Forum Gerçek

AnasayfaForumları Okundu Kabul Et Bugünkü Mesajlar
Geri git   Forum Gerçek > Türkiye ve Dünyadan Haberler > Her Konuda Kısa Bilgi ve Haberler

Her Konuda Kısa Bilgi ve Haberler Her konuda, gerekli - gereksiz kısa bilgi ve haberler

Yeni Konu aç  Cevapla

Seçenekler
Eski 27.10.2017, 20:28   #1
Canan
Çiçekci kız

Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
Standart Nazar Bilimsel Olarak İspatlandı

Nazar Bilimsel Olarak İspatlandı

İngiltere Leeds Üniversitesi parapsikoloji bölümünün yaptığı bir deneye göre nazarın varlığı bilimsel olarak ispatlandı.

Leeds Üniversitesinde yapılan psişik güçleri olduğunu iddia eden renkli gözlere sahip 6 denekle yapılan psikokinezi deneyinde, deneklere bir hafta boyunca seçilen bazı nesnelere odaklanması istendi. 2 hafta sonucunda nesnelerin bazılarında morfolojik ve biyokimyasal değişiklikler saptanırken, özel olarak tasarlanmış hassas makinalar, deneklerin gözlerinden çıkan hassas bir frekanstan yayılan elektromanyetik dalgalar tespit ettiler.

SADECE RENKLİ GÖZLÜ İNSANLARDA MEYDANA GELDİ

Leeds Üniversitesi Parapsikolji bölümü başkanı Arthur Gall, araştırma ile ilgili olarak yayınladığı makalede maddede medyana gelen değişikliklerin sadece renkli gözlere sahip insanlarda var olan renkli fotoreseptörlerden yayılan beta ışınımlarından kaynaklandığını belirtti.

KEMGÖZ GERÇEĞİ!

Science dergisi araştırmayı, mayıs sayısının kapağına “Kemgöz Gerçekliği” başlığı ile duyururken, dergi konu ile ilgili birçok bilim insanın görüşlerine yer verdi.

Eski 27.10.2017, 21:23   #2
Canan
Çiçekci kız

Standart Cevap: Nazar Bilimsel Olarak İspatlandı

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Aristo Mesajı göster
Nesne!

''Nesne'' nedir?

Maddedir... Yaşamayan, canı olmayan herhangi bir şeydir.

Bu deney canlılar üzerinde yapılsa anlarım.

Ha bir de ''renkli göz''!

Ben hiç renksiz göz diye bir şey duymadım.

Üç temel göz rengi var. Kahverengi, mavi ve yeşil. Bir de bunların tonları var. Ela, giri mavi falan...

İnanmıyorum ama dilerim doğrudur.

Ha bir de renkli göz derken büyük ihtimalle ela gözü kast ediyorlardır.

Valla bir bakarım, acayip yakarım... Biokimyanızı değiştiririm ha!
Renkli göz denilmekle, evet yanlış bir cümle kurulmuş.

Renkli göz derken, dediğin gibi ela gözü değil, gök gözü (mavi) kasdediyor.

Hep öyle denmez mi
Eski 28.10.2017, 00:17   #3
Sevda
Dönersen Islık Çal..

İster ispatlansın ister ispatlanmasın inanıyorum nazarın varlığına. Kem gözlü insanların nazarı değiyor, o günüm zehir oluyor resmen.

Teşekkürler Canancığım.
6 Üyemiz Sevda'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 28.10.2017, 13:02   #4
ersi
Süper Üye

Yeşil gözlerimle kendime bile nazar değerim.
Eski 30.10.2017, 23:18   #5
Sevda
Dönersen Islık Çal..

Alıntı:
Bir beyinin enerjisi ile kaç köyün elektirik ihtiyacının karşılanacağını şu an hatırlamıyorum ama bir beyinin enerjisi en azından beş bin nüfuslu köyün tüm elektrik ihtiyacını karşılayabilir...

Bu bir algılama, algılanmadır...

Kendinden bazı şeyler ışınlar insanlar, başkalarının ışınladıklarını da kendisine alır...

''Işınlama''... Bu elbette bir tabir...

Biz de bir şeyler saçıyoruz ve birileri alıyor, başkaları da bazı şeyleri saçıyor, onları da biz alıyoruz...

Ancak böyle bir kimyasal (!) fikir alışverişi için kimyanın da uyumlu olması gerekiyor diye düşünüyorum.

Kimyaları tutuşmayan iki bünyeden bir birine enerji akımı olmaz.
Kime ne saçtığımı ya da kiminle kimyamın uyumlu olduğunu bilmem bana nazar değdiriyor mavi gözlüler onu biliyorum sadece. Bütün enerjimi alıyorlar.
5 Üyemiz Sevda'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 30.10.2017, 23:55   #6
Sevda
Dönersen Islık Çal..

Alıntı:
Valla ben mavi gözlü değilim. Benim suçum yok yani
Senin nazarın değiyor dememiştim bende zaten.
5 Üyemiz Sevda'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 31.10.2017, 00:10   #7
NaNaNe
Ne Mutlu Türküm Diyene

Renkli gözden kasıt açık renkse benimde gözlerim yeşil ama hiç nazarım değmez.
Göz rengi ile değil beyin gücü bakış tarzıyla olabilir bence.

Mesela benim bir komşum vardı (kahverengi gözlü) ama felaket nazarı değerdi.Bir keresinde

Hiç unutmam yarım tonluk su deposunu eşim yerine monteledi kütük gibi yerinde duran depo oo ne güzel olmuş demesiyele deponun yere düşmesi bir olmuştu her yer su oldu depo patladı.

Ne güzel çocuk dese çokuğun yere düşüp bir yerinin yaralanması bir oluyordu gibi gibi...

Eee araştırmayı çürütmüşmü oldum şimdi.

5 Üyemiz NaNaNe'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 31.10.2017, 02:32   #8
Canan
Çiçekci kız

'Nazar değmesi' ispatlandı!

Nazar var mı yok mu tartışmasına Fen Lisesi öğrencilerinden son noktayı koyacak adım geldi. Öğrenciler, mavi ve yeşil gözlülerin nazarının değdiğini kanıtlayan proje ile yarıştı.

Nazarın kanıtı

TÜBİTAK'ın yarışmasına katılan proje şöyle: Nazar değecek obje olarak menekşe seçildi. Koyu ve açık renk gözlü beşer kişilik öğrenci grubu oluşturuldu. Öğrenciler 3 seansta 5'er dakika menekşelere baktı. Yeşil ve mavi gözlü grubun bakışlarının bitkide daha fazla organik değişikliğe neden olduğu ortaya çıktı.

Renkli gözün nazarı değiyor

Liselerarası yarışmadaki bir projeye göre mavi ve yeşil gözlülerin nazarı daha çok değiyor. Nazar boncuğu ise yalnız ilk görüşte etkili....

Halk arasındaki 'renkli gözün nazarı değer' inancı bilimsel araştırma konusu oldu. TÜBİTAK'ın liselerarası proje yarışmasında yer alan çalışma nazarın varlığını kanıtlamayı amaçlıyor. Maltepe Coşkun Fen Lisesi öğrencisi Nur Kıpçak'ın çalışmasında nazar değecek obje olarak hassas bir bitki olan menekşe tercih edildi. Laboratuvar ortamına 5 adet saksıda menekşe konuldu. İlk 4 saksı için 5 öğrenciden oluşan deney grubu kuruldu. A grubundaki öğrenciler yeşil ve mavi gözlülerden seçildi. B grubunda koyu renk gözlüler yer aldı. C grubundaki öğrencilerin gözleri bağlanarak nazarın parapsikolojik güç olarak maddeye etkimesi ele alındı. D grubunda karışık öğrenci grubu yer aldı ve nazar boncuğunun etkisi araştırıldı. Öğrenciler 3seansta 5'er dakika boyunca menekşelere baktılar. Seansın her dakikasındaki voltaj değişikliği, bitkinin damarlarına akupunktur iğneleriyle bağlanan elektrotlarla ölçüldü. Bu şekilde bitkinin damarlarındaki organik madde değişkenliği ispatlanmaya çalışıldı.

276 PROJE VAR

Sonuçta bitkinin organik madde geçişini en çok durduran grubun, mavi ve yeşil gözlülerden oluşan A grubu olduğu ortaya çıktı. Araştırmaya göre koyu renk gözlülerin nazarı az değerken, nazar boncuğu sadece ilk bakışta etkili oldu. Gözleri bağlı grup ise nazar etkisi yapamadı. TÜBİTAK tarafından düzenlenen proje yarışmasına bu yıl toplam 276 proje başvurusu yapıldı. Öğretim üyelerinden oluşan jüri 40 okuldan 64 projeyi sergilenmeye değer buldu.

Kaynak

Eski 31.10.2017, 02:54   #9
Insanlikarayan
Müdavim

Alıntı:
Nazarın kanıtı

TÜBİTAK'ın yarışmasına katılan proje şöyle: Nazar değecek obje olarak menekşe seçildi. Koyu ve açık renk gözlü beşer kişilik öğrenci grubu oluşturuldu. Öğrenciler 3 seansta 5'er dakika menekşelere baktı. Yeşil ve mavi gözlü grubun bakışlarının bitkide daha fazla organik değişikliğe neden olduğu ortaya çıktı.

Renkli gözün nazarı değiyor

Liselerarası yarışmadaki bir projeye göre mavi ve yeşil gözlülerin nazarı daha çok değiyor. Nazar boncuğu ise yalnız ilk görüşte etkili....
Normalinde konuya hic katilmayacaktimda, Bilimsel olarak algilanan Liseler arasi bir arastirmaya cok önem verilmesi.

Ne derler, her kus dogruyu bulmaya muvaffaktirmiydi?.

Bunun burada Sultanimizin, olan diplomasinami baglayayim?.

Üniversite Diplomasi ortaya atmis olsada, "Sahteligi" üzerinde olan tarihten belli ediyor.

Ortaya attigi iki diplomada, "arastirmalarin ardindan" Sahte olmadigini belgeleyemedi.

Demek istedigim, Psiologlar, Filosoflar degilde, Ehliyet alirken anca Lise Diplomasini verebildigi okullari öne cikartip, icinden böyle arastirmalari gündeme getirip, zaten ilahilere inanmaya megilli milleti oyalamak amacli oyunlar oynanmasi.

Günaydiiiiiiin, YENI CAG!.

-Gurbet Ellerde Aldatılamadı-

Türkiyede
yasamasa bile!.
Ne Mutlu Türk'üm Diyebilene!.
6 Üyemiz Insanlikarayan'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 31.10.2017, 12:50   #10
Canan
Çiçekci kız

Adamlar 5 dakika bakış ile menekşeyi tahriş ediyorlar.

Açık renkli gözlülere hücum...

Bu arada ben de kaçayım

Bu Sayfayı Paylaşabilirsiniz

Etiketler
bilimsel, nazar, olarak, İspatlandı

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Seçenekler