Forum Gerçek

AnasayfaForumları Okundu Kabul Et Bugünkü Mesajlar
Geri git   Forum Gerçek > Türkiye ve Dünyadan Haberler > Ülkemiz ve Dünya Gündemi

Ülkemiz ve Dünya Gündemi Ülkemizde ve Dünyada yaşanan gelişmelere dair haberler

Yeni Konu aç  Cevapla

Seçenekler
Eski 05.12.2014, 18:43   #11
ReaL
Deniz Sevengillerden

Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
Standart Cevap: İşte CHP'nin Belediye Başkan Adayları

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi ZeZe Mesajı göster
Böyle başa böyle tarak dedi ya Yılmaz abi
Büyüksün Yılmaz Özdil
Daha tam dibi görmedik sanırsam.

Ülke, adeta; freni patlamış kamyon gibi uçuruma doğru gidiyor, hala nelerle uğraşılıyor, vakit kaybediliyor. Yazık, gerçekten çok yazık.

Madenciler yok yere ölmüş, kadın cinayetleri çoğalmış, yolsuzluklar çığ gibi artmış, kimin umurunda. Herkes kendi menfaatini düşünür olmuş.
İyi ki yirmili yaşlarda değilim.

Tüm katılımcı arkadaşların okumasını rica ediyorum... Lütfen Tıklayınız..
* * *
4 Üyemiz ReaL'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 06.12.2014, 13:31   #12
Kartal
Müdavim

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi ReaL Mesajı göster
Akp ye oy verin. Onlarda birçok sorun olmasına rağmen, nasılsa halk bilmiyor, kendi içlerinde bir şekilde hallediyorlar.

* * *

Kısaca; kimse ülkenin son durumuna bakarak sızlanmasın. Toplumlar, hak edildiği biçimde yönetilir.

Armutun sapı, üzümün çöpüne bahane bulmaya devam.

Olayı veya anlatmak istediğimi çarpıtıyorsun Real;
Bak bu gün tüm kanallarda Yalova belediyesinin kestiği ağaçları ağzına sakız yapmış bas bas bağırıyor bir tanesi, ayrıca gezi parkını haklı çıkarma peşinde, benim oğlumun gezi parkı için yaptıklarını sen biliyorsun, bu kazanımlar bir kalemde yok sayılamaz.!!
benim savım bu CHP düzelmez, muhalefette bunları yapan parti iktidar olursa ne yapar. En basit deyimiyle muhalefette güven vermiyor. Bu kadar basit AKP'ye falan oy veren yok.
5 Üyemiz Kartal'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 06.12.2014, 14:33   #13
ReaL
Deniz Sevengillerden

yahu akp nin ne dedikleri benim içiniç önemi yok, onlar herşeyi diyor. A.O.Ç. (açılımı Atatürk Orman Çiftliğini) bile şerefsizce okuyan bir güruhun ne dediğinı umursamam ben.

Gezi Parkındaki kesilen ağaçlar ile Yalovada kesilen ağaçlar bir mi? Yalova'ya AVM mi yapılacak da ağaç kesildi.. Halkın yaranının olduğu yerde ağaç da kesilir, bina da yıkılır. Yalovva'da kesilen ağaçların neden kesildiğini bilmeyen google da açıklayacı bilgiler var, söz konusu insan hayatı.. Konu da bu değil.

Herkese göre parti bulmak mümkün değil. Akp lilerin hepsi partisinden memnun mu sanılıyor? Ama görüldüğü halka yansıyan pek ses görülmez.

Bu kritik zamanlarda iktidar partisine en yakın parti olan CHP nin olmadık şeylerle eleştirilmesini ben doğru bulmuyorum.

CHP de yanlış giden birşeylerin de olduğunu sanmıyorum. Yeri geliyor eşler kavga edip anlaşmazlıklara düşüyor. Zaten bir partide hiç kava olmamasını eleştirmek lazım. Demokratik partilerde bazı anlaşmazlıklar normaldir.

* * *
3 Üyemiz ReaL'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 06.12.2014, 16:07   #14
Kartal
Müdavim

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi ReaL Mesajı göster
yahu akp nin ne dedikleri benim içiniç önemi yok, onlar herşeyi diyor. A.O.Ç. (açılımı Atatürk Orman Çiftliğini) bile şerefsizce okuyan bir güruhun ne dediğinı umursamam ben.

Gezi Parkındaki kesilen ağaçlar ile Yalovada kesilen ağaçlar bir mi? Yalova'ya AVM mi yapılacak da ağaç kesildi.. Halkın yaranının olduğu yerde ağaç da kesilir, bina da yıkılır. Yalovva'da kesilen ağaçların neden kesildiğini bilmeyen google da açıklayacı bilgiler var, söz konusu insan hayatı.. Konu da bu değil.

Herkese göre parti bulmak mümkün değil. Akp lilerin hepsi partisinden memnun mu sanılıyor? Ama görüldüğü halka yansıyan pek ses görülmez.

Bu kritik zamanlarda iktidar partisine en yakın parti olan CHP nin olmadık şeylerle eleştirilmesini ben doğru bulmuyorum.

CHP de yanlış giden birşeylerin de olduğunu sanmıyorum. Yeri geliyor eşler kavga edip anlaşmazlıklara düşüyor. Zaten bir partide hiç kava olmamasını eleştirmek lazım. Demokratik partilerde bazı anlaşmazlıklar normaldir.

Hiç empati yaptıkmı?
Bu haliyle ve mevcut darmadağan olmuş ekonomiyle iktidar olan bir CHP ne yapabilir?
Ondan sonra seçimde iktidara gelecek AKP yüzde kaç oy alır.?
Bu sorularıda cevaplamalıyız, her ne pahasına olursa olsun diyerek, günlük düşünülürse bence ülkemize kötülük yapmış oluruz. Önce kendine çeki düzen vereceksin CHP olarak..
Yalova'daki kesilen ağaçların haklı veya haksız konumunu sen o durumu kullananlara ve o lafları afiyetle yiyenlere anlatabilirsen anlat, senin CHP nde anlatamaz, o aile içi dediğin kavga büyük rant kavgası öyle geçiştirilebilecek birşey değil, demokrasi ilede izah edilemez. CHP bazı şeyleri yaparsa kılıf bulacağız, AKP,de oldumu kötülüyeceğiz.
Benim eleştirilerim senin dediğin gibi olmadık şeyler değil .
Yalovadaki ağaçlar için;
Senin demokratik dediğin parti, halk oylaması yapsaydıda, diğer demokratik olmayan partiye örnek bir davranış sergileseydi ne olurdu?
Ayrıca belediyeler benim bildiğim, düzgün bir işi hep gündüz yaparalar, geceleri baskın yapar gibi olmaz.
Kartal'in Mesajına Teşekkür Etti
Eski 06.12.2014, 18:48   #15
Kartal
Müdavim

Bu arada Google'ada baktım çok şey buldum. Başka linklerde var Yılmaz Abinin gazetesi diye bu linki koymayı uygun buldum.
bu linki

AKP yandaşı gazerteler ise hiç değilse araçlar ile yerinden sökülüp taşınabilirdi diye kibar olmuşlar ve doğru söylemişler. Belediyeden verilen cevabıda bildiğini kabul ediyorum.

Mantık bu ya!!
İstanbul yeşilköy havaalanıda tehlike arzetmeye başladı, her an bir kaza olabilir, yeni havaalnı için ağaç kesilmeside çok normal oldu o zaman.
Neticede İnsan hayatı daha önemli değilmi?
Kartal'in Mesajına Teşekkür Etti
Eski 06.12.2014, 21:56   #16
K-Pax
Uzman Üye

Chp'de de öteki partilerdeki gibi absürt sesler çıkıyor, birde kılıçdaroğlu, herkesi kucaklayacağız cümlesini sık sık tekrarlıyor, en sevmediğim politik laflardan biri, ne demek herkesi kucaklıcam e ozaman akp'ye niye muhalifsin, git kucakla recoyute allahım yav
Eski 06.12.2014, 23:47   #17
ReaL
Deniz Sevengillerden

Herşeyin zamanı var, herşeyin..

Cenaze evinde kahkaha atılmaz..

Bu ekran görüntüsü çok şey anlatıyor. Benim başka yorum yapmama gerek yok sanırım.

Daha önceki mesajlarımda da belirttiğim gibi ayrıntılar ile zaman geçirilecek, hayıflanacak zaman değil.

Kimlerin mutlu olduğu açıkça görülüyor nerdeyse 7/24 tv izliyorum, gündem başbaşka, burası bambaşka.

* * *

* * *
ReaL'in Mesajına Teşekkür Etti
Eski 07.12.2014, 00:41   #18
K-Pax
Uzman Üye

@ReaL Seni anladım, farkındayım ve şunun da farkındayım, parti olarak chp bu ülkenin tek seceneğidir.Chp de buldukları açıklara bir bakın, küçük bir yolsuzluk bulduklarında, bunu tüm dünyaya rezilce yayacaklarına eminim.
K-Pax'in Mesajına Teşekkür Etti
Eski 07.12.2014, 00:48   #19
ReaL
Deniz Sevengillerden

Chp de yolsuzluk olsun, daha o partiye oy verirsem, ellerim kırılsın. Bunun mümkünü yok..

Gündem;
1- akp den istifa eden 4 bakanının yolsuzluk ile ilgili verdikleri ifadeleri, bazı sorulara yanıt vermeyişleri ya da veremeyişleri,

2- ak saray,

3- henüz biten Milli Eğitim Şurasındaki tavsiye kararları..

Chp ne alaka?

* * *
ReaL'in Mesajına Teşekkür Etti
Eski 07.12.2014, 00:53   #20
Kartal
Müdavim

Real o alıntılı savunman pek doğru olmamış üzüldüm, bir itham var sanki ,
sen kendi savının doğruluğu için istediğini istediğin gibi kullanıyorsun, bizim öyle bir şansımız yok.
ayrıca bazı mesajlarımız silinmiş, o mesajlarda yanlış birşey yoktu neyse sağlık olsun,
anladığım bu sitede ben siyasi yorum yapmayayım, yemek, böcek kısımları benim için daha uygun.
Bundan sonra hiç kimse benden bu sitede siyasi yorum falan beklemesin,
kesin kararlıyım.
daha öncede kendime bir söz vermiştim ama tutamadım bu sefer çok kesin kararlıyım ve kırıldım..
saygılar.

Bu Sayfayı Paylaşabilirsiniz

Etiketler
adayları, başkan, belediye, chpnin, işte, İşte

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)