Forum Gerçek

AnasayfaForumları Okundu Kabul Et Bugünkü Mesajlar
Geri git   Forum Gerçek > Görsel ve İşitsel Sanat Yapıtları > Sinema Haberleri > Türk Sinema ve Tiyatro Sanatçıları

Yeni Konu aç  Cevapla

Seçenekler
Eski 24.07.2012, 16:31   #1
Sevda
Dönersen Islık Çal..

Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
Standart Gülşen Bubikoğlu (1954 - ...) | Yeşilçam'ın En Güzel Aktrislerinden

Gülşen Bubikoğlu

( 1954 - .. )

Sinema oyuncusu. Türk sinema tarihinde özel bir yeri olan aktrislerden biridir. Komediden drama kadar birçok farklı türde başarılı bir performans göstermiş, canlandırdığı unutulmaz karakterlerle hafızalara kazınmıştır. Macaristan, Moskova, Kuveyt, Cannes gibi festivallerde Türkiye'yi temsil etmiş olan Bubikoğlu, 25. Antalya Altın Portakal Film Festivali'nde, Halit Refiğ' in Kurtar Beni filmindeki rolüyle "En İyi Kadın Oyuncu" ödülünün sahibi olmuştur. Gırgıriye serileri, Ölmeyen Şarkı, Kördüğüm ve Paramparça aktrisin önemli filmlerindendir.

5 Aralık 1954'te İstanbul'da dünyaya geldi. Fatih Kız Lisesi'nde eğitim gördükten sonra bir yıl süreyle lisan, mankenlik ve dans konularında dersler aldığı L.C.C. Kültür Merkezi'ne devam etti. Bubikoğlu daha sonra 1973 yılında Ses Dergisi'nce düzenlenen geleneksel artist seçmelerine katıldı. İlk elemelerden itibaren büyük dikkat çeken ve rakiplerinden sıyrılan aktris, yapım şirketlerinin gözdesi olacağa benziyordu. Erler Film'den Türker İnanoğlu, Arzu Film'den Ertem Eğilmez ve Akün Film'den İrfan Ünal onunla çalışmak istiyorlardı.

Yarışmada birinci olan yıldız adayı jüride bulunan 8 yapım şiketiyle çalışmak zorundaydı. Dolayısıyla Türker İnanoğlu Ertem Eğilmez ve İrfan Ünal, Bubikoğlu'nun sadece kendileriyle film yapmasını istedikleri için aktrisi birinci seçmediler. 1973 yılının birincisi Necla Nazır'dı ve Bubikoğlu'nun olan biten hakkında hiçbir fikri yoktu. Ancak çok kısa bir sonra aktris, Türker İnanoğlu'nun yapımcılığını üstlendiği Yaban filmiyle Yeşilçam'a merhaba diyecekti.

1974 yılında Bubikoğlu yapımcısı İnanoğlu'yla sadece birkaç aile dostunun katıldığı sade bir törenle dünya evine girdi. Tören Kemal Utku'nun evinde yapılmıştı. 1977'de çiftin kızları Zeynep İnanoğlu dünyaya geldi.

Uluslararası projeler içinde de yer alan sanatçı İtalyanlarla Baş Belası, Üçkağıtçılar ve Mücevher Hırsızları gibi filmlerde çalıştı. 1981'de ilki çekilen Gırgıriye filminde canlandırdığı Gülliye karakteriyle izleyici tarafından çok beğenildi. Serinin devam filmleri niteliğinde olan Gırgıriyede Şenlik Var, Gırgıriyede Cümbüş Var ve Gırgıriyede Büyük Seçim'le ise unutulmazlar arasına girdi.

Bubikoğlu en son 1990 yılında izleyiciyle buluştuğu Ümit Efekan'ın yönetmenliğini yaptığı Madde 438'de oynadı. Ancak 1994'te Halit Refiğ'in kamera arkasında olduğu TV dizisi Zirvedekiler'de Cüneyt Arkın'la başrolleri paylaştı. 4 yıl sonra ise yine Halit Refiğ'in projesi olan ve idealist bir öğretmen rolünde izlediğimiz Affet Hocam adlı TV dizisinde rol aldı.

Filmografi

• Bitirimler Sosyetede (1973)
  • Yaban (1973)
  • Şafakta Buluşalım (1975)
  • Üç Kağıtçılar (1975)
  • Ah Nerede (1975)
  • Mahçup Delikanlı (1974)
  • Yüz Liraya Evlenilmez (1974)
  • Cici Kız (1974)
  • Reisin Kızı (1974)
  • Ayrı Dünyalar (1974)
  • Yaz Bekarı (1974)
  • Ah Bu Gençlik (1975)
  • Evcilik Oyunu (1975)
  • Kader Bağlayınca (1976)
  • Sıralardaki Heyecan (1976)
  • Ne Umduk Ne Bulduk (1976)
  • Baş Belası (1976)
  • Ölmeyen Şarkı (1977)
  • Bizim Kız (1977)
  • İşte Bizim Hikayemiz (1978)
  • Vahşi Gelin (1978)
  • Mücevher Hırsızları (1979)
  • Canikom (1979)
  • Renkli Dünya (1980)
  • Tanrıya Feryat (1980)
  • Gırgıriyede Şenlik Var (1981)
  • Gırgıriye (1981)
  • Görgüsüzler (1982)
  • Leyla İle Mecnun (1982)
  • O Kadın (1982)
  • Kördüğüm (1982)
  • Gırgıriyede Cümbüş Var (1983)
  • İhtiras Fırtınası (1983)
  • Gırgıriyede Büyük Seçim (1984)
  • Alev Alev (1984)
  • Paramparça(1985)
  • Savunma (1986)
  • Kıskıvrak (1986)
  • Kurtar Beni (1987)
  • Kızım ve Ben / Gurbet Kadını (1988)
  • Suçlu (1989)
  • Madde 438 (1990)
  • Zirvedekiler (1993)
  • Affet Bizi Hocam (1998)

12 Üyemiz Sevda'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 24.07.2012, 16:36   #2
LaLe
Ne Mutlu Türküm Diyene

Standart Cevap: Fotomodel ve Aktrist | Gülşen Bubikoğlu ( 1954 - ... )

Türk sineması denince akla gelen bayan sanatçılardan biri.

Teşekkürler Sayler.
9 Üyemiz LaLe'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 24.07.2012, 16:37   #3
Ilgın
Gerçek Üye

Biz bu güzel kadının güzelliğini izleyerek büyüdük. Onun bakışları ilk gençlik çağımızın amansız hastalığı olurdu. Bir gün tanışma fırsatımız oldu, kalbim güm güm atıyordu. Bir Ramazan bayramı arefesiydi Kendisi Adana'ya uçacaktı, ben de Konya'ya gidiyordum, bir ara yanımda bulunan bu hatuna gözüm ilişti. Çok heyecanlandım ve hemen tanışmak için harekete geçtim. O hayalimdeki Gülşen Bubikoğlu yanı başımdaydı. Heyecanımı oda fark etti. neyseki sanatını, kişilğini ve güzelliğini beğendiğim bu insanla tanışma fırsatım oldu.

Sayler'e canı gönülden teşekkürlerimle..
Eski 24.07.2012, 16:43   #4
Canan
Çiçekci kız

Güzelliği, duruşu ve sanatını beğendiğim nadir sanatçılardandır Gülşen Bubikoğlu.

Ölmeyen şarkı ve İhtiras fırtınsı filmlerinin etkisinde kalmıştım.

Sayler teşekkürler.
Eski 24.07.2012, 17:47   #5
ReaL
Deniz Sevengillerden

Standart Cevap: Gülşen Bubikoğlu ( 1954 - ... ) | Yeşilçam'ın En Güzel Aktristlerind

Hem hanımefendi ve güzel..

Gülşen Bubikoğlu denilince aklıma hemen Tarık Akan geliyor.. Keşke birbirleriyle evlenselerdi..

Ellerine sağlık, teşekkürler Sayler, konu da çok güzel olmuş..

Tüm katılımcı arkadaşların okumasını rica ediyorum... Lütfen Tıklayınız..
* * *
8 Üyemiz ReaL'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 24.07.2012, 18:55   #6
DarkAngeL
...:: HüsoMeL::...

Standart Cevap: Gülşen Bubikoğlu ( 1954 - ... ) | Yeşilçam'ın En Güzel Aktristlerind

Çok nazik ve hanımefendi sevdiğim aktrislerden biri Gülşen Bubikoğlu.

ReaL'in dediği gibi ben de çok yakıştırırdım Tarık Akan'la

Teşekkürler Sayler..
Eski 24.07.2012, 22:02   #7
Cliff Durden
... Cliff 'Em All...

Hülya Avşar'a Türk sinemasının en güzeli diyenler Gülşenciimi görmemiş demektir..

Her yaştan erkeğin aşık olduğu hatundur kendisi ama ben de bi Tarık Akan değilim sonuçta

''Abi şimdi bir adamın yengesi var ona yürüyor, yenge de çocuğa yürüyor, amca teyzeye yürüyor...''

Ana fikir açık, basit ve doğruydu. En sonunda Cem Yılmaz ve diğerlerinin öğrendiği şeyi öğrendim;

Bahçevan aşçıya, aşçı evin büyük oğluna, büyük oğul yengeye, sonra hep beraber uşağa

Kurt Sutter bazılarının neyine la, bu imza yeter. He bu suç değildir inşallah.
8 Üyemiz Cliff Durden'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 24.07.2012, 22:59   #8
Jazz
Uzman Üye

Zamanının en güzel kadınlarından biri...

Gülşen Bubikoğlu deyince benim aklıma hep seslendirme sanatçısı, Türk filmlerinin değişmez kadın sesi, Jeyan Mahfi Ayral Tözüm gelir; bir ses bir hatuna bu kadar yakışır...

6 Üyemiz Jazz'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 24.07.2012, 23:02   #9
CadII
Hotantu Kabilesinden

Hoş kadın. Şimdi ne yapıyor acaba? Teşekkürler hatırlattığınız için...

H.
6 Üyemiz CadII'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 12.03.2013, 23:45   #10
Liaaa
Geciken gözyaşı hiçbir şey çözmez...

Gırgıriye
Ah Nerede
Vahşi Gelin

Bu filmlerde ki rolü eğlenceliydi.

Ellerine sağlık, teşekkürler Sevda.

Bu Sayfayı Paylaşabilirsiniz

Etiketler
bubikoğlu, bülent ersoy, cüneyt arkın, filiz akın, fotomodel, gülşen, gırgıriye, istanbul, kadıköy, kördüğüm, kız lisesi, lise, manken, sinema, türker, yeşilçam

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Seçenekler