Forum Gerçek

AnasayfaForumları Okundu Kabul Et Bugünkü Mesajlar
Geri git   Forum Gerçek > Türkiye ve Dünyadan Haberler > Ülkemiz ve Dünya Gündemi > Serbest Kürsü

Serbest Kürsü Her konuda tartışma açılan konular burada

Yeni Konu aç  Cevapla

Seçenekler
Eski 20.09.2021, 01:14   #1
Ben kimim
Yasaklı Üye

Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
Standart İt İti Isırmaz

İt İti Isırmaz, günlük hayatta sık sık duyduğumuz atasözlerin başında geliyor. Bu atasözüyle çıkar birliği etmiş kötü niyetli kişilerin birbirlerine asla zarar vermeyeceği vurgulanmaktadır.

Hilebaz, ahlaksız, başkalarına kötülük etmeyi alışkanlık haline getiren insanlar birbirlerini gayet iyi tanırlar. Bu yüzden birbirlerini anlayışla karşılar, birbirlerine rahatsızlık verip kötülük etmekten mümkün olduğunca kaçınırlar.

ABD, Rusya’yı da Çin’i de vurmaz, vuramaz. Rusya ve Çin’i vurmaz, vuramaz. Bu ülkeler arasında büyük silahlı çatışma olmaz.

Neden mi?

İt iti ısırmaz da ondan. Sadece uzaktan havlayarak birbirlerini korkutmaya çalışırlar.

Şimdi nereden aklıma geldi bu atasözü bilmiyorum.

**

Bir ışıksız güne daha uyandım Takatsiz hissediyorum kendimi. Sadece kendime yetecek kadar ömrüm kaldığını düşünüyorum.

Yaşam demek hareket demek, nasıl beden hareketsiz duramıyorsa zihinde meşguliyet istiyor yoksa hayat bir süre sonra katlanılamaz oluyor. Benim akranlarımın hayatları çok önceden yalıtılmış, tanıdıklarım ya Kahvehanelerde okey çeviriyorlar ya birilerini bulup kendi acılarını anlatıp rahatlıyorlar, ya vatan elden gidiyor güzellemesi yapıyorlar, ya da her şeyin b.k kadar değeri olmadığını bilmelerine rağmen turlara katılıp zaman öldürüyorlar, Müze gezenlerde vardır içlerinde.

Ülkede gerçek bir Atatürkçü gibi yaşamak, gerçek bir Müslüman gibi yaşamak kadar imkansız hale gelmiş,

Kimsenin iyiliğini istemeyen, acımasız at sinekleri her yeri istila etmiş,

Korunmalı, zorba ve hırsız bir patronun, bazen yanında çalıştırdığı işçiye " benden korkuyor musun?" diye sorup cevap alamadığı gibi, biz de, sömürge düzenin baş aktörü nefesi dolar kokan ılımlı İslamcıların " neyiniz eksik? " sorusuna layıkıyla cevap veremiyoruz.

Ben ve benzerlerimin bu ülkenin makus tarihini değiştirebilecek kadar gücü yok.

Islah olmaz bir gözlemci olmaktan başka seçeneğimiz yok.
Ben kimim'in Mesajına Teşekkür Etti

Bu Sayfayı Paylaşabilirsiniz

Etiketler
isırmaz

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)