Forum Gerçek

AnasayfaForumları Okundu Kabul Et Bugünkü Mesajlar
Geri git   Forum Gerçek > Sağlığımız ve Hastalıklar > Sağlığımız İçin Püf Noktaları

Yeni Konu aç  Cevapla

Seçenekler
Eski 20.07.2020, 16:52   #1
Canan
Çiçekci kız

Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
Standart İşte Deniz ve Havuzda Covid-19'a Karşı Korunması Gereken İlk Yer

İşte Deniz ve Havuzda Covid-19'a Karşı Korunması Gereken İlk Yer

Yaz mevsiminin gelmesiyle birlikte deniz ve havuz sezonu açıldı. Bu yaz gözlerimizi sadece deniz ve havuzdan kapabileceğimiz virüs ve mikroplara karşı değil, aynı zamanda pandemiye sebep olan corona virüsüne (Covid-19) karşı da korumamız gerekiyor. Göz Hastalıkları Uzmanı Op. Dr. Ayşegül Işık Özdamar, “Güvendiğimiz ortamlarda fazla kalabalık olmamasına dikkat ederek aynı zamanda kendimizi tüm dünyayı etkisine alan Covid-19’a karşı da korumuş olarak sağlıklı e güvenli bir tatil geçirebiliriz” dedi.

Özdamar, yaz mevsiminin gelmesiyle birlikte başlayan havuz ve deniz sezonunda göz sağlığımızı korumanın yollarını anlattı. Dr. Özdamar, kalabalık ve sığ alanlarda gözün enfeksiyon kapma riskinin arttığına dikkat çekerek, “Yaz geldi, serinlemek için denize ve havuza gireceğiz. Göz sağlığımızı korumak için yeterli hijyen kuralları sağlanmamış yerlerden uzak durmalıyız. Kalabalık ortamlarda her zaman enfeksiyon riski mevcuttur. Deniz her ne kadar havuza göre daha güvenli olsa da sığ alanlarda ve kalabalıkta konjonktivit olma ihtimalimiz artar. Gözde ağrı, kızarıklık ve çapaklanma gelişir. Tedavi edilmesi şarttır” diye konuştu.

Op. Dr. Ayşegül Işık Özdamar, gözlerin Covid-19'a karşı da korunması gerektiğine vurgu yaparak, “Havuzlardaki klor ile hijyen sağlanmaya çalışılırken klor oranı biraz fazla olduğunda gözde ciddi semptom gelişir ve alerjik konjonktivit oluruz. Kızarıklık, kaşıntı ve batma yaşanır. Bu şikayetler tedavi olmadan geçmez.

Güvendiğimiz ortamlarda fazla kalabalık olmamasına dikkat ederek, sosyal mesafe kuralına uyarak, kişisel hijyenimize özen göstererek aynı zamanda kendimizi tüm dünyayı etkisine alan Covid-19'a karşı da korumuş olarak sağlıklı ve güvenli bir tatil geçirebiliriz” bilgisini verdi
Eski 21.07.2020, 01:25   #2
Sevda
Dönersen Islık Çal..

Standart Cevap: İşte Deniz ve Havuzda Covid-19'a Karşı Korunması Gereken İlk Yer

Gözleri korumaya alsak bu defa da kulaktan giriyor diyecekler. Denize gönlüm rahat şekilde giriyorum, yazlığın etrafı sakin ve coronasız bölge. Fakat orada da vaka olsa sanırım denize de girmem.
Aşısı kimdeyse çıkarsa artık, sıtkımız sıyrıldı vallahi.
3 Üyemiz Sevda'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 21.07.2020, 01:48   #3
OkyanusunKalbi
WoodStock

Standart Cevap: İşte Deniz ve Havuzda Covid-19'a Karşı Korunması Gereken İlk Yer

Başlığı yanlış algılamışım. Ben covide karşı korunması gereken yerleri düşündüm. Hani maske takmak gerekli olan hijyene önem veren plajların yerini verecek sandımdı Canan'ım.

Gözleri korumak zorundaymışız. Tamam paşam koruruz. Zaten öyle hassas ki deniz tuzu kaçsın şapır şapır saatlerce ağlıyorum.

Suni göz yaşı damlası niyetine görüyorum denizi..Denizden sonra gözlerim temizleniyor.

3 Üyemiz OkyanusunKalbi'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 21.07.2020, 02:28   #4
Canan
Çiçekci kız

Denizde gözleri açık olarak nasıl yüzerler bilmem
Tuzlu sudan benim gözlerim de çok yanar.
İşte böylece, gözlerimi Covid 19 dan korumuş oluyorum

Eski 21.07.2020, 11:00   #5
ruyaguclu
Yeni Üye

havuzdansa denize gitmeyi tercih ederim.

Bu Sayfayı Paylaşabilirsiniz

Etiketler
covid19a, deniz, gereken, havuzda, işte, karşı, korunması, İşte

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Seçenekler