Forum Gerçek

AnasayfaForumları Okundu Kabul Et Bugünkü Mesajlar
Geri git   Forum Gerçek > Türkiye ve Dünyadan Haberler > Ülkemiz ve Dünya Gündemi

Ülkemiz ve Dünya Gündemi Ülkemizde ve Dünyada yaşanan gelişmelere dair haberler

Yeni Konu aç  Cevapla

Seçenekler
Eski 21.01.2017, 13:46   #1
Canan
Çiçekci kız

Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
Standart İşte CHP'nin Referandum Planı

İşte CHP'nin Referandum Planı

Anayasa değişiklik teklifini Anayasa Mahkemesine götürecek olan CHP, referandum için de kolları sıvadı.

ANKA’nın sorularını yanıtlayan CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan, anayasa değişiklik teklifini Anayasa Mahkemesine götüreceklerini belirterek, “Bu anayasanın ilk 4 maddesine aykırı bir tekliftir. Demokratik cumhuriyeti ve hukuk devletini ortadan kaldıran bir düzenlemedir. Dolayısıyla Anayasanın 4. Maddesinde ki değiştirilemez, değiştirilmesi teklif dahi edilemez hükmüne aykırıdır. Bu sebeple Anayasa Mahkemesine gideceğiz. Ayrıca şekil itibarıyla yasama tekniği açısından da çok büyük eksiklikler var. Örneğin 16. Madde de 58 ayrı husus tek bir madde altında düzenleniyor. 17. Madde de 6 ayrı konu tek bir madde de düzenleniyor. Bunların ayrı ayrı kaleme alınıp görüşülüp oylanması gerekirdi. Bunlar yapılmadı. Bu eksiklikleri dile getireceğiz. Yargı bağımsızlığını ortadan kaldıran, güçler birliğini sağlamaya çalışan, güçler ayrılığını ortadan kaldıran bir sistem yaratılıyor. Bu demokratik cumhuriyetin ortadan kaldırılması demektir. Bu çerçevede Anayasa Mahkemesine de müracaatımızı yapacağız” dedi.

“ANADOLU’NUN, TRAKYA’NIN DÖRT BİR YANINA DAĞILACAĞIZ. YÜZ YÜZE ANLATACAĞIZ”

Referandum için çalışmalara hemen başlayacaklarına da dikkati çeken Tezcan, şöyle dedi:

“Yapacağımız tek bir yol var, ulaşabildiğimiz bütün kanalları kullanacağız.

Bire bir temas önemli. Her noktada Türkiye’de bütün milletvekillerimizi, parti kadrolarımızı harekete geçireceğiz her yerde. Dağılacağız, Anadolu’nun, Trakya’nın dört bir yanına dağılacağız. Yüz yüze anlatacağız.

CHP’NİN SLOGANLARI

‘Terör istemiyorum hayır’ diyeceğiz. ‘Yoksulluk istemiyorum hayır’ diyeceğiz.

‘Tek adam yönetimi istemiyorum hayır’ diyeceğiz.

‘Baskı ve zorbalığa hayır’ diyeceğiz.

“HAYIR” SLOGANI

Yani burada özellikle ‘hayır’ı vurgularken olumlu bir mesaj üzerinden vurgulayacağız. Olumsuzluklardan değil, Türkiye’nin daha iyiye nasıl kavuşabileceğini anlatacağız. Huzurlu mutlu bir Türkiye istiyorsak çocuklarımız için iyi bir eğitim istiyorsak ‘hayır’ dememiz lazım. Bütün bunları anlatacağız. Çünkü bir kişinin iktidarı tek kişinin aklı yanlış yapma riski en fazla olan akıldır. Bunu anlatacağız.

CHP’NİN KAMPANYASI NASIL OLACAK

Önemli olan halkın kafasına bu teklif geçerse nasıl bir Türkiye yaratılır, geçmezse nasıl bir Türkiye’de yaşama şansımız olur onu anlatabilmek.”

Kaynak

Eski 22.01.2017, 12:58   #2
Mustafa Akten
Abdülmelik Hankendi

Standart Cevap: İşte CHP'nin Referandum Planı

Umarız söylemde kalmaz bire bir görüşmeler olur, girilmeyen ev, girilmeyen işyeri, eli sıkılmamış vatandaş kalmaz. Herkese anlayacağı dil ile; dinciye, dindara, şalvarlıya, poturluya, türbanlıya, şehirliye, köylüye, aydına, cahile, elit ve entelektüel kesime varıncaya kadar, kömisyonlar halinde etkin olarak anlatacakların varlığı ile bir HAYIR süreci dileriz başarıya ulaştırılır. Bu süreçte AKP,MHP, HDP vd partilerin oydaşı durumunda olanlar unutulmaz inşaallah. Hadi rast gele.
Eski 22.01.2017, 16:36   #3
Rosebud
Müdavim

Deveye neren eğri demişler, nerem doğru ki demiş...
58 ayrı hususun 16. madde içinde tek kalemde oylanması anayasaya aykırı da yapılan iş toplamda anayasaya aykırı değil mi!
15 günde bırakın anayasayı rejim değiştirilebilir mi! Üstelik de kimseye danışmadan, kavga dövüş, gece-gündüz, yangından mal kaçırır gibi...
Hesap baştan yanlış olunca çorap söküğü gibi zincirleme yanlışlar silsilesiyle boğuşup duruyoruz...
Bir bakıyoruz ki temel yanlış yerine o yanlışın sebep olduğu yanlışları düzeltmek isterken buluyoruz kendimizi...
Yanlışların yarattığı yanlışla, onun da yarattığı, onun da yarattığı yanlışla boğuşup dururken atı alan Üsküdarı geçiyor.
En temel yanlış AKP'nin iktidara gelmesiydi, bu halk müstehakını bulacak ama buna müstehak olduğunu bilmeyecek ona yanıyorum.

TEARS AND SOUVENIRS

3 Üyemiz Rosebud'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 22.01.2017, 16:47   #4
Mustafa Akten
Abdülmelik Hankendi

Sn. Rosebud,

Çok doğru! Her şey bir tarafa bu yapılan rejim değişikliği olayını ülkede istikrar için gerekli savı ile yapanlar, aslında kendilerinin siyaseten varlıklarının ülke için istikrarsızlık olduğunu kabul edemiyorlar.. Yapılan eleştirileri, hükümetin Cumhurbaşkanının manevi şahşiyetine hakaret kabul ediyorlar, yapanları ise darbecilik savı ile tutuklatıyorlar.

Bu Sayfayı Paylaşabilirsiniz

Etiketler
ä°åŸte, chpnin, planä±, planı, referandum, İşte

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)