Forum Gerçek

AnasayfaForumları Okundu Kabul Et Bugünkü Mesajlar
Geri git   Forum Gerçek > Türkiye ve Dünyadan Haberler > Ülkemiz ve Dünya Gündemi

Ülkemiz ve Dünya Gündemi Ülkemizde ve Dünyada yaşanan gelişmelere dair haberler

Yeni Konu aç  Cevapla

Seçenekler
Eski 13.09.2021, 14:25   #1
Canan
Çiçekci kız

Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
Standart Uğur Şahin’den Üçüncü Doz Uyarısı

Uğur Şahin’den Üçüncü Doz Uyarısı

Covid-19'a karşı aşı geliştiren BioNTech şirketinin CEO'su ve kurucu ortağı Prof. Dr. Uğur Şahin, üçüncü doz aşı için çağrıda bulundu.

Almanya'da mRNA teknolojisiyle Covid-19’a karşı aşı geliştiren BioNTech şirketinin CEO’su ve kurucu ortağı Prof. Dr. Uğur Şahin, Kölner Stadtanzeiger gazetesine açıklamalarda bulundu.

Şahin şimdiye kadar iki doz aşı olan yetişkinlere de güçlendirici mahiyetteki üçüncü doz aşıları yaptırmaları yönünde çağrıda bulundu. Şahin, “Zayıflamış bağışıklık savunması olan kişilerin üçüncü aşı yaptırmaları mantıklı olur” dedi.

5-11 YAŞ ARASI ÇOCUKLAR İÇİN AŞILAMA

BioNTech CEO’su, delta varyantının etkisi ve yetersiz aşılama oranlarının sonbaharda insidans sayısında daha fazla artışa yol açabileceği konusunda uyararak, aşılamanın yanı sıra özellikle kapalı alanlarda enfeksiyonları kontrol edebilmek için daha fazla önlem alınması gerektiğini vurguladı.

Öte yandan, Şahin, çocuklara yönelik Covid-19 aşısı hakkında da önemli açıklamalarda bulundu. Şahin, corona virüs aşısını bu yıl içerisinde 5 ila 11 yaş arasında çocuklara uygulamaya başlayabileceklerini açıkladı. Şahin, “Şayet tüm veriler iyi görünür ve yetkili makamlar onay verirse, bunun gerçekleşebileceğini düşünüyorum” dedi.

EYLÜL SONU BELLİ OLACAK

5 ila 11 yaş grubu çocuklar için Covid-19 aşısına ilişkin bilgileri de paylaşan Şahin, bu yaş grubu için bulunan dozun 10 mikrogram olduğunu, bunun yetişkinlerdeki dozun üçte birine karşılık geldiğini anlattı. Şahin, şıların 5-11 yaş arası çocuklar için de uygulanabilmesi için gereken verileri eylül ayı sonuna kadar elde etmeyi planladıklarını aktardı.

KAYNAK

Eski 13.09.2021, 16:59   #2
Mustafa Akten
Abdülmelik Hankendi

Standart Cevap: Uğur Şahin’den Üçüncü Doz Uyarısı

Bendeniz acizane dördüncü doz aşıyı da yaptırdım, iki SİNOVAK iki BİONTEK oldu, inşallah faydasını görürüz ama bu kadar sokakta maske, mesafe, hijyen kuralına uymayan haddini bilmez varken, nasıl olur bilemem....
Eski 13.09.2021, 18:01   #3
Megan
Uzman Üye

Standart Cevap: Uğur Şahin’den Üçüncü Doz Uyarısı

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Mustafa Akten Mesajı göster
Bendeniz acizane dördüncü doz aşıyı da yaptırdım, iki SİNOVAK iki BİONTEK oldu, inşallah faydasını görürüz ama bu kadar sokakta maske, mesafe, hijyen kuralına uymayan haddini bilmez varken, nasıl olur bilemem....
İnsallah bir faydasini gorursunuz.Ancak asi tek basina ne yazik ki koruyucu degil ,maske,mesafe,hijyen ve en onemlisi dengeli beslenme ,spor ve demir seviyenizin en azindan normal seviyelerde olmas ve olmazsa olmaz bagisiklik sisteminin kuvvetli olmas gerekiyor.
Yoksa asi kac doz olursa olsun bir sey degismeyecek.
Zaten belirli periyotlarla sayisiz miktar da asi adayi biontekler yapilmaya devam edilecej.
Şahin gectigimiz gunler de onumuzde ki donem icinde 1 tilyona yakin uretim yapacaklarini acikladi.
Hadi diyelim ki trilyon degil de 100 milyar urettiler,o kadar asiyi paraya cevirmek icin asilari yapmak gerekir,buda demektir ki dunyada ki herkes e n az 10 doz asi olacak.
Hepimize hayirli ugurlu olsun.

Benim Hayatımı Yargılamadan önce ..

Benim ayakkabılarımı giy
ve benim geçtiğim yollardan,
sokaklardan, dağ ve ovalardan geç .
Hüznü, acıyı ve neşeyi tad...
Benim geçtiğim senelerden geç,
benim takıldığım taşlara takıl,yeniden ayağa kalk

ve aynı yolu tekrar git, benim gittiğim gibi !!

Ancak ondan sonra BENİ YARGILAYA BİLİRSİN
3 Üyemiz Megan'in Mesajına Teşekkür Etti.

Bu Sayfayı Paylaşabilirsiniz

Etiketler
uğur, uyarısı, üçüncü, şahin’den

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Seçenekler