Forum Gerçek

AnasayfaForumları Okundu Kabul Et Bugünkü Mesajlar
Geri git   Forum Gerçek > Görsel ve İşitsel Sanat Yapıtları > Sinema En'leri

Sinema En'leri En iyi filmler, en kötü filmler, karşılaştırmalar, en'ler

Yeni Konu aç  Cevapla

Seçenekler
Eski 12.12.2013, 22:06   #21
Sevda
Dönersen Islık Çal..

Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
Standart Cevap: Rahatsız Edici 15 Film

Rahatsız edici filmler ile yeniden karşınızdayız Listemiz de bu kez sinema dünyasının izleyici en çok rahatsız eden filmlerinden 4 tanesi var. Bu tür filmler her sinema severin çok ilgisini çekmese bile yine de büyük bir izleyici kitleyisi olduğu gerçek.. Ben de bu filmleri izleyebilirim diyorsanız işte listemiz.

Nekromantik

Alman yapımı bir film. Suç mahallerinde çöpçü olarak çalışan bir adamın hikayesini anlatır. Adamın sevgilisi de kendisi de nekromanidir. Sokaklardan cesetleri temizlemek de adamın işi olduğu için ceset sorunları da pek yoktur. Zamanla adam kız arkadaşının cesetleri kendisinden çok sevdiğini farkeder.

I Stand Alone

Fransa, 1980. Zihinsel özürlü yeniyetme kızını baştan çıkarmaya çalışan bir adamı dövdüğü için mahkûm olan bir kasap, hapisten yeni çıkıyor. Artık yeni bir hayata başlamak istiyor. Kızını bir akıl hastanesine yerleştiriyor, hamile sevgilisi ve onun annesiyle Lille kentinin bir banliyösüne taşınıyor. Aslında birlikte olduğu kadını sevmiyor. Kadın ona yeni bir kasap dükkânı ve yeni bir hayat sözü vermiş, ama bunun bir yalan olduğunu anlıyor. Çok geçmeden kendini onun dırdırı ve bayağılığı yüzünden ezilmiş hissediyor. Bir huzurevinde bekçi olarak işe giriyor. En sonunda, sevgilisinin aşağılamalarına dayanamayarak şiddete başvuruyor.

Henry: Portrait of a Serial Killer

Film Henry Lee Lucas adlı bir seri katilin hayatından bir bölümü anlatır. Hapishaneden tanıştıkları ve aynı evi paylaştıkları kendisi gibi psikopat ve uyuşturucu bağımlısı arkadaşı Otis'le birlikte zevk için arka arkaya işledikleri bir dizi cinayet konu edilir. Bu canavarca cinayetleri durmaksızın işlerlerken hiçbir amaçları veya motivasyonları yoktur. Öncelikle film gerçekte bir seri katil olan ve 2001 yılında cezasını çekmekte olduğu hapishanede ölen Henry Lee Lucas'ın soğukkanlı itiraflarına dayanmaktadır. Ayrıca diğer birçok slasher film gibi özel efektlere fazlaca baş vurulmaz ve katilin kimliği filmin en sonunda ortaya çıkmaz, o katil sıradan gibi gözüken gündelik yaşantısıyla başından beri seyirciyle birliktedir. Zaten filmi asıl ürkütücü ve rahatsız edici yapan da bu olağanüstü gerçeklilik duygusudur.

Ichi The Killer

Şiddetin bir erdem olarak ve ahlaki çöküntünün ise bir yaşam tarzı olarak benimsendiği dünyaya hoşgeldiniz... Shinjukunun yer altı dünyası ve aynı zamanda sadist bir yakuza tetikçisi olan Kakiharanın şehrinde meydana gelen olaylar nefesinizi kesecek. Kakihara patronunu öldüren kişiyi bulmak üzere durmaksızın yer altı dünyasının altını üstüne getirir. Meydana gelen olayların arkasındaki beyin ise Japon çetelerini birbirine düşürmeyi başarmış olan eski bir polis olan Jijiden başkası değildir. Elindeki en büyük kozu ise uçurumun eşiğindeki ruhsal bozukluğu had safhada olan bir kaçıktır. Söz konusu deli adam, katil Ichiden başkası değildir ve katil Ichi ile Kakihara arasında gelişen olaylar kısa sürede caddeleri kan gölüne çevirir.
9 Üyemiz Sevda'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 12.12.2013, 22:21   #22
Basakca
Müdavim

Sevda, git işine be yavrum.
Zaten rahatsızım, bir de bunları izlersem zirveye hiç zorlanmadan otururum. Hatta uygulama aşamasına bile geçebilirim.

Rahatlatan cinsinden bir şeyler yok mu?

7 Üyemiz Basakca'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 12.12.2013, 22:24   #23
Sevda
Dönersen Islık Çal..

Başakca, vallahi filmleri eklerken ben bile gerildim. Daha fenaları vardı da eklemedim, bunlar yine biraz daha iyileri

Biz ressamlar konusuna gidip gevşeyelim iyisi mi
6 Üyemiz Sevda'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 23.01.2014, 01:41   #24
Sevda
Dönersen Islık Çal..

Birkaç gün önce Otomatik Portakal filmini yeniden izledim. Film, gerçekten rahatsız edici filmler listesinde ilk sırada olmayı hakeden bir yapım. Hemen her sahnesi insanı rahatsız ediyor, ama aynı zamanda düşündürüyor. Filmin başrolüne karşı çok pis duygular besliyor sonra ise onun terapi programına tanıklık ediyor ve yeniden sorgulamaya başlıyorsunuz.

Bu arada, filmin adı bana her zaman çok garip gelmişti. Nette araştırmasını yaptım ve şu bilgiye rastladım;

Otomatik Portakal'ın orjinali; "Clockwork Orange". İngilizce'deki "queer as a clockwork orange" deyiminden geliyor. Görülebilecek en tuhaf davranışları sergileyen ve başkaları tarafından yönlendirilen kişi anlamında kullanılıyor.

Filmi izlediğiniz zaman ismiyle müsemma olduğunu sizler de anlayacaksınız. Tabii rahatsız olmayı göze alıyorsanız.
7 Üyemiz Sevda'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 23.01.2014, 02:19   #25
Canan
Çiçekci kız

Yok yoook.... Ben bunları izlersem, rahatsızlığın da ötesi rahatsız olur, gerilir, gerilirim..

Teşekkürler Sevdacığım, sen izle bunları
Eski 25.01.2014, 14:12   #26
Gülce
Müdavim

Aman Sevda bu tarz filmleri almayayım bende.

Günümüz şartlarında zaten gerginiz, mazallah lastik gerile gerile kopar mopar; aman canım.
Eski 16.06.2014, 00:38   #27
Sevda
Dönersen Islık Çal..

Sodom'un 120 Günü isimli filme takılmış durumdayım. Film hakkında o kadar çok şey duydum ki izleyip izlememe arasında kararsız kaldım. Sanırım izleyip rahatsız olmayı göze alacağım.
5 Üyemiz Sevda'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 16.06.2014, 01:32   #28
Canan
Çiçekci kız

Kandıramazsın beni
Eski 20.06.2014, 13:15   #29
bahadırsubatay
Yeni Üye

Listedeki sonuncu film çok psikopatça.
Eski 20.06.2014, 15:04   #30
Ghost
Üye

Aralarında Otomatik Portakal'ı izledim sadece. Çok rahatsız edici bir film değil aslında, 1-2 sahne dışında tabi. Filmin vermeye çalıştığı mesaj etkileyici.

Bu Sayfayı Paylaşabilirsiniz

Etiketler
edici, film

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)