Forum Gerçek

AnasayfaForumları Okundu Kabul Et Bugünkü Mesajlar
Geri git   Forum Gerçek > Türkiye ve Dünyadan Haberler > Ülkemiz ve Dünya Gündemi > Serbest Kürsü

Serbest Kürsü Her konuda tartışma açılan konular burada

Yeni Konu aç  Cevapla

Seçenekler
Eski 03.06.2021, 01:03   #21
OkyanusunKalbi
WoodStock

Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
Standart Cevap: 'Bana anayasada maske kanunu gösterin" Diyen Kadın Tebligatı Yırttı!

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Heliosaga Mesajı göster
Genelgelerle yönetilen bir ülkede bu kadın o polise çıkıp "genelge değil bana kanun getirin" diyebiliyorsa bu alkışlanacak harekettir okyanus. gerisi fasa fiso. Resmen padişahlık sistemi gibi bir gecede genelgelerle yönetilir hale geldik bu acınası bir durumdur.

Hastalık hakkında tespitlerine gelince bağışıklığın güçlüyse kendine iyi bakıyorsan istersen bir covidli ile el sıkış yüzüne sür yine bu virüs seni öldüremez.^^ Ama kronik bir hastalığın var ise değil bunlar maske bile kurtaramaz. Aşı ise şüpheli.

Ne sen bilimadamısın, ne ben; o yüzden bağışıklığın güçlü eline sür yüzüne sür diyemezsin. Yanlış bilgi olur bu.. ''Benim bağışıklığım güçlü değil, kronik hastayım diyebilen var mı?'' Diyemezler, kimse kabul etmez.. Çevremde vefat eden kişilerin kronik bir rahatsızlığı yoktu, teyzemin de yoktu, sigara bile içmezdiler, vefat ettiler. Babam korona geçirdi, ben dahil; aileden hiçbirisi olmadı. Buna ne diyeceksin peki Heliosaga? Aha bunu duyanlar kesin korona diye birşey yok der.. Ama araştırdığımda ise genlerle ilgili birşeyler yazıyordu; yani genleri yüzünden, babam koronaya kolay yakalanıyor, kolay atlatıyor.

Teyzemin ise koronaya yakalandığında ölümle sonuçlanan genleri varmış. Vefat ettikten sonra anne tarafının genlerinde protein eksik olabilir dediler. Genetik olarak bizde hem kolay bulaşan, hem de ölümle sonuçlanan genlere sahip olduğumuz için aşılandık. Zaten aşılanmayı düşünüyordum ama Çin aşısı güven vermediği için sinovac olmak istemiyordum. Aile hekimlerimiz vurulduktan sonra onlardan cesaret aldım.

Sen bu kadını alkışla, ben alkışlamam. Dilipak'da hemen hemen aynı şeyleri söylüyor, onun ne olduğunu bildiğimiz için dalga geçiyoruz. Bu kadını araştırsam, siyasi bağlantısı olduğuna, onlardan bir farkı olmadığı ortaya çıkacak biliyorum. Akşam Tayyip de bu olaydan sonra anayasadan bilmem neyden bahsetmiş. Dakka bir gol bir, var bi bit yeniği..

https://www.sozcu.com.tr/2021/gundem...oldum-6463683/
4 Üyemiz OkyanusunKalbi'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 03.06.2021, 01:32   #22
Heliosaga
Cehennem Yolcusu

Standart Cevap: 'Bana anayasada maske kanunu gösterin" Diyen Kadın Tebligatı Yırttı!

Elbette bunlara inanıp inanmamak sana kalmış abicim ben sağlamlığı kuşku götürmez bir kaç şey gösterdim. Hepside bağımsız kaynaklardır. Komplocu olarak bellemek de ne bileyim. Kaçmayı tercih ettiğini düşünüyorum.

Şimdi paylaştığın habere gelelim haberde adı geçen CDC yani "Center for disease control and prevetion" bağımsız bir kurum değil bir aşı şirketidir. Böyle bir şirketin covid-19 hakkındaki politikalarındaki bağımsızlığı tartışılır seviyededir.

DSÖ ile çatıştıkları alanda neydi biliyor musun? DSÖ virüsün havada bulaşımı etkisiz olduğunu belirtiyordu. Bunlar ise tam tersini söylüyorlardı. Her iki kurum da taraflı bilim yapıyor. Biri Aşı şirketlerin sözcüsü iken diğeri de ilaç şirketlerinin sözcülüğüne soyunuyor.^^ Anlaşmalarına şaşırmadım. Ben bağımsız bilimin peşindeyim dedim taraflı bilimin değil.

CDC'nin manipulatif gücü hakkında bir kanıt --- https://archive.is/sjN1G

https://www.lifesitenews.com/mobile/...mpression=true

Bu haberde Fransız ilaç dairesinin ülke çapında kullanılan dört covid aşı türünün kaldırılması talebi var.

https://www.lifesitenews.com/mobile/...mpression=true

Bir başka haberde 160 uzmanın söz konusu aşılarla ilgili "Güvensiz gereksiz ve etkisiz" olarak belirlediği güçlü bir görüş bildirgesi var.

https://www.medrxiv.org/content/10.1...1253098v2.full

Burda ise MRNA aşılarının olası gen hedefleri hakkında önaraştırma verileri var. Tabi ki söz konusu aşıların klinik deneyleri eksik olduğu için teoride kalıyor. Değerlendirmeye elbette muhtaçtır.

Maalesef kaynaklar ingilizce. Çevirisi de pek okunabilir olacağını sanmam.

Yinede bonus türkçe içerik

Forum Gerçek Flash Dosyası

Bütün bunlardan sonra istediğine inanmakta özgürsün tabi. Bende özgürüm. Birimizi zaman haksız çıkaracak.^^ Bütün bunlara rağmen ben haksız çıkmayı çok istediğimi belirterek cümlemi tamamlıyorum.
Eski 03.06.2021, 01:47   #23
Rosebud
Müdavim

Safsataların bulunduğu yerde olmayı tercih etmemek kaçmaksa evet kaçıyorum ben, kuruntularla bilim tartışılmaz, bugüne kadar sağlığın için kullandığın bütün ilaçları o bağımlı ya da bağımsız diye ayırdığın kuruluşlar üretiyor, hangisi genini değiştirdi, hangisi çip taktı!
İsrail'e bak, aşı sayesinde sürü bağışıklığını yakaladığı ilan edildi daha bugün.

TEARS AND SOUVENIRS

3 Üyemiz Rosebud'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 03.06.2021, 01:49   #24
Heliosaga
Cehennem Yolcusu

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi OkyanusunKalbi Mesajı göster
Ne sen bilimadamısın, ne ben; o yüzden bağışıklığın güçlü eline sür yüzüne sür diyemezsin. Yanlış bilgi olur bu.. ''Benim bağışıklığım güçlü değil, kronik hastayım diyebilen var mı?'' Diyemezler, kimse kabul etmez.. Çevremde vefat eden kişilerin kronik bir rahatsızlığı yoktu, teyzemin de yoktu, sigara bile içmezdiler, vefat ettiler. Babam korona geçirdi, ben dahil; aileden hiçbirisi olmadı. Buna ne diyeceksin peki Heliosaga? Aha bunu duyanlar kesin korona diye birşey yok der.. Ama araştırdığımda ise genlerle ilgili birşeyler yazıyordu; yani genleri yüzünden, babam koronaya kolay yakalanıyor, kolay atlatıyor.

Teyzemin ise koronaya yakalandığında ölümle sonuçlanan genleri varmış. Vefat ettikten sonra anne tarafının genlerinde protein eksik olabilir dediler. Genetik olarak bizde hem kolay bulaşan, hem de ölümle sonuçlanan genlere sahip olduğumuz için aşılandık. Zaten aşılanmayı düşünüyordum ama Çin aşısı güven vermediği için sinovac olmak istemiyordum. Aile hekimlerimiz vurulduktan sonra onlardan cesaret aldım.

Sen bu kadını alkışla, ben alkışlamam. Dilipak'da hemen hemen aynı şeyleri söylüyor, onun ne olduğunu bildiğimiz için dalga geçiyoruz. Bu kadını araştırsam, siyasi bağlantısı olduğuna, onlardan bir farkı olmadığı ortaya çıkacak biliyorum. Akşam Tayyip de bu olaydan sonra anayasadan bilmem neyden bahsetmiş. Dakka bir gol bir, var bi bit yeniği..

https://www.sozcu.com.tr/2021/gundem...oldum-6463683/

Covid ölümlerinin yüzde sekseni kronik hastalıklara bağlı olarak gerçekleşen ölümlerdir. Yani burada covid sadece kronik hastalığı olanları daha da baskılayarak o hastalığın etkinliğini daha da arttırıyor. Genler kısmı sadece teori. Ha genlerden kasıt genetik hastalıklardan bahsediliyorsa evet olabilir tabi. Teyzenin durumu çok istisnai bir durum maalesef. Kullanılan tedaviden dolayı bile ölmüş olabilir. Çünkü ismini unuttum sıtma tedavisinde kullanılan bir ilaç bugünlerde geri çekildi mesela. Bu ilacın kalp krizinden felce kadar çok büyük yan etkileri olduğu keşfedildi sonu oksinle bitiyordu adı tam aklımda değil.

Tabi ben prof değilim sadece okuduklarımı söylüyorum. Yarın bunlar değişebilir bilim değişkendir daima.

Kadın hakkında söylediklerimin arkasındayım. Ayrıca yarın dilipak muhalifleri savunsa karşı tarafa mı geçeceksiniz?^^ Böyle olmuyor be okyanus. Kadın herkesin diline getiripte söyleyemediği birşeyi çat diye söylemiş. Ne güzel işte. Hakkını aramanın nesi yanlış?
Eski 03.06.2021, 01:56   #25
Heliosaga
Cehennem Yolcusu

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Rosebud Mesajı göster
Safsataların bulunduğu yerde olmayı tercih etmemek kaçmaksa evet kaçıyorum ben, kuruntularla bilim tartışılmaz, bugüne kadar sağlığın için kullandığın bütün ilaçları o bağımlı ya da bağımsız diye ayırdığın kuruluşlar üretiyor, hangisi genini değiştirdi, hangisi çip taktı!
İsrail'e bak, aşı sayesinde sürü bağışıklığını yakaladığı ilan edildi daha bugün.

İsrail aşı sayesinde değil ekonomik gücü sayesinde bağışıklık kazandı. Ayrıca İsrailde hiçbir zaman maske zorunluluğuda olmadı

Hayatım boyunca ilaç kullanımımı aza indirgedim. Bir tek aspirine dayanamıyorum. Kaldı ki ilaç kullansam bile o ilaçların güvenilir olduğunu bilirim çünkü deneme fazları tamamlanmıştır. Çok savunduğunuz aşıların fazları tamamlandı mı? hayır! Bunun lamı cimi yok. Bunlarda o aşamalardan geçsin bende güveneyim.

Daha öncede söylediğim gibi seçimlerinde ve inanmak istediklerinde özgürsün abicim^^ Yarınlar çok süprizlere gebe Bir tek şeye uyuz oluyorum oda gerçekler çok geç ortaya çıkıyor. ^^

O zamana kadar sen sağ ben selamet^^
Eski 03.06.2021, 02:00   #26
Rosebud
Müdavim

Ekonomik güç mekonomik güç sonuçta bastırdı parayı yaptı aşıyı.
Öyle ya da böyle bu bağışıklığın sebebi israil'in titizlikle aşı uygulamalarıdır, faz maz hikaye.

TEARS AND SOUVENIRS

3 Üyemiz Rosebud'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 03.06.2021, 02:16   #27
Heliosaga
Cehennem Yolcusu

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Rosebud Mesajı göster
Ekonomik güç mekonomik güç sonuçta bastırdı parayı yaptı aşıyı.
Öyle ya da böyle bu bağışıklığın sebebi israil'in titizlikle aşı uygulamalarıdır, faz maz hikaye.

Aşıyla değil kapanmayla bağışıklık kazandılar...
Eski 03.06.2021, 02:39   #28
Rosebud
Müdavim

Yahu yapma agam be, nüfusu 9.200.000 civarında ve dünyada nüfusuna oranla en çok kovid 19 vakasına sahip bir ülke günlük vaka sayısı 10.000'e dayanmış iken 200'e düşüyor, 16 yaş üstünün %81'i aşılanmış, son 10 aydır da tek bir ölüm olmuyor ve sen sadece bunu kapanmaya bağlıyorsun, bulaşı zinciri aşı ile kırılmamış olsa kapansalar ne fayda, bakınız Türkiye; bulaşı zincirini maske ve aşı ile önleyemediğimiz için her normalleşmede eskiye dönüyoruz aç kapa, aç kapa yalama olduk.

TEARS AND SOUVENIRS

4 Üyemiz Rosebud'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 03.06.2021, 02:59   #29
Heliosaga
Cehennem Yolcusu

Kapanmayı bir kez yaparsın tam yaparsın ve bağışıklık kazanabilirsin. Bkz. Çin

Kapanma olmadan yapılan aşılama ile bağışıklık kazanamazsın. Eğer dediğin gibi olsaydı son verilerden sonra vaka sayılarında yükselme de yaşanmazdı. (Bkz. Bahreyn Örneği)

Türkiye hiçbir zaman tam kapanmadı ki.
Eski 03.06.2021, 13:19   #30
NaNaNe
Ne Mutlu Türküm Diyene

Şimdi bende fikrimi söyleyeyim.
Herkes inanıp inanmamakta tabii özgür.bende bir video bırakıyorum hemde taze taze fırından yeni çıkmış.Büyük ihtimalle çok ses getirecek.Ama karşı çıkan büyükler kesin sildirecektir sildirmeden ön yargısız atlayıp zıplamadan tamamını dinlemenizi rica ediyorum.
Konuşanlar Sokaktaki adam değil DR.VE PROF.

youtube.com/watch?v=M42zYX090w0

Söylediğim gibi inanmak veya inanmamakta herkes özgürdür.
Ama olaylara şu devletin bize dayadığı yasakların dünya sağlık örgütünün söyledikleri değilde kendi işlerine geldiği gibi yapılan yasaklarla bu işin bitmeyeceği zaten bitmesi işlerine gelmeyeceği için devam ettirdiklerini düşünenlerdenim.

Daha başında tam kapanma yapıp sınır kapılarını kapasa idi hiçbir şekilde geliş gidişe izin vermese idi biz bu virüsle tanışmazdık bile.
Tamamen yanlış politika ama tabii bilinçli olarak.
Nedenleri çok saymakla bitmez.

Pandemi boyunca çıkan haberlere şöyle bir baksak hepimiz tahmin ederiz.
Mesela,
Alınan kararlarla
Halk ayaklanmasın karşı çıkmasın diye de olabilir.3 kişi bir araya bile gelmesin.Korku Cumhuriyeti.
Virüsün saati varmış gibi şu saat gir bu saat çık ile yapılan kısıtlamalar tamamen yanlış düşüncesindeyim.
(Bu arada anayasamızı bile değiştiriyorlar)(Kanal İstanbul)gibi gibi.

Yorumlarım tamamen kedi düşüncemdir.

4 Üyemiz NaNaNe'in Mesajına Teşekkür Etti.

Bu Sayfayı Paylaşabilirsiniz

Etiketler
diyen, kadın, tebligatı, yırttı

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)