Forum Gerçek

AnasayfaForumları Okundu Kabul Et Bugünkü Mesajlar
Geri git   Forum Gerçek > Teknoloji | Bilgisayar > İşletim Sistemleri

Yeni Konu aç  Cevapla

Seçenekler
Eski 13.10.2011, 23:57   #1
Juliet
Tam Üye

Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
Thumbs up Ubuntu 11.10 Çıktı, İndirin!

Ubuntu 11.10 Çıktı, İndirin!

Dünyanın en popüler Linux dağıtımlarından Ubuntu, yeni sürümü 11.10 (Oneiric Ocelot) ile yeniden kullanıcılarının karşısında. Yeni Ubuntu'yu hemen indirin!

Uzun bir bekleyişin ardından Canonical, sonunda Ubuntu 11.10'u kullanıcıların beğenisine sundu. Yeni Ubuntu, yine ön tanımlı olarak Unity arayüzüyle birlikte geliyor. Bunun dışında Ubuntu 11.10, önceki sürüme göre çok daha gelişmiş ve kararlı bir yapıya sahip.

Ubuntu 11.10'u resmi sitesinden indirebilirsiniz.

Yazan: Atalay Keleştemur

shiftdelete
Eski 27.10.2011, 15:29   #2
YorgunPenguen
Yeni Üye

Standart Cevap: Ubuntu 11.10 Çıktı, İndirin!

O kadar iyi değil maalesef :/ Linux Mint'e geçmeme neden oldu artık ATİ ekran kartımdaki desteğini çekmiş bulundu bu sürümle beraber. Bende Mint e geçtim ve klavyeden hızlı girişlerden Caps Lock aç/kapa da sıkıntı yapmıyor Ubuntu onu halen çözememiş bu sürümdede...

Cevap bu kadar basit =)

"Zamanında Öğrenmediğimiz Tüm Bilgiler Günü Vakti Gelince Öğrenmek İstediklerimiz İçin Bize Çelme Takarlar"

Herkes Beklemede kalsın yeni makalemi yazmaya başladım... Makalem sayesinde Linux altında fdisk kullanmayı bilmiyorum diyen kimse kalmayacak! Tüm operandlar ile birlikte tamamı resimli açıklamalı satır satır fdisk kullanımı makalesi!
4 Üyemiz YorgunPenguen'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 16.04.2013, 09:12   #3
Hara-Kiri
Kayı Boyu'nun Torunu

Standart Cevap: Ubuntu 11.10 Çıktı, İndirin!

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Aristo Mesajı göster
Maalesef nicks...

Linux kullanıcının sevip, alışacağı ortamı yaratamıyor maalesef. Kaç defa Windows' a lanetler edip Linux kullanmaya başladım ama olmuyor. Ben de Windows' a alternetif bir operatif sistem isterim ama Lınux hafif kalıyor.
Linux hafif mi kalıyor .Bu cümleyi nasıl kullandığına bağlı.
Linux ile bilgisayarına tamamen hakimsin.Bilgisayarın işleme ve çalışma mantığını daha iyi öğrenebilirsin.Eğerki Web ile uğraşıyorsan Linux alt yapısını öğrenmelisin.Web tabanına mükemmel uyumlu.Exploit, Shell çalıştabilecek C tabanını sisteminde işleyebilecek halde. Bilgisayardan iyi derecede anlıyorsan birebir.

Windows linux'a göre çok pratik . Windowsu herkes kötüler . Çok fazla hata veriyor gibi şikayet eder. Aslında bütün hata kullanıcıdadır . Tertemiz bir windows 7 ve Xp edinseler kullandıkları programlara dikkat etseler , Windows ayarları ile oynanmasa ideal bir işletim sistemi .
Bilgisayarımda CentOS ve Windows 7 var. 2 sininde kendine göre Avantajları var .
Gerçek şu ki; saat 12:12 olduğunda kimse seni düşünmüyor, şifreleri 1234 yapan insan hala yaşıyor, noel baba yok, tam karşıya geçerken kırmızı yanacak, istediğini alsan da aklın alamadığında kalacak, az kalan yemek daha lezzetlidir, pastayı kesen pasta yiyemez, gece tırnak kesersen ömrün kısalmaz ve sakın kendini başka dünyadan zannedip triplere girmeye kalkma. ne yazık ki pizzanın ambulanstan önce geldiği bir ülkenin en nadide vatandaşlarından birisin sen de.. Hayat işte. O bakımdan diyeceğim o dur ki ; Başımız toprak, sonumuz toprak; mühim olan, çamurlaşmadan yaşamak..

4 Üyemiz Hara-Kiri'in Mesajına Teşekkür Etti.

Bu Sayfayı Paylaşabilirsiniz

Etiketler
1110, çıktı, indirin, ubuntu

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)