Forum Gerçek

AnasayfaForumları Okundu Kabul Et Bugünkü Mesajlar
Geri git   Forum Gerçek > Forum Gerçek Hakkında > Duyurular

Duyurular Forum ile ilgili duyurular

Yeni Konu aç  Cevapla

Seçenekler
Eski 27.02.2016, 11:32   #11
ReaL
Deniz Sevengillerden

Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
Standart Cevap: Özel Mesajların Adminler Tarafından Okunup, Okunamadığına Dair Açıkl

Siteyi kuran @Abartmatozu kardeşim, site kurulma aşamasında bana aynen dediği şuydu; (o zamanlar messenger vardı) "abim özel mesajları okuma eklentesini eklemiyorum, sende istemezsin sanırım" dedi. Ben de iyi etmişsin, o eklentiye gerek yok dedim.

Valla başka sitelerden gelip de, özel mesajlarla kendi sitelerine davet edenler oluyormuş. Mesaj yazılan kişi bunu bize bildirince haberimiz oluyor.

* * *

Bir zaman sonra belki başka bir sisteme geçeriz. O sistemde kendiliğinden o eklenti var ise, yani özel mesajların okunabilirliği var ise, tekrar duyuru yaparak durumdan haberdar ederiz.

Tüm katılımcı arkadaşların okumasını rica ediyorum... Lütfen Tıklayınız..
* * *
10 Üyemiz ReaL'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 27.02.2016, 21:35   #12
Abartmatozu
Kurucu

Standart Cevap: Özel Mesajların Adminler Tarafından Okunup, Okunamadığına Dair Açıkl

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Ahmet Arif Hoca Mesajı göster
Bence özel mesajlar en azından belirli adminlerce okunabilmeli.
Neden mi?

Forum sitelerinde insanlar bir şeyler yazıyorlar ve bütün dünya görüyor.
Kötü niyetli üyeler özel mesajlar marifetiye özellikle bayan üyeleri rahatsız edebilmekte ve siteyi çöpçatan siteleri gibi görmektedir.
Genel konularda 15 mesajı varsa özel mesaj kutusu yazdığı mesajları taşıyamayacak kadar doludur.
Genelde yazamadığı hakaret mesajını özel mesaj marifetiyle yapmaktadır.

Özel mesajdan korkan üye mailini versin ya da başka platformları kullansın.

Herkese açık forumlarda benim mesajımı ne okuyorsunuz diye sual olunmaz.
Herkes yazdığının ödülünü de alır bedelini de öder nasılsa...
Burada ÖZEL mesajlar asla okunmadı, okunamadı, ve asla okunması için herhangi bir eklenti bu sisteme entegre edilmedi, edilmeyecekte.
İlk kurulum esnasında alınan ( aslında doğumdan itibaren içimizde olan) ilkeler doğrultusunda asla olmayacak. Bkz: http://www.forumgercek.com/duyurular...um-gercek.html
sizi herhangi birisinin özel mesaj ile rahatsız etmesi durumunda yapabilecekleriniz nelerdir?

Her özel mesaj iletisinin sağ üst köşesinde bir adet Bildir butonu bulunmaktadır. butonuna tıkladığınızda karşınıza aşağıdaki ekran gelir.

sizin yapacaklarınız bu kadar. Bundan sonrasını bize bırakın.
İşte siz o şikayet butonuna tıkladıktan sonra olanlar

Forum Ana sayfasında şikayet mesajları isimli bir bölüm var oraya anında yeni konu açılır.

Sizin rahatsız olduğunu mesaj bu sayfada aynen görüntülenir.

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi ReaL Mesajı göster
Siteyi kuran @Abartmatozu kardeşim, site kurulma aşamasında bana aynen dediği şuydu; (o zamanlar messenger vardı) "abim özel mesajları okuma eklentesini eklemiyorum, sende istemezsin sanırım" dedi. Ben de iyi etmişsin, o eklentiye gerek yok dedim.

Valla başka sitelerden gelip de, özel mesajlarla kendi sitelerine davet edenler oluyormuş. Mesaj yazılan kişi bunu bize bildirince haberimiz oluyor.

* * *

Bir zaman sonra belki başka bir sisteme geçeriz. O sistemde kendiliğinden o eklenti var ise, yani özel mesajların okunabilirliği var ise, tekrar duyuru yaparak durumdan haberdar ederiz.

Seviliyorsun abim
Eski 27.02.2016, 21:45   #13
Abartmatozu
Kurucu

Alıntı:
T.C. Anayasası

20. Madde

A. Özel Hayatın Gizliliği Herkes, özel hayatına ve aile hayatına saygı gösterilmesini isteme hakkına sahiptir. Özel hayatın ve aile hayatının gizliliğine dokunulamaz.
Millî güvenlik, kamu düzeni, suç işlenmesinin önlenmesi, genel sağlık ve genel ahlâkın korunması veya başkalarının hak ve özgürlüklerinin korunması sebeplerinden biri veya birkaçına bağlı olarak, usulüne göre verilmiş hâkim kararı olmadıkça; yine bu sebeplere bağlı olarak gecikmesinde sakınca bulunan hallerde de kanunla yetkili kılınmış merciin yazılı emri bulunmadıkça; kimsenin üstü, özel kâğıtları ve eşyası aranamaz ve bunlara el konulamaz. Yetkili merciin kararı yirmidört saat içinde görevli hâkimin onayına sunulur. Hâkim, kararını el koymadan itibaren kırksekiz saat içinde açıklar; aksi halde, el koyma kendiliğinden kalkar.

Görüldüğü üzere bu konu ayrıca suç teşkil etmektedir.

Bkz:

Alıntı:
Özel Hayatın Gizliliğini İhlal Suçunun Cezası

Özel hayatın gizliliğini ihlal suçunun cezası, TCK md. 134/1 ve md.134/2’de suçun basit ve ağır hali olmak üzere iki ayrı fıkrada düzenlenmiştir.
Özel hayatın gizliliğini ihlal suçunun basit şeklinin cezası TCK md. 134/1’de ilk cümlede 1 yıldan 3 yıla kadar hapis cezası olarak düzenlenmiştir. Suçun basit şekli işlenirken ses veya görüntü kaydedilmesi halinde, ilk cümlede ifade edilen 1 yıldan 3 yıla kadar hapis cezası, aynı maddenin ikinci cümlesi gereği bir kat arttırılarak suçu işleyen faile 2 yıldan 6 yıla kadar hapis cezası verilir.
Suçun basit şekli için örnek vermek gerekirse, bir kimsenin yatak odasını gizlice izlemek 1 yıldan 3 yıla kadar hapis, görüntüleri kaydetmek 2 yıldan 6 yıla kadar hapis cezasını gerektirir.
Özel hayatın gizliliğini ihlal suçunun ağır şekli, yani ses veya görüntülerin ifşa edilmesi suçunun cezası 2 yıldan 5 yıla kadar hapistir. İfşanın basın yayın veya internet yoluyla yapılması halinde de aynı ceza uygulanır.
16 Üyemiz Abartmatozu'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 12.03.2016, 11:06   #14
Otilia
Sic ad nauseam. .

Birde bunu marifet sanarlar.
Aksine cok gulunc.. Isi gucu yok mu da okuyor..
6 Üyemiz Otilia'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 12.03.2016, 11:46   #15
ChopperTT
Tam Üye

Valla bir engel görmüyorum özel mesajların okunmasına yönelik.
Özel mesajlaşma sistemini, amacına uygun kullanan üyelerde bir mahsur görmezler herhalde diye düşüneyrum.

Martin L. King Jr.
6 Üyemiz ChopperTT'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 12.03.2016, 12:18   #16
Damon
Ne Mutlu Türk'üm Diyene

Denemek için KURUCU şikayet edebilir miyim :P
8 Üyemiz Damon'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 12.03.2016, 12:37   #17
Basakca
Müdavim

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi ChopperTT Mesajı göster
Valla bir engel görmüyorum özel mesajların okunmasına yönelik.
Özel mesajlaşma sistemini, amacına uygun kullanan üyelerde bir mahsur görmezler herhalde diye düşüneyrum.
Amacına uygun derken?

Adı üzerinde "ÖZEL"
Özel olan kimi ilgilendirir ki? İki kişi arasında kalması gereken bir mesaj başkalarını ilgilendirmez. Özel olmasaydı açık açık yazılır ve herkes de okur.

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Damon Mesajı göster
Denemek için KURUCU şikayet edebilir miyim :P
Edebilirsin benim için mahsuru olmadığı gibi diğer arkadaşları da enterese etmez yavyum

7 Üyemiz Basakca'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 12.03.2016, 12:42   #18
ChopperTT
Tam Üye

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Basakca Mesajı göster
Amacına uygun derken?

Adı üzerinde "ÖZEL"
Özel olan kimi ilgilendirir ki? İki kişi arasında kalması gereken bir mesaj başkalarını ilgilendirmez. Özel olmasaydı açık açık yazılır ve herkes de okur.

Edebilirsin benim için mahsuru olmadığı gibi diğer arkadaşları da enterese etmez yavyum

Hani son zamanlarda bir haber var.
IŞİD üyeleri sosyal medya üzerinden saldırıları organize edebiliyorlar. Yada kendilerine katılacak kişilerle iletişim kurabiliyorlar. Bunun önüne geçmek için McAfee teröristlerin iPhone şifrelerini kırabileceğini açıklıyor.

Bu sadece 1 örnek yalnız.

ÖZELe bakış açınıza göre işler değişiyor daha doğrusu.
Örneğin benim kız arkadaşımla aramda geçen mesajlaşma kimseyi ilgilendirmez.
Ancak, o mesajların içeriğinde apaçık bir suç yoksa tabii.

Martin L. King Jr.
5 Üyemiz ChopperTT'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 12.03.2016, 12:46   #19
ReaL
Deniz Sevengillerden

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi ChopperTT Mesajı göster
Hani son zamanlarda bir haber var.
IŞİD üyeleri sosyal medya üzerinden saldırıları organize edebiliyorlar. Yada kendilerine katılacak kişilerle iletişim kurabiliyorlar. Bunun önüne geçmek için McAfee teröristlerin iPhone şifrelerini kırabileceğini açıklıyor.

Bu sadece 1 örnek yalnız.

ÖZELe bakış açınıza göre işler değişiyor daha doğrusu.
Örneğin benim kız arkadaşımla aramda geçen mesajlaşma kimseyi ilgilendirmez.
Ancak, o mesajların içeriğinde apaçık bir suç yoksa tabii.

Özel mesajlar şikayet edilebiliyor.

Şikayet edilen mesaj, direkt yönetici bölümüne düşüyor.

Tüm katılımcı arkadaşların okumasını rica ediyorum... Lütfen Tıklayınız..
* * *
9 Üyemiz ReaL'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 12.03.2016, 12:55   #20
Heliosaga
Cehennem Yolcusu

Aslında özel mesajları okumak isterdim şahsen. Kim ne yapmış ne sırlar dönüyor felan, ileride lazım olabilir.

Güzel bir gelir kaynağı olur. Nasıl mı? Şantaj yapardım mesela şantaj olarakta 6'lı kırmızı isterdim kurbanlarımdan. Enayi birası içmeyeli uzun zaman oldu zaten (Ne bakıyorsunuz ters ters? evet şantaj hikayem var ve ucunda enayi birası da vardı yalan yok)

Üyeler yatıp kalkıp dua etsin @ReaL ve @Abartmatozu'na. Sırf bizim gibi şantaj ve montajcılardan sizi koruyor ya yaa..

Bu Sayfayı Paylaşabilirsiniz

Etiketler
açıklama, adminler, hakkında, mesajların, okunabilirliğine, okunması, Özel, tarafından

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)