Forum Gerçek

AnasayfaForumları Okundu Kabul Et Bugünkü Mesajlar
Geri git   Forum Gerçek > Türkiye ve Dünyadan Haberler > Ülkemiz ve Dünya Gündemi

Ülkemiz ve Dünya Gündemi Ülkemizde ve Dünyada yaşanan gelişmelere dair haberler

Yeni Konu aç  Cevapla

Seçenekler
Eski 10.07.2012, 11:34   #1
Banemin
» » » Çapulcu « « «

Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
Standart KPSS'de Adı Geçen Beyaz Kalem Yöneticisi Kim?

Beyaz Kalem'in yöneticisi Deniz Feneri'nden

ÖSYM tarafından gerçekleştirilen KPSS’de sorulan soruların çalındığı iddiası giderek güçleniyor. KPSS sorularını yayınladığı iddia edilen Beyaz Kalem Yayıncılık'ın yönetiminde Deniz Feneri Ankara Şube Başkanı Mevlüt Koca'nın bulunduğu belirtildi. Aradığımız Beyaz Kalem Yayıncılık da bu iddiayı doğruladı. AYÖP de "Kafalara takılan cevapsız soruları" sordu.

Yayınevi iddiaları redddediyor ama...

Skandalla gündeme gelen Beyaz Kalem Yayınevi’nin internet sitesi yoğunluktan dolayı çöktü. İddialar üzerine yayınevinin açıklamasında “Soruları sınava giren öğrenci ve öğretmenlerimiz hafızalarında tuttu” dendi.

Yayınevi son açıklamasında "Şirketimiz sınavdan yaklaşık 6 saat sonra 17.25’te sınava giren adayların ve paylaşım forumlarında öğrencilerin sınav sorularına bir an önce ulaşma isteklerine cevap vermek amacıyla 57 adet soru tespit edilmiştir. Soruları anlaşılır bir şekilde sunabilmek amacıyla daha önce kullandığımız yayın sayfa şablonlarından bir tanesi rastgele seçilerek sorular yerleştirilmiştir ve kendi web sayfamız olan beyazkalem.com.tr’den ve bazı forum sitelerinden link vermek suretiyle saat 17.25’te yayınlamıştır" dedi.

AYÖP: Kafamıza takılan sorular

Ataması Yapılmayan Öğretmenler Platformu ise "Söz konusu 2012 KPSS sorularının KPSS adayları sınavda iken 14:55’te bir basın yayın kuruluşu tarafından ham soru şeklinde (2010 yılında çalınan KPSS kitapçığı ile aynı) internet sitelerinde paylaşılması ne kadar güvenilirdir?" diye sordu.

"KPSS adayları sınavda iken soruların internet üzerinden yayınlanması bu soruların çalındığı anlamına gelmez mi?" diyen AYÖP, "kafalara takılan ve cevaplanması gereken onlarca soru" olduğunu kaydetti. O soruları şöyle sıraladı:

-Sabah oturumu ve öğleden sonraki eğitim bilimleri sorularının ilk beş sorusu 14.55 te bir basın yayın organı tarafından nette yayınlanıyorsa ve yayınlanan sorulara bakıldığında soruların tamamının olduğu fotoğrafların sol üst kısmındaki zımba işaretinden anlaşılmaktadır. Soruların tamamı ele geçirilmiş midir?

-Ki sorular çalınmamış olsa bile bu sorular saat 14.55’te nasıl başkalarının eline geçmiştir?

-Saat 17 .00 da beyaz kalem yayınevi nasıl olurda tüm soruları kelimesi kelimesine şıklardaki sıralamalardan tutun da kelimelerin yerlerine kadar bire bir aynı olarak yayınlayabilir?

-Basına sızan fotoğraflardaki soruların formatı ÖSYM’nin formatından farklı 2010 KPSS de olduğu gİBİ SORULARIN HAM HALİNİ ANDIRIYOR..ÖSYM yaptığı açıklamada soruların sonradan kaleme alındığını iddia ediyor fakat bu sorular sonradan kaleme alınmış olsa bile bizler eğitim bilimleri sınavındayken bu sorular sızıyor?

Kaynak

7 Üyemiz Banemin'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 10.07.2012, 11:36   #2
Banemin
» » » Çapulcu « « «

Standart Cevap: KPSS'de Adı Geçen Beyaz Kalem Yöneticisi Kim?

Ne fenermiş ama?

Fenerbahçelilerin buna da sahip çıkmasını beklemek en iyisi.

Bu kadar rezilliğe rağmen millet olarak hala sessiz kalıyorsak bari adındaki "FENER" 'i aklamak için bir şeyler yapılsın...

5 Üyemiz Banemin'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 10.07.2012, 11:41   #3
Serji
Tam Üye

Bu köprü büyük bir köprü ve altından suları fışkırtarak akıtmaya çalışıyorlar. Deniz Feneri yolsuzluğundan bu zamana kadar herkes aklandı bi garibim Fener kara kaldı Hiç şaşırmıyorum artık böyle haberlere
4 Üyemiz Serji'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 11.07.2012, 11:48   #4
Ilgın
Gerçek Üye

İnsanın gözünü kin bürümeye görsün, her yol onun için mübah olur. Kontrolsüz güç insanı böyle papaz oyunlarına kadar götürüyor demekki. Bütün bunların Pensilvanya'dan yürütüldüğünü artık sağır sultan bile biliyor.
Eski 11.07.2012, 12:09   #5
ReaL
Deniz Sevengillerden

Mızrak çuvala sığmıyor artık..

Tüm katılımcı arkadaşların okumasını rica ediyorum... Lütfen Tıklayınız..
* * *
3 Üyemiz ReaL'in Mesajına Teşekkür Etti.

Bu Sayfayı Paylaşabilirsiniz

Etiketler
beyaz, kalem, kpssde, yöneticisi

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)