Forum Gerçek

AnasayfaForumları Okundu Kabul Et Bugünkü Mesajlar
Geri git   Forum Gerçek > Eğitim | Öğretim > Üniversitelerimiz

Üniversitelerimiz Ülkemizdeki üniversitelere ait bilgiler, fotoğraflar

Yeni Konu aç  Cevapla

Seçenekler
Eski 27.11.2014, 22:13   #1
Nazlı
Süper Üye

Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
Post Üsküdar Üniversitesi

Üsküdar Üniversitesi

Tarihçe - Dünden Bugüne
NP GRUP olarak toplumun ruh sağlığı düzeyini yükseltmek, ruh sağlığıyla ilgili sorunların çözümüne katkıda bulunmak, yataklı ve yataksız sağlık hizmeti sunmak ve bu hizmeti sunarken çağdaş bilimin öngördüğü yöntem ve koşulları sağlamak amacıyla yola çıktık.

1998’de standart EEG’yi, beyin haritalaması özellikleri ilavesiyle uygulamaya başlarken, Neurobiofeedback bilgisayarlı klinik testler ve bilgisayarlı eğitim modüllerini de tanı ve tedavi programlarına katarak çalışmaya başladık.

Çıktığımız bu yolda, ilk olarak Memory Centers of America’nın Türkiye şubesini 25 Mayıs 1999’da İstanbul Bağdat Caddesinde, Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel’in katılımıyla gerçekleştirdik.

Türkiye’de ilk “Beyin Check Up”ı ve “Manyetik Uyarım Tedavisi”ni (TMU) gerçekleştiren Memory Center, uzman kadrosuyla, psikiyatride yeni tedavi yöntemlerini etkin biçimde sunarak hizmet vermeye aralıksız devam ediyor.

Nörolojik ve psikiyatrik hastalıklarda beyin fonksiyonlarının tanı ve tedavisini ölçerek yapmayı yöntem olarak seçmiş olan Memory Center, bir yıl sonra ikinci aşamayı gerçekleştirdi ve Memory Center of Amerika’nın başkanı Wenon Wells’in katılımıyla 3 Ekim 2000 de çocuk ve ergen psikiyatrisi birimini açtı.

Açılan iki merkezimizin çalışmaları o günden bu güne hiç durmadan sürüyor. Beyin fonksiyonlarını ölçerek tedavi ve düşünce odaklı tıp gibi yeni yaklaşımların Türkiye’de öncülüğünü yapmak bizi mutlu ediyor.

Nöroloji, Psikiyatri, Psikoloji birlikteliğini gerçekleştirerek tanıdan tedaviye multidisipliner yaklaşımı Türkiye’ye taşımaya devam ettik.

2003 yılı Şubat ayında Feneryolu’nda 5 katlı merkezimizi Erişkin Nöroloji ve Psikiyatrisi için, hemen arkasındaki köşkü de çocuk ergen psikiyatrisi için hizmete açtık.

Kasım 2006’da Fonksiyonel ve Volumetrik MR görüntüleme tekniklerini kullanmaya başladık.

Nihayet, 20 Mart 2007 tarihinde Türkiye’nin ilk ve tek Nöropsikiyatri Hastanesini kurarak, yataklı bir kuruma olan ihtiyacı karşıladık ve TBMM Başkanı Sayın Bülent Arınç’ın teşrifleriyle açılışını gerçekleştirdik.

Haziran 2009’da Türkiye’de ilk olan Nöropsikiyatri’de Klinik Farmakogenetik laboratuarını faaliyete geçirdik.

10 Ağustos 2009’da NPİSTANBUL Etiler Polikliniğimizde Çocuk ve Genç Psikolojisi, Yetişkin Psikiyatrisi alanında hizmete başladık.

3 Mart 2011 tarihinde resmi olarak Üsküdar Üniversitesini kurduk.22 Kasım 2011 tarihi itibarıyla Memory Center Nöropsikiyatri Merkezi ve NPİSTANBUL Etiler Polikliniğimizi Üsküdar Üniversitesi bünyesinde NPSUAM Nöropsikiyatri Sağlık,Uygulama ve Araştırma Merkezi olarak hizmet vermeye devam etmektedir.

AR-GE

NP GRUP sinirbilim alanında Türkiye’ye getirdiği bu yeniliklerin yanı sıra AR-GE çalışmalarına da hız verdi.QEEG,volumetrik MR,fonksiyonel MR, MR uyumlu EEG (Türkiye’de tek),EPMRS,EKT,Farmakogenetik Laboratuvarı ve tTMU (rTMS) gibi sahip olduğu gelişmiş teknoloji ve geniş veri tabanı ile dünya tıbbına katkıda bulunmayı hedeflemektedir.Yapılan çalışmaların sonuçlarını tıp dünyasının itibarlı dergilerinde yayınlayarak psikiyatri profesyonelleri ile paylaşmayı ve kongrelerde sunmayı sürdürmektedir.
Eski 27.11.2014, 22:15   #2
Nazlı
Süper Üye

Standart Cevap: Üsküdar Üniversitesi

Nasıl Bir Üniversite

Sağlık, sosyal, tarih ve kültür kaynakları yönetimi alanlarında, ülkemizin kişisel ve toplumsal ruh sağlığını koruyan ve geliştiren.

Çağdaş insan ve insan odaklı teknolojiye hâkim, yüksek nitelikli eğitim, öğretim, araştırma ve uygulama programları geliştirmek.

Bölgesel kalkınmaya katma değer ve katılım sağlayan öncü, örnek bir evrensel üniversite olmak.

Türkiye'de, Avrupa Birliği ve dünya standartlarında eğitim ve öğretim yapmak.

Ülkemizin sosyo-ekonomik ve kültürel yapısına katkı sağlayacak, özellikle bilim, sağlık, turizm, tarih ve kültür kaynakları yönetimi alanlarında uluslararası düzeyde eğitim ve araştırma imkanı sunan bir üniversite olmak.

Ülkemizin doğal, kültürel, ekonomik ve sosyal gereksinimlerini ve önemli konumunu göz önüne alarak; çağdaş teknolojiye hakim, yüksek nitelikli eğitim, öğretim, araştırma ve uygulama programlarıyla; kentsel ve bölgesel kalkınmaya katkı sağlayan öncü ve örnek bir üniversite olacaktır.

Ülkemizin ihtiyaçlarını karşılayacak üstün nitelikli akademik programlar geliştirerek, kaynakları en verimli şekilde kullanarak insanlığın ve özellikle bölgemizin daha çok sağlık sorunlarına çözüm üretecek bilimsel faaliyetlerde bulunacaktır.

Ulusal ve uluslararası ölçekte, Türkiye'nin doğal ve kültürel kaynaklarını temel alan çağdaş, katılımcı, araştıran ve bilim üreten ve ülkenin turistik tarımsal sosyal ve ekonomik varlıklarını değerlendiren bir üniversite olmak.
Eski 27.11.2014, 22:17   #3
Nazlı
Süper Üye

Neden Üsküdar Üniversitesi

Neden Üsküdar Üniversitesi? - Nevzat Tarhan - Rektör - YouTube
Eski 21.01.2015, 00:26   #4
Hermes
Yeni Üye

Üsküdar Üniversitesi, İstanbul'daki seçkin vakıf üniversitelerimizden birisi. Bir İstanbul seyahatimde bu üniversitede düzenlener sempozyuma dinleyici olarak katılmıştım. Yeni ama gelecek vadeden bir üniversite. zannedersem ve yanlış bilmiyorsam, istanbul'un değişik semtlerinde faaliyet gösteren np suam psikiyatri klinikleri de bu üniversiteye bağlı olarak faaliyet gösteriyor.

Bu Sayfayı Paylaşabilirsiniz

Etiketler
memory, olarak, Üniversitesi, Üsküdar, üniversitesi, üsküdar

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Seçenekler