Forum Gerçek

AnasayfaForumları Okundu Kabul Et Bugünkü Mesajlar
Geri git   Forum Gerçek > Türkiye ve Dünyadan Haberler > Her Konuda Kısa Bilgi ve Haberler

Her Konuda Kısa Bilgi ve Haberler Her konuda, gerekli - gereksiz kısa bilgi ve haberler

Yeni Konu aç  Cevapla

Seçenekler
Eski 06.11.2020, 16:34   #1
OkyanusunKalbi
WoodStock

Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
Standart Corona Virüsünün İlacı Burnumuzun Dibindeymiş: Aspirin İle İlgili Denemeler

Corona virüsünün ilacı burnumuzun dibindeymiş: Aspirin ile ilgili denemeler başladı

Dünya çapında 49 milyondan fazla insana bulaşan ve 1.2 milyondan fazla insanın ölümüne neden olan corona virüsü ile ilgili umut verici bir açıklama İngiltere'den geldi... Bilim insanları aspirinin corona virüsüne iyi gelme ihtimali olduğunu ve bu yönde deneme çalışmalarının başladığını duyurdu.

İlk olarak 2019 yılının son haftalarında Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıkan corona virüsünü ortadan kaldırmak için birçok ülkede ilaç ve aşı çalışmaları devam ederken İngiliz bilim insanları uluslararası kamuoyunu şaşkına çeviren bir açıklama yaptı.

Dünyanın önde gelen bilim insanlarından oluşan RECOVERY isimli girişim Covid-19’un potansiyel çözümü olarak gündelik hayatta kamuoyunun yakından bildiği aspirin isimli ilacın etkili olabileceğini öne sürdü.

Bilim insanları kanı sulandıran ve ağırlıklı olarak baş ağrısı ve halsizliğe karşı tercih edilen aspirinin pıhtılaşmayı engelleyen özelliğinin corona virüsü hastalığına yakalananları iyileştirebileceğini öne sürdü. Araştırmayı yürüten bilim insanı Peter Horby, “Aspirinin etkili olacağına dair net bir yaklaşım mevcut. Üstelik aspirin güvenli, pahalı değil ve yaygın” ifadesini kullandı.

PIHTILARI ENGELLEYEBİLİR
Aspirinin corona virüsü hastalarında işe yarayabileceğini söyleyen uzmanlar, aspirinin tedavi sürecinde kullanılmasının Covid-19 hastalarında oluşabilecek pıhtıları engelleyebileceğini dile getirdi.

Bilim insanları aspirinin Covid-19 hastaları üzerindeki etkisini incelemek üzere bir araştırma yaptıkları belirtildi.

Araştırmaya katılan 2000 gönüllü günde 150 miligram aspirin alacak ve bu süreçte sağlık durumlarında yaşadıkları değişiklikler gözlemlenecek.

KAYNAK

3 Üyemiz OkyanusunKalbi'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 06.11.2020, 16:44   #2
NaNaNe
Ne Mutlu Türküm Diyene

Standart Cevap: Corona Virüsünün İlacı Burnumuzun Dibindeymiş: Aspirin İle İlgili De

Ooo ben bunu söyleyeli baya oldu.
Yeni mi haber yapmışlar.

3 Üyemiz NaNaNe'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 06.11.2020, 16:48   #3
OkyanusunKalbi
WoodStock

Standart Cevap: Corona Virüsünün İlacı Burnumuzun Dibindeymiş: Aspirin İle İlgili De

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi NaNaNe Mesajı göster
Ooo ben bunu söyleyeli baya oldu.
Yeni mi haber yapmışlar.
Söylentiler vardı, kesinleşmiş şu an da canım.
Eski 06.11.2020, 17:02   #4
NaNaNe
Ne Mutlu Türküm Diyene

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi OkyanusunKalbi Mesajı göster
Söylentiler vardı, kesinleşmiş şu an da canım.
Evet hep söylüyorum bu işte bir iş var.

Onca doktor nasıl anlamaz bunu,
Çünkü işlerine geliyor.

Korona değil tedavisi öldürüyor.Sözü bana daha yakın gelmeye başladı.

Herhalde söylenildiği gibi hedef kitle yaşlıları yok etmek.Bağışıklığı çok düşük olmadığı sürece gençler çabuk atlatıyor.

Bir yerde olumuştum hastalıksız dayanıklı bir nesil elde etmek için çürükleri ayırma şekli bu diye.
Yani az ve öz.

3 Üyemiz NaNaNe'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 06.11.2020, 17:16   #5
OkyanusunKalbi
WoodStock

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi NaNaNe Mesajı göster
Evet hep söylüyorum bu işte bir iş var.

Onca doktor nasıl anlamaz bunu,
Çünkü işlerine geliyor.

Korona değil tedavisi öldürüyor.Sözü bana daha yakın gelmeye başladı.

Herhalde söylenildiği gibi hedef kitle yaşlıları yok etmek.Bağışıklığı çok düşük olmadığı sürece gençler çabuk atlatıyor.

Bir yerde olumuştum hastalıksız dayanıklı bir nesil elde etmek için çürükleri ayırma şekli bu diye.
Yani az ve öz.

Coraspin gibi kan sulandırıcıları normal vatandaşlar içmiyor herhalde canım, doktorlar öneriyor ki içiyorlar. Doktorların bildiği ilacı insanlar bulacak değil ya, tedavisini doktorlar bulmasa hastalar nasıl uygulasın. Kronik tansiyon ve kalp hastaları kan sulandırıcı hep kullanır benim annem babam günde bir tane kan sulandırıcı içerler. Raporlu ilaçlar bunlar. Bu tedavi eskiden beri vardı korona çıkmadan önce kanserden korunmak için asprin için denilirdi. İşin içinde komplo teorileri varsa suçlusu doktorlar değil. Hep işte o ekranlara çıkan uzman bozuntuları var ya, tansiyon ilacı kullanmayın sarımsak yiyin vs diyenler yüzünden böyle. Asıl kronik hastaları ölüme terkedenler bu kişiler..Çürük halkı ayıklama operasyonları daha o zaman başladı.

Eski 06.11.2020, 17:35   #6
NaNaNe
Ne Mutlu Türküm Diyene

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi OkyanusunKalbi Mesajı göster
Coraspin gibi kan sulandırıcıları normal vatandaşlar içmiyor herhalde canım, doktorlar öneriyor ki içiyorlar. Doktorların bildiği ilacı insanlar bulacak değil ya, tedavisini doktorlar bulmasa hastalar nasıl uygulasın. Kronik tansiyon ve kalp hastaları kan sulandırıcı hep kullanır benim annem babam günde bir tane kan sulandırıcı içerler. Raporlu ilaçlar bunlar. Bu tedavi eskiden beri vardı korona çıkmadan önce kanserden korunmak için asprin için denilirdi. İşin içinde komplo teorileri varsa suçlusu doktorlar değil. Hep işte o ekranlara çıkan uzman bozuntuları var ya, tansiyon ilacı kullanmayın sarımsak yiyin vs diyenler yüzünden böyle. Asıl kronik hastaları ölüme terkedenler bu kişiler..Çürük halkı ayıklama operasyonları daha o zaman başladı.

Benim eşimde içiyor günde bir tane çok sigara içtiği için kanı sulandırıyor diye yıllardır.Arada bir ara verip içiyor.

Bu işe çanak tutan doktor sayısı çok fazla.

Evet önce bizleri çürüttüler yediklerimiz içtiklerimizle (GDO lu ürünlerle) Koronik hastalıklar öyle çoğaldı.

Kendimiz ekemiyoruz biçemiyoruz saman bile yurt dışından geliyor gerisini biliyorsun.Onların bize dayattıklarını yemek zorunda bırakılıyoruz.Bünyemizi zayıflatıyorlar yani.

(Yinede hala sağlam kalan varsa işte o sağlam nesil)

Artık doğru dürüst doktorda yok hani geçen gün gördük dua yazıyor arık doktorlar.
İşimiz zor canım benim işimiz çok zor.

Paranoya ya bağlamak istemiyorum ama durum ve sonuç ortada.

NaNaNe'in Mesajına Teşekkür Etti
Eski 06.11.2020, 17:36   #7
Canan
Çiçekci kız

Corona için o kadar çok şey ve çözüm yolu üretiliyor ki, ben açıkcası, hangisine inanacağımı şaşırmış durumdayım. Önerilelerin hepsi de, deneme aşamasında.

Acaba bu da olabilir mi...

Bu Sayfayı Paylaşabilirsiniz

Etiketler
aspirin, burnumuzun, corona, denemeler, dibindeymiş, ilacı, ilgili, virüsünün, İlacı, İlgili

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Seçenekler