Forum Gerçek

AnasayfaForumları Okundu Kabul Et Bugünkü Mesajlar
Geri git   Forum Gerçek > Türkiye ve Dünyadan Haberler > Anketler

Anketler Her konuda anketler

Anket Sonucunu Göster: Bekaret Önemli midir? (Anket)
Evet, önemlidir. 12 36.36%
Hayır, önemli değildir. 18 54.55%
Karar veremedim. 3 9.09%
Katılımcı sayısı: 33. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor

Yeni Konu aç  Cevapla

Seçenekler
Eski 24.03.2015, 12:46   #61
Mezarkabul
Üye

Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
Standart Cevap: Sizce Bekaret Önemli midir? (Anket)

Bence önemlidir ama her iki cinsiyet için de önemlidir. Eğer erkek ilk cinsel ilişkisini eşiyle yapmamışsa; bence eşinin de bakire olmasını beklememelidir.

5 Üyemiz Mezarkabul'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 05.05.2015, 23:42   #62
Boray
Gerçek Üye

Ben kadın için de erkek için de manevi anlamda önemli olduğunu düşünüyorum.
5 Üyemiz Boray'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 06.05.2015, 00:53   #63
Suzim
Müdavim

Herkesin düşüncesine saygı duyuyorum ama benim için önemli .

Eski 06.05.2015, 00:56   #64
Altair
Üye

Hiçkimseyle ciddi ilişki kurmadığımdan ve kurmayı düşünmediğimden pek önemsemem.
Eski 19.05.2015, 12:18   #65
Papazulya
Bal Yazmalı

Ise saglik tarafindan bakacak olursak (ki benim icin onemli olan bu) evet kadinda enfeksiyona daha acik bir zarla korunmus bir organ falan filanina istinaden sorulmus bir soru degil. Ve bu bakis acisiyla ''evet onemlidir'' diyenlerin sayisi yatsinamayacak kadar cok ne yazik ki. Ve yine cok yazik ki, onemlidir diyen o kisiler yuzunden bekaret zari ameliyatlari tipta saglam bir gelir kapisi olmustur.
Eski 25.01.2017, 15:01   #66
Senfonim
Uzman Üye

Aristo nıcklı arkadaşımızın şiiri geldi aklıma birden..Şimdi önemli desen ne önemsiz desen ne diyesim geldi...
Ben cevabımı belki sonra yazarım.Kısa cümleler kuramıyorum bazen. Şu an o an o yüzden evet önemli yada hayır önemli değil demıyeceğim.
Sadece şimdilik şunu diyeceğim. Gözlemlerime ve insan tahlillerine bakarak gördüğüm anladığım şu ki bekaret ne dıye bu kadar önemli hiç te önemlı değil insan olsun ıyı olsun benı sevsın bağlı olsun vs vs vs dıyen yadsınamaz bır çoğunluk bır gun bakıverıyorsun böyle bakire olmayan kızlarımızı eşinden ayrılmış kadınlarımızı bir çırpıda ötekileştiriverıyorlar . Ha bu kızlar kadınlar akraba ise konu komşu kızları falan ise övmeler yüceltmeler '' Ne olmus ilk ayrılan senmısın yada bakire degılsın dıye ne olacakmıs yapmısısn bır genclık hatası meleksın sen şöylesın böylesın bır tek ayrılan senmısın benımde kızım var herkesın kızı var falan derken oğulları başka bır zaman başka bakire olmayan bırıne aşık oldumu tek geçerli neden vardır istememeleri için .Kızın bakire olmaması yada dul olması yada hem dul hem cocuklu olması .Oğullarının daha önce hıc evlenmemıs olması ( Kaç tanesıyle yatağa girip çıktığının önemı yoktur burada çok afedersiniz )
Velhasıl sözüm meclısten dışarı bu ikiyüzlü toplum midemi bulandırıyor bazen.
Eski 12.09.2020, 22:18   #67
OkyanusunKalbi
WoodStock

Benim için bekaretin sağlık açısından önemi var. Cinsel yolla bulaşan viral hastalıklardan rahim kanseri olan milyonlarca kadın var. Sevgilim olacak erkeğin de cinsel yaşamını sorgularım; (hâl ve davranışlarından anlaşılır.) ama bu onu kabul etmeyeceğim anlamına gelmiyor. Yaşayan namussuz, yaşamayan namuslu diye ayrımcılık yapmam. Ayrıca namus iki bacak arasında değil; ama sevgi de iki bacak arasında değildir. Arzusu sevgisinden üstün oluyorsa, sevgi diyemem o ilişkiye..Bekaretine sahip çıkıp her haltı yiyenler de ayrı mevzu. Günümüz ilişkileri sevgiden yoksun kalmış; cinsellikten ibaret olmuş.

Senfonim'in yazdıkları da yaşanıyor ne yazık ki...Yakın arkadaşımın sevgilisi önceki ilişkisinde Rus dostuna ev açtığını itiraf etmiş; arkadaşımın biten birlikteliğine ''aranızda birşey geçti mi'' diye yargılamış. Sonunda zaten ilişkileri de uzun ömürlü olmadı. Bu soruyu sorduğu için ve önceki ilişkisinde yaptığını duyunca, arkadaşım ondan ayrılmıştı.

OkyanusunKalbi'in Mesajına Teşekkür Etti
Eski 17.09.2020, 17:32   #68
Heliosaga
Cehennem Yolcusu

Bu soruya daha önce cevap vermişim ama yinede diyeyim hiç önemi yok. Çünkü ben sahiplenici bir tarafım yok. Hatta bu konuyu öyle bir aştım ki bir fahişeyle bile evlenebilirim tabi aşık olabilirsem.(ki o da zor zaten bilgelik level 27447 aştık yani o işleri)

Bu konuda özgüvenim tamdır. İşin deneyim tarafı var tabi. Şimdi beklentiler var doğal olarak. Ben karşımda herşeyden habersiz bir bakire kadını çekemem yani bu saatten sonra.(zaten öyle bir kadın denk gelse sarımsak görmüş vampir gibi kaçarım evet..)
Eski 18.09.2020, 04:46   #69
HomoLudens
Perinde Ac Cadaver

Eğer bir kişinin düşünce yapısı sadece sevdiği insanla beraber olmaksa kendisi gibi birini aramasına kimse bir şey diyemez. Ancak her sevgilisiyle birliktelik yaşayıp iş ciddiye binmeye başlayınca ahlaktan bahsedenlerden koşarak uzaklaşmak gerekir.

Buradaki asıl mesele bence bizim milletin yine kendi milletine yaptığı ikiyüzlülük. Örneğin bir Türk erkeği yabancı uyruklu bir kadınla evlenmeyi düşünüyorsa ve ona "bakire misin?" diye soruyorsa alacağı tek cevap sağlam bir tekme olur. Ya da bir Türk kızı yabancı uyruklu bir erkekle evlenmeyi düşünüyorsa ve ona "daha önce başka kadınlarla birlikte oldun mu?" diye soruyorsa onunda alacağı cevap bir tekme olur. Bu yüzden kadın veya erkek fark etmeksizin yabancı birisiyle ciddi yola giren birisi asla bunu sormaz. Onun dışında birlikte oldukları geceyi ayrıntısıyla isteyen bazı ruh hastası aileler bile bununla ilgili konuşmaz. Bizim millet başkasına Avrupalı kendinden olana Orta Doğulu kafasıyla bakıyor.

Diğer konu özel hayatın gizliliği. Bu ülkede beraber olan insanların hiçbirinin beraberliği özel olarak kalmıyor. Erkekler bunu bir övünç kaynağı gibi görüp herkese anlatıyor kadınlarsa bunu kendi kadın arkadaşlarıyla paylaşıyor. Yani insanlar bu durumun çevreleri tarafından duyulmasını istemiyor. Çünkü bunun sonunda kadınlar ve erkeklerin bir kısmı çok kötü aşağılama ve baskıya maruz kalıyor. "Hacı zaten kız bakire değilmiş" kafasında konuşan erkekler ve "ay duydun mu bizim x'in sevgilisi pek becerikli değilmiş" diyen kadınlar insanların baskılanmasına neden oluyor.

Bu konuyu görünce aklıma "daha önce hiçbir kadınla beraber oldun mu? İlk defa benimle beraber olmanı isterim" diyen sevgilimin beni iki kişiyle aldatması aklıma geldi. Püh çektim bir anda yine

Sevişmek kötü bir eylem değildir ve bakirelik, bakirlik vs. tıbbi açıdan hala tartışılan bir konudur. İnsanlar eskiden sevip evlenir ve sevdikleri kişiyle beraber olurlardı. Şimdi sırf sevişmek için evlenenler var.

and carved it to my image!
My claim to the throne is just!

2 Üyemiz HomoLudens'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 12.10.2020, 14:26   #70
Mustafa Akten
Abdülmelik Hankendi

Bu konuda çok şey yazardım, ama yazmayacağım, sadece şununla yetinmiş olayım;

1-Her bakire olmayan fahişe değildir...
2-Bakirelik sadece kadına has bir olgu gibi görülmemeli, erkeğin, sorgulanacaksa erkek muaf tutulmamalı...
3-Tüm insanların bir araya gelmeden önce bir yaşanmışlıkları olduğu unutulmamalı...
4-Bakirelik özellikle evlilik kurumunda zilliyetlik tapusu gibi görülmemelidir.
5-Sorgulama yapılacaksa bakirelik konusunda en az kadın kadar erkekde sorgulanmalıdır derim ama buna gerek yoktur, yaşanmışlıklara saygı duyularak birliktelik sürerse sonuç hüsran olmaz, sevgi varsa sevgisizlik doğmaz....

Herkese güzel yaşamlar....

Bu Sayfayı Paylaşabilirsiniz

Etiketler
anket, bekaret, için, midir, Önemli, sizce

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)