Forum Gerçek

AnasayfaForumları Okundu Kabul Et Bugünkü Mesajlar
Geri git   Forum Gerçek > Türkiye ve Dünyadan Haberler > Ülkemiz ve Dünya Gündemi > Yılmaz Özdil

Yeni Konu aç  Cevapla

Seçenekler
Eski 17.07.2016, 11:17   #1
Canan
Çiçekci kız

Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
Standart Darbenin Elebaşı | Yılmaz Özdil

Darbenin elebaşı

Akp'nin başımıza ne çoraplar ördüğünü anlattığım “Beraber Yürüdük Biz Bu Yıllarda” isimli kitabımda yazmıştım.

*

2012'de Yüksek Askeri Şura toplandı, Ergenekon ve Balyoz iftirasıyla tutuklu bulunan 40 general ve amiral emekliye sevkedildi. Hasdal'dan doooğru Silivri'ye gönderildiler. Beraat etseler bile, geriye dönüşleri yok artık… Kesilip atıldılar. Liyakat sistemi allak bullak edildi. Normal şartlarda iki-üç aday olur, aralarından biri terfi eder. 40 general ve amiral tasfiye olunca, elde kalan yetersiz adaylar otomatik olarak terfi eder hale geldi. Bana sorarsanız, kimlerin tasfiye edildiğinden çok, onların yerine kimlerin oturtulduğu önemli… Akp hükümeti, tasfiye edilenlerin yerine kimleri oturttu?

*

Bunları yazdığım için mahkemeye verildim, Akp medyası tarafından Ergenekoncu ilan edildim. Bugün ibretle görüyoruz… Atatürkçü subayları tasfiye edip, onların yerine kimleri oturtmuşlar!

*

Akp'yle cemaat'in imam nikahını anlattığım “Beraber Yürüttük Biz Bu Yollarda” isimli kitabımda yazmıştım.

*

2014'te Yüksek Askeri Şura zart diye kesti attı, Balyoz sanığı olan general ve amirallerin hepsi emekliye sevkedildi. Güya kumpas çökmüştü, haklarının ihlal edildiği Anayasa Mahkemesi tarafından tescil edilmişti, asrın iftirasına uğradıkları kesinleşmişti ama, nafile… Tasfiye edildiler. General-amiral olmalarına kesin gözüyle bakılan Atatürkçü kurmay albayları, temize çıktıkları halde, pasif görevlere verdiler. Adeta “istifa edin, defolun gidin” deniyordu. Gayet açıktı… Terfi sırasında yarışarak geçilemeyen subaylar, TSK'dan atılarak, tasfiye edilerek geçildi. Komuta kademesi onlarsız şekillenecekti. Temize çıkmalarının önemi yoktu, Atatürkçü subaylar orduda istenmiyordu. “Türkiye bağırsaklarını temizliyor” diyenler, tasfiye edilen Atatürkçü subayların yerine kimlerin önünü açıyordu?

*

Bunları yazdığım için mahkemeye verildim. Akp medyası tarafından Balyozcu ilan edildim. Benim için “gazeteci değil, militan” diyen herif, şu anda Tayyip Erdoğan'ın başdanışmanı… Netice? Hazin şekilde görüyoruz, Atatürkçü subayların yerine kimlerin önünü açtıklarını!

*

Donanma komutanı olmasına kesin gözüyle bakılırken, Balyoz davasına isyan ederek, protesto için kariyerinden vazgeçen, kendisini feda eden, istifa eden Atilla Kezek'i anlatırken yazmıştım.

*

Kumpas davaları olmasaydı, kimse tutuklanmasaydı, şu anki amiral ve generallerin kaç tanesi general ve amiral olabilirdi? Ben size söyleyeyim, sadece yüzde 10'u… Asrın iftirası atılmasaydı, iftiraya uğrayanlar tasfiye edilmeseydi, şu anki komuta kademesinin yüzde 90'ı terfi alamayacaktı. Terfi alması gerekenler tasfiye edilince, geriye bunlar kaldı. O halde şu soruyu sormalı, bunları oraya kim oturttu?

*

Onları oraya “ben bu davaların savcısıyım” diyenler oturtmadı mı?

*

Tayyip Erdoğan, irticaya bulaştığı için Yüksek Askeri Şura kararlarıyla ordudan atılanlara “şerh” koyuyordu. Aynı Tayyip Erdoğan, dün akşam darbe girişiminde bulunanların terfisine “şerh” koymuş muydu?

*

Cemaat'in kadrolarını general yapan, amiral yapan kimdi? Fethullahçıları TBMM'ye, emniyete, yargıya monte edenler kimdi? Kendi listesinden milletvekili yapan, bakan yapan, vali yapan, rektör yapan, bu yollarda beraber yürüyen kimdi? Bunlara sahip çıkan, palazlandıran, ne istediniz de vermedik diyen kimdi?

*

Bundan sonrasını daha dikkatli okuyun lütfen…

*

Asrın iftirasına uğrayan, kendi ordusu tarafından esir alınan, Maltepe'deki arkadaşlarımı anlatırken yazmıştım.

*

Sınıflarında birinci, kariyerlerinin zirvesindeki bu pırıl pırıl adamları, nizami rekabetle geçebilmeleri, komuta kademesindeki ilerleyişlerini durdurabilmeleri normal şartlarda asla ve asla mümkün değildi. Tek yolu vardı. Önce içeri tıkmak, sonra silahlı kuvvetlerden atmak. Başka yolu yoktu. İşte bu arkadaşlarımdan birinin eşi, hiç olmazsa manevi destek versin diye, hava kuvvetleri komutanının eşini aramış… Kuvvet komutanının eşi ne demiş biliyor musunuz? “Size üzüntümüzden dışarıda yemeğe çıkamıyoruz” demiş iyi mi… Vah vah. İçim parçalandı hakikaten. Yaptığınızı beğendiniz mi diye çıkıştım arkadaşlarıma… Siz içerde afiyetle 16'şar sene hapis yiyorsunuz, komutanınız sizin yüzünüzden dışarda yemek yiyemiyor!

*

Bu adı geçen hava kuvvetleri komutanını, hava kuvvetleri komutanı yapan kimdi?
Tayyip Erdoğan hükümetiydi.
Ne zaman kuvvet komutanı yapılmıştı?
2013'te, Atatürkçü subaylar ordudan atılırken yapılmıştı?
Kuvvet komutanı olmaya layık mıydı?
Değildi. Orgeneral bile değildi. Korgeneraldi, pasif görevdeydi, emekliliğine gün sayıyordu. Hava kuvvetlerindeki tüm orgeneraller tasfiye edildiği için, bunu apar topar orgeneral yaptılar, hava kuvvetleri komutanı koltuğuna oturttular.
Sonra ne oldu?
Sonrası daha enteresan… Akp bu arkadaşı o kadar çok seviyordu ki, 2015'te görev süresi doldu, emekli etmediler.
Ya ne yaptılar?
İlla karargahta otursun diye Yüksek Askeri Şura üyesi yaptılar.
Kim yaptı bunu?
Tayyip Erdoğan yaptı.

*

Peki, kim bu Akp'nin pek sevdiği, koruyup kolladığı komutan biliyor musunuz?
Dün akşam darbeye kalkışan Akın Öztürk!

*

Akp'nin sihirbaz şapkasından tavşan çıkarır gibi, sürpriz şekilde orgeneral yaptığı, kuvvet komutanı yaptığı, emekli olmasına izin vermediği, illa komutan olarak kalsın diye yüksek askeri şura üyesi yaptığı Akın Öztürk… Meğer darbecilerin elebaşıymış!

*

Akp'nin hiç haberi yokmuş!

*

Oldu olacak, basit bi soru daha sorayım. TSK bile darbeye karşı kendisini savunmak için organize olamazken… Türkiye'nin ücra köylerine kadar tüm camileri, nasıl oldu da, bu kadar çabuk organize olup sela okudu? Nasıl oldu da, tüm imamlar, tüm müezzinler bu kadar çabuk organize olup, memleketin tüm minarelerinden aynı anda, aynı cümlelerle “sokağa dökülün” çağrısı yapabildi?

*

Uzun lafın kısası…

*

“Sahte darbe”nin rüzgarıyla cumhurbaşkanı oldu.
“Monte darbe”nin rüzgarıyla başkan oluyor.

*

Olan Türkiye'ye oluyor.

Eski 17.07.2016, 12:17   #2
ReaL
Deniz Sevengillerden

Standart Cevap: Darbenin Elebaşı | Yılmaz Özdil

Alıntı:
Uyuyan da hala uyuyor.

Tüm katılımcı arkadaşların okumasını rica ediyorum... Lütfen Tıklayınız..
* * *
12 Üyemiz ReaL'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 17.07.2016, 13:24   #3
Heliosaga
Cehennem Yolcusu

Tiyatro dediğimiz de böyle tiyatro mu olur? yok efendim ölümler oldu kan döküldü..

Darbeciler gerçek darbeci değil miydi? evet gerçekti. Hatta "siz yapın darbeyi arkanızdan biz geliriz" denildi sonuç gelen olmadı.

Hükümet ve MİT bu olayın olacağını biliyormuydu? evet biliyordu. Bu kadar ölümün olmasına göz yumdu mu? evet

Sokak çağrıları başlı başına bir şov iken neyin darbesi bu?

Ortalık kan revan.. olmayacak bir darbenin zaferi kutlanıyor. Bir yandan cenazeler bir yandan tekbirler selalar allahu ekberler..
Eski 17.07.2016, 14:54   #4
Redwine
"Her Şey Güzel Oldu"

Alıntı:

15 Temmuzun özeti... Ellerine sağlık Sayın Özdil...
Eski 17.07.2016, 19:54   #5
nurideniz34
Uzman Üye

Thumbs up Cevap: Darbenin Elebaşı | Yılmaz Özdil

Buna çakma darbe diyorum...
(USA... basını Nisan ayında Erdoğan için kendisi darbe yapacak demişti...)
Şimdi;
O komutanları o mevkilere getiren sen misin, ben miyim...hayır..
Kim getirdi; Şimdiki cumhurbaşkanı dediğiniz yahudi asıllı o adam ve ait olduğu hükümeti getirdi...Tüm fetocuları en kritik yerlere yerleştirdi...şimdi de milleti sokaklara döküyor...neden? kıç korkusundan...henüz daha olay bitmemiştir gençler...dikkatli olunuz...
Eski 17.07.2016, 20:46   #6
Rosebud
Müdavim

Bu sabah Halk TV'de Gürkan Hacır'ın programına konuk olan Orhan Karavelioğlu çok sevdiği ve güvendiği bir komşusundan kendisine enteresan bir telefon geldiğini söyledi, anlattığına göre; komşusunun Amerika'da yaşayan oğlu, köprülerin tutulduğu, uçakların uçtuğu sırada kendisini arayarak: Amerikan haber kanallarında, Türkiye'de başarısız bir darbe girişimi gerçekleştiği şeklinde başlıklar atıldığını söylemiş...
Düşünsenize daha darbenin başarılı olmadığını kimse bilmezken...

Ohhh! Those Americans!..

TEARS AND SOUVENIRS

7 Üyemiz Rosebud'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 17.07.2016, 21:37   #7
Canan
Çiçekci kız

Alman kanallarinda da, "Aslinda darbe, sabaha karsi saat 04 de yapilacakti ama, durumun disariya sizmasindan dolayi, hemen harekete gecilmis ve aksam saatlerinde yapilmistir" denildi
Eski 18.07.2016, 00:11   #8
Suzim
Müdavim

Yılmaz Özdil yine konuşturmuş kalemini

Eski 14.07.2021, 10:58   #9
Ben kimim
Yasaklı Üye

15 Temmuz Destanı

15 Temmuz 2016 günü darbe girişimiyle karşı karşıya kalan Türkiye, milleti ve devletiyle omuz omuza verdiği direniş ve mücadeleyle tüm dünyaya örnek teşkil etmiştir. Türk demokrasisini hedef alan bu hain girişim, Türk halkının demokrasiyi ve seçilmiş iradeyi korumak için gösterdiği destansı direnişle geri püskürtülmüştür. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısıyla sokağa dökülen Türk milletinin gösterdiği cesaret ve kararlılıkla elde edilen bu zafer, dünyada örneği olmayan bir ruh halini ve demokrasi bilincini ortaya koymaktadır. Zaferle sonuçlanan bu anlamlı direnişi ve mücadele ruhunu toplumsal hafızada her daim diri tutmak amacıyla “15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü” her yıl özenle hazırlanan çeşitli etkinliklerle anılmaktadır. Bu kapsamda sadece 2020 yılında yurt içinde bakanlıklar, kamu kurumları, üniversiteler ve sivil toplum kuruluşları tarafından 2 binin üzerinde, yurt dışında ise 700’ün üzerinde faaliyet düzenlenmiştir.

İletişim Başkanlığı, “15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü” programlarının yurt içi ve yurt dışı koordinasyonunu yürütmektedir. Milletin destanına ilişkin farkındalık oluşturmak ve toplumsal hafızayı diri tutmak amacıyla stratejik iletişim faaliyetleri yürüten İletişim Başkanlığı; her yıl panellerden çeşitli dillerde hazırlanan kitaplara, dijital gösterim merkezlerinden konserler ile kısa film ve senaryo yarışmalarına, tematik videolardan mapping ve drone gösterilerine kadar çok geniş bir yelpazede faaliyetler yürütmektedir.

https://www.iletisim.gov.tr/turkce/s...temmuz-destani
3 Üyemiz Ben kimim'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 15.07.2021, 00:37   #10
Bursalı68
Yönetici

15 Temmuz " sözde darbesi " başarısızlığa kurgulanmış bir tiyatrodan başka birşey değildir.Koruması, yaveri, dibinde olan herkes fetöcü çıktı ama her nasılsa kimse dokunamadı.Tam bir tiyatro.

Fetö soruşturma komisyonu başkanı fetöcü, RTE den tutun, AKP içerisindeki bir çok bakan, belediye başkanı fetöye övgüler düzdü, ama içlerinde her nasılsa bir tane fetöcü yok...Bizler de salağız ya yedik...!

Bu olaydan sonra kendileri " aldatıldık, Allah affetsin " dediler, sözüm ona temizlendiler, ancak fetöyle uzaktan yakından hiçbir ilişkisi olmayanları derdest ettiler, işlerinden, hayatlarından ettiler, ama gerçek fetöcülere kimse dokunmadı, kaldı ki hala devleti yönetiyorlar.
2 Üyemiz Bursalı68'in Mesajına Teşekkür Etti.

Bu Sayfayı Paylaşabilirsiniz

Etiketler
darbenin, elebaşı, özdil, yılmaz

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Seçenekler