Forum Gerçek

AnasayfaForumları Okundu Kabul Et Bugünkü Mesajlar
Geri git   Forum Gerçek > Türkiye ve Dünyadan Haberler > Ülkemiz ve Dünya Gündemi > Serbest Kürsü

Serbest Kürsü Her konuda tartışma açılan konular burada

Yeni Konu aç  Cevapla

Seçenekler
Eski 23.05.2020, 12:21   #11
alamancı
Yasaklı Üye

Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
Standart Cevap: "Camileri Genelev Yaptılar" Terbiyesizliği

Bella Ciao, II. Dünya Savaşı sırasında İtalyan partizanların söylediği bir şarkıdır. "Bella Ciao" İtalyancada Elveda Güzelim anlamına gelmektedir.

**

Faillerin bulunmamasından birinci derecede sorumlu olan kişinin, haksız yere bir siyasal partiyi suçlaması, en hafif deyimiyle alçaklıktır! Cami minaresinden “dombra” çalınmasını da biz kınamıştık. O gün sesi çıkmayanların, bugün bize söyleyecek tek bir kelimesi dahi olamaz!
5 Üyemiz alamancı'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 23.05.2020, 13:05   #12
alkanaga
Uzman Üye

Ben Çanakkaleliyim. Öncelikle bununla gurur duyarım. Çanakkale insanı kendi halinde demokrat bir yapıdadır. Kimse kimseye karışmaz, sakin bir şehirdir. Yani tam bir emekli şehri.
Şehrin üniversitesi ÇOMÜ (Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi). 3 Temmuz 1992 tarihinde kurulmuş ve hızla büyümüştür.
AKP iktidarı zamanında yandaş kadrolaşmalarla adı sıkça duyulmuştur.
örn bkz. https://haber.sol.org.tr/kent-gundem...i-haberi-55314
“ÇOMÜ Kul hakkı Yemeye, Yandaş Kayırmaya Devam..†- AYNALI PAZAR - Çanakkale'nin Haber Sitesi | Çanakkale'nin En Çok Okunan Haber Sitesi

Özellikle Laçiner 15 Mart 2011 tarihinde Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Rektörü olarak atanmısında sonra yandaşlık daha da ayyuka çıkmıştır.
Örn. Bkz. https://www.haberler.com/prof-dr-lac...195853-haberi/

Gerçi sonradan kendisi 26.12.2015’te Çanakkale'de yürütülen Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanmasına yönelik operasyon kapsamında gözaltına ÇOMÜ'den toplam 67 akademisyenle beraber alınıp devlet memurluğundan ihraç edilmiştir.
Kıcası kendilerini ÇOMÜ ye yaptırdığı 10 bin kişilik büyük Cami de kurtarmamıştır. Kendi yerine gelen ÇOMÜ Rektörü Prof. Dr. Yücel Acer'de ÇOMÜ deki eğitim kalitesine değinmeden bu Camii ile gurur duyduğunu belirtmişti..
bkz. https://www.hurriyet.com.tr/canakkal...liyor-37306307

Kısaca kafalar belli, Bu dönemde rant için, AVM yapmak için yıkılan camileri görmez bkz., klasik Camiler ahir oldu, genelev oldu masallarını sayıklar dururlar...
6 Üyemiz alkanaga'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 23.05.2020, 16:41   #13
OkyanusunKalbi
WoodStock

Fethullah dershanelerinde kız öğrencilerle öğretmenler arasında neler döndüğünü bilirim. Bi dönem o dershanelere ben de gitmiştim. Sınıfta coğrafyacıyla kapalı kız öğrenciyi basmıştık.

Camileri genelev, eğitimi din adı altında insanların aklını yıkayarak fuhuş yuvasına çevirenlerin kimler olduğu malûm..

Ayrıca bu cami olayı da amma büyüdü. Dini değerlerin elden gittiği yok. Yine dini değerler üzerinden rant kazandılar.

Gelecek seçim ne zamandı?

4 Üyemiz OkyanusunKalbi'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 23.05.2020, 23:29   #14
Ekrem Sencer
Tam Üye

Dinle ne alâkası var bu marazî açıklamaların ? Adam kafasını Lozan'a takmış işte ! Bu kadar basit...
Eski 25.05.2020, 14:49   #15
alkanaga
Uzman Üye

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Ekrem Sencer Mesajı göster
Dinle ne alâkası var bu marazî açıklamaların ? Adam kafasını Lozan'a takmış işte ! Bu kadar basit...
http://www.youtube.com/watch?v=ZAZGHDMjIHg
Lozana siyasal islam neden takılır?
750 metre karelik süleyman şah türbesine sahip çıkamadık, ege de Eşek Adası üç misli, Bulamaç Adası gibi 18 ada ve 1 kayalığın Yunanistan tarafından işgaline de ses çıkaramadık.
Peki neden Lozan'a takıntı?
Öncelikle Lozan derken, Sevr’i de hatırlayalım. Lozan Antlaşması, Sevr Antlaşması’nı tarihe gömdü. Lozan Antlaşması, Sevr Antlaşması’nın yerine geçti. Evet, Lozan’a Sevr’den geldik. Bunu akıldan çıkarmayalım. Geri sevri mi istiyorlar???
Unutmayalım ki, sevr'de 480 bin km2'ye inmiş toprağımızı Lozan ile 736 bine çıkardık. Lozan, türklerin 1699 da Karlofça da başlayan gerilemesine karşı ilk defa dur diyen bir anlaşmaydı.
Ayrıca bir de palavra türettiler, "Lozan'da gizli bir madde var, süresi 100 yıllık, 2023'te bitiyor" Ulen didik ettiniz lozan'ı bir şeyler çıkaralım diye ama olmadı. ZatenSekiz ülkenin imzaladığı bir antlaşmanın gizli bir süresi olsa bugüne kadar ortaya çıkardı.

Belki de asıl sorun Lozanın mimarlarına saldırabilmek, başarılarını küçük düşürebilmek..
5 Üyemiz alkanaga'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 25.05.2020, 15:08   #16
Kartal
Müdavim

Maalesef ülkemizde (Aslında dünya genelinde de var, Ülkemizde ki biraz daha tehlikeli, devamlı mutasyona uğruyor) Corona virisünden daha tehlikeli bir virüs var, beyinleri etkisi altına alıyor, Bu virüsün bir adı ve çeşitli versiyonları var, insanlar bu virüsü bilerek kapıyor, hatta bu virüse tapanlar bile var.!

Eski 26.05.2020, 11:03   #17
Ekrem Sencer
Tam Üye

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi alkanaga Mesajı göster
http://www.youtube.com/watch?v=ZAZGHDMjIHg
Lozana siyasal islam neden takılır?
750 metre karelik süleyman şah türbesine sahip çıkamadık, ege de Eşek Adası üç misli, Bulamaç Adası gibi 18 ada ve 1 kayalığın Yunanistan tarafından işgaline de ses çıkaramadık.
Peki neden Lozan'a takıntı?
Öncelikle Lozan derken, Sevr’i de hatırlayalım. Lozan Antlaşması, Sevr Antlaşması’nı tarihe gömdü. Lozan Antlaşması, Sevr Antlaşması’nın yerine geçti. Evet, Lozan’a Sevr’den geldik. Bunu akıldan çıkarmayalım. Geri sevri mi istiyorlar???
Unutmayalım ki, sevr'de 480 bin km2'ye inmiş toprağımızı Lozan ile 736 bine çıkardık. Lozan, türklerin 1699 da Karlofça da başlayan gerilemesine karşı ilk defa dur diyen bir anlaşmaydı.
Ayrıca bir de palavra türettiler, "Lozan'da gizli bir madde var, süresi 100 yıllık, 2023'te bitiyor" Ulen didik ettiniz lozan'ı bir şeyler çıkaralım diye ama olmadı. ZatenSekiz ülkenin imzaladığı bir antlaşmanın gizli bir süresi olsa bugüne kadar ortaya çıkardı.

Belki de asıl sorun Lozanın mimarlarına saldırabilmek, başarılarını küçük düşürebilmek..
Benim yorumumu alıntılamışsınız. Yorumumu eleştirdiniz mi yoksa katıldığınızı mı anlatmaya çalıştınız anlayamadım. Lozan Antlaşması'nı eleştirmenin, eleştirmenin de ötesinde tam bağımsızlık sağlayan kıymetini gözden düşürmeye çalışmanın din ile dinin özü ile ne alâkası var, sorusunu sordum. Her siyâsi söylemi yanlışlığına rağmen dine dayandırmak ne kadar hatalı bir yaklaşımsa, bu açıklamaların nedenini de dine bağlamak o denli büyük bir mantık hatasıdır. Yorumumda ben, bu hususu vurgulamaya çalıştım.
Eski 26.05.2020, 13:09   #18
Rosebud
Müdavim

Adamların asıl yapmak istedikleri; Çav Bella gibi devrimci sosyalist bir itirazın simgesi olmuş bir şarkıyı, din düşmanlığının simgesi haline getirip sömürüye olan başkaldırışları başlamadan yok etme etme çabalarından başka bir şey değil.
Bir süredir AKP üst yönetiminden farklı farklı şahısların Fransız ihtilâlinden dinsizlik kalkışması olarak söz etmeleri de tesadüf değil.
Din adına halkını ezen oligarşik yönetimlerin sömürülerine baş kaldıranların, her eylem ve söylemine karşı dine hakaret ediliyor, bunlar din düşmanıdır gibi söylemlerle dini kalkan yapmak, olmadı çav bella örneğindeki gibi düzenlerle kendilerini bile bile halkçı, sömürü karşıtı insanların hedef tahtasına oturtmak, aslında din adına galip çıkacaklarını düşündükleri bir hesaplaşma istenildiğinin de göstergesidir.
Gerginlik istiyorlar bu gerginliğin dinin lehine sonuçlanacağını düşündükleri için dinle saldırıyorlar çünkü din lehine sonuçlanan her gerginlik aslında kendi lehlerine sonuçlanmış oluyor.
Oligarşik faşizmin, yaptıkları sömürüyü din ile örtmeye hatta bir silah olarak kullanmaya yöneldiği bir döneme giriyoruz, yıllar önce Tayyip Erdoğan'ın, Camiler kışlamız minareler süngümüz'' sözlerinin hayat bulacağı bir dönem.
Lâik, Atatürkçü, aydın insanların bu tuzağa düşmemesi dikkatli olması gerekiyor, bunlara karşı yapılacak en iyi şeyin hiçbir şey yapmamak olacağını düşünmeye başladım çünkü verilen her karşılık ilgili ilgisiz din düşmanlığı ile savurulmaya çalışılıyor.

TEARS AND SOUVENIRS

4 Üyemiz Rosebud'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 26.05.2020, 13:49   #19
Rosebud
Müdavim

Alıntı:
Benim yorumumu alıntılamışsınız. Yorumumu eleştirdiniz mi yoksa katıldığınızı mı anlatmaya çalıştınız anlayamadım. Lozan Antlaşması'nı eleştirmenin, eleştirmenin de ötesinde tam bağımsızlık sağlayan kıymetini gözden düşürmeye çalışmanın din ile dinin özü ile ne alâkası var, sorusunu sordum. Her siyâsi söylemi yanlışlığına rağmen dine dayandırmak ne kadar hatalı bir yaklaşımsa, bu açıklamaların nedenini de dine bağlamak o denli büyük bir mantık hatasıdır. Yorumumda ben, bu hususu vurgulamaya çalıştım.

Sayın Ekrem Sencer herkesin bildiği gibi ideolojik duruşu bu olan adamın Lozan'a itirazının altında da bu duruş yatıyor; neden bütün lozan karşıtlığının İslâmi görüşte olanlardan çıktığını; vaktiyle Türkiye'ye demir atan Amerikan 6. filosuna karşı namaza duranları da hatırlayarak sorgulamak gerekiyor.
Lozan gibi var oluşumuzun simgesi niteliğindeki bir anlaşmayı eleştirmeyi sıradan bir hata kapsamında değerlendiriyorsanız o başka.
Burada anlaşılması gereken, yapılan hataların bir siyasi hata değil ideolojik bir karşı çıkış olduğunu anlamak gerekiyor ki bunun için kanımca çok fazla veri var elimizde.
Ve o ideolojinin de din olduğunu hepimiz biliyoruz.

TEARS AND SOUVENIRS

6 Üyemiz Rosebud'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 26.05.2020, 14:33   #20
alkanaga
Uzman Üye

Alıntı:

Sayın sencer. Alıntılamak istediğim yer lozan takıntısı idi. Yani din istismarcılarının bu takıntılarının perde arasını sorgulamak istedim. Size bir eleştiri falan getirmedim.
Benim gözümde inançlar varsayımdan ibarettir. İnanç işte adı üzerinde. Dileyen dilediğine inanır ama dayatamaz, ayrıcalık tanıyamaz, farklı fikir ve inançları ötekileştiremez. Günümüzde maalesef büyük oranda din ve inanç istismarı söz konusu.
7 Üyemiz alkanaga'in Mesajına Teşekkür Etti.

Bu Sayfayı Paylaşabilirsiniz

Etiketler
camileri genelev yaptılar, terbiyesizliği

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)