Forum Gerçek

AnasayfaForumları Okundu Kabul Et Bugünkü Mesajlar
Geri git   Forum Gerçek > Türkiye ve Dünyadan Haberler > Ülkemiz ve Dünya Gündemi

Ülkemiz ve Dünya Gündemi Ülkemizde ve Dünyada yaşanan gelişmelere dair haberler

Yeni Konu aç  Cevapla

Seçenekler
Eski 04.05.2021, 22:28   #1
OkyanusunKalbi
WoodStock

Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
Standart CHP'li vekil "Dersim" Dedi Tartışma Başladı

CHP'li vekil "Dersim" dedi tartışma başladı

CHP'li milletvekili Orhan Sarıbal sosyal medya hesabından Dersim olaylarıyla ilgili paylaşım yaptı...

CHP Bursa Milletvekili Orhan Sarıbal sosyal medya hesabından Dersim olaylarıyla ilgili paylaşım yaptı.

Sarıbal, 1937 ve 1938 yıllarında Tunceli olaylarıyla ilgili "Unutmadık, asla unutmayacağız! Dersim katliamında yitirdiğimiz canları saygıyla anıyorum." paylaşımı yaptı.

CHP'DEN İLK AÇIKLAMA
Konuyla ilgili Günboyu'na konuşan CHP'li Faik Öztrak, paylaşımı görmediğini bir şey söylemesinin doğru olmayacağını ifade etti. Sarıbal'ın paylaşımı şu şekilde:

Konuyla ilgili gazeteci Soner Yalçın'ın "10 maddede Dersim gerçeği" yazısı ise şöyle:

Odatv.com

4 Üyemiz OkyanusunKalbi'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 05.05.2021, 00:48   #2
Bursalı68
Yönetici

Standart Cevap: CHP'li vekil "Dersim" Dedi Tartışma Başladı

Merhaba,

İşte CHP il, ilçe teşkilatları ve genel merkezinin hatasına bir örnek daha...Bu düşüncedeki birinin CHP de ne işi var? Bunları ayıklamak çok mu zor? İşte bu yüzden CHP bir arpa boyu yol katedemiyor, edemez de....

Sağlıcakla kalınız...
5 Üyemiz Bursalı68'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 05.05.2021, 12:29   #3
Kartal
Müdavim

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Bursalı68 Mesajı göster
Merhaba,

İşte CHP il, ilçe teşkilatları ve genel merkezinin hatasına bir örnek daha...Bu düşüncedeki birinin CHP de ne işi var? Bunları ayıklamak çok mu zor? İşte bu yüzden CHP bir arpa boyu yol katedemiyor, edemez de....

Sağlıcakla kalınız...
İşin daha hazin olanı Kılıçdaroğlu kontenjanı ile vekil adayı yapılmış.!!
Bu muhalefet bu kafa ve yönetim ile bizleri bu zorbalardan zor kurtarır, tam işler iyi gidiyor derken, bir bakıyoruz bir münasebetsiz bir şey yumurtlamış!
Bunun harici en son 2 kez Kulçdaroğlu kendisi için ittifak kabulu halinde C.Başkanı adayı olabileceğini söylemektedir. Bir İmamoğlu, bir Mansur yavaş kadar oy almasının imkansız olduğunu bilmiyormu? Pek tabi ki biliyor ama neden böyle yapıyor!! Ayrıca C.Başkanlığı seçimine daha çok var neden suni gündem yaratmaya çalışıyorsun, hani günden ekonomiydi? NEDEN!!!benim aklım bu sorumsuzlukları kabul etmiyor..
Eski 05.05.2021, 14:55   #4
Insanlikarayan
Müdavim

Sunu suraya Yorumsuz birakayim dedim!.

-Gurbet Ellerde Aldatılamadı-

Türkiyede
yasamasa bile!.
Ne Mutlu Türk'üm Diyebilene!.
3 Üyemiz Insanlikarayan'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 05.05.2021, 15:05   #5
Bursalı68
Yönetici

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Kartal Mesajı göster
İşin daha hazin olanı Kılıçdaroğlu kontenjanı ile vekil adayı yapılmış.!!
Bu muhalefet bu kafa ve yönetim ile bizleri bu zorbalardan zor kurtarır, tam işler iyi gidiyor derken, bir bakıyoruz bir münasebetsiz bir şey yumurtlamış!
Bunun harici en son 2 kez Kulçdaroğlu kendisi için ittifak kabulu halinde C.Başkanı adayı olabileceğini söylemektedir. Bir İmamoğlu, bir Mansur yavaş kadar oy almasının imkansız olduğunu bilmiyormu? Pek tabi ki biliyor ama neden böyle yapıyor!! Ayrıca C.Başkanlığı seçimine daha çok var neden suni gündem yaratmaya çalışıyorsun, hani günden ekonomiydi? NEDEN!!!benim aklım bu sorumsuzlukları kabul etmiyor..
Merhaba,

Sevgili @Kartal, CHP'yi eleştirirken, hep söylemek istediğim bunlardı zaten...Yani hani güçlü muhalefet olsun, iktidarın karşısında bir güç oluştursun, Atatürk'ün emaneti bir parti, azıcık da olsa " sola " meyilli...Falan filan deyip oy veriyoruz ve maalesef umutla bekliyoruz, ancak her seferinde tabiri caizse sıçıp batırıyorlar onca mücadeleyi...Böyle olunca ne anlamı kalıyor, verdiğimiz oyların da hiçbir etkisi olmuyor, olamıyor maalesef.

İktidar bu kadar kötü yönetirken, şimdiye dek, muhalefet bu iktidarı gömmeliydi, gömmeli...Ama nerdeeeee...! Ne gömmesi, hala daha ortalığı bulandırıp, iktidarın oylarını yükseltmekten veya en azından iktidarın pozisyonunu korumasından başka birşey yapmıyorlar.

İşte bu yüzdendir ki Kılıçdaroğlu ile olmaz, bu CHP yönetimi ile olmaz, bu delege sistemi ile olmaz, bu aday belirleme sistemi ile olmaz....Olmaz da olmaz...Olmayacak da...

Sağlıcakla kalınız...
4 Üyemiz Bursalı68'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 05.05.2021, 16:30   #6
Kartal
Müdavim

Sevgili @Bursalı68

Ben CHP yi bırakalı yıllar oldu, zamanın da çok eleştirdim delege yapısı tam bir felaket ve kontenjan diye saçmalığa temelden karşıyım, şu an için eleştirilerimi bir kenara bırakmak istiyorum ama adamlar rahat durmuyor ve iktidarın ekmeğine yağ sürmek için sanki yarışıyorlar, buda beni deli ediyor.
Aslında CHP karar vermesi lazım Sol bir parti mi? Yoksa yamalı bohça mı?

Bir Erkan Baş'ın tırnağı olamayacak adamlar parti yetkili kurullarında veya milletvekili, ben bu gibi oluşumlardan yana tercihlerimi yapacağım artık.

Sağlıcakla kalınız..
Eski 05.05.2021, 17:40   #7
OkyanusunKalbi
WoodStock

Katliam yapıldığını düşünenlerin, CHP içerisinde olmaları da çok enteresan geliyor bana.
2 Üyemiz OkyanusunKalbi'in Mesajına Teşekkür Etti.

Bu Sayfayı Paylaşabilirsiniz

Etiketler
başladı, chpli, dedi, dersim, tartışma, vekil

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Seçenekler