Forum Gerçek

AnasayfaForumları Okundu Kabul Et Bugünkü Mesajlar
Geri git   Forum Gerçek > Türkiye ve Dünyadan Haberler > Ülkemiz ve Dünya Gündemi

Ülkemiz ve Dünya Gündemi Ülkemizde ve Dünyada yaşanan gelişmelere dair haberler

Yeni Konu aç  Cevapla

Seçenekler
Eski 22.05.2020, 01:54   #11
Sevda
Dönersen Islık Çal..

Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
Standart Cevap: Kargo Şirketinin 10 Çalışanında Korona - Kargolardan Korona Bulaşır

Ben maskesiz ve eldivensiz hiçbir kargomu, siparişimi teslim almıyorum. Kargo çalışanı zaten aşağıdan kapıyı çalıyor, o yukarı çıkana kadar ben maskemi ve eldivenimi takmış oluyorum. İsterse hemen kapıda olmuş olsun, maske ve eldiveni takmadan kapıyı açmam, cesaret edemem doğrusu. Eldivenleri ve maskeyide hemen çıkarıp çöpe atıyorum.

Okyanus ve Supernatural valla cesurmuşsunuz.

3 Üyemiz Sevda'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 22.05.2020, 01:57   #12
Heliosaga
Cehennem Yolcusu

Standart Cevap: Kargo Şirketinin 10 Çalışanında Korona - Kargolardan Korona Bulaşır

Hiçbirşey olmaz. Virüs kuru maddelerde barınamaz. Kutulu kargolardan virüs kapma ihtimali yüzde 10 falan. Ben hiç endişelenmiyorum yok dezenfektan yok maske falan bunlar boş şeyler.
Eski 22.05.2020, 01:59   #13
NaNaNe
Ne Mutlu Türküm Diyene

En sonunda hepimiz paranoya olacaz nedir bu hem bu kadar bulaşıcı kargo ile bile bulaşıyor Poşetlerde saatlerce yaşıyabiliyor.
Hem de denizde bulaşmıyor turizm bakanı haziranda turizm açılacak diyor.Maskeyi sakın çıkarmayın diyorlar ama sosyal mesafeyle güneşlenebilir denize girebilirsin deniyor neye inanacaz.Tatil yerlerinde millet üst üste nasıl sosyal mesafeyi koruyacaklar çok merak ediyorum.

3 Üyemiz NaNaNe'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 22.05.2020, 02:08   #14
OkyanusunKalbi
WoodStock

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Sevda Mesajı göster
Ben maskesiz ve eldivensiz hiçbir kargomu, siparişimi teslim almıyorum. Kargo çalışanı zaten aşağıdan kapıyı çalıyor, o yukarı çıkana kadar ben maskemi ve eldivenimi takmış oluyorum. İsterse hemen kapıda olmuş olsun, maske ve eldiveni takmadan kapıyı açmam, cesaret edemem doğrusu. Eldivenleri ve maskeyide hemen çıkarıp çöpe atıyorum.

Okyanus ve Supernatural valla cesurmuşsunuz.

Bu virüs cesurları sevmiyor galiba, turp gibiyiz.
Ama bundan sonra delikten bakıp, zırhımı kuşanacağım.

3 Üyemiz OkyanusunKalbi'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 22.05.2020, 02:25   #15
Rosebud
Müdavim

Sabahı bekleyemedim şimdi baktım sipariş geçmişime ütü masası almıştım kayseriden gelen oymuş.
Naylon poşeti vardı makasla kesip açmıştım tozluydu da ama tozlu diye maske takarak mi açtım hiç hatırlayamadım. her neyse 9 mayısta teslim almışım 13 gün olmuş virüsün kuluçka süresi 14 gün bazen 1 ayı bulabiliyormuş varsa en fazla 15 gün içinde anlaşılır zaten.
Bir de şu var Kayseriden buraya gelip dağıtıma çıkana kadar en azından 2 gün geçmiştir bırak 2 günü 1 gün bile geçse virüs mirüs kalmaz.
Neyse bundan sonra dikkat ederiz vesselam, yahu vesselam deyince benim aldığım kahvenin markası da vesselam bu saatte canım kahve çekti şimdi.

TEARS AND SOUVENIRS

2 Üyemiz Rosebud'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 22.05.2020, 02:31   #16
OkyanusunKalbi
WoodStock

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Supernatural Mesajı göster
Sabahı bekleyemedim şimdi baktım sipariş geçmişime ütü masası almıştım kayseriden gelen oymuş.
Naylon poşeti vardı makasla kesip açmıştım tozluydu da ama tozlu diye maske takarak mi açtım hiç hatırlayamadım. her neyse 9 mayısta teslim almışım 13 gün olmuş virüsün kuluçka süresi 14 gün bazen 1 ayı bulabiliyormuş varsa en fazla 15 gün içinde anlaşılır zaten.
Bir de şu var Kayseriden buraya gelip dağıtıma çıkana kadar en azından 2 gün geçmiştir bırak 2 günü 1 gün bile geçse virüs mirüs kalmaz.
Neyse bundan sonra dikkat ederiz vesselam, yahu vesselam deyince benim aldığım kahvenin markası da vesselam bu saatte canım kahve çekti şimdi.
Natural alemsin ya, ütü masasını taa Kayseri'den mi aldın?

Vesselam kahven damla sakızlı mı? O da Kayseri'den değildir umarım.

OkyanusunKalbi'in Mesajına Teşekkür Etti
Eski 22.05.2020, 02:37   #17
Rosebud
Müdavim

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi OkyanusunKalbi Mesajı göster
Natural alemsin ya, ütü masasını taa Kayseri'den mi aldın?

Vesselam kahven damla sakızlı mı? O da Kayseri'den değildir umarım.

N11 sitesinden aldım nereden geleceğini seçemiyorsun ki, yavaş kapanan klozet kapağı almıştım o da Sivas'tan geldi, sanki buralarda klozet kapağının köküne kıran girdi.
Vesselam kahve sakızlı değil normal kahve ama acayip keskin bir kokusu var ev hep kahve kokuyor.

TEARS AND SOUVENIRS

Eski 22.05.2020, 02:45   #18
NaNaNe
Ne Mutlu Türküm Diyene

Alıntı:
N11 sitesinden aldım nereden geleceğini seçemiyorsun ki, yavaş kapanan klozet kapağı almıştım o da Sivas'tan geldi, sanki buralarda klozet kapağının köküne kıran girdi.
Vesselam kahve sakızlı değil normal kahve ama acayip keskin bir kokusu var ev hep kahve kokuyor.
Merak edip baktım buralarda yok öyle bir kafve markası bursaya özel galba.Kapalı mehmet efendi alıyoruz oda açınca azcık kokuyor sonra çok kokmuyor.
Eminönunden yerinden çektirirsen ancak mis gibi kokuyor şanslısınız.
@Supernatural afiyet olsun ama bu saatte içersen uykuyu tamamen unut.

2 Üyemiz NaNaNe'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 22.05.2020, 02:46   #19
OkyanusunKalbi
WoodStock

Alıntı:
İhtiyaç meselesi saygı duyarım. Aldığın malzemeleri de merak ettim.

Alışveriş çılgınlığı filan var mı bari.
OkyanusunKalbi'in Mesajına Teşekkür Etti
Eski 22.05.2020, 03:00   #20
Rosebud
Müdavim

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi NaNaNe Mesajı göster
Merak edip baktım buralarda yok öyle bir kafve markası bursaya özel galba.Kapalı mehmet efendi alıyoruz oda açınca azcık kokuyor sonra çok kokmuyor.
Eminönunden yerinden çektirirsen ancak mis gibi kokuyor şanslısınız.
@Supernatural afiyet olsun ama bu saatte içersen uykuyu tamamen unut.
Belki bilirsin Bursanın bir avm zinciri var adı Özdilek, oraya has bir ürün, internetten market alış verişi yaparken kahve de istemiştim çok hoşuma gitti başka kahvelere göre biraz daha iri çekimli ama mutfak buram buram kahve kokuyor çok keskin bir kokusu var.
Yok bu saatte içmem zaten.

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi OkyanusunKalbi Mesajı göster
İhtiyaç meselesi saygı duyarım. Aldığın malzemeleri de merak ettim.

Alışveriş çılgınlığı filan var mı bari.
Alış veriş çılgınlığım yoktu ama sıkıntıdan yeni başladı bak sayayım neler aldım, ütü masası, klozet kapağı, sıvı grease yağı, karanfil tohumu, koltuk şalı, 10 adet frenli dolap menteşesi, şarjlı damacana pompası, sıvı conta, yapışkanlı mutfak askısı son olarak da microsoft app store'dan Vsdc video editor yazılımı, daha olacak ama hatırlayamadım şimdi.

TEARS AND SOUVENIRS

Bu Sayfayı Paylaşabilirsiniz

Etiketler
bulaşır, çalışanında, kargo, kargolardan, korona, Şirketinin

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)