Forum Gerçek

AnasayfaForumları Okundu Kabul Et Bugünkü Mesajlar
Geri git   Forum Gerçek > Teknoloji | Bilgisayar > İşletim Sistemleri

Yeni Konu aç  Cevapla

Seçenekler
Eski 10.10.2011, 00:29   #1
Juliet
Tam Üye

Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
Thumbs up Orijinal Macintosh Tanıtım Videosu

Orijinal Macintosh Tanıtım Videosu
Apple'ın bugün dünyanın en önemli isimlerinden olmasının en büyük sebebi kuşkusuz Steve Jobs. İşte Jobs'ın 1984 yılında 3000 kişi önünde tanıttığı ilk Macintosh bilgisayar videosu.

Steve Jobs artık aramızda yok. Ancak teknoloji dünyasına kattığı tüm ürünler, yıllarca kullanılmaya devam edecek. Steve Jobs'ın diğer teknoloji liderlerinden en büyük farkı kuşkusuz inatçılığı, kararlılığı, yaratıcılığı ve iş zekasıydı. Tüm bu özellikler birleştiğinde ortaya iPhone ve iPad gibi devrim niteliği taşıyan ürünler çıktı.
Ancak bu ürünlerden önce Macintosh çılgınlığı vardı! Yıllarca Mac kullanıcıları, PC kullanıcılarının yanında çok daha başarılı bir ürün kullanmanın güvenini yaşadılar. Bugünkü iMac'lerin atası diyebileceğimiz Macintosh'lar 1984 yılında duyuruldu. İşte o tanıtım videosu!

Yazan: Atalay Keleştemur

shiftdelete
Eski 10.10.2011, 00:34   #2
Gizli
Gerçek Üye

Standart Cevap: Orijinal Macintosh Tanıtım Videosu

Çok teşekkür ederim. Bir de şunu izleyin isterseniz: http://www.youtube.com/watch?v=tmRJ6...feature=fvwrel
5 Üyemiz Gizli'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 10.10.2011, 12:24   #3
TheRoCkuLa
Üye

Ne olduda mac bu kadar haber niteliği kazandı telefona diyeceğim yok ama bilgisayar icin 0 not zaten windows icin sınırlayıcı diyorlar mac icin neler neler denir

-Albert Einstein-
5 Üyemiz TheRoCkuLa'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 10.10.2011, 13:53   #4
KaLiNKa
Gerçek Üye

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi TheRoCkuLa Mesajı göster
Ne olduda mac bu kadar haber niteliği kazandı telefona diyeceğim yok ama bilgisayar icin 0 not zaten windows icin sınırlayıcı diyorlar mac icin neler neler denir
Hiç macintosh kullandınızmı? 0 verirken? Yıllardır kullanıyorum mükemmel tek kelimeyle! pc işletim sistemlerine göre bir çok avantajı var. Gelişen teknolojiyle birlikte şuandaki leopar işletim sistemi gerçekten mükemmel...
Virüs yok, yavaşlık yok, kasma yok....

Kendini sevmek, hayatı sevmektir!

5 Üyemiz KaLiNKa'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 10.10.2011, 13:55   #5
KaLiNKa
Gerçek Üye

Konu için teşekkürler. Bu videolara bakınca Macintoshun ne kadar çok yol kat ettiğini, ne kadar mükemmele yaklaştığını görüyorum

5 Üyemiz KaLiNKa'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 10.10.2011, 17:23   #6
Gizli
Gerçek Üye

Alıntı:
Yeni bilgisayar alacaklara şöyle bir öneri sunarlar: eğer format atmak istemiyorsanız mac.

Telefona diyeceğim bir şey yok demişsin. Windows için sınırlayıcı demişsin.

Eğer bir teknoloji olarak bakarsak, telefon da iPhone sınırlı. Telefonun içine, dışına girmek istiyorsan android.
4 Üyemiz Gizli'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 10.10.2011, 20:44   #7
TheRoCkuLa
Üye

Backtrack gözde işletim sistemi linux tabanlı işletim sistemi . Mac kullanıcısı telefon kullanmaktan farkı yok mac ı inceledim benim işim bu zaten bir bilgisayarcı ve yazılımcı olarak 0 not . Virüs demişsin hic bir bilgisayar virüs kapmaz virüsü bulaştıran her zaman icin kullanıcıdır . Mac bilgisayar icin virüs yazmak en fazla 15 dk mi alır hemde ARP üzerine . Telefon icin kullanmadım ben o cümleyi ama neyse android güzel bir yazılım hatta üzerine ekleme yapınca daha güzel oluyor . Iphone icin eksilerini ve artılarını söyleyebilirim

-Albert Einstein-
3 Üyemiz TheRoCkuLa'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 10.10.2011, 21:31   #8
KaLiNKa
Gerçek Üye

Alıntı:
Backtrack gözde işletim sistemi linux tabanlı işletim sistemi . Mac kullanıcısı telefon kullanmaktan farkı yok mac ı inceledim benim işim bu zaten bir bilgisayarcı ve yazılımcı olarak 0 not . Virüs demişsin hic bir bilgisayar virüs kapmaz virüsü bulaştıran her zaman icin kullanıcıdır . Mac bilgisayar icin virüs yazmak en fazla 15 dk mi alır hemde ARP üzerine . Telefon icin kullanmadım ben o cümleyi ama neyse android güzel bir yazılım hatta üzerine ekleme yapınca daha güzel oluyor . Iphone icin eksilerini ve artılarını söyleyebilirim
Evet macler içine virüs programı yazılabilir bulaşabilir ama kimse uğraşmıyor... 9 senedir mac kullanıyorum. Özellikle Dizgi/Grafik işleri yapanlar (ben gibi) tercihimiz mactir. Macintosh hastasıyım. Bu konuda fanatik bile olabirim. Macintoshlar için 0 not bence haksızlık olur! Bilgisayarımda 2 işletim sistemide yüklüdür. Windows 7 ve Mac Os sanırım 2 kere falan windows 7 kısmını açtım. Bence macintosha 0 vermeniz kullanım alışkanlıklarınıza uymadığı içindir...

3 Üyemiz KaLiNKa'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 10.10.2011, 23:35   #9
Gizli
Gerçek Üye

Alıntı:
Telefon icin kullanmadım ben o cümleyi ama neyse android güzel bir yazılım hatta üzerine ekleme yapınca daha güzel oluyor . Iphone icin eksilerini ve artılarını söyleyebilirim
Biliyorum, farkındayım ve bunları bile bile yazdım ben. Cidden he.

İlk eksileri deyince acaba eksileri daha mı çok diye düşündüm.

Şöyle yapalım, aylar öncesinden çıkan gs2 ile henüz satışa sunulmayan iphone 4s arasında bir karşılaştırma yapabiliriz.

Ayrıca bi kere mac'da karizma var, hıh.

2 vs 1 sanırım.

Bu arada bilgisayarcı olduğunuzu söylüyorsunuz, yorumlarınızdan da az çok belli oluyor. Yalnız farkettim hep hacker, virüs, trojan... gibi yorumlarınız var.
4 Üyemiz Gizli'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 11.10.2011, 16:24   #10
TheRoCkuLa
Üye

Telefondan pek anlamam ama elektronik herşeyi kurcalamayı severim elimde sony ericsson xperia var 10 numara . Nden linux tabanlı işletim sistemi derseniz hersey manueldir siz çağırmadan hic birsey gelmez ben usta olmasamda photoshop kullanıyorum onun icin windows kullanıyorum geri olayın detayına girersek baya uzar . Ben hacker felan degilim sadece sistem açıkları biliyorum birazda yazılım bilince öyle görünüyor .

-Albert Einstein-
3 Üyemiz TheRoCkuLa'in Mesajına Teşekkür Etti.

Bu Sayfayı Paylaşabilirsiniz

Etiketler
orijinal

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)