Merhabalar
Forum Gerçek üyesi değilsiniz ya da Üye Girişi yapmamışsınız.
Sitemizden tam olarak yararlanabilmek için;
Lütfen Buraya tıklayarak üye olunuz.
Forum Gerçek

Forumları Okundu Kabul Et Bugünkü MesajlarYazdığım Cevaplar Açtığım Konular Kim Nerede
Geri git   Forum Gerçek > Görsel ve İşitsel Sanat Yapıtları > Sinema En'leri

Sinema En'leri En iyi filmler, en kötü filmler, karşılaştırmalar, en'ler


Cevapla
 
LinkBack Seçenekler
Eski 04.12.13, 23:55   #1
Dönersen Islık Çal..

Sevda - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Feb 2012
Konular: 808
Mesajlar: 6,577
Ettiği Teşekkür: 29942
Aldığı Teşekkür: 35286
Rep Derecesi : Sevda şöhret ötesinde bir itibarı vardırSevda şöhret ötesinde bir itibarı vardırSevda şöhret ötesinde bir itibarı vardırSevda şöhret ötesinde bir itibarı vardırSevda şöhret ötesinde bir itibarı vardırSevda şöhret ötesinde bir itibarı vardırSevda şöhret ötesinde bir itibarı vardırSevda şöhret ötesinde bir itibarı vardırSevda şöhret ötesinde bir itibarı vardırSevda şöhret ötesinde bir itibarı vardırSevda şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Melek Gibi
Standart Korku Filmlerindeki En Büyük 10 Klişe


Korku filmleri, hayranları dışında izleyici kitlesine her zaman ‘komik’ ya da ‘saçma’ gelmiştir. Bunun sebebi içerisinde barındırdığı büyük klişeler ve gerçeğe dayandığını iddia eden ama tamamen bir yalandan oluşan hikayelerdir. Yine de biz korku ve gerilim türü hayranı olarak bu tepkiye biraz karşı olduğumuzu belirtmek istiyoruz.


Fakat baktığımızda özellikle klişeler konusunda Scream’den son dönemin The Cabin in the Woods’una kadar bütün filmlerde haklı olunduğunu görüyoruz. Çünkü senaristler inatla sahip oldukları çizginin dışına çıkmayı reddediyorlar. Hal böyle olunca ortaya yüzlerce filmde karşılaştığımız aynı olaylar silsilesi bizleri bekliyor.

Tabii ki bütün korku filmleri için konuşmuyoruz ve bazı istisnalar bu kaidenin dışında yer alıyorlar. Zaten ‘istisna’ adını almalarının sebebi de klişelerden uzak kalıp orijinal hikayelere ve olay örgülerine sahip olmaları değil mi?

Gelin isterseniz korku filmlerinde yer alan en büyük 10 klişeye birlikte göz atalım.

Filmdeki Tüm Karakterlerin Aşırı Saf Olması

Aslında bu başlıkta yer alan saf kelimesini daha ağır sıfatlarla değiştirmemiz gerekiyor ama ayıp olmasın diye ‘saf’ diyerek geçiştiriyoruz. Korku filmlerinin işe yarar hale gelmesi için, sizin de bildiğiniz gibi, içerisinde yer alan karakterlerin sürekli olarak saçma sapan kararlar alması gerekir. Örneğin bir seri katilden kaçarken grubu üçe beşe bölmek nasıl bir mantıktır lütfen söyler misiniz?

Size yardımcı olabilecek herkesi yanınıza toplayıp seri katile karşı organize olmak varken neden grubu ikili üçlü kişilere ayırarak yaşama şansınızı sıfıra indirirsiniz ki? Tabii işin bir diğer gerçek olan kısmı da, eğer herkes doğru ve mantıklı kararlar alırsa korku filmleri nasıl varolabilir ki?
Araçların Asla İlk Seferde Çalışmaması
Geldik bir diğer klişeye. Eğer filmlerde birinin seri katilden, hayaletten, cinden ya da periden kaçması gerekiyorsa ve ortamda bir motorlu taşıt bulunuyorsa, emin olabilirsiniz ki o araç asla ilk denemede çalışmayacaktır. Hatta neden olduğu bilinmeyen bir şekilde anahtarı üzerinde ya da güneşlik adı verilen bölümde yer alıyor olsa bile.

Karakter gelir ve aracı çalıştırmayı dener. Ama tabii ki araç asla çalışmaz ve motorun o acı sesi duyulur. Sonuç olarak karakterimiz ya aracı terkedip kaçmak durumunda kalır ya da o aracın içerisinde can verir.
Telefonların Asla Çekmemesi

Bir diğer standardımız da GSM operatörlerinin işlerini iyi yapamaması üzerine dayalıdır. Çünkü ne zaman korku filmlerinde telefon ile yardım istenecek olsa, o ana kadar “5 tık” ile çeken telefon bir anda sinyal alamamaya başlar. Doğal olarak da karakterimiz yardım kanallarına ulaşamaz ve kendi başının çaresine bakmak zorunda kalır.

Yani eğer korku filmlerindeki kurbanlar gerçek hayatta yer alsalar, asla ulaşamayacağınız arkadaşlarınız olarak dış dünya ile bağlantısı olmayan karakterler olarak tanınırlar. Çünkü onlara lazım olduğunda telefonları asla çekmeyecektir.Her Zaman Herşeyi Mahveden Bir Karakter Vardır

Eğer bir korku filmi birden fazla baş karaktere sahipse, emin olun ki bu iki karakterden biri işleri elbet batıracaktır. Bu kaçınılmaz olandır ve genellikle erkek karakterdir. Daha spesifik olmak gerekirse filmdeki kötü karakterlerden biri olma ihtimali yüksektir.

Bazı filmlerde bu iyi görünen kötü karakter sonuç olarak gerçekten iyi olan erkek karakterle bir kavgaya tutuşur. Bazı filmlerdeyse yaptığı saçma sapan hareketler kendisini katille burun buruna getirir ve katil kendisini öyle bir öldürecektir ki, sinema salonunda çığlıklar ve tezahüratlar duyulabilir.


Zenciler Her Zaman Ölür

Türkiye’de siyahi insanlara karşı bir faşizm ya da ırkçılık bulunmadığı için zenci kelimesini kullanmaktan çekinmediğimizi ama yine de kendilerinden siyahi olarak bahsedeceğimizi belirtelim ve dönelim konumuza. Şimdi bahsedeceğimiz madde halihazırda birçok komedi filmine de malzeme olmuştur. Hatta Scary Movie gibi korku filmleriyle dalga geçen filmlerde siyahi karakter birden çok kez ölümle burun buruna gelir.

Gerçek korku filmlerinde ise ölecek karakterlerin bir sırası vardır. Bu sıranın en başını ya gözlüklü ‘nerd’ karakterler çekerken, siyahi karakterlerimiz üçüncü ya da dördüncü sırada yer alır. Fakat ne olursa olsun ölecekleri garantidir. Tabii bazı farklı etnik kökenli yönetmenler tarafından çekilen filmlerde bu iş değişir ama genel olarak baktığımızda tam bir klişedir.


Katiller asla ölmez

Ölümsüzlük ya da hasar almama gibi özellikler asla korku filmlerinde gerilimi destekleyen unsurlar değildir ama korku filmlerinin genelde bu özellikten faydalandığını görürüz. Korku filmlerinin iki sonu olur. Bunlardan ilki katilin bütün karakterleri öldürerek filmi sona erdirmesidir. Bir diğer son ise kurbanlardan bir ya da ikisinin ipleri eline alarak katili ortadan kaldırmasıdır.

Klişemiz de tam olarak bu noktada devreye girer çünkü karakterlerimiz katili ne kadar sert, acımasız ve vahşice öldürmüş olsalar bile katil her zaman ayağa kalkmasını bilir. İsterseniz kendisini bir gölün tabanına zincirleyebilirsiniz( Friday the 13th 5′te olduğu gibi) ya da Child’s Play 3′te karşılaştığımız endüstriyel havalandırma pervanelerine atabilirsiniz. Hatta işi daha da abartıp ruhunu Cehennem’e gönderebilirsiniz. Ne yaparsanız yapın, katil mutlaka bir yolunu bulacak ve yeniden karşınıza çıkacaktır. Hatta hasar bile almadığı durumlarla karşılaştığımızı da unutmamak gerek.


Yetişkin Otorite Figürleri Her Zaman İşlevsizdir

Başlık biraz karışık oldu ama hemen neden bahsettiğimizi anlatalım. Eğer bir korku filminde polis, şerif, ordu ya da baba figürü varsa emin olun ki filmin en işlevsiz karakteri olarak senaryoya aktarılmıştır. Film sırasında sürekli olarak bir işe yarayacaklarmış gibi etrafta takılır ve en olmadık zamanlarda ortaya çıkarlar ama sonları kurbanlardan farklı olmayacaktır.

Hatta bazı otoriter figürlerin tek yaptığı, anlattıkları korkunç hikayeler ve verdikleri gereksiz bilgilerle karakterlerimize korku salmaktır. Ortama gerginliği verdikten sonra uzun süre yok olurlar ve filmin sonlarına doğru ağır ve vahşi bir şekilde can verirler.


Kimsenin Silahı Bulunmaz

Bir diğer klişe de korku filmlerinde kimsenin silahının olmaması ve bunun sebebini kimsenin bilmemesidir. Özellikle Amerika Birleşik Devletleri gibi bir yerde iki kişiden birinin silah taşıdığı düşünülecek olursa, durumun vehameti daha da net olarak anlaşılacaktır. Aslına bakarsanız karakterlerden birinde bile silah olsa korku filmlerinin süresi bir buçuk saatten 15 dakikaya kadar düşecektir diye düşünüyoruz.

Bazı korku filmi yapımcıları silahların korkutmaktan çok daha öte bir duruş sergilediğini iddia etse de bu yalnızca bir bahane gibi görünmektedir. Gerçi Michael Myers karakterini hatırlıyorsanız, defalarca vurulmasına rağmen ayağa kalkmasını bilmiştir. Bu durum bizi altıncı maddeye taşıyor fakat Loomis’in Myers’ın kafasını bir elektrikli testereyle ikiye bölmesi durumunda tekrar ayağa kalkamayacağı gerçeğini de unutmamak gerekir.

Seks sizi öldürür

Korku filmleriyle ilgili bildiğimiz en önemli şey, karakterlerimizin korunmasız bir şekilde cinsel ilişkiye girmesini engellemek istemeleridir. Ne zaman ki iki karakter başbaşa kalır ve sevişmeye başlarlarsa emin olun ki o karakterlerden biri ya da ikisi de hiçbir aksiyon göremeden ölecektir.

Kısacası eğer korku filminde hayatta kalmak istiyorsanız, karşı cinse yan gözle dahi bakmamanız tavsiye olunur. Ne filmin başında, ne filmin sonunda, ne de film bittikten sonra. Çünkü altıncı maddeyi asla unutmamanız gerekir, katiller hep ayakta kalır. Film bitti zannetseniz bile.Kadınlar Yere Düşmeden Koşmayı Beceremez

Tamam, gerçek hayatta kadınlar koşmakla ilgili bazı problemler yaşıyor olabilir. Fakat korku filmlerinde bir yerden bir yere koşulması gerekiyorsa emin olun ki kadın karakterlerden biri ya da birkaçı kesinlikle yere düşecektir. Bununla da kalmayarak ayak bileklerini incitecek ve koşamaz hale gelecektir.


Doğal olarak koşamaz hale geldikleri için ya öldürülecekler ya da kendilerini kurtarmaya çalışan erkek karakterlerin ölmesine yol açacaklardır. Buna benzer bir sahneyi The Walking Dead dizisinin dördüncü sezonunun altıncı bölümünde görebilirsiniz.

Kaynak
Sevda isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
18 Üyemiz Sevda'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 05.12.13, 00:21   #2
» İsyankar Zır Deli «

Inatci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jun 2013
Konular: 126
Mesajlar: 2,280
Ettiği Teşekkür: 7941
Aldığı Teşekkür: 12306
Rep Derecesi : Inatci işlenmemiş cevherInatci işlenmemiş cevherInatci işlenmemiş cevherInatci işlenmemiş cevherInatci işlenmemiş cevherInatci işlenmemiş cevherInatci işlenmemiş cevherInatci işlenmemiş cevherInatci işlenmemiş cevherInatci işlenmemiş cevherInatci işlenmemiş cevher
Ruh Halim: Meskul
Standart Cevap: Korku Filmlerindeki En Büyük 10 Klişe

Çok doğru klişeler ama yine de etkililer Arada eğlenmek için seyretmek şart
Güzel sunum için teşekkürler Sevda
__________________
Inatci isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
10 Üyemiz Inatci'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 05.12.13, 00:33   #3
Uzman Üye

Jazz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jan 2009
Yaş: 46
Konular: 75
Mesajlar: 1,113
Ettiği Teşekkür: 6872
Aldığı Teşekkür: 4916
Rep Derecesi : Jazz has a spectacular aura aboutJazz has a spectacular aura aboutJazz has a spectacular aura aboutJazz has a spectacular aura aboutJazz has a spectacular aura aboutJazz has a spectacular aura aboutJazz has a spectacular aura aboutJazz has a spectacular aura aboutJazz has a spectacular aura aboutJazz has a spectacular aura aboutJazz has a spectacular aura about
Ruh Halim: Yalniz
Jazz - MSN üzeri Mesaj gönder
Standart Cevap: Korku Filmlerindeki En Büyük 10 Klişe

Son kare 1974 tarihli Texas The Chainsaw Massrace filminden. Evet kızcağız yerlere düştü saçıldı ama gene de kurtulmayı başarmıştı yamyam ailenin elinden; gerçi hayatı kurtuldu ama akıl sağlığı gitti orası da ayrı...
__________________
Küçük hırsızlar el feneri kullanır, büyük hırsızlar deniz feneri...

Jazz isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
10 Üyemiz Jazz'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 05.12.13, 00:37   #4
Müdavim

Basakca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Aug 2009
Konular: 2209
Mesajlar: 12,381
Ettiği Teşekkür: 83926
Aldığı Teşekkür: 79536
Rep Derecesi : Basakca şöhret ötesinde bir itibarı vardırBasakca şöhret ötesinde bir itibarı vardırBasakca şöhret ötesinde bir itibarı vardırBasakca şöhret ötesinde bir itibarı vardırBasakca şöhret ötesinde bir itibarı vardırBasakca şöhret ötesinde bir itibarı vardırBasakca şöhret ötesinde bir itibarı vardırBasakca şöhret ötesinde bir itibarı vardırBasakca şöhret ötesinde bir itibarı vardırBasakca şöhret ötesinde bir itibarı vardırBasakca şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Ruhsuz
Standart Cevap: Korku Filmlerindeki En Büyük 10 Klişe

Bu klişelerin olması lazım bir kere. Olmazsa o filme korku filmi denmez ki?

Sonra izleyiciler film sonrası nasıl fikir teaddisinde bulunacak?
__________________
"Ey egosu boyundan büyük insan..
Bir gün ölüp toprak olacaksın. Bir tohum filizlenecek ot olacaksın, bir öküz seni yiyecek ve atık olacaksın.. Yani hep aynı kalacaksın."

Basakca isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
9 Üyemiz Basakca'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 05.12.13, 00:45   #5
Üye

Ejderaşk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Nov 2013
Konular: 6
Mesajlar: 103
Ettiği Teşekkür: 125
Aldığı Teşekkür: 467
Rep Derecesi : Ejderaşk Karimasını arttırmak için doğru yerdeEjderaşk Karimasını arttırmak için doğru yerdeEjderaşk Karimasını arttırmak için doğru yerdeEjderaşk Karimasını arttırmak için doğru yerdeEjderaşk Karimasını arttırmak için doğru yerdeEjderaşk Karimasını arttırmak için doğru yerdeEjderaşk Karimasını arttırmak için doğru yerdeEjderaşk Karimasını arttırmak için doğru yerdeEjderaşk Karimasını arttırmak için doğru yerdeEjderaşk Karimasını arttırmak için doğru yerdeEjderaşk Karimasını arttırmak için doğru yerde
Ruh Halim: Manyak
Standart Cevap: Korku Filmlerindeki En Büyük 10 Klişe

Bu konu Hollywood filmlerindeki klişeler diye daha da uzatıla bilinir.
__________________
Ejderaşk isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
9 Üyemiz Ejderaşk'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 05.12.13, 09:13   #6
...> Ata'm İzindeyiz <...

Türkü - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Oct 2011
Konular: 16
Mesajlar: 3,172
Ettiği Teşekkür: 30373
Aldığı Teşekkür: 18728
Rep Derecesi : Türkü muhteşem bir gelişmedeTürkü muhteşem bir gelişmedeTürkü muhteşem bir gelişmedeTürkü muhteşem bir gelişmedeTürkü muhteşem bir gelişmedeTürkü muhteşem bir gelişmedeTürkü muhteşem bir gelişmedeTürkü muhteşem bir gelişmedeTürkü muhteşem bir gelişmedeTürkü muhteşem bir gelişmedeTürkü muhteşem bir gelişmede
Ruh Halim: Keyifli
Standart Cevap: Korku Filmlerindeki En Büyük 10 Klişe

Katilin birden bire ortaya çıkacağını tüyleri diken diken eden müzikten anlarız bu her filmde nedense böyle. Müzik olmasa aniden çıkıp gelse katil daha cezbedici olacak oysa.

Gıcık olup gülme krizine sokan klişeler.

Teşekkürler Sevda.
__________________
Türkü isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
7 Üyemiz Türkü'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 07.12.13, 16:00   #7
Deniz Sevengillerden

ReaL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jan 2009
Konular: 2660
Mesajlar: 31,085
Ettiği Teşekkür: 171138
Aldığı Teşekkür: 184895
Rep Derecesi : ReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Arastirmaci
Standart Cevap: Korku Filmlerindeki En Büyük 10 Klişe

Korku filmi izlemeyeli yıllar oldu.. Baktım beni geriyor, uyumaya çalışırken aklıma geliyor.. Kendimce karar aldım, çok üzen, geren filmleri izlemiyorum artık..

Macera, aksiyon, tarihi film olacak.. Ohh gel keyfim gel...

* * *

Klişe sadece korku filmlerinde de yok ki.. Her filmde var. Ancak fazla abartı olunca insan seyredesi gelmiyor. Gerçekçilikten fazla uzaklaşmamak lazım..

Konu içen ellerine sağlık, teşekkürler Sevda..

__________________Tüm katılımcı arkadaşların okumasını rica ediyorum... Lütfen Tıklayınız..
* * *
ReaL isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
8 Üyemiz ReaL'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 06.01.14, 22:43   #8
"Her Şey Güzel Oldu"

Redwine - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Dec 2013
Konular: 3755
Mesajlar: 17,513
Ettiği Teşekkür: 73474
Aldığı Teşekkür: 67714
Rep Derecesi : Redwine şöhret ötesinde bir itibarı vardırRedwine şöhret ötesinde bir itibarı vardırRedwine şöhret ötesinde bir itibarı vardırRedwine şöhret ötesinde bir itibarı vardırRedwine şöhret ötesinde bir itibarı vardırRedwine şöhret ötesinde bir itibarı vardırRedwine şöhret ötesinde bir itibarı vardırRedwine şöhret ötesinde bir itibarı vardırRedwine şöhret ötesinde bir itibarı vardırRedwine şöhret ötesinde bir itibarı vardırRedwine şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Cap Canli
Standart Cevap: Korku Filmlerindeki En Büyük 10 Klişe

Bir korku filminde mutlaka bir veya bir kaçı bulunuyor..

Bir tanede ben ekliyim... Kız banyo yapar havluya sarılıp dıştan çıkar.. Banyonun buharından ayna buğlanmıştır.. Kız eliyle buğlu aynayı tek bir hareketle siler ve aynada kızın arkasında bir yüz belirir.. Kız aniden arkasını döner fakat bir şey göremez...

Gerçekten bu sahneleri o kadar çok izledimki nereden ne çıkacağını ezberledim...
__________________
Redwine isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
4 Üyemiz Redwine'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 01.11.14, 16:37   #9
More Than A Game

Rapido - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Apr 2014
Yaş: 23
Konular: 207
Mesajlar: 971
Ettiği Teşekkür: 2464
Aldığı Teşekkür: 4216
Rep Derecesi : Rapido has a spectacular aura aboutRapido has a spectacular aura aboutRapido has a spectacular aura aboutRapido has a spectacular aura aboutRapido has a spectacular aura aboutRapido has a spectacular aura aboutRapido has a spectacular aura aboutRapido has a spectacular aura aboutRapido has a spectacular aura aboutRapido has a spectacular aura aboutRapido has a spectacular aura about
Ruh Halim: Arastirmaci
Standart Cevap: Korku Filmlerindeki En Büyük 10 Klişe

Doğru tespitler... Hep aynı şey olur ve filmin ortalarında siz filmi bitirirsiniz kafanızda...

Paylaşım için teşekkürler Sevda abla.
Rapido isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
3 Üyemiz Rapido'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 01.11.14, 18:05   #10
KirLiBeYaZkeDi ... =)

Çağla - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Feb 2014
Konular: 55
Mesajlar: 986
Ettiği Teşekkür: 2908
Aldığı Teşekkür: 4290
Rep Derecesi : Çağla has a spectacular aura aboutÇağla has a spectacular aura aboutÇağla has a spectacular aura aboutÇağla has a spectacular aura aboutÇağla has a spectacular aura aboutÇağla has a spectacular aura aboutÇağla has a spectacular aura aboutÇağla has a spectacular aura aboutÇağla has a spectacular aura aboutÇağla has a spectacular aura aboutÇağla has a spectacular aura about
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Korku Filmlerindeki En Büyük 10 Klişe


Ellerine sağlık Sevda tam da üstlerine basmışsın.
Bir de bir grupla başladı mı korku filmi illa kampa, ormana falan giderler ve sonrasında olanlar bilindik durumlar.
Konusunda grup, dağ evi, orman, kamp gördüğümü direk eliyorum artık.
__________________


"İnsanlar arkanızdan
konuşuyorsa


Onlardan öndesiniz
demektir."


Çağla isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
2 Üyemiz Çağla'in Mesajına Teşekkür Etti.
Cevapla

Bu Sayfayı Paylaşabilirsiniz

Etiketler
büyük, filmlerindeki, klişe, korku, olarak


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık


İlgili Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Cevaplar Son Mesaj
Atatürk Hakkında Dünya Basınının Yazdıkları Kartal Atatürk Kimdir? 4 29.01.15 15:12
Dünya Klasiklerinden Seçmeler OkyanusunKalbi Dünya Edebiyatı 9 13.01.15 21:17
Dünya'nın Büyük Aşkları DAMLA Duygularımız 4 25.01.12 23:18


WEZ Format +3. Şuan Saat: 03:06.


Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2019, Jelsoft Enterprises Ltd.
SEO by vBSEO 3.6.0 PL2 ©2011, Crawlability, Inc.
Copyright ©2000 - 2019 www.forumgercek.com
Protected by CBACK.de CrackerTracker
Önemli Uyarı
www.forumgercek.com binlerce kişinin paylaşım ve yorum yaptığı bir forum sitesidir. Kullanıcıların paylaşımları ve yorumları onaydan geçmeden hemen yayınlanmaktadır. Paylaşım ve yorumlardan doğabilecek bütün sorumluluk kullanıcıya aittir. Forumumuzda T.C. yasalarına aykırı ve telif hakkı içeren bir paylaşımın yapıldığına rastladıysanız, lütfen bizi bu konuda bilgilendiriniz. Bildiriniz incelenerek, 48 saat içerisinde gereken yapılacaktır. Bildirinizi BURADAN yapabilirsiniz.
Page Rank Icon
Bumerang - Yazarkafe
McAfee Site Denetleme
Norton Site Denetleme
www.forumgercek.com Creative Commons Alıntı-Lisansı Devam Ettirme 3.0 Unported Lisansı ile lisanslanmıştır.