Forum Gerçek

AnasayfaForumları Okundu Kabul Et Bugünkü Mesajlar
Geri git   Forum Gerçek > Türkiye ve Dünyadan Haberler > Ülkemiz ve Dünya Gündemi

Ülkemiz ve Dünya Gündemi Ülkemizde ve Dünyada yaşanan gelişmelere dair haberler

Yeni Konu aç  Cevapla

Seçenekler
Eski 09.11.2020, 19:47   #1
Arthur
Ne Mutlu Türk'üm Diyene

Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
Standart Sağlık Emekçileri Yine Eylemdeydi: 'Bizler Tükendik'

Sağlık emekçileri yine eylemdeydi: 'Bizler Tükendik'

Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi’nde çalıan sağlık emekçileri, pandemi yönetiminin zayıflığını ve aylardır eksik yapılan ek ödemeleri protesto etti.

Daha önce de birçok kez protesto eylemi yapan Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi sağlık emekçileri, pandemi yönetiminin zayıflığını ve aylardır eksik yapılan ek ödemeleri protesto etti.

''ÖLMEYE DEVAM EDİYORUZ''

Protesto eyleminde yapılan açıklamada, ''“Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de Mart ayında baş gösteren Covid-19 pandemisi nedeniyle sağlık çalışanları olarak çocuklarımızdan, ailelerimizden ayrı kalarak 24 saat nöbet esasına göre tarifi mümkün olmayan zorluklar ile çalıştık, bu uğurda öldük, ölmeye de devam ediyoruz. Pandemi sürecinin yıkıcılığı tüm toplum üzerinde devam ederken, sağlık çalışanlarının dayanacak gücü kalmadı. Pandemi enkazının altında kalan sağlık çalışanları, kurtarılacağı umudu ile beklerken, yöneticiler yeni enkazlar üzerimize almaktadır, bizler Tükendik!'' denildi.

''ÜÇ MAYMUNLA KARŞILAŞIYORUZ''

Salgının önlenemediğinin belirtildiği açıklamada, ''Kalabalıklar önlenemiyor, salgınla sağlık çalışanı baş başa bırakılıyor. Lafa gelince büyük savaş verdiği söylenen sağlık çalışanları, söz konusu özlük hakları olunca üç maymunla karşılaşıyor” denildi.

Daha önce de yaptıkları çağrılara herhangi bir cevap alamadıkları belirtilen açıklamada, aksine kısıtlı hekim sayısı olmasına rağmen üzerlerindeki iş yükünün artırılarak ciddi mobbing ve baskılara maruz bırakıldıkları ifade edildi.

Sağlık emekçilerinin açıkladığı talepler ise şöyle:

Randevu sistemini esnetin, güvenli çalışma ortamı sağlayıp
Pandemi yönetiminde bizleri de söz sahibi yapın,
Sağlıkla şiddete son verin,
Sırf bu hastanede olduğumuz için oluşan ekonomik kayıplarımızı telafi edin,
Performans ödemelerimiz için hastanemizin kâr etmesini beklemeyin,
Sabit ödemelerimizi hastane bütçesinden merkezi bütçeye aktarın,

Kaynak
4 Üyemiz Arthur'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 09.11.2020, 20:28   #2
Canan
Çiçekci kız

Standart Cevap: Sağlık Emekçileri Yine Eylemdeydi: 'Bizler Tükendik'

Sağlıkçılar aylardır harap oldular. Bir de takdir edilmeyip, kendini bilmez kişilerin saldırılarına uğruyorlar.

Allah güç kuvvet ve sabır versin onlara.

Eski 09.11.2020, 22:24   #3
Tura
Müdavim

Standart Cevap: Sağlık emekçileri yine eylemdeydi: 'Bizler Tükendik'

@Canan duana amin diyorum.
Sağlık personeli, topyekûn seferberlik içinde. Şu an onlara ihtiyaç var. Bahane üretip kaytarmak yok. Bazı isteklerinde haklı olabilirler ancak, küstüm ben bu işi yapmıyorum yok. Kimse hiç bir bahane ile bu savaştan kaçamaz.
Mobil Sürüm ile Gönderildi
4 Üyemiz Tura'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 09.11.2020, 22:53   #4
Canan
Çiçekci kız

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Tura Mesajı göster
@Canan duana amin diyorum.
Sağlık personeli, topyekûn seferberlik içinde. Şu an onlara ihtiyaç var. Bahane üretip kaytarmak yok. Bazı isteklerinde haklı olabilirler ancak, küstüm ben bu işi yapmıyorum yok. Kimse hiç bir bahane ile bu savaştan kaçamaz.
Pandemi süresini yönetenler görevlerini tam olarak yerine getirmeyip, onların işlerini zorlaştırırlarsa, gecesini gündüzüne katarak çalışan sağlıkçılara, diyanete ona buna para akıtılırken, hakları olan verilmezse, isyan etmelerini ben haklı görürüm Tura.

Eski 09.11.2020, 23:03   #5
Arthur
Ne Mutlu Türk'üm Diyene

Gecesini gündüzünü ayırt etmeyen doktarlara
Bizler iyi olalım diye çabalayan hatta hatta kendi hastalıklarından feragat eden sağlıkçıları
Haklı görürüm istediklerinde.
Ailelerinden uzak çocuklarından uzak eş dosttan uzak kalıp uyku nedir bilmeyen sağlıkçılara istediğini vermek zorundasınız.
2 Üyemiz Arthur'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 09.11.2020, 23:52   #6
Tura
Müdavim

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Canan Mesajı göster
Pandemi süresini yönetenler görevlerini tam olarak yerine getirmeyip, onların işlerini zorlaştırırlarsa, gecesini gündüzüne katarak çalışan sağlıkçılara, diyanete ona buna para akıtılırken, hakları olan verilmezse, isyan etmelerini ben haklı görürüm Tura.

Demek istediğim hak değil... görevleri.
2 Üyemiz Tura'in Mesajına Teşekkür Etti.

Bu Sayfayı Paylaşabilirsiniz

Etiketler
bizler, emekçileri, eylemdeydi, sağlık, tükendik, yine

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)