Forum Gerçek

AnasayfaForumları Okundu Kabul Et Bugünkü Mesajlar
Geri git   Forum Gerçek > Türkiye ve Dünyadan Haberler > Ülkemiz ve Dünya Gündemi > Diğer Köşe Yazıları

Diğer Köşe Yazıları Ülkemiz Yazarlarının Ulusal Basında Yazdıkları Köşe Yazıları ve Bizlerin Yorumları

Yeni Konu aç  Cevapla

Seçenekler
Eski 11.04.2023, 13:16   #1
Canan
Çiçekci kız

Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
Standart Fatih Altaylı: Muharrem İnce ve Ümit Özdağ artık iktidara yüklenmiyor, hede

Fatih Altaylı: Muharrem İnce ve Ümit Özdağ artık iktidara yüklenmiyor, hedef tahtasına sadece muhalefet liderlerini koyuyor

Habertürk yazarı Fatih Altaylı, Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce ve Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ için, "Muhalefete yönelik muhalefetlerinin dozunu giderek artırıyor, hedef tahtasına sadece muhalefeti ve muhalefet liderlerini koyuyorlar" yorumunu yaptı.

Altaylı, bugünkü yazısında, "iki liderin de AKP iktidarını devirmek üzere yola çıktığını" belirterek, şöyle devam etti:

"Ancak seçim günü yaklaştıkça her ikisinin de tavrında ciddi bir değişiklik oldu.

Her iki parti ve her iki lider de artık iktidara değil, iktidar adayı olduğunu söyleyen muhalefete yüklenmeye başladılar.

Muhalefete yönelik muhalefetlerinin dozunu giderek arttırıyor, hedef tahtasına sadece muhalefeti ve muhalefet liderlerini koyuyorlar.

Öyle ki, Özdağ, kendisini siyaseten var eden en önemli söylem olan mülteci sorununu bile artık gündemden çıkardı ve sanki bu sorunların sorumlusu İYİ Parti ve Kılıçdaroğlu imiş gibi bir tavır takınmaya başladı.

Ben bunun arkasında bir komplo arayanlardan olmak istemem.

Meseleyi daha çok 'Herhalde muhalefeti daha güçlü gördükleri ve siyasi pastanın büyük parçasının artık muhalefetin elinde olduğunu düşündükleri için büyük pastadan pay almaya çalışıyorlar' diye yorumlamayı tercih ederim.

Ama en azından hedeflerinin artık AK Parti değil, iktidar adayı muhalefet olduğunu açık açık söylemelerini de beklerim."

https://t24.com.tr/haber/fatih-altay...oyuyor,1103642
Eski 11.04.2023, 13:27   #2
Kartal
Müdavim

Standart Cevap: Fatih Altaylı: Muharrem İnce ve Ümit Özdağ artık iktidara yüklenmiyo

Al işte bir gerçek, laga luga yapmanın anlamı yok, C. Başkanlığı seçimi öncesi böyle bir tutum takınmak ne anlama geliyor? Bu yapılan siyaset kendilerine yarıyormu? ( siyaseten oy oranı olarak yaramıyor olabilir ama!!) O zaman kime yarıyor?

Halk dilinde bu gibi alengirli durumlarda biz şöyle dillendiririz;
-Kanka amaç ney???

Benim için bu seçim kimin kazanması gerekiyor değil, kimin kaybetmesi gerekiyor daha önemli..
Eski 11.04.2023, 14:36   #3
Banemin
» » » Çapulcu « « «

Standart Cevap: Fatih Altaylı: Muharrem İnce ve Ümit Özdağ artık iktidara yüklenmiyo

Özdağ ilgi alanım dışında ama Muharrem İnce için 3-5 yıl önce bugün yaptıklarını yapacağı söylense muayyen bölgemle gülerdim.

Yazık bana pis yanılmışım...

5 Üyemiz Banemin'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 11.04.2023, 16:23   #4
Kartal
Müdavim

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Banemin Mesajı göster
Özdağ ilgi alanım dışında ama Muharrem İnce için 3-5 yıl önce bugün yaptıklarını yapacağı söylense muayyen bölgemle gülerdim.

Yazık bana pis yanılmışım...
Benim o yıllar burada yazdıklarımı hatırlıyorsundur
Banada kızmışsındır o yıllar, çok abartıyor diye nezaketen yüzüme vurmadınız
Eski 11.04.2023, 16:55   #5
Banemin
» » » Çapulcu « « «

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Kartal Mesajı göster
Benim o yıllar burada yazdıklarımı hatırlıyorsundur
Banada kızmışsındır o yıllar, çok abartıyor diye nezaketen yüzüme vurmadınız

Kibarlık genlerimde var, lanet olsun.

5 Üyemiz Banemin'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 11.04.2023, 20:23   #6
Bursalı68
Yönetici

Sonuçta meydana çıktılar...Kimi eleştirdiklerinin önemi yok artık...Yeri gelir iktidarı, yeri gelir muhalefeti eleştirirler...Sonuçta kendileri için diğerlerinin hepsi rakip...Kazanır veya kaybederler...Parlamentoda sonuç alabilirler mi evet öyle bir ihtimal var zaten...1.Turda söylendiği gibi Kılıçtaroğlu yeterli güçte ise zaten kazanacaktır...

Yok 2.Tura kalırsa seçim, Kılıçtaroğlu güçlü ise kazanır, değilse kazanamaz...
4 Üyemiz Bursalı68'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 11.04.2023, 20:39   #7
OkyanusunKalbi
WoodStock

Biz de aynı şeyi yapıyoruz. Tayyip'i eleştirmeyi bıraktık İnce'yi eleştiriyoruz.

O yüzden tayyip bu kişileri onu eleştirmemek için önümüze yem niyetine atmış diye düşünmekte bence haklıyım.

4 Üyemiz OkyanusunKalbi'in Mesajına Teşekkür Etti.

Bu Sayfayı Paylaşabilirsiniz

Etiketler
altaylı, artık, fatih, hede, iktidara, muharrem, Özdağ, ümit, yüklenmiyor, İnce

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)