Forum Gerçek

AnasayfaForumları Okundu Kabul Et Bugünkü Mesajlar
Geri git   Forum Gerçek > Türkiye ve Dünyadan Haberler > İlginç Haberler

İlginç Haberler Sık rastlanılmayan haberler

Yeni Konu aç  Cevapla

Seçenekler
Eski 16.12.2020, 19:57   #1
OkyanusunKalbi
WoodStock

Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
Standart Ceza Olarak Tam 500 Kere Böyle Yazdırdı

Başhekimden hastanede görevli bir hemşireye skandal ceza: 500 kere "Ben salağım servisimden başka servise gittim" yazdırdı...

Başhekimden hastanede görevli bir hemşireye skandal ceza: 500 kere "Ben salağım servisimden başka servise gittim" yazdırdı...

Kumluca Devlet Hastanesi Başhekimi Ayşegül Alkan’ın hastanede görevli bir hemşireye 500 kere "Ben salağım servisimden başka servise gittim" yazdırdığı iddia edildi.

Sağlıkpersonelihaber.net’te yer alan habere göre, Başhekim Ayşegül Alkan, Sağlık Müdürlüğü yetkililerine hastaneyi gezdirirken başka bir hastaya yardıma giden nöbetçi hemşirenin yerinde olmadığını fark etti. İddiaya göre Alkan, bunun üzerine nöbetçi hemşireye “A4 kağıdına 500 kere ‘Ben salağım servisimden başka servise gittim’ yazacaksın” dedi.

Söz konusu karar ile şok olan sağlık personelinin, A4 kağıdına 500 kere istenilen cümleyi yazdığı ancak başhekimin talimatıyla evrak kayıttan geçiremediği ileri sürüldü.

SES'TEN BÜYÜK TEPKİ
Sağlık Emekçileri Sendikası (SES) Antalya Şubesi, olay üzerine bir açıklama yaptı.

Açıklamada, "İnsan onuruna ve meslek etiğine yakışmayan bu uygulamayı şiddetle kınıyoruz" denirken, "Yıllarca iş yerlerimizde uygulanan mobbinglerin bir başka versiyonuyla karşı karşıyayız. Dün olduğu gibi bundan sonrada sağlık emekçilerinin emeğini veonurunu hiçe sayan uygulamaların, baskıların ve mobbinglerin karşında durmaya devam edeceğiz. Sağlık emekçilerinin onurunu hiçe sayanlar hakkında gereken neyse derhal yapılmalıdır. Sürecin takipçisi olacağız" diye belirtildi.

Odatv.com
3 Üyemiz OkyanusunKalbi'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 16.12.2020, 22:04   #2
Tura
Müdavim

Standart Cevap: Ceza Olarak Tam 500 Kere Böyle Yazdırdı

Salak ki yazmış...salak olmasa yazmazdı...O A4 kağıdını Başhekimin...neyse devam etmicem.
Mobil Sürüm ile Gönderildi
2 Üyemiz Tura'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 16.12.2020, 22:06   #3
Canan
Çiçekci kız

Asıl salak olan kendisi. Geri zekalı, karaktersiz..........

Hemşirenin yerinde olsam, ne pahasına olursa olsun, yazmazdım, hakkı neyse verir, çıkar giderdim.

Eski 16.12.2020, 22:17   #4
OkyanusunKalbi
WoodStock

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Tura Mesajı göster
Salak ki yazmış...salak olmasa yazmazdı...O A4 kağıdını Başhekimin...neyse devam etmicem.
Mobil Sürüm ile Gönderildi

Antalya Tabip Odası Başkanıda haberi doğrulamış. ''Hemşire arkadaşımız olayın şokuyla çok kötü hissediyor kendini, çok ciddi bir baskı altında kalmış'' diye açıklama yapmış.
2 Üyemiz OkyanusunKalbi'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 16.12.2020, 22:37   #5
Arthur
Ne Mutlu Türk'üm Diyene

Hemşirede hata ne yazıyorsun !
Ver veriştir bırak hastaneyi git.
Millet neyin derdinde başhekim neyin derdinde.
Arthur'in Mesajına Teşekkür Etti
Eski 16.12.2020, 23:09   #6
OkyanusunKalbi
WoodStock

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Arthur Mesajı göster
Hemşirede hata ne yazıyorsun !
Ver veriştir bırak hastaneyi git.
Millet neyin derdinde başhekim neyin derdinde.
Kaos istiyor millet. Başka türlü çürükler ayıklanmaz.
2 Üyemiz OkyanusunKalbi'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 16.12.2020, 23:20   #7
Arthur
Ne Mutlu Türk'üm Diyene

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi OkyanusunKalbi Mesajı göster
Kaos istiyor millet. Başka türlü çürükler ayıklanmaz.
Doğru kaostan beslenen bir millet olduğumuzu unutmuşum birden bire ben
Arthur'in Mesajına Teşekkür Etti
Eski 17.12.2020, 21:14   #8
Canan
Çiçekci kız

"Ben salağım" Skandalında Yeni Gelişme

Bir hemşireye 500 kere “Ben salağım servisimden başka servise gittim” diye yazdıran Başhekim skandalında yeni gelişme...

Antalya Kumluca Devlet Hastanesi Başhekimi Ayşegül Alkan’ın bir hemşireye 500 kere “Ben salağım servisimden başka servise gittim” diye yazma cezası vermesine sağlık örgütleri tepki gösterdi. Antalya Tabip Odası Genel Sekreteri Başhekim Ayşegül Alkan hakkında soruşturma açtıklarını belirterek, “Bir personel görevini yerine getirmezse ne tür ceza alacağı yönetmeliklerde bellidir. Bunun dışındaki cezalar meslek etiğine uymaz” dedi.

Kumluca Devlet Hastanesi Başhekimi Ayşegül Alkan, ağlık Müdürlüğü yetkililerine hastaneyi gezdirirken başka bir hastaya yardıma giden nöbetçi hemşirenin yerinde olmadığını fark etti. Alkan, bunun üzerine nöbetçi hemşireye A4 kağıdına 500 kere “Ben salağım servisimden başka servise gittim” diye yazma cezası verdi. Sağlık emekçisinin, istenileni yaptığı ancak Başhekim'in talimatıyla evrakların kayıttan geçiremediği iddia edildi.

Antalya İl Sağlık Müdürlüğü hastaneden konu hakkında bilgi isterken, Başhekim Alkan’a sağlık örgütlerinden tepki geldi.

"ZİNCİRİN PARÇASI DAĞILIRSA EKİP ÇÖKER"

Türk Hemşireler Derneği Antalya Şube Başkanı Şükran Çiloğlu Ünal, hemşirenin bir başka hastanın bakımını yapmak için görev yerini terk etmek zorunda kaldığına dikkat çekerek, Başhekim Alkan’ın yaptığı davranışın ‘hemşirelik mesleğinin onurunu zedelediğini’ söyledi. Sağlık emekçilerinin ekip zinciri içinde çalıştığını vurgulayan Ünal, “Bu ekibin bir zinciri parçalandığında ekibin tümünün çökeceğini tüm ekip arkadaşlarının bilmesi gerekiyor” dedi.

Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası Antalya Şubesi Özgü Erdal sağlık emekçilerinin artan iş yükü nedeniyle sürekli mobbinge kaldığını belirterek, “İş yükümüzün, stresimizin arttığı, hastanede kalış süremizin uzadığı, kendi ve ailemizin sağlığından endişe duyduğumuz bu süreçte bir de yönetici mobbingine maruz kalmaktayız. Sağlık çalışanların haklarını alkışlayarak değil böyle onur kırıcı davranışlarda arkasında durarak vermeliyiz” diye konuştu.

"MESLEK ETİĞİNE UYMAMAKTAN SORUŞTURMA"

Antalya Tabip Odası Genel Sekreteri Gülsün Gülay Yılmaz, Başhekim Ayşegül Alkan hakkında soruşturma açtıklarını duyurarak, şunları söyledi:

“Bu tür insan haysiyetine uymayan cezalar olmamalı. Zaten pandemi koşullarında zor şartlarda çalışan sağlık çalışanlarının özellikle bu dönemde üzerindeki yükü arttırmamak gerek. Bir personel görevini yerine getirmezse ne tür ceza alacağı yönetmeliklerde bellidir. Bunun dışındaki cezalar meslek etiğine uymaz. Hekim olması nedeniyle başhekim hakkında meslek etiğine uymayan davranış ve insanlık onurunu gözetmemesi nedeniyle soruşturma açtık.”

Odatv.com

Bu Sayfayı Paylaşabilirsiniz

Etiketler
böyle, ceza, kere, olarak, yazdırdı

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Seçenekler