesinde bir itibarı vardırHeliosaga şöhret ötesinde bir itibarı vardırHeliosaga şöhret ötesinde bir itibarı vardırHeliosaga şöhret ötesinde bir itibarı vardırHeliosaga şöhret ötesinde bir itibarı vardır

@OkyanusunKalbi

Bu sözler bana ise hiç gücenmedim. Çünkü çok duygusal davrandığına eminim. Sen aşının gerekliliğini savunabilirsin bununla ilgili çok sağlıksal nedende sunabilirsin. bende aşının gerekliliğinin sadece bireye bırakılması gerektiğini devletler ve basın kurumların korku kartını kullanarak kitleleri manipule edilemeyeceğini mantıksal tezlere dayanarak savunuyorum. Kimseyi kobay olmaya zorlamanın bir yararı yok.

Daha bugün kadir has üniversitesi aşı olmayanları kampüse alamayacağını duyurdu buna hak veriyorsanız bana özgürlükten bahsetmeyin.^^ Buna hak vermiyorsanız ama insanların kendi iradeleriyle aşı olmasını savunuyorsanız sorun yok.

Toplumsal sağlık adı altında dayatmayı görebilmek önemlidir. Korku kullanarak basının yayınladığı araştırmalar(!) geçersizdir öngörülemezdir.^^

Ne zaman bu aşının gerçekten ruhsatlanması tamamlanır ve yan etkileri tamamen raporlanırsa bende o gün bu aşıyı olurum. Herkes olur emin olabilirsin.
Eski 03.07.21, 13:01   #15
Heliosaga
Cehennem Yolcusu

Rep Derecesi : Heliosaga şöhret ötesinde bir itibarı vardırHeliosaga şöhret ötesinde bir itibarı vardırHeliosaga şöhret ötesinde bir itibarı vardırHeliosaga şöhret ötesinde bir itibarı vardırHeliosaga şöhret ötesinde bir itibarı vardırHeliosaga şöhret ötesinde bir itibarı vardırHeliosaga şöhret ötesinde bir itibarı vardırHeliosaga şöhret ötesinde bir itibarı vardırHeliosaga şöhret ötesinde bir itibarı vardırHeliosaga şöhret ötesinde bir itibarı vardırHeliosaga şöhret ötesinde bir itibarı vardır

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi NaNaNe Mesajı göster
Heh işte tam olarak böyle, bende aynı düşüncedeyim.

Hala aşı olmadık ve mümkün olduğunca geç olucaz.

Şimdide 2 doz sinovak işe yaramıyor 3. doz biyontek olacaksınız diye dayatmaya kalkıyorlarmış.

İlla o biyonteki millete vuracaklar.

3.doz fikri de bizim ülkemizden çıktığını belirtirim ablam. Bu aşılar iki doz yetiyor deniyordu şimdi de üçüncü doz konuşuluyor. Hani iki doz koruyordu?

Küresel dünya üzerinde etkin güce sahip olan medya ve ilaç sektörünün bugüne kadar covid-19 üzerinde aşı ikna çabalarının raporlarla değilde "bakın şu varyant öldürücü" "aslında x doz da gerekli gibi" trajikomik açıklamalar yapmaları normal. Ha birde bu aşıya karşı yükselen muhalif bilim seslerini sansürlemek, baskıya uğratmak da çok normal(!)

Toplumlara "aslında siz kobaysınız biz üzerinizde deneye deneye bu hastalığı yok edeceğiz arada ölenlerinizde olacak hatta sakat kalabilenleriniz de olabilir ama kusura bakmayın zaten isteseniz de bakamazsınız çünkü onam formunu imzaladınız tamam mı?" diyecek halleri yok.
Eski 03.07.21, 16:34   #16
OkyanusunKalbi
WoodStock

Rep Derecesi : OkyanusunKalbi şöhret ötesinde bir itibarı vardırOkyanusunKalbi şöhret ötesinde bir itibarı vardırOkyanusunKalbi şöhret ötesinde bir itibarı vardırOkyanusunKalbi şöhret ötesinde bir itibarı vardırOkyanusunKalbi şöhret ötesinde bir itibarı vardırOkyanusunKalbi şöhret ötesinde bir itibarı vardırOkyanusunKalbi şöhret ötesinde bir itibarı vardırOkyanusunKalbi şöhret ötesinde bir itibarı vardırOkyanusunKalbi şöhret ötesinde bir itibarı vardırOkyanusunKalbi şöhret ötesinde bir itibarı vardırOkyanusunKalbi şöhret ötesinde bir itibarı vardır

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Heliosaga Mesajı göster
@OkyanusunKalbi

Bu sözler bana ise hiç gücenmedim. Çünkü çok duygusal davrandığına eminim. Sen aşının gerekliliğini savunabilirsin bununla ilgili çok sağlıksal nedende sunabilirsin. bende aşının gerekliliğinin sadece bireye bırakılması gerektiğini devletler ve basın kurumların korku kartını kullanarak kitleleri manipule edilemeyeceğini mantıksal tezlere dayanarak savunuyorum. Kimseyi kobay olmaya zorlamanın bir yararı yok.

Daha bugün kadir has üniversitesi aşı olmayanları kampüse alamayacağını duyurdu buna hak veriyorsanız bana özgürlükten bahsetmeyin.^^ Buna hak vermiyorsanız ama insanların kendi iradeleriyle aşı olmasını savunuyorsanız sorun yok.

Toplumsal sağlık adı altında dayatmayı görebilmek önemlidir. Korku kullanarak basının yayınladığı araştırmalar(!) geçersizdir öngörülemezdir.^^

Ne zaman bu aşının gerçekten ruhsatlanması tamamlanır ve yan etkileri tamamen raporlanırsa bende o gün bu aşıyı olurum. Herkes olur emin olabilirsin.
Evinize kadar gelip kolunu bacağını tutan şırıngayla üzerine yürüyen zorla aşı yapan mı var?

Aşı sırası geldiği hâlde olmayan kişileri sana sayabilirim. Aile hekimi sadece çağırıyor.

Hani nerede korku kullanmak? Bu korkuyu aşı olanlara siz sağlıyorsunuz.

Yabancı dil kaynak atıyorsunuz, sanki bir doktor bilim adamının bilimsel çalışması gibi göz boyamayın, saçma sapan hiçbir kanıtı olmayan yazılar.

Yorumum yazıyı yazanaydı. Aynı fikirdeysen sen de üzerine alınabilirsin. Sağlığım konusunda duygusal da olurum sinirlenirim de..

Maske takın diyoruz, takmaya karşısınız. Aşı olun diyoruz, aşılara inanmıyorsunuz. Evde oturun sokağa çıkma yasaklarına uyun, diyorduk; ona da karşıydınız. Yahu siz neye karşı değilsiniz? Söyleyin bu virüsten nasıl kurtulacağız? Bir yol gösterin söz yapacağım.
Eski 03.07.21, 17:31   #17
Heliosaga
Cehennem Yolcusu

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi OkyanusunKalbi Mesajı göster
Evinize kadar gelip kolunu bacağını tutan şırıngayla üzerine yürüyen zorla aşı yapan mı var?
Aşı çıktığı hâlde olmayan kişileri sana sayabilirim. Aile hekimi sadece çağırıyor.
Hani nerede korku kullanmak. Bu korkuyu aşı olanlara siz sağlıyorsunuz.
Yabancı dil kaynak atıyorsunuz, sanki bir doktor bilim adamının bilimsel çalışması gibi göz boyamayın, saçma sapan hiçbir kanıtı olmayan yazılar.

Yorumum yazıyı yazana. Aynı fikirdeysen sen de üzerine alınabilirsin.Sağlığı konusunda duygusal da olurum sinirlenirim de..
Maske takın diyoruz, takmaya karşısınız. Aşı olun diyoruz aşılara inanmıyorsunuz. Evde oturun sokağa çıkma yasaklarına uyun diyoruz ona da karşısınız. Yahu siz neye karşı değilsiniz. Söyleyin bu virüsten nasıl kurtulacağız bir yol gösterin söz yapacağım.

Zorla aşı yapan yok elbette okyanus. Ama soruyorum iş oraya giderse ne olacak?^^

Aşı olmayanlara karşı dayatma ile özgürlüğü kısıtlamaya kadar giden yaptırımlar var. Bakın bir üniversite örneği sundum^^ Sence bu doğru birşey mi? Ha söz konusu üniversiteler yada başka kurumlar kuruluşlar özel statüde iseler ve böyle kararlar alabiliyorsa onları ilgilendiren birşey elbette. X lokantası aşı olmayanları almıyoruz diyebilir. Bende o x lokantasına gitmem. Ama şu şehire gidemezsin çünkü aşılı değilsin dedikleri anda iş karışır. Seyahat etme özgürlüğüm var. Bu temel hakkım.

Sadece.. Bu iş kişinin sokak özgürlüklerinden tutun kamusal haklarına kadar gidecekse ki öyle görünüyor bu başlı başına anayasaya karşı suç işlenmesidir. Bunu açıkça dillendirenler var. Ben bundan korkuyorum.

Yorumum yazıyı yazana demişsin aynı fikirde olduğumu söyledim ama yine de alınmıyorum. Duygusal davrandığını kabul ediyorsun çünkü^^ Bilimde duygusallığa yer yoktur. Şüphecilik bir numaralı kuraldır.

Maske takmanın anlamı yok. Senin ülkene giren turistler takmazken sen neden maske takıyorsun? Bırak maskeyi adamlara aşı şartı yok ne iş?

Bağışıklığını güçlü tut temizliğine dikkat et sporunu yap böyle basit önlemlerle herkes salgından korunur. Üstüne başka ülkede maske zorunluluğu diye birşey yok.Maske takmanın da bir yararı olmadı bu zamana kadar. Babam maske yüzünden alerjik rinit denilen bir hastalığa tutuldu. Bunu söyleyen de doktordu. Al sana basit maskenin bir zararı.

Aşı olanlara karşı bir korku politikası yayma amacım(ız) da yok. Hoş öyle bir amacımız olsa bile elimizde küresel medya gücü yok. Sadece aşı olanlara karşı bakın bunları bilmek hakkınız buna göre karar verin diyoruz. Bunları dediğimiz içinde maalesef geri kafalı ilan ediliyoruz. sorun değil.

Oysa karşı cephede müthiş bir baskı uygulanıyor. Aşı olmayanlar sigortadan yararlanmasın hastane hakları ellerinden alınsın sokak özgürlükleri kısıtlansına kadar götüren insanlar var. Bu insanlar birde "özgürlükçü" olduğunu iddia eden insanlar ne yazık ki.İşte sorun bu.

Sözcü'den bir haber paylaşmışsın gördüm mesela lambda varyantı diye. Bu varyant ismini kim bulduysa tebrik ediyorum adam sıkı half life fanı olmalı.^^ Bu tür haberler korku yaratmak için kullanılan falso haberlerdir. Bir ingiltere varyantı vardı öldürücü diyorlardı mesela ne oldu? hatırlayan varmı o haberi?

İsteyen olsun isteyen olmasın bu özgürlük insanlarda kalsın. Bu özgürlüğün arasına hiçbir kurum kuruluş devlet falan giremez. Böyle bir dünya yok. Bizim çizgimiz bu. Benim ailem mesela aşı olacaklar onlara bu aşıların deneysel olduğunu uygun bir dille anlatmama rağmen ikna olmadılar bende üstelemedim. Onlarda bana aynı şeyi söylediler bende aşı olmayacağımı söyledim.

Kaynaklara gelince hepside bağımsız kaynaklardır. İnanıp inanmamak senin seçimin tabi ki.^^ Eğer aşı olmayanların dünyasında aşı olanlara karşı zorbalık yapılsaydı ben sizin yanınızda olurdum. Hatta tut ki aşı oldum. Yine aşı olmayanların haklarını savunurdum. Ben bireysel özgürlüklere çok değer veren bir insanım sokayım topluma. toplumdan bana ne hayır gelmiş ki toplumcu bilince sahip olayım.

--

Devletin aşı olmak istemeyenlere karşı alabileceği hiçbir yaptırım yok. Herkesin sebebi farklıdır bu konuda. Kimisi evet kısırlık yapacağına inanır olmak istemez. Kimisi çip var der Her ne kadar saçma gelsede adam inanmıyor olmak istemiyor. Bir neden belirtmek zorunda da değil ve sırf bu kararından ötürü temel hak ve özgürlükleri de kısıtlanamaz. Bu anayasada açıkça ifade edilir.

Aşı karşıtı değiliz. Bu aşılara karşı muhalif taraftayız. Haklı nedenlerimizde var. Aşıların etkili olmadığını ifade etmeye çalışıyoruz. Yükselen zorba seslere karşı suskun kalmamaya çalışıyoruz. Bir fikirdir doğru yada yanlış. İleri de belki de biz haksız çıkacağız.

Bir yerde muhalefet yoksa o yerde mutlak bir yanlış vardır. Gücün olduğu yerde mutlak manipulasyon yüksektir. Bu "aşı" şirketleri ve onun kuklası haline gelen DSÖ insanların kara kaşına kara gözünemi bu kadar baskın politikalar uyguluyorlar? gerçekten iyilik namına mı hareket ediyorlar?

Bu soruları kendine sor yeterli.

Yoksa sen git aşını ol yani o senin alacağın bir risk. Aşı olmanda engel olabilecek birşey varsa orada bende seni desteklerim. Çünkü burada kendi iradenle aldığın karardır.

Virüsten kurtulmanın yolunu kimse bilmiyor. Çünkü ortada grip ailesiyle aynı benzerlikleri taşıyan bir virüsten söz ediyoruz. Deli gibi mutasyona uğrayan bir virüs. Ve kalkıp bu virüs için 5-6 aylık eski varyantları taşıyan bir aşının koruyucu olduğunu iddia etmek çok komik kalıyor. Üstüne üstlük bu aşılar ters etki yaratıp o virüsün öldürücü olmasınıda sağlayabilir?

Bu tür virüsleri yok edebilecek bir teknoloji henüz yok. Olsaydı grip gibi bir virüs olmazdı. Nezle hiç olmazdı(dikkat nezlenin tedavisi yok)

En iyi yol herşeyi oluruna bırakmak lazım. Singapur örneği gibi..https://www.timesnownews.com/health/...evealed/777082

Virüsler uzun vaadede insan hayatını çok tehdit edebilecek bir seviyede olmadılar hiçbir zaman.(Kuduz v.b gibi mutasyon özelliği düşük olan virüsler hariç)

Belli bir dönemde mortalite seviyeleri yükseldi sonra mutasyona uğradıkça düşüşe geçti. Bu mutasyonlar da daima konakçılarını öldürmeme kodu üzerinde oldu. Bu temel bilgiye dayanarak önlemlerin tamamen kaldırılması gerektiğinden yanayım.
Eski 03.07.21, 17:40   #18
OkyanusunKalbi
WoodStock

Yorumunu yarıya kadar okudum telefondayım.
Şunu söyleyim. Senin görüşlerini bildiğim için devletlerin baskıcı tutumunu eleştiri yapmana hak veriyorum.
Duygusal olmasaydım doktor olurdum.
Çabuk kırılan birisiyim ve hemen oturup ağlarım. Doktor olsaydım hastaya sarılıp ağlardım.
Yazıyı yazanlar da bilim insanıysa bazen bilim insanları bu duygusal insanları hiç anlamıyorlar.
Eski 03.07.21, 17:47   #19
Heliosaga
Cehennem Yolcusu

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi OkyanusunKalbi Mesajı göster
Yorumunu yarıya kadar okudum telefondayım.
Şunu söyleyim. Senin görüşlerini bildiğim için devletlerin baskıcı tutumunu eleştiri yapmana hak veriyorum.
Duygusal olmasaydım doktor olurdum.
Çabuk kırılan birisiyim ve hemen oturup ağlarım. Doktor olsaydım hastaya sarılıp ağlardım.
Yazıyı yazanlar da bilim insanıysa bazen bilim insanları bu duygusal insanları hiç anlamıyorlar.

Hah bak beni anlamaya çalışmışsın. İşte bu baskıcı tutumun karşısındayız. Çünkü huyum bu. Aşı olup olmamak farklı bir olay. Ben aşı olmuyorum çünkü deneysel olduğu için olmak istemiyorum. Aşı olsam bile bu tutumu gördüğümde irrite olup sırf inadına karşı tarafa geçerim. İnandığım kod bunu emrediyor. Senden yana olmasa bile başkasının özgürlüğünü savun diye.

Sen oluyorsun çünkü sağlığını düşünüyorsun bu aşının sana yararlı olmasını umuyorsun umarım da olsun herkese olsun biz haksız çıkalım valla çok sevinirim. Hatta bu kararımda gerçekten bu virüs öldürücü ise ve ben bu virüse yakalandığımda öleceksem ki buda benim riskim sorun değil. Arkamdan çok ağlayacak insan yok zaten.

Bilim de maalesef kural bu ama duygusal hareket etmeyeceksin.
Eski 03.07.21, 19:52   #20
Rosebud
Müdavim

Rosebud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 950
Ettiği Teşekkür: 20337
Aldığı Teşekkür: 27192
Rep Derecesi : Rosebud şöhret ötesinde bir itibarı vardırRosebud şöhret ötesinde bir itibarı vardırRosebud şöhret ötesinde bir itibarı vardırRosebud şöhret ötesinde bir itibarı vardırRosebud şöhret ötesinde bir itibarı vardırRosebud şöhret ötesinde bir itibarı vardırRosebud şöhret ötesinde bir itibarı vardırRosebud şöhret ötesinde bir itibarı vardırRosebud şöhret ötesinde bir itibarı vardırRosebud şöhret ötesinde bir itibarı vardırRosebud şöhret ötesinde bir itibarı vardır

Sağlık konusu özgürlük kapsamına girmez çünkü başka insanların sağlıklı olma özgürlüğünü ve hakkını gaspediyorsunuz; gerek maske takmayarak gerekse aşı olmayarak, hep söylerim demokrasiyse eğer konu demokrasinin en basit tanımıdır başkalarının özgürlüğünün başladığı yerde seninki biter.
Bemim hayatımı hiç kimse bir şeylere inanmıyor, şüpheleniyor diye riske atamaz, olay budur.
Kampüse alınmamaları, işverenin işe alacağı elemanı yada var olan elemanının aşı olmsını istemesi bir baskı değidir, ben de aşı olmamış bir insanla aynı kampüste ya da iş yerinde bulunmayı istemiyorum ne yapacağız!..
Sudan gerekçelerle aşı olmak istemeyenleri mi pohpohlayacağız yoksa sağlığı riske atılanlardan yana mı olacağız!
Ben her şekilde sağlık söz konusu olduğunda insanların sağlığını tehlikeye atanların cezalandırılmasından yanayım, olmaya da devam edeceğim.
Hiç kimse ama hiç kimse sudan bahanelerle benim sağlığımı tehlikeye atamaz ben dondurma aldığım adama bile maskesini takmasını söylüyoum o adamın çıkıp bana özgürlükten bahsetmesi hikâyeden ibaret, yok böyle bir hak, yok böyle bir özgürlük,
Benim sağlığımı tehlikeye atanlar, öncelikle sosyal değildir, sorumsuzdur, bencildir, ısrar ediyorsa da hakaret sayarım.

TEARS AND SOUVENIRS
Rosebud isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
2 Üyemiz Rosebud'in Mesajına Teşekkür Etti.

Bu Sayfayı Paylaşabilirsiniz

Etiketler
haber, olanlara

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Seçenekler