Forum Gerçek

AnasayfaForumları Okundu Kabul Et Bugünkü Mesajlar
Geri git   Forum Gerçek > Kültür | Sanat | Edebiyat > Vitrindeki Kitaplar

Vitrindeki Kitaplar Kitap tanıtımları

Yeni Konu aç  Cevapla

Seçenekler
Eski 28.04.2015, 14:22   #1
Dilem
» Angel Fall «

Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
Standart Siz En Son Ne Zaman Bir Kitapçıya Gittiniz?

Siz En Son Ne Zaman Bir Kitapçıya Gittiniz?

En Son Ne Zaman Kitap Okudunuz?

Yolunuzun üzerinde mutlaka bir kitapçı yada sahhaf vardır.

Önünden geçerken yüzünüzü çevirmeyin lütfen içeri girin ve derin bir nefes alın kitap kokusunu içinize çekin önce

Ve mutlaka size göre bir kitap vardır tozlu raflarda...

Sevebileceğiniz ilginizi çekebilecek bir kitap alın ve okumaya başlayın lütfen.

Ve bizlerle paylaşın lütfen.

Kitaplar süs eşyası değil... Evlerimizi süslemek için basılmıyorlar...

Önce kendiniz için birşey yapın sonra çevrenizdekilere örnek olursunuz...

Konusu kitaplar olan sohbetlere katıldınız mı hiç?

Alıntı:
DESAM tarafından hazırlanan Ar-Ge raporuna göre, Türk halkı günde altı saatini televizyona, üç saatini ise internete ayırırken, kitap okumaya yılda ancak altı saat harcıyor. AB ülkelerinde yüzde 21 olan kitap okuma oranı, Türkiye’de sadece yüzde 0,01.

Demokrat Eğitimciler Sendikası Araştırma Merkezi (DESAM) raporuna göre, Türkiye’de okuma alışkanlığı yok denecek kadar az. AB ülkelerinde yüzde 21 olan kitap okuma oranı, Türkiye’de sadece yüzde 0,01.

Fıkra ve aşk kitapları okunuyor
DESAM raporunda atıfta bulunulan UNESCO dünyadaki okuma alışkanlıkları raporuna göre Türkiye, kitap okuma oranında dünya ülkeleri arasında 86’ncı sırada; Gambiya, Fildişi Cumhuriyeti gibi Afrika ülkeleriyle birlikte yer alıyor.

Türkiye’de kitap okuyan on binde bir kişinin okuduğu kitaplara baktığımızda yani en çok okunan kitaplara; fıkra kitapları, dini içerikli yayınlar ve aşk romanları başı çekiyor.

Kitaba yılda 6,5 TL
Ayda cep telefonu ve iletişim masraflarına 213 TL harcayan dört kişilik bir Türk ailesi kitaba ise yılda sadece 6,5 TL ayırıyor.

Türkiye’de çoğu AB standardını taşımamakla birlikte bin 118 kütüphaneye çoğu ders çalışmaya giden öğrenciler olmak üzere yılda 18 milyon kişi giriş yaparken, 16 bin kütüphanesi bulunan ABD’de kütüphanelere yılda 1 milyar 400 milyon giriş yapılıyor.
Bin 118 kütüphaneye karşın Türkiye’de 600 bini aşkın kahvehane bulunuyor.

Türkiye’de 1 milyon 25 bin kütüphane üye sayısı bulunuyorken 71 milyonun üzerinde cep telefonu abonesi var.

Regretsmistakes they’re memories made.
12 Üyemiz Dilem'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 28.04.2015, 14:26   #2
Çengelli İğne
«... Beklenen Şarkı ...»

Standart Cevap: Siz En Son Ne Zaman Bir Kitapçıya Gittiniz ?

Her hafta rütin bir şekilde uğrarım kitapçıya.
8 Üyemiz Çengelli İğne'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 28.04.2015, 14:38   #3
Redwine
"Her Şey Güzel Oldu"

Bir hafta oldu... Bize yakın bir AVM de ki kitapçıya girdim... Yeni çıkanlara göz attım...

Evde ki kitaplarım bitince, alacaklarımı belirledim...

Okurken o karaktere bürünüyorum ve ne yaşıyorsa aynısını hissediyorum...

İki sene önce bir deneme yazdım... Hayal gücümün tavan yaptığı zamalar da...

Teşekkürler Dilem...
Eski 28.04.2015, 14:51   #4
Çengelli İğne
«... Beklenen Şarkı ...»

Kitap okumak bende adeta bir tutku halinde diyebilirim.

Yeni çıkan kitaplar pahalı malum bu yüzden ben kitap piyasasını bir kaç yıl geriden takip edenlerdenim.

Ancak bu demek değildir ki yeni çkan bir ktabı da almamazlık etmiyorum.Nadir de olsa alıyorum yada arkadaştan ediniyorum.

Bizim burada bir kitapçı var.Dükanın önüne birçok kitap koyuyor bu kitaplar senelik de olabiliyor 3-5 senelik de.

Benim için önemli değil önemli olan ne türden olursa olsun alıp okumaktır.

Bu kitaplar hasarlı diye geçiyor ve fiyatı 7 TL ile 10 TL arasında değişiyor.

Nesi var bu kitapların bazılarının kapağı hafiften deforme olmuş,bazılarının ise sayfaları sararmış gibi.Kesinlikle eksik sayfaları yok.

Her ay 4 tane alıyorum bu kitapçıdan.

Okuduktan sonra da çevremde istyene veriyorum,işyerinde 2 arkadaşım vardı asla kitap okumazlardı.Okuyup beğendiğim kitapları ballandıra ballandıra anlattm,merak ettiler,istediler verdim,okudular.

Şimdi kitap okur oldular.

Ve ben 2 kşiyi kitap okumaya teşvik ettiğim için çok sevindim.
9 Üyemiz Çengelli İğne'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 28.04.2015, 15:24   #5
Dilem
» Angel Fall «

Çengelli İğne bu ilgin hep devam eder umarım

Redwine Seni çok iyi anlıyorum.. Yazdıklarında kendimi gördüm sanki
Denemeni bizlerle paylaşırsın inşallah okumaktan zevk duyarım merak ettim
Kitap okumak hayal gücünü geliştiriyor.. Ben hiç kağıda dökmeyi denemedim ama okuduklarımdan esinlenerek kafamda kurgular yaratırım bende

Bende kitapçıya gitmeyi çok severim.
saatlercede sıkılmadan zaman geçirebiliyorum..
1.5 yıl öncesine kadar haftada 1-2 kez gidiyordum Malatya' da

Pasaj içinde sahhafların olduğu bir sokak var, sürekli uğrardığım kitapçım vardı... Gelen müşterilerle ayak üstü sohbetler olurdu kitaplar üzerine...

Avm de dr nin vazgeçilmez müdaviniydim saatlerce kitap bakardım ve boş çıktığım hiç görülmezdi.. Benimle kitapçıya gelen tek arkadaşım @maviocak oda benim gibi kitap okumayı sevdiğinden benim kitapçı gezilerime dayanırdı canım arkadaşım

Hep Malatya' da kitapçı sayısının yetersizliğinden şikayet ederdim ama Muğla' ya gelince Malatya' nın kitapçı cenenti olduğunu düşünmeye başladım

Burda malesef kitapçı gezilerim kalmadı Bulunduğum ilçede sadece 1 kitapçı var yaşlı bi amca işletiyor birazda huysuz gibi
Amca sıkılmış zaman içinde galiba, gelen herşeyi üst üste yığmış düzen kalmamış dükkanda.. dükkanın içi okadar darki kendi etrafımda dönerken çok dikkat ediyorum kitaplar üzerime yığılacak diye korkuyorum

Malesef başka alternatif olmadığından burayla yetiniyorum..
İlçeye gittikçe uğruyorum..En son 2 hafta önce gittim...
Ama amcanın hakkını da yememek lazım gecikmelide olsa yeni kitaplardan getirtiyor sağolsun

Regretsmistakes they’re memories made.
8 Üyemiz Dilem'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 28.04.2015, 15:36   #6
Redwine
"Her Şey Güzel Oldu"

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Dilem Mesajı göster
Çengelli İğne bu ilgin hep devam eder umarım

Redwine Seni çok iyi anlıyorum.. Yazdıklarında kendimi gördüm sanki
Denemeni bizlerle paylaşırsın inşallah okumaktan zevk duyarım merak ettim
Kitap okumak hayal gücünü geliştiriyor.. Ben hiç kağıda dökmeyi denemedim ama okuduklarımdan esinlenerek kafamda kurgular yaratırım bende

Bende kitapçıya gitmeyi çok severim.
saatlercede sıkılmadan zaman geçirebiliyorum..
1.5 yıl öncesine kadar haftada 1-2 kez gidiyordum Malatya' da

Pasaj içinde sahhafların olduğu bir sokak var, sürekli uğrardığım kitapçım vardı... Gelen müşterilerle ayak üstü sohbetler olurdu kitaplar üzerine...

Avm de dr nin vazgeçilmez müdaviniydim saatlerce kitap bakardım ve boş çıktığım hiç görülmezdi.. Benimle kitapçıya gelen tek arkadaşım @maviocak oda benim gibi kitap okumayı sevdiğinden benim kitapçı gezilerime dayanırdı canım arkadaşım

Hep Malatya' da kitapçı sayısının yetersizliğinden şikayet ederdim ama Muğla' ya gelince Malatya' nın kitapçı cenenti olduğunu düşünmeye başladım

Burda malesef kitapçı gezilerim kalmadı Bulunduğum ilçede sadece 1 kitapçı var yaşlı bi amca işletiyor birazda huysuz gibi
Amca sıkılmış zaman içinde galiba, gelen herşeyi üst üste yığmış düzen kalmamış dükkanda.. dükkanın içi okadar darki kendi etrafımda dönerken çok dikkat ediyorum kitaplar üzerime yığılacak diye korkuyorum

Malesef başka alternatif olmadığından burayla yetiniyorum..
İlçeye gittikçe uğruyorum..En son 2 hafta önce gittim...
Ama amcanın hakkını da yememek lazım gecikmelide olsa yeni kitaplardan getirtiyor sağolsun
Canım, bir arkadaşım kitaplarının siparişini net üzerinden verirdi... Sende öyle yapabilirsin...

Kitapları topluca kargoyla eline ulaşırdı...
Eski 28.04.2015, 16:24   #7
Dilem
» Angel Fall «

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Redwine Mesajı göster
Canım, bir arkadaşım kitaplarının siparişini net üzerinden verirdi... Sende öyle yapabilirsin...

Kitapları topluca kargoyla eline ulaşırdı...
O yöntemi biliyorum... bana göre değil (hatta 1 kez de yaptım yakın zamanda yine yapmayı planlıyorum da)

Ama ben kitapçıya gidip kitaba dokunmayı, incelemeyi, kitap raflarının arasında gezmeyi seviyorum

O yöntem bana göre pazar tezgahına gidip bana ordan 1 kilo domates 1 kilo biber paketle der gibi bişey

Eskidende internette araştırırdım yeni çıkan kitapları sevdiğim yazarları ve şimdi saatlerce kendimi kaptırıyorum kitap sitelerine
Bilgi almak için güzel.. ama kitabı eline alıp incelemenin zevkini vermiyor

Ayrıca son yıllarda yaygınlaşan e - kitap kesinlikle düşünmeyeceğim birşey bana göre değil...
5 Üyemiz Dilem'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 28.04.2015, 16:35   #8
Çengelli İğne
«... Beklenen Şarkı ...»

Bence burada da birbirimiz ile kitap alışverişinde bulunabiliriz diye düşünüyorum.

Ben 2 sene önce nette tanıdığım bir öğrenci kızımıza kitap yollamıştım.

Kendisi Dan Brown'un Da Vinci Şifresi kitabını okumak istediğini ancak bulunduğu yerdeki kütüphane müdürü alınan kitaplarının 1 haftada teslimini istermiş.

Ne saçmalıktır.

Elimde de o kitp vardı yanında birçok kitapla kargoladım kendine.

Ne kadar sevindi aylarca teşekkür etti canım benim.
5 Üyemiz Çengelli İğne'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 28.04.2015, 16:43   #9
Redwine
"Her Şey Güzel Oldu"

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Dilem Mesajı göster
O yöntemi biliyorum... bana göre değil ( hatta 1 kez de yaptım yakın zamanda yine yapmayı planlıyorum da )

Ama ben kitapçıya gidip kitaba dokunmayı, incelemeyi, kitap raflarının arasında gezmeyi seviyorum

O yöntem bana göre pazar tezgahına gidip bana ordan 1 kilo domates 1 kilo biber paketle der gibi bişey

Eskidende internette araştırırdım yeni çıkan kitapları sevdiğim yazarları ve şimdi saatlerce kendimi kaptırıyorum kitap sitelerine
Bilgi almak için güzel.. ama kitabı eline alıp incelemenin zevkini vermiyor

Ayrıca son yıllarda yaygınlaşan e - kitap kesinlikle düşünmeyeceğim birşey bana göre değil...

Aynen e - kitap bana göre değil...
Eski 28.04.2015, 16:45   #10
Redwine
"Her Şey Güzel Oldu"

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Çengelli İğne Mesajı göster
Bence burada da birbirimiz ile kitap alışverişinde bulunabiliriz diye düşünüyorum.

Ben 2 sene önce nette tanıdığım bir öğrenci kızımıza kitap yollamıştım.

Kendisi Dan Brown'un Da Vinci Şifresi kitabını okumak istediğini ancak bulunduğu yerdeki kütüphane müdürü alınan kitaplarının 1 haftada teslimini istermiş.

Ne saçmalıktır.

Elimde de o kitp vardı yanında birçok kitapla kargoladım kendine.

Ne kadar sevindi aylarca teşekkür etti canım benim.
Ne kadar iyi etmişsin Çengelli...
Dan Brown hastasıyım... Bütün çevirilerini okudum... Cehennem hariç... Aldım ama daha başlamadım...

Bu Sayfayı Paylaşabilirsiniz

Etiketler
gittiniz, kitapçıya, zaman

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Seçenekler