Forum Gerçek

AnasayfaForumları Okundu Kabul Et Bugünkü Mesajlar
Geri git   Forum Gerçek > Sağlığımız ve Hastalıklar > İnsan Sağlığı ve Hastalıklar

İnsan Sağlığı ve Hastalıklar İnsan sağlığını etkileyen faktörler ve tedavileri

Yeni Konu aç  Cevapla

Seçenekler
Eski 05.02.2018, 22:52   #1
Ozymandias
Yasaklı Üye

Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
Standart Lazer Epilasyonun Uygulanma Sıklığı

Arkadaşlar lazer epilasyonun çeşitleri var. Her lazer epilasyon teknoloji çeşidinin etkili olduğu ten rengi kıl rengi ve etkili olduğu bölgeler değişken. Ne yazık ki çoğu güzellik merkezi bir epilasyon cihazı alıp sadece bunun uygulaması üstüne yoğunlaşıyor. Lazer epilasyon üzerine okuduğum yazılarda kıl köklerinin 2-2.5 ay civarında yenilendiği yazıyordu. Bu yüzden epilasyonun etkili olabilmesi için 2-2.5 ay ara ile epilasyon yapılmasını önermekten öte gerekliliğini vurguluyordu. Kafa kurcalayan soru ise neden neredeyse bütün güzellik merkezleri 20-30 gün aralıklarla uygulama yapıyor ??

Bunun doğrusu nedir ?
6 Üyemiz Ozymandias'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 06.02.2018, 01:35   #2
Ozymandias
Yasaklı Üye

Standart Cevap: Lazer Epilasyonun Uygulanma Sıklığı

@Aristo söyledikleriniz karşısında şaşkınlık içerisindeyim. Bu kadar büyük bir iddia atmak biraz fazla. Bahsettiğiniz gibi bir durum olsaydı doktor arkadaşım beni uyarırdı diye düşünüyorum. Konunun daha fazla tartışılması gerektiğini düşünüyorum.

Güncel !
Eski 06.02.2018, 03:59   #3
Ozymandias
Yasaklı Üye

@Aristo kalbinizi kırmak istemezdim ve sizinle tartışmayı hiç mi hiç istemiyorum yalnız söylemek zorundayım söyledikleriniz tamamen yanlış. Bir sonraki mesajınız yine çözüme yönelikten çok şahısa ithaf eder şekilde olursa cevap vermeyeceğim bilginiz olsun.
Eski 06.02.2018, 11:27   #4
Paneb
Uzman Üye

Ozymandias ne kadar da kibarsın = )

Lazer epilasyon hakkında bişey bilmiyorum ama konuyu ve cevapları okuyunca kıllarım düştü bi kaç tane, iyi geldi baya bi

konu güncel

-Üstada sormuşlar kırılan kalp yine sever mi?
Üstat da;Evet demiş..
Adam peki demiş,
-Üstadım siz hiç kırılan bardaktan su içtiniz mi?
Üstat da cevap vermiş;Peki sen hiç bardak kırıldı diye su içmekten vazgeçtin mi?
7 Üyemiz Paneb'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 06.02.2018, 14:37   #5
Ozymandias
Yasaklı Üye

@Paneb teveccühünüz efenim
Eski 06.02.2018, 19:42   #6
Canan
Çiçekci kız

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Ozymandias Mesajı göster
@Aristo söyledikleriniz karşısında şaşkınlık içerisindeyim. Bu kadar büyük bir iddia atmak biraz fazla. Bahsettiğiniz gibi bir durum olsaydı doktor arkadaşım beni uyarırdı diye düşünüyorum. Konunun daha fazla tartışılması gerektiğini düşünüyorum.

Güncel !

Burada bir tanıdığımın genç kızı, yüzünde çıkan kıllardan kurtulmak için bir sürü para harcayarak lazer epilasyon yaptırdı. Önceleri, çıkan kıllar, zayıf ve açık renkliydi. Daha sonraları, kıllar tekrar canlandı ve koyulaştı.

İstenmeyen kılların çıkma nedeni, (mecburi doğal yerler hariç) ya hormon bozukluğudur, ya da, böbrek üstü bezinin iltihaplanmasısır. Bu sorunlar, giderilmedikten sonra, aldırılan kıllar yeniden çıkacaktır.

Çünkü, lazer ile köklerin sadece yakılması çare değildir.

Eski 06.02.2018, 19:52   #7
Sevda
Dönersen Islık Çal..

Alıntı:
Arkadaşlar lazer epilasyonun çeşitleri var. Her lazer epilasyon teknoloji çeşidinin etkili olduğu ten rengi kıl rengi ve etkili olduğu bölgeler değişken. Ne yazık ki çoğu güzellik merkezi bir epilasyon cihazı alıp sadece bunun uygulaması üstüne yoğunlaşıyor. Lazer epilasyon üzerine okuduğum yazılarda kıl köklerinin 2-2.5 ay civarında yenilendiği yazıyordu. Bu yüzden epilasyonun etkili olabilmesi için 2-2.5 ay ara ile epilasyon yapılmasını önermekten öte gerekliliğini vurguluyordu. Kafa kurcalayan soru ise neden neredeyse bütün güzellik merkezleri 20-30 gün aralıklarla uygulama yapıyor ??

Bunun doğrusu nedir ?
Ozymandias, herkesin kıl kökleri daha doğrusu tüylenme durumu doğal olarak farklıdır. Lazer epilasyon uygulamasında verim alınıp alınmaması da tamamen buna bağlıdır. Kimi insan beyaz tenliyken, kimi esmerdir bu durum lazer epilasyonda verim alınmasını en çok etkileyin durumdur. Lazer epilasyon esmer bir insanda siyah kılları görmez, bu kişi verim alabilmek için örneğin 10 uygulama geçirecekse, beyaz tenli birinde ki siyah kıllar 2-3 uygulama ile bitebilir. Bitmekten kastettiğim şey artık kıllar tüy şeklinde olurlar. Siyah, kıl şeklinde değil, cansız tüy şeklindedirler ve tüylerin çıkması süresi uzamıştır.

Herhangi bir güzellik merkezi 20-30 gün arayla lazer epilasyon uygulaması yapmaz. Fakat şöyle bir çalışma şekli var lazer uygulamasında; epilasyon uygulamasının ardından 15 gün sonra kontrol için tekrar gidiliyor ve yeniden lazer uygulaması yapılıyor. Kasttettiğiniz 20-30 günlük süre sanırım bu oluyor.

4 Üyemiz Sevda'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 06.02.2018, 21:57   #8
Ozymandias
Yasaklı Üye

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Sevda Mesajı göster
Ozymandias, herkesin kıl kökleri daha doğrusu tüylenme durumu doğal olarak farklıdır. Lazer epilasyon uygulamasında verim alınıp alınmaması da tamamen buna bağlıdır. Kimi insan beyaz tenliyken, kimi esmerdir bu durum lazer epilasyonda verim alınmasını en çok etkileyin durumdur. Lazer epilasyon esmer bir insanda siyah kılları görmez, bu kişi verim alabilmek için örneğin 10 uygulama geçirecekse, beyaz tenli birinde ki siyah kıllar 2-3 uygulama ile bitebilir. Bitmekten kastettiğim şey artık kıllar tüy şeklinde olurlar. Siyah, kıl şeklinde değil, cansız tüy şeklindedirler ve tüylerin çıkması süresi uzamıştır.

Herhangi bir güzellik merkezi 20-30 gün arayla lazer epilasyon uygulaması yapmaz. Fakat şöyle bir çalışma şekli var lazer uygulamasında; epilasyon uygulamasının ardından 15 gün sonra kontrol için tekrar gidiliyor ve yeniden lazer uygulaması yapılıyor. Kasttettiğiniz 20-30 günlük süre sanırım bu oluyor.

Evet bu kıl tüy ayrımını birinin ortaya koyması çok iyi oldu. Siyah kalın tüyleri kıl olarak isimlendiriyoruz. Açık renk ince zayıf tüyleri tüy diye isimlendiriyoruz. Bu ayrımı bilerek konuşalım.

Bir link koyalım buraya

Lazer epilasyon kılların tamamen yok olmasını sağlar mı?

Sevda Hanım 'Herhangi bir güzellik merkezi 20-30 gün arayla lazer epilasyon uygulaması yapmaz.' demişsiniz. Bunu neden yazdığınızı merak ettim. Rica etsem açıklar mısınız ?

@Aristo

Sizin söylediğinize göre hiçbir faydası yok.
4 Üyemiz Ozymandias'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 06.02.2018, 22:33   #9
Ozymandias
Yasaklı Üye

@Aristo Neyse efenim doktorun anlattıklarıyla sizin söyledikleriniz kafamda aynı olguları tahayyül etmiyor. Türkçe bu zor dil. İşimize bakalım. Yardımcı olmak için harcadığınız emeğe teşekkür olsun. Biz konumuza devam edelim sizin de konuyu takip etmenizi temenni ederim.

Güncel

@Sevda size yazdım bir önceki mesajımda.
4 Üyemiz Ozymandias'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 06.02.2018, 22:37   #10
Sevda
Dönersen Islık Çal..

Alıntı:
Evet bu kıl tüy ayrımını birinin ortaya koyması çok iyi oldu. Siyah kalın tüyleri kıl olarak isimlendiriyoruz. Açık renk ince zayıf tüyleri tüy diye isimlendiriyoruz. Bu ayrımı bilerek konuşalım.

Bir link koyalım buraya

Lazer epilasyon kılların tamamen yok olmasını sağlar mı?

Sevda Hanım 'Herhangi bir güzellik merkezi 20-30 gün arayla lazer epilasyon uygulaması yapmaz.' demişsiniz. Bunu neden yazdığınızı merak ettim. Rica etsem açıklar mısınız ?

@Aristo

Sizin söylediğinize göre hiçbir faydası yok.

Ozymandias, lazer epilasyondan sonra 20-30 gün içinde kıllar yeniden uzamaz. Epilasyon uygulaması için kıl veya tüylerin bir miktar uzaması gereklidir. 20-30 gün içerisinde epilasyon yapılan bölgede kıllar veya tüyler uygulama yapılacak uzunluğa gelmez.
4 Üyemiz Sevda'in Mesajına Teşekkür Etti.

Bu Sayfayı Paylaşabilirsiniz

Etiketler
epilasyonun, lazer, sıklığı, uygulanma

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Seçenekler