Forum Gerçek

AnasayfaForumları Okundu Kabul Et Bugünkü Mesajlar
Geri git   Forum Gerçek > Görsel ve İşitsel Sanat Yapıtları > Sinema Haberleri

Sinema Haberleri Repliğinden tiradına, rolünden oscarına, sanatçılardan haberlere

Yeni Konu aç  Cevapla

Seçenekler
Eski 08.11.2009, 15:41   #1
KaLiNKa
Gerçek Üye

Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
Standart Serhan Ernak ile kısa bir söyleşi

Serhan Ernak ile adanzyekadin ziyaretçilerine özel röportaj

Merhaba Serhan Bey,

1. Kısaca kendinizi bizlere tanıtırmısınız?

26 03 1974 istanbulda doğdum. Anadolu üniv. İktisat bölümünden terkim.

2 . Neden oyunculuk? Nasıl başladınız?

Lisede okul oyunlarından sonra verilen karar konservatuar sınavına 2 kere girdim. Alınmadım amatörlük yıllarından sonra profesyonel olarak yapmak istediğim tek işti .

3. Tiyatro’nun Türkiye’deki durumu hakkında ne düşünüyorsunuz? Tiyatro sanırım 2. Planda kalıyor insanlar için önce sinema geliyor. (Ben Tiyatroyu daha çok seviyorum oyuncuyla aramızda bir bağ oluşuyor kendimi oyunda bir yerlerde görebiliyorum. Bu çok hoşuma gidiyor.)

Hepsini ayrı kategoride değerlendiriyorum ama başında tabiki tiyatro geliyor beslendiğimiz yer ve tedavi olduğumuz yer tiyatro sahnesi Türkiye’de tiyatroya ilgi gittikçe artıyor ve bu sevindirici bir olay. Bunda televizyonunda büyük bir rol aldığına inanıyorum.

4. Tiyatroda seyirci sayısını artırmak için neler yapılmalı sizce?

Kesinlikle iyi ve kaliteli işler yapmalı ve talebe karşılık vermeli iyi oyun mutlaka seyircisini bulur diye inanıyorum

5. Tiyatronun zorlukları nelerdir?

Sahne bulmak ve o sahneyi doldurmak.

6 . Şuan bildiğim kadarıyla haneler ve kraliyet tiyatrosunda hastasıyız oyununda rol alıyorsunuz. Bunların dışında başka projeleriniz var mı?

İstanbul kraliyet tiyatrosunda 2 oyunumuz var hastasıyız ve denizaltında altı tahammülfersa ayrıca hanelerin çekimleri ve çok yoğun turne programı zamanımız yok. Ama hazırda bekleyen projelerımız var.

7. Oynadığınız rollerden en çok hangisini sevdiniz. Sizi yansıtan bir karakter oldumu? (Dizi ve sinema filmleri için soruyorum.)

Hepsini ayrı zevk ve heycanla oynuyorum hanelerde tipten tipe giriyoruz yeteri kadar tatmin ediyor.

8. Oynamak istediğiniz bir rol varmı?

Şu rol diyemem ama sürekli farklı rollerde oynamak isterim. Bu sıra çok komedi yaptım kötü adam fena olmazdı.

9. Teknolojinin gelişmesi sizin içinde bulunduğunuz sektörü nasıl etkiliyor?

Etinden sütünden gerektiği kadar faydalanıyoruz ama teknolojinin doğallığı öldürmesinden yana da değilim.

10. İnternetin hayatınıza kattıkları. Olumlu ve olumsuz yönleri sizce nelerdir.

İnternet mucize, tek tuşla milyonlarca insana ulaşıp derdinizi anlatabiliyorsunuz.

11. Son olarak sizi sevenlere söylemek istedikleriniz nelerdir?

Sevmeye devam etsinler hiç görmediğin insanların sevmesi ve onlara layık olmak dünyanın en güzel duygusu ve motive kaynağı.

Zaman ayırıp röportaj teklifimizi kabul ettiğiniz için öncelikle teşekkür ediyorum. Sanat hayatınızda başarılarınızın devamını dilerim.

Kendini sevmek, hayatı sevmektir!

KaLiNKa'in Mesajına Teşekkür Etti
Eski 08.11.2009, 15:51   #2
LaLe
Ne Mutlu Türküm Diyene

Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
Standart Cevap: Serhan Ernak ile kısa bir söyleşi

Teşekkürler paylaşımın için Kalinka...
LaLe'in Mesajına Teşekkür Etti

Bu Sayfayı Paylaşabilirsiniz

Etiketler
ernak, serhan

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)