Forum Gerçek

AnasayfaForumları Okundu Kabul Et Bugünkü Mesajlar
Geri git   Forum Gerçek > Türkiye ve Dünyadan Haberler > Ülkemiz ve Dünya Gündemi > Serbest Kürsü

Serbest Kürsü Her konuda tartışma açılan konular burada

Yeni Konu aç  Cevapla

Seçenekler
Eski 09.06.2019, 14:08   #1
Canan
Çiçekci kız

Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
Standart Baskı Nedeniyle mi Çekildi

Baskı Nedeniyle mi Çekildi

Usta gazeteci Uğur Dündar, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamayla, programda moderatörlük yapmayacağını duyurdu.

Cumhur İttifakı İstanbul adayı Binali Yıldırım, Ekrem İmamoğlu ile canlı yayın için tecrübesi nedeniyle Uğur Dündar’ı tercih ettiğini açıklamıştı. Uğur Dündar ise Yıldırım'ın sözlerine karşılık, “Binali Bey'in dürüstlüğüme duyduğu güvene ve böyle bir sorumluluğu üstlendiğimde adaletin terazisini asla saptırmayacağıma emin olmasına çok teşekkür ederim...” ifadelerini kullanmıştı.

UĞUR DÜNDAR'DAN YENİ KARAR...

Usta gazeteci Uğur Dündar, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamayla, programda moderatörlük yapmayacağını duyurdu.

Dündar, kişisel Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, "Moderatörlüğüm üzerinden her iki adaya ve demokrasimize zarar verebilecek bir takım hazırlıklar yapıldığını görüyor ve bu sebeple 50 yıldır ödünsüz bağlı kaldığım evrensel yayıncılık ilkeleri gereği moderatörlük yapmama yönünde aldığım kararı kamuoyuna saygıyla arz ediyorum" diye yazdı.

İşte Uğur Dündar'ın o paylaşımları:

BİNALİ YILDIRIM'DAN AÇIKLAMA

Uğur Dündar’ın moderatörlük yapmayacağını belirtmesinden sonra Binali Yıldırım'dan da bir açıklama geldi. Yıldırım, kişisel Twitter hesabından yaptığı paylaşımla, Uğur Dündar'ın kararına üzüldüğünü ifade etti.

Yıldırım, "Uğur Bey’in kararına üzüldüm. 'Adaylar ve demokrasi zarar görür' diyor. Ne gibi bir zarar, anlamadım! O soracaktı, biz cevaplayacaktık. Umarım bu kararda 'birilerinin' baskısı etkili olmamıştır" diye yazdı.

DÜNDAR: HİÇBİR BASKIYA PABUÇ BIRAKMAM

Uğur Dündar, Yıldırım'ın çıkışının ardından yeni bir açıklama yaptı. Sosyal medya hesabından açıklama yapan Dündar, şu ifadeleri kullandı:

"Baskı yapıldığı ve o nedenle moderatörlükten vazgeçtiğime yönelik spekülasyonlar dolaşıyor.

Tanıyanlar bilir ben, hiçbir baskıya pabuç bırakmam.

Ayrıca kimseden de asla böyle bir girişim gelmedi.

Kararımın tek nedeni;Türkiye'deki kutuplaşmadır.

Ülkemiz acilen normalleşmelidir."

Odatv.com
Eski 09.06.2019, 14:21   #2
Rosebud
Müdavim

Standart Cevap: Baskı Nedeniyle mi Çekildi

Hakikaten anlamıyorum, bu adam çıldırmış olmalı; beni tehdit ettiler diyor sonra da pabuç bırakmam böyle bir baskı girişiminde bulunan da olmadı diyor...
Sen birkaç gün önce komplo teorileri havada uçuşuyor programı katılma İmamoğluna komplo kuracaklar diye öneride bulunanlar oluyor hatta tehdit bile edildim diyeceksin sonra da çıkıp yok böyle bir şey diyeceksin!
Bildiğiniz ilgi çekme taktiği, resmen bunamış başka bir şey yok bunun altında, Halk TV yeni bir yapılanmaya gittikten sonra bu adamda bir afra bir tafra anlaşılır gibi değil, bildiğiniz şımarıklık.

TEARS AND SOUVENIRS

4 Üyemiz Rosebud'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 09.06.2019, 15:31   #3
Tntcool
Kelebek gibi uçar, arı gibi *******...

Standart Cevap: Baskı Nedeniyle mi Çekildi

Açık seçik söylesin niye çıkmayacağını da spekülasyonu kendisi yaratmasın.

CEPTEN GÖNDERİLDİ

Nilgün MARMARA
4 Üyemiz Tntcool'in Mesajına Teşekkür Etti.

Bu Sayfayı Paylaşabilirsiniz

Etiketler
baskı, çekildi, nedeniyle

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)