Forum Gerçek

AnasayfaForumları Okundu Kabul Et Bugünkü Mesajlar
Geri git   Forum Gerçek > Türkiye ve Dünyadan Haberler > Ülkemiz ve Dünya Gündemi

Ülkemiz ve Dünya Gündemi Ülkemizde ve Dünyada yaşanan gelişmelere dair haberler

Yeni Konu aç  Cevapla

Seçenekler
Eski 12.09.2021, 14:09   #1
Canan
Çiçekci kız

Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
Standart Prof. Dr. Mehmet Ceyhan’dan Kafaları Karıştıran Biontech Mesajı

Prof. Dr. Mehmet Ceyhan’dan Kafaları Karıştıran Biontech Mesajı

Prof. Dr. Mehmet Ceyhan, Biontech aşısının delte varyantına karşı daha az etkili olduğunu paylaşırken, aşıda revizyona gidilmesi öngörüsünde bulundu.

Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Enfeksiyon Hastalıkları Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Mehmet Ceyhan, Biontech aşısına ilişkin dikkat çeken bir uyarıda bulundu.

Twitter hesabından delta varyantına karşı Moderna aşısının daha etkili olduğunun göründüğünü bir araştırma paylaşan Ceyhan, mesajında "Belki de Biontech/Pfizer aşısındaki antikor miktarını artırmak zorunda kalacaklar" ifadelerine yer verdi.

Söz konusu araştırmada Moderna aşısı hastalığa karşı yüzde 95 etkinlik oranıyla başı çekerken, yüzde 80 ile Biontech ve yüzde 60 ile Johnson & Johnson geliyor.

KAYNAK

Eski 12.09.2021, 14:25   #2
Heliosaga
Cehennem Yolcusu

Standart Cevap: Prof. Dr. Mehmet Ceyhan’dan Kafaları Karıştıran Biontech Mesajı

Lanet olsun dostum biontech yerine bu sefer de moderna sözcülüğüne soyunacaklar..
Eski 12.09.2021, 14:30   #3
Rosebud
Müdavim

Ben çok yakından izliyorum gelişmeleri, Mehmet Ceyhan duymamış olabilir işi gücü var adamın ama Uğur Şahin zaten duruma göre güncellenerek aşıyı üreteceklerini söylemişti, sorumsuzluk varyantları yarattığı sürece elbette tıpkı grip aşısı gibi güncellenecektir, grip aşıları da her yıl güncelleniyor.

TEARS AND SOUVENIRS

3 Üyemiz Rosebud'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 13.09.2021, 18:21   #4
Megan
Uzman Üye

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Heliosaga Mesajı göster
Lanet olsun dostum biontech yerine bu sefer de moderna sözcülüğüne soyunacaklar..
Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Rosebud Mesajı göster
Ben çok yakından izliyorum gelişmeleri, Mehmet Ceyhan duymamış olabilir işi gücü var adamın ama Uğur Şahin zaten duruma göre güncellenerek aşıyı üreteceklerini söylemişti, sorumsuzluk varyantları yarattığı sürece elbette tıpkı grip aşısı gibi güncellenecektir, grip aşıları da her yıl güncelleniyor.
Anlasilan Ceyhan 'biontech ten aldigi prim ,tatmin etmemis ki simdide moderna sozcusu ,reklamcisi olacak.

Ne yazik ki bu varyantlar kolay kolay bitmeyecek.Dunyaca unlu virologlarin uyarmalarina ragmen,ne kadar cok asilama yapilirsa viruste hayatini surdurmek icin o kadar cok mutasyona degisiklige ugrayacak.
Yasamak ucin buna mecbur ve bilim adamlari malesef her zaman en az bir kac adim geriden gelicek.
Bu isten karli cikanlar asi ureticileri olacak.
Ornegin Ugur Sahin' i kimse tanimazken,bazi kisilerin fonlamasi ve destegiyle pandemi surecinde en cok kazananlar listesinde dorduncu oldu.
E ne kadar cok asi,o kadar cok euro.
Keske o euro' larin biraziyla ulkemizdeki yangin sel felaketzedelerine de yardim da bulunsalardi.

Benim Hayatımı Yargılamadan önce ..

Benim ayakkabılarımı giy
ve benim geçtiğim yollardan,
sokaklardan, dağ ve ovalardan geç .
Hüznü, acıyı ve neşeyi tad...
Benim geçtiğim senelerden geç,
benim takıldığım taşlara takıl,yeniden ayağa kalk

ve aynı yolu tekrar git, benim gittiğim gibi !!

Ancak ondan sonra BENİ YARGILAYA BİLİRSİN
4 Üyemiz Megan'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 13.09.2021, 19:21   #5
Heliosaga
Cehennem Yolcusu

Sadece aşıların patentini dünya kamuoyuna açmaları yeterli @Megan

Aşı ile olacak iş değil.

Ama işte rant var ki adamlar 3-4-5 doz gidecekler. Zaten DSÖ'de son açıklamasında üstü kapalı devletlere "başka alternatifler" bulunmasını önerdi.
Eski 03.11.2021, 02:28   #6
Rosebud
Müdavim

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Megan Mesajı göster
Anlasilan Ceyhan 'biontech ten aldigi prim ,tatmin etmemis ki simdide moderna sozcusu ,reklamcisi olacak.

Ne yazik ki bu varyantlar kolay kolay bitmeyecek.Dunyaca unlu virologlarin uyarmalarina ragmen,ne kadar cok asilama yapilirsa viruste hayatini surdurmek icin o kadar cok mutasyona degisiklige ugrayacak.
Yasamak ucin buna mecbur ve bilim adamlari malesef her zaman en az bir kac adim geriden gelicek.
Bu isten karli cikanlar asi ureticileri olacak.
Ornegin Ugur Sahin' i kimse tanimazken,bazi kisilerin fonlamasi ve destegiyle pandemi surecinde en cok kazananlar listesinde dorduncu oldu.
E ne kadar cok asi,o kadar cok euro.
Keske o euro' larin biraziyla ulkemizdeki yangin sel felaketzedelerine de yardim da bulunsalardi.
Dünyada 150 yıldır insanlara onca virüse karşı aşı yapıldı hiçbiri mutasyona uğramadı ama her nedense Covid 19 aşı yüzünden mutasyona uğruyor, bu bir bakteri değil ki bakterinin antibiyotiğe verdiği tepkiyi versin! virüsün karakteristiği insandan insana geçerken mutasyona uğraması ne kadar çok bulaşı o kadar fazla mutasyon, virüsler tam olarak canlı kategorisine bile giremiyor.

TEARS AND SOUVENIRS

Rosebud'in Mesajına Teşekkür Etti

Bu Sayfayı Paylaşabilirsiniz

Etiketler
biontech, ceyhan’dan, kafaları, karıştıran, mehmet, mesajı, prof

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Seçenekler