Forum Gerçek

AnasayfaForumları Okundu Kabul Et Bugünkü Mesajlar
Geri git   Forum Gerçek > Teknoloji | Bilgisayar > Teknoloji Haberleri

Yeni Konu aç  Cevapla

Seçenekler
Eski 07.09.2013, 11:55   #1
Canan
Çiçekci kız

Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
Standart Vestel de Akıllı Telefon Pazarına Girdi

Vestel de akıllı telefon pazarına girdi

Vestel’in Türk tasarımı akıllı telefonu Berlin IFA’da yüzünü gösterdi. Üç farklı prototipin tanıtımını yapan Vestel İcra Kurulu Başkanı Turan Erdoğan, “Hedefimiz dünyada ilk 5’e girmek” dedi

Vestel, Avrupa’nın en büyük tüketici fuarı Berlin IFA’da, 1.5 yıldır üzerinde çalıştığı yüzde 100 Türk tasarımı akıllı telefon ailesini görücüye çıkardı. Fuarda Android işletim sistemli 4.3”, 4.7” ve 5” ekranlı üç farklı çalışan prototipi sergileyen Vestel’in İcra Kurulu Başkanı Turan Erdoğan dünyada ilk 5’e giremeyecekleri bir alanda iş yapmayacaklarını belirtti.

Televizyon üretiminde 10 milyon adet ile dünya dördüncüsü olduklarına dikkat çeken Erdoğan, “Akıllı telefonda da birkaç yüz bin üretip kenara çekilmeyeceğiz. Milyonlarca üreteceğiz” dedi.

Erdoğan’ın verdiği bilgiye göre şu an için ismi belli olmayan Vestel akıllı telefon ailesi orta ve üst segmentte ürünler barındıracak. Firmanın Manisa fabrikasında aralık ayında seri üretime başlanacak ve ocak ayında akıllı telefonlar raflarda yerlerini almış olacak. Turan Erdoğan şu an için telefonların fiyatını açıklamazken her alanda Uzakdoğu firmalarıyla rekabet ettiklerini bunun için akıllı telefonda da rekabette sorun çekmeyeceklerini ifade etti.

İHRAÇ DA EDİLECEK

Erdoğan, çok büyük rakipler olmasına rağmen akıllı telefon ihracatı için Avrupa, Güney Amerika ve Ortadoğu ülkeleriyle görüşmelere başladıklarını da söyledi. Vestel akıllı telefon kullanıcıları V Store’dan söz konusu uygulamaları indirebilecek.

“DEVLET DESTEĞİ ÖNEMLİ TEŞVİK İÇİN GÖRÜŞÜYORUZ”

Erdoğan, üretimde devlet desteğinin çok önemli olduğunu belirterek, “Teşvik için çeşitli görüşmelerimiz oldu. Şu anda da devam ediyor” diye konuştu.

“YAĞLI GÜREŞ OYUNU ÜRETEBİLİRİZ”

İnsanları cezbetmek için lokal bir esintiye de ihtiyaç duyulduğunu belirten Erdoğan, “Akıllı televizyonda imsak saatleri uygulamamız çok beğenildi. Telefon için de mesela bir yağlı güreş oyunu üretebiliriz’ diye konuştu.

8 MEGAPİKSEL 2 KAMERA

Üç telefondan 5 inçlik Vestel HL50 akıllı telefon ailenin en üst segmentteki temsilcisi. 1.2 GHz dört çekirdekli işlemciye sahip, ön tarafında 2 megapiksellik arka tarafında ise 8 megapiksellik iki kamera bulunuyor. Android 4.2 Jelly Bean işletim sistemiyle çalışıyor, HD görüntü kalitesine sahip.
Kaynak

Eski 07.09.2013, 11:59   #2
Inatci
» İsyankar Zır Deli «

Standart Cevap: Vestel de Akıllı Telefon Pazarına Girdi

Girmese şaşardım,her alana el attılar ama çeşit çoğaldıkça kalite düşer,Arge sinin her alanda bu kadar iyi çalışacağını sanmıyorum.
Eski 07.09.2013, 23:09   #3
Tntcool
Kelebek gibi uçar, arı gibi *******...

Fiyat olarak benzerlerinden pek farkı olmaz diye düşünüyorum...
2 Üyemiz Tntcool'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 07.09.2013, 23:22   #4
Subutay
Eflamor

Özellikleri görmeden konuşmak erken olsada bu pazarın alıcıları artık telefon işlemcisi ekran ara birimi batarya, dış tasarım ve markasal özellikleri çok iyi kıyaslamaktadır. Ki LG bile çok başarılı bir cihaz üretmesine rağmen talep durumunun çok olmayacağına inanıyorum.

Kaldı ki bu otellere işletmelere ucuz toplu televizyon satmaya benzemez çünkü kişisel kullanıma hitap ediyor. Zaten Çini, ve ABD de piyasayı elinde tutan markalar neredeyse sabit bizim gibi gelişmete olan ülkelerde ise özenti söz konusu olduğundan Vestel in Türk kullanıcılar tarafından da çok tercih edileceğini sanmıyorum.

Ama hakkını yememek gerekir ki Turkcell in T40 ından daha profostonel yaklaşım sergiledikleri ortada en azından boyut bakımından bunu söyleyebilirim. Ama tamamen yerli üretim palavrasını artık yutmuyor kimse. Yani Product Of China ve Made in China arasında hiç bir fark olmadığını hepimiz biliyoruz.
Asya boz kırlarında bir bebek dünyaya geldi. Bu bebeğe asya stepleri beşik oldu. Rüzgarlar şarkı söyledi ona. Yıldızlar yol gösterdi. Yağmurlar yıkadı. Bu bebek büyüdü ve ona Türkadını verdiler. Türk büyüdü kasırga oldu tayfun oldu. Türk budur. Türk tayfundur, kasırgadır, Boradır. | Mustafa Kemal Atatürk.

la şey e vaki ün mutlak bel küllün mümkin
nisi credideritis non intelligentis
3 Üyemiz Subutay'in Mesajına Teşekkür Etti.

Bu Sayfayı Paylaşabilirsiniz

Etiketler
akıllı, girdi, için, pazarına, telefon, vestel

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Seçenekler