Forum Gerçek

AnasayfaForumları Okundu Kabul Et Bugünkü Mesajlar
Geri git   Forum Gerçek > Türkiye ve Dünyadan Haberler > Ülkemiz ve Dünya Gündemi

Ülkemiz ve Dünya Gündemi Ülkemizde ve Dünyada yaşanan gelişmelere dair haberler

Yeni Konu aç  Cevapla

Seçenekler
Eski 15.06.2017, 14:26   #1
Canan
Çiçekci kız

Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
Standart CHP’nin Tarihi ‘Adalet Yürüyüşü’ Başladı

Son dakika… CHP’nin Tarihi ‘Adalet Yürüyüşü’ Başladı

Cumhuriyet gazetesine operasyon, Sözcü'ye yönelik operasyon derken sıra CHP'ye geldi. CHP milletvekili Enis Berberoğlu, MİT TIR'ları haberi yüzünden casuslukla suçlanıp 25 yıl hapse çarptırıldı. Demokrasi ağır yara aldı. Son gelişmeler üzerine Anamuhalefet Partisi Genel Başkanı olarak Kemal Kılıçdaroğlu tarihi bir karar aldı. Kılıçdaroğlu adalet için Ankara'dan İstanbul'a yürüyor. Yürüyüş saat 11:20'de Güvenpark'tan başladı. Kılıçdaroğlu parka gelişinde tarihi bir konuşma yaptı. Sözcü TV de Güvenpark'tan canlı yayında...

Video için tıklayınız

DAKİKA DAKİKA TARİHİ ADALET YÜRÜYÜŞÜ

Saat:12:00 Kortejin uzunluğu yüzlerce metre… Henüz Güvenpark’tan bir buçuk kilometre kadar uzaklaşılabildi. Maltepe Cezaevi’ne 467 kilometre kaldı… Korteje trafikteki araçlar da kornalarını çalarak destek veriyor. Binalardaki vatandaşlar da pencerelerden el sallayarak adalet yürüyüşüne destek veriyor.

Saat: 11:40 Kılıçdaroğlu'na vatandaşın ve basın mensuplarının yoğun ilgisi nedeniyle izdiham yaşadı. Kılıçdaroğlu ve kurmayları, Ankara Kızılay AVM'de kısa bir mola vermek zorunda kaldı.

Saat: 11:20 – Kortej sloganlar eşliğinde yürüyüşe geçti. Alanda onbinlerce insan var. Yürüyüşe ÖDP ve Atatürkçü Düşünce Derneği’nin (ADD) de aralarında bulunduğu çok sayıda siyasi parti ve sivil toplum kuruluşu da katılıyor. Arapça, Almanca, İngilizce ve Fransızca ‘Adalet' pankartlarının da taşındığı yürüyüşte, ‘Ya hep beraber ya hiç birimiz', ‘Faşizme karşı omuz omuza', ‘Kurtuluş yok tek başına' sloganları atılıyor.

Saat:11:10 Kılıçdaroğlu'nun aracı parka giriş yaptı. CHP lideri araçtan inişinde daha önce açıkladığı üzere; eline üzerinde ‘adalet' yazan pankartı aldı.

CHP'nin tarihi 'Adalet Yürüyüşü'nden görüntüler
Kılıçdaroğlu “Adaletin olmadığı ülkede yaşamak istemiyoruz. Bu yürüyüş adalet yürüyüşüdür. Adalet isteyen herkes bu yürüyüşe katılmalıdır. Adalet,adalet, adalet…. Tüm dünya duysun. Yeter artık! Dikta istemiyoruz. Darbecileri istemiyoruz. 20 Temmuz darbesini yapanları istemiyoruz. Köylüler, işçiler, memurlar için, hepimiz için adalet istiyoruz, herkes için adalet istiyoruz”dedi.

CHP yönetiminin talimatıyla alana bir tane bile parti bayrağı ya da flama sokulmadı.

CHP’nin seçim otobüsüde üzerinde sadece ‘adalet’ yazılı şekilde korteje dahil edildi. Parka CHP liderinin eşi Selvi Kılıçdaroğlu ve oğlu Kerem Kılıçdaroğlu da geldi. Selvi Kılıçdaroğlu eşinin açıklamasının ardından “Buraya kadar ben de destem için geldim” dedi.

Saat 10:55 -Güvenpark'taki tarihi yürüyüş için CHP lideri eşiyle birlikte evinden ayrıldı. Kılıçdaroğlu “İstanbul'a kadar yürüyeceğim. Bu son olmayacak. Bizim mücadelemiz adalet gelene kadar sürecek” dedi.

Saat: 10:30 -CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel izlenecek güzergâhı da açıkladı. Buna göre kortej bugün Yenibatı'daki 75. Yıl Hipodromu'na kadar yürüyecek. Bugünkü yürülüş yaklaşık 22 kilometre sürecek.
CHP'lilerin ilk gün güzergahı şöyle belirlendi: Güvenpark'tan yola çıkılacak, Atatürk Bulvarı'ndan Sıhhiye'ye, Ardından Ulus'a geçilecek. Gençlik Parkı'ndan İstanbul Yolu'na çıkılacak ve takiben Batıkent Hipodromunda ilk günkü yürüyüş sonlanacak.

Saat: 10:00 -CHP milletvekilleri saat 10:00 sıralarında Güvenpark'a geldi.

Saat 08:00 – CHP lideri Kılıçdaroğlu'nun adalet yürüyüşünü başlatacağı Güvenpark'ta hareketlilik dün gece saatlerinde başladı. Park sabah saatlerinde polis tarafından önlem amaçlı kısa süreli kapatıldı. Emniyet güçleri Güvenpark içerisinde bomba köpekleri ile arama yaptı. Vatandaşlar üst aramasından sonra Güvenpark'a alınmaya başlandı…

VALİLİKTEN AÇIKLAMA

Ankara Valiliği tarafından saat 08:30'da tarihi yürüyüşle ilgili açıklama yaptı. Açıklamada, CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu tarafından saat 11.00’de Güvenpark’ta toplanılarak İstanbul Maltepe’ye kadar devam edeceği açıklanan yürüyüş ile ilgili olarak bazı tedbirlerinin alınmasının uygun bulunduğu vurgulandı. Valilik, yapılacak etkinlikte kamu düzeninin, kamu güvenliğinin, trafik düzeninin ve toplantıya katılanların güvenliğinin sağlanması esas olduğuna dikkat çekerek bu amaçla, alınacak güvenlik tedbirlerine etkinliği düzenleyen ve katılanların uymasının zorunlu olduğunu vurguladı.

Katılımcıların, Güvenpark’taki toplanma alanına üst araması yapılarak alınacağı kaydedilerek, “Yürüyüşün Ankara ili sınırları içerisindeki kısımlarında katılımcıların güvenliğini ve trafik düzenini sağlamak amacıyla korteje, Valiliğimize bildirilen makul sayıdaki kişi katılabilecektir. İl merkezinden sonra yürüyüşe devam edecek olanlar, güvenlik kuvvetlerince kendilerinin tanınabilmesi ve güvenliklerinin sağlanabilmesi için pazu bandı, yelek ve yaka kartı kullanacaktır. Yürüyüş, Ankara ili sınırları içerisinde E-5 Karayolu güzergahı takip edilerek yapılacaktır.Yürüyüş güzergahında bulunan yerleşim yerlerinde miting ve benzeri etkinlikler yapılmayacaktır. Yürüyüş sırasında varsa kaldırımlar yoksa banket kullanılacaktır. Taşıtların seyrine mani olacak ve trafik güvenliğini tehlikeye düşürecek şekilde yola girilmeyecektir. Katılımcıların can güvenliğinin ve trafik düzeninin sağlanması açısından hava kararmadan önce yürüyüş günlük olarak sonlandırılacaktır” denildi.

Güvenpark'ın etrafına Ankara Büyükşehir Belediyesi'ne ait kamyonlar da konuşlandırıldı.

BAZI YOLLAR TRAFİĞE KAPATILACAK

Valilik, yürüyüş nedeniyle, saat 09.30 itibariyle Kolej Kavşağı-Anadolu Meydanı (Tandoğan) arası, Atatürk Bulvarı Meşrutiyet Caddesi kesişimi-Ulus kavşağı arası, saat 11.00 itibariyle, Erbakan Meydanı-Baruthane Kavşağı arası, Ulus Meydanı-Baruthane Kavşağı arası, Demokrasi Meydanı (Tren Garı Kavşağı)-Baruthane Kavşağı arasında kalan cadde ve sokakların trafiğe kapatılacağını açıkladı. Ayrıca, saat 08.00 itibariyle etkinlik sona erene kadar 15 Temmuz Kızılay Milli İrade Meydanındaki tüm Metro durakları kapatılacak olup seferler bir önceki ya da bir sonraki duraktan sağlanacağı bildirildi. Vatandaşlarımızın mağduriyet yaşamamaları için trafiğe kapanacak yollar ile metro ulaşım durumunu dikkate almalarının faydalı olacağının değerlendirildiğine dikkat çekildi.

Sözcü
Eski 15.06.2017, 15:06   #2
Rosebud
Müdavim

Standart Cevap: CHP’nin Tarihi ‘Adalet Yürüyüşü’ Başladı

Her zamanki gibi sabah biraz geç kalkmıştım...
Televizyonu açtım yürüyüş başlamak üzereydi, o arada kahvaltıya oturdum bir yandan da televizyon izliyorum...
Derken yürüyüş başladı, Kılıçdaroğlu beyaz gömleği ve elinde adalet yazan pankartı ile göründüğünde, birden boğazıma bir yumruk tıkandı, lokmamı yutamaz oldum ve gözlerimden birkaç damla yaş boşalıverdi...
O manzara o kadar içime dokunmuştu ki ciddi ciddi ağladım.
Bir ülkede koskoca bir muhalefet lideri sıradan bir vatandaş kadar aciz düşmüş ve düşürülmüşse oturup ağlamak gerekir.
Kılıçdaroğlu'nu hep eleştirdim ama keşke sağlığım müsaade etseydi de en azından bu tarihi yürüyüşün İstanbul ayağında yanında yürüyebilseydim.

TEARS AND SOUVENIRS

5 Üyemiz Rosebud'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 15.06.2017, 16:09   #3
NaNaNe
Ne Mutlu Türküm Diyene

Kılıçdaroğlu'nun Adalet Yürüyüşü'ne destek çığ gibi büyüyor!

4 Üyemiz NaNaNe'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 15.06.2017, 20:10   #4
Canan
Çiçekci kız

Haberi okurken, ben de çok duygulandım.

Kılıçdaroğlunu eleştiremiyorum. Eli kolu bağlı, adam ne yapabilir.
Eski 15.06.2017, 20:41   #5
Heliosaga
Cehennem Yolcusu

17 nisan'da bu bekleniyordu aslında..

Geç oldu ama güç olmasın. Eylemi kötüleyecek değilim. Umarım daha iyi şeylere vesile olur ama çok zor, şimdiden ana akım medyanın ölü taklidi bile anlatıyor bazı şeyleri..
Eski 15.06.2017, 23:51   #6
Insanlikarayan
Müdavim

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Rosebud Mesajı göster
Her zamanki gibi sabah biraz geç kalkmıştım...
Televizyonu açtım yürüyüş başlamak üzereydi, o arada kahvaltıya oturdum bir yandan da televizyon izliyorum...
Derken yürüyüş başladı, Kılıçdaroğlu beyaz gömleği ve elinde adalet yazan pankartı ile göründüğünde, birden boğazıma bir yumruk tıkandı, lokmamı yutamaz oldum ve gözlerimden birkaç damla yaş boşalıverdi...
O manzara o kadar içime dokunmuştu ki ciddi ciddi ağladım.
Bir ülkede koskoca bir muhalefet lideri sıradan bir vatandaş kadar aciz düşmüş ve düşürülmüşse oturup ağlamak gerekir.
Kılıçdaroğlu'nu hep eleştirdim ama keşke sağlığım müsaade etseydi de en azından bu tarihi yürüyüşün İstanbul ayağında yanında yürüyebilseydim.

-Gurbet Ellerde Aldatılamadı-

Türkiyede
yasamasa bile!.
Ne Mutlu Türk'üm Diyebilene!.
3 Üyemiz Insanlikarayan'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 16.06.2017, 00:37   #7
Rosebud
Müdavim

Kısacası şu ılımlı islam modelini geri çekiyor Amerika.
İşin kötüsü yine kendi kaderimizi kendimiz çizemiyoruz, menfaatimiz bile başkalarının ellerinde.

TEARS AND SOUVENIRS

2 Üyemiz Rosebud'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 16.06.2017, 00:56   #8
Insanlikarayan
Müdavim

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Aristo Mesajı göster
Muhalefet budur! 15 yıldır da böyle olmalıydı...

Aslında hep böyle olmalıydı. Ama 15 yıldır Kılıçdaroğlu ilk defa adam gibi bir eylemde...

Dün büyük ölçüde susan, dediklerini yutan ve kelimenin tem anlamıyla AKP ve Tayyip önüne dikenSiz bir gül bahçesi sunan CHP bugün neden bu geç kalınmış tepkiyi koyuyor?

İşte tam burda durup, o herkesin ''üst akıl'' dediği yere bakmamız lazım.

ABD, Katar' ı Müslüman Kardeşler ve diğer islami terör örgütlerini desteklemekle suçladı.

Katar, suçlamaları önemli ölçüde kabullendi ve kendini düzeltme ve ABD ile ilişkilerini normalleştirme yoluna girdi.

Tam bu arada ABD' den ''Müslüman kardeşler, Türkiye' de iktidarda'' açıklaması... Resmi değil ama önemli bir yerden...

Ve Kılıçdaroğlu sokağa çıkıyor şimdi...

Ben şahsen şunu çok iyi sezinliyorum:

Katar, bahaneydi ve sıra kesinlikle Tayyip' e gelecekti...

Ve şimdi Kılıçdaroğlu ''Adalet Yürüyüşü'' ne çıktı!

İşin en pis tarafı da şu ki; ABD' nin bu ülkede çok jokeri var!

Anlatabildim mi?

Ingilizlerin Hancerli Arap Usaklari vardi, Amerikaninda Hancerli Usaklari olacak, degilmi?.

Paylasimindan, sanki bir Zeytin agaci arkasinda, hancerle beklediginin resmini sunuyor nedense.

Herif o Koltuga oturdugunda, Servelerin bile ellerinde olmadiklarini söylüyorum ama, duymak isteyen bile yok´ki.

Kürt Asilli olarak Yürüyüse cikiyor, bunu bile kabüllenmekte zorluk cekiyorsun.

Carrrrrrrrrrt.

-Gurbet Ellerde Aldatılamadı-

Türkiyede
yasamasa bile!.
Ne Mutlu Türk'üm Diyebilene!.
Insanlikarayan'in Mesajına Teşekkür Etti
Eski 16.06.2017, 01:06   #9
NaNaNe
Ne Mutlu Türküm Diyene

Amerikan Girişimcilik Enstitüsü uzmanı Michael Rubin, Türkiye’yi Katar üzerinden küstahça tehdit etti.

2 Üyemiz NaNaNe'in Mesajına Teşekkür Etti.

Bu Sayfayı Paylaşabilirsiniz

Etiketler
‘adalet, baåŸladä±, başladı, chp’nin, chp’nin, tarihi, yã¼rã¼yã¼åŸã¼â€™, yürüyüşü’, ‘adalet

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)