Forum Gerçek

AnasayfaForumları Okundu Kabul Et Bugünkü Mesajlar
Geri git   Forum Gerçek > Eğitim | Öğretim > Eğitim Sistemi | Eğitim Sorunları

Yeni Konu aç  Cevapla

Seçenekler
Eski 08.07.2013, 14:42   #1
İmge
Gerçek Üye

Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
Standart İşte Türkiye'nin En İyi 10 Üniversitesi

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Nihat Ergün açıkladı. 136 üniversitesi içinde ilk sıraya ODTÜ oturdu. İlk onda üç özel üniversite de var.

Üniversite için tercihler başlamışken Türkiye'nin en iyi üniversiteleri sıralaması da belli oldu. İlk sıraya 86 puanla ODTÜ oturdu.

İkinci sırada ise Sabancı Üniversitesi var. Üçüncü de yine bir özel üniversitesi.

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Nihat Ergün listeyi açıkladı. TÜBİTAK'ta düzenlenen toplantıda Bakan'ın açıkladığı liste 136 üniversite değerlendirmesi ile belirlendi.

“136 ÜNİVERSİTE ARASINDAN SIRALAMA YAPILDI”
Ergün, geçen sene 168 üniversitenin olduğunu ve 126 üniversite arasından sıralama yapıldığını hatırlatarak bu yıl 136 üniversite arasından sıralamanın yapıldığını belirtti. Ergün, “Biz üniversitelerin eğitim kalitesini incelemiyoruz. Biz bu sıralamada girişimcilik ve yenilikçilik boyutuna bakıyoruz. Bir üniversitenin çok iyi bir eğitim sistemi olabilir ancak yenilikçi ve girimcilik boyutu zayıftır, biz bunu kabul ediyoruz” şeklinde konuştu.
İŞTE İLK 10'DAKİ ÜNİVERSİTELER

1-ODTÜ.......................86 PUAN
2-SABANCI..................85.8 PUAN
3-BİLKENT...................82.7 PUAN
4-BOĞAZİÇİ.................76 PUAN
5-İTÜ
6-İZMİR TEKNOLOJİ ENSTİTÜSÜ
7-ÖZYEĞİN ÜNİVERSİTESİ
8-KOÇ ÜNİVERSİTESİ
9-TOBB ÜNİVERSİTESİ
10HACETTEPE ÜNİVERSİTESİ

Kaynak
Eski 07.01.2021, 15:49   #2
Gerçekforumcu
Üye

Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
Standart Cevap: İşte Türkiye'nin En İyi 10 Üniversitesi

Üniversite sınavı sonrası, herkeste tercih dönemi heyecanı yaşanıyor. Tercihlerimizi genelde istediğimiz bölüm ve puanımıza göre yapıyoruz. Bu dönemde de puanımız ne olursa olsun, Türkiye’nin en iyi üniversitelerine göz gezdirmeyi ihmal etmiyoruz.

Bu neden dolayı ülkemizin en iyi üniversitelerini sizler için listeledim. Listeyi oluştururken, sıralamayı tamamen kendime göre yaptım.

İşte karşınızda Türkiye’nin en iyi 20 üniversitesi;

Ben ise favorim "Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ)"

Bu Sayfayı Paylaşabilirsiniz

Etiketler
ergün, işte, puan, türkiyenin, Üniversite, Üniversitesi, üniversitesi

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Seçenekler