Forum Gerçek

AnasayfaForumları Okundu Kabul Et Bugünkü Mesajlar
Geri git   Forum Gerçek > Türkiye ve Dünyadan Haberler > Ülkemiz ve Dünya Gündemi > Serbest Kürsü

Serbest Kürsü Her konuda tartışma açılan konular burada

Yeni Konu aç  Cevapla

Seçenekler
Eski 30.04.2020, 20:10   #1
Ben kimim
Yasaklı Üye

Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
Standart MHP'den Sosyal Medya İçin Kanun Teklifi: Kimlik Bilgileri İstensin!

MHP'den sosyal medya için kanun teklifi: Kimlik bilgileri istensin!

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) sosyal medyadaki hesaplar için kanun teklifi hazırladı. TBMM’ye sunulan teklif onaylanırsa, sosyal medyadan yararlanmak isteyenlerden T.C. kimlik numarası isteme zorunluluğu getirileceği öğrenildi.

MHP'li Öztürk, "Koronavirüs ile mücadele ettiğimiz şu dönemde dâhi durum değişmemiş, sahte hesaplar üzerinden yapılan algı yaratmaya yönelik korku salıcı haberler yüzünden zaman zaman toplumda endişeler yükselmiştir. Bu bağlamda, tüm sosyal medya mecraları için 2018’de yapılan genel bir araştırma sonucuna göre Türkiye; 'Sahte habere en çok maruz kalan ülkeler' kategorisinde yüzde 49 ile ilk sırada yer almaktadır. Sosyal medya platformu Facebook’tan yapılan açıklamada; 2018’in ilk 3 ayında dünya genelinde 1,2 milyar sahte hesap silinirken, 2019’un aynı döneminde 2,2 milyar sahte hesap silindiği belirtilmiştir. Tüm dünyanın sahte hesaplarla başı ağrımaktadır" dedi.

Kimlik bilgileri kanun kapsamında korunacak

MHP’li Öztürk, Sosyal medya hizmetlerinden yararlanmak isteyenlerin kimlik numaralarının Kişisel Verilerin Korunması Kanunu kapsamında korunması öngörüldüğünü belirttiği konuşmasında, yaptırımlara uymayan sosyal ağ sağlayıcılarına ağır idari para cezaları uygulanacağını da belirtti.

https://www.nerinaazad.org/tr/news/a...ileri-istensin
4 Üyemiz Ben kimim'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 30.04.2020, 20:59   #2
Ben kimim
Yasaklı Üye

Standart Cevap: MHP'den Sosyal Medya İçin Kanun Teklifi: Kimlik Bilgileri İstensin!

Galiba forumların da sonu geldi

Ben kimim'in Mesajına Teşekkür Etti
Eski 30.04.2020, 21:11   #3
OkyanusunKalbi
WoodStock

Standart Cevap: MHP'den Sosyal Medya İçin Kanun Teklifi: Kimlik Bilgileri İstensin!

Eğer böyle birşey olursa;

1. TC numarasıyla giriş olursa sosyal olmaz, kamu medyası olur.

2. Başkasının TC numarasıyla girişler olabilir.

Sırf sahte hesapları engellemek için de böyle bir risk alınmaz; zira amaç sahte hesap değil, hakaretlerin önüne geçebilmek.

--

Ben kimim, forumda konularınıza yorum gelmeyince üzülmeyin. Yorum yapılmadı diye forumun sonu gelmez.
2 Üyemiz OkyanusunKalbi'in Mesajına Teşekkür Etti.

Bu Sayfayı Paylaşabilirsiniz

Etiketler
bilgileri, için, istensin, kanun, kimlik, medya, mhpden, sosyal, teklifi

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)