Forum Gerçek

AnasayfaForumları Okundu Kabul Et Bugünkü Mesajlar
Geri git   Forum Gerçek > Teknoloji | Bilgisayar > Teknoloji Haberleri

Yeni Konu aç  Cevapla

Seçenekler
Eski 19.04.2021, 16:31   #1
Arthur
Ne Mutlu Türk'üm Diyene

Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
Standart Facebook Kanserle Savaşmak İstiyor

Facebook kanserle savaşmak istiyor

Facebook kanserle savaşmak için özel bir teknoloji geliştirmedi. Bundan ziyade kendi yapay zeka sistemini bu savaşta kullanmak için entegre etmek istiyor. Hatırlayacağınız üzere şirket özellikle görüntülü konuşmalarda yapay zeka kullanacağını söylemişti.

Bu yapay zeka sistemleri şu anda oldukça gelişmiş bir durumda.

Bazı aksaklıklar olsa bile yine de Facebook şirketine ait olan yapay zeka algoritmaları iyi işliyor diyebiliriz. Şirket bunu farklı ilaçların birbiriyle aynı vakitte kullanıldığında nasıl sonuçlar verdiğini görmek için kullanacak. Böylece kanser için kesin çözüm denilebilecek ilaçlar geliştirmek isteniyor. İşin aslına bakacak olursak bu ihtimal hiç uzak değil.

Facebook yapay zekası büyük oranda doğru sonuç elde ediyor

Facebook’un AI Research departmanı ve Almanya’daki Helmholtz Centre tarafından yürütülen bir çalışma sonucunda yepyeni zeka sistemi geliştirildi. Bu yapay zeka sisteminin yıllar süren ilaç araştırmalarını sadece birkaç dakikaya sığdıracağı düşünülüyor.

Normal şartlarda herhangi bir ilacı belirlemek için bazı süreçleri atlatmak gerekiyor. Ayrıca bu süreçlerden sonra ilaçların ne kadar etkili olduğunu denemek şart. Bu durum aynı zamanda en az 5 yıl süren ilaç çalışmalarına yol açıyor. Facebook tarafından geliştirilen bu yapay zeka sistemi ise 19 milyar denemeyi tek seferde gerçekleştiriyor.

Bu denemelerden ortaya çıkan sonuçlar ise en doğru kanser ilacı kombinasyonunu ortaya çıkarıyor. Böylece etki oranı en az yüzde 30 seviyesinde artış gösteriyor. Facebook bunu sadece tek bir cihaz üzerinden yapabiliyor. Peki sizce sosyal medya devinin kurduğu böyle bir sistem kullanılmalı mı?

Kaynak
Arthur'in Mesajına Teşekkür Etti
Eski 20.04.2021, 13:49   #2
Megan
Uzman Üye

Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
Standart Cevap: Facebook Kanserle Savaşmak İstiyor

Boyle bir sistem kulaga cok hos geliyor ve sadece bu amac icin kullanilsa cok faydali olur,ama ne yazik ki bir cok teknoloji sadece insanlik icin degil ,o nu bulanlara bulanlara hizmet ediyor.
Bu teknolojinin bize zarari faydasindan kat kat daha fazla olacaktir.
Her ne hikmetse son zamanlarda teknoloji firmalari tip alanina fazla ilgi gostermeye,buyuk yatirimlar yapmaya basladilar.
Bu bir tesaduf mu ?yoksa yeni dunya duzenine hazirlikmi ?

Benim Hayatımı Yargılamadan önce ..

Benim ayakkabılarımı giy
ve benim geçtiğim yollardan,
sokaklardan, dağ ve ovalardan geç .
Hüznü, acıyı ve neşeyi tad...
Benim geçtiğim senelerden geç,
benim takıldığım taşlara takıl,yeniden ayağa kalk

ve aynı yolu tekrar git, benim gittiğim gibi !!

Ancak ondan sonra BENİ YARGILAYA BİLİRSİN
Megan'in Mesajına Teşekkür Etti

Bu Sayfayı Paylaşabilirsiniz

Etiketler
facebook, istiyor, kanserle, savaşmak

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Seçenekler