Merhabalar
Forum Gerçek üyesi değilsiniz ya da Üye Girişi yapmamışsınız.
Sitemizden tam olarak yararlanabilmek için;
Lütfen Buraya tıklayarak üye olunuz.
Forum Gerçek

Forumları Okundu Kabul Et Bugünkü MesajlarYazdığım Cevaplar Açtığım Konular Kim Nerede
Geri git   Forum Gerçek > Görsel ve İşitsel Sanat Yapıtları > Sinema En'leri

Sinema En'leri En iyi filmler, en kötü filmler, karşılaştırmalar, en'ler


Cevapla
 
LinkBack Seçenekler
Eski 03.11.09, 00:13   #1
...:: HüsoMeL::...

DarkAngeL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Sep 2009
Yaş: 35
Konular: 1381
Mesajlar: 4,038
Ettiği Teşekkür: 19943
Aldığı Teşekkür: 19613
Rep Derecesi : DarkAngeL işlenmemiş cevherDarkAngeL işlenmemiş cevherDarkAngeL işlenmemiş cevherDarkAngeL işlenmemiş cevherDarkAngeL işlenmemiş cevherDarkAngeL işlenmemiş cevherDarkAngeL işlenmemiş cevherDarkAngeL işlenmemiş cevherDarkAngeL işlenmemiş cevherDarkAngeL işlenmemiş cevherDarkAngeL işlenmemiş cevher
Ruh Halim: Huzurlu
Arrow Bilim-Kurgu Sinemasında En Aptalca 10 Sahne


Bilim-Kurgu Sinemasında En Aptalca 10 Sahne
Solda: Matrix Reloaded- Neo ajanlarla KungFu yapıyor. Sağda: Empire Strikes Back - Imperial Walkers ağır ve hantal bir şekilde isyancılara ateş yağdırıyor.
Bilim-kurgu gişe başarıları ortada. Ancak bu türün hayranlarına bazen aptal muamelesi yapılıyor.
John Hurt iyileşip kahvaltı masasına oturuyor. Sonra da adamın midesinden ‘yaratık’ çıkınca şaşırıyorsunuz.

Will Smith yabancı uzay gemisine binip ortalığa bir göz attıktan ve tamamen yabancı bu aleti uçurmayı başardıktan sonra bu film bütün inandırıcılığını kaybetmişti zaten. Ama ufak bir diskete yüklenmiş bir virüsle Jeff Goldblum uzaylıları fethettiği anda artık kahkahalarımızı tutamıyoruz.

Sinek (The Fly) filmi dünyanın en bilinen numarasını çekiyor: Sineğe dönüşen insan. Bakın görün bir adam nasıl sineğe dönüşür? Bu o kadar çarpıcı bir fikir ki “Bakın görün adam nasıl ıstakoza dönüşüyor" deseniz de aynı etkiyi yapar.

Fizik kanunları gereğince mesela ‘ışın kılıcı’ diye bir şey olamayacağını, öyle bir aletten yayılan o keskinlikteki bir ışın patlamasının 5 km yarıçaplı alanda yaşayan bir organizma bırakmayacağını söylüyorlar, ama biz o kılıcı gene de ‘seksi buluyoruz öyle mi? Bilim-kurgu sinemasının hayranları aslında en sert eleştirmenlerdir. İyi bir bilim-kurguyu kötüsünden ayırt edebiliriz. Ve açıkçası, filmden zevk almak meselesine gelince her şeyin yerli yerine oturması da gerekmez. Ama saçmalığın da bir sınırı olması lazım! Aşağıdaki listede yer alan 10 sahne en çok dikkatimizi çeken 10 aptalca sahne. Çünkü eğer o sahneleri saymazsak, içinde yer aldıkları filmler çok iyi bilim-kurgu örnekleriydi.1- Empire Stikes Back – Emperyal robotlar isyancılara saldırıyor

Niçin aptalca? Yani Ölüm Yıldızını inşa edecek kadar karanlık güce hizmet eden İmparatorluk ordusu; bu derece yavaş, bu derece hantal şeyleri yerden yürütüp lazer silahlarıyla isyancılara ateş edecek öyle mi? Darth Vader kötü karakterli bir figür olabilir ama kesinlikle aptal değildi. Bir gezegen dolusu isyancıyı yok edeceksen getirirsin ölüm yıldızını, verirsin ışını,patlatırsın gezegeni. Bu kadar uğraşmak niye?

Niçin umurumuzda değil? Bu robotların gelişini isyancıların dürbünlerinde gördüğümüz an bu filme öyle bir ısındık ki, bu gazla serinin geri kalan filmlerini yıllarca bekledik ve sonra hepsini seyrettik.


2- Signs – Uzaylıların ‘işaretlere’ ihtiyacı mı var?

Niçin aptalca? Şimdi düşünelim, bu uzaylılar uzay boşluğunun karanlık ıssızlığı işçinde milyonlarca kilometre yolu kaybolmadan geliyorlar. Sonra da bir bakıyoruz ki besin bulabilmek için mısır tarlalarına işaret koymaları gerekiyormuş meğerse. Bütün bu saçmalık içinde en anlamlı olan şeyse uzaylıların önce Mel Gibson’ı yemeye karar vermiş olmaları.
Niçin umurumuzda değil? Bütün bilim-kurgu hayranlarının dediği gibi “Ama ben inanmak istiyorum!”3- Alien - John Hurt iyileşip kahvaltı masasına oturuyor

Niçin aptalca? "Oh, Allah’a şükür, damarlarında asit dolaşan o yaratık yüzümden düştü. Amanın o da ne? Sahanda yumurta kokusu mu bu? Hadi oturup afiyetle yiyelim...” Bir gemi dolusu yüksek zekalı ve ellerinin altında ileri teknoloji bulunan bilim adamı, kısa süre önce yaratığın saldırısına maruz kalmış arkadaşlarını karantinaya alma gereği bile duymadan aynı sofraya oturuyorlar. Sonra da adamın midesinden ‘yaratık’ çıkınca şaşırıyorsunuz.

Niçin umurumuzda değil? Bu filmden sonra yüzlerce uzay filmi yapıldı. Hatta Alien devam filmleri de çekildi. Bu filmin 1979’da yapıldığını pek fazla kişi hatırlamaz ama o sahnenin korkunçluğuyla bu film ölümsüzleşmekle kalmadı,
hayatımızda gördüğümüz en korkunç sahne olarak da belleklerimize kazındı.


4- Terminator 2 - Skynet yeni ve gelişmiş bir Terminator gönderiyor

Niçin aptalca? Sarah Conner ve onun doğmamış çocuğunu halletmenin en azından 50 tane daha kolay ve akıllı yolu varken bu makinalar ne yapıyorlar dersiniz? Sarah ve çocuğuna hazırlık yapması için onca yıl verdikten sonra bir tane daha makine yolluyorlar. Şu T-1000 modelini mesela 1880 yılına yollayıp Sarah’nın büyük büyükannesinin evine yollasalar dahqa kolay olmaz mıydı?

Niçin umurumuzda değil? Asla vazgeçmeyen bir takipçi, vazgeçilmez bir gerilim unsurudur bu sinema dünyasında. Böylesi de iyi olmuştur yoksa Terminator 2 filminden tat alabilir miydik?5- Independence Day - Jeff Goldblum dünyayı kurtarmak için bilgisayar virüsü yüklüyor

Niçin aptalca? Will Smith yabancı uzay gemisine binip ortalığa bir göz attıktan ve tamamen yabancı bu aleti uçurmayı başardıktan sonra bu film bütün inandırıcılığını kaybetmişti zaten. Ama ufak bir diskete yüklenmiş bir virüsle Jeff Goldblum uzaylıları fethettiği anda artık kahkahalarımızı tutamıyoruz. Eğer disket yerine sosisli sandviç kullansa, uzaylıların bilgisayar sistemlerini göçertme şansı daha az olmazdı.

Niçin umurumuzda değil? Çünkü o sahne ‘Dünyalar Savaşı’na bir göndermeydi. Ve biz bilim-kurgu hayranları, daha önce seyrettiğimiz bir filme gönderme yapılmasına bayılırız. Şu farkla ki ‘virus uploading’ yazısı yerine Orson Welles sesli bir uyarıda bulunmuştu.

6- The Fly - Dr. Brundle makinayı deniyor

Niçin aptalca? Jeff Goldblum'un filmdeki karakteri, fizik ve biyoloji kanunlarına meydan okuyacak kadar zeki. Ama bu ileri teknoloji ürünlerini evin işçinde dolanan hayvanlardan korumayı akıl edemiyor. Ama en aptalca kısım bu değil. Bu makinaya kendisinin girmesi en saçma kısım olmuş. Jurassic Park’ta canlandırdığı karakter olsa, “Aptal olma vazgeç bu işten!” derdi. Film de başlamadan biterdi.

Niçin umurumuzda değil? Bu film, dünyanın en bilinen numarasını çekiyor: Sineğe dönüşen insan. Bakın görün bir adam nasıl sineğe dönüşür? Bu o kadar çarpıcı bir fikir ki “Bakın görün adam nasıl ıstakoza dönüşüyor" deseniz de aynı etkiyi yapar.
7- Jurassic Park – Velociraptorlar dahice hareket etmeye başlıyor

Niçin aptalca? Jaws aklı olmayan bir canavardı, insanları yerdi. Biz de koltuğumuzda korku ve heyecanla izlerdil. O zaman dinozorları entelektüelleştirmek de nereden çıktı? Mısır tanesi kadar beyni olan bir dinozor daha önce hiç girmediği bir ortamda nasıl yolunu bulabilir?

Niçin umurumuzda değil? Jurassic Park filmini sevmeyen birini asla göremezsiniz. Ayrıca bilgisayar teknolojisi sayesinde dinozorların yürüdüğünü görmek sizi şaşırtmıyor da, yol bulmalarına mı şaşırıyorsunuz?
8- Matrix Reloaded – Ajanlar Neo’ya yumruk atıyor


Niçin aptalca? Matrix’te başınıza gelen her şey gerçekten başınıza gelir. Öyleyse, rüyanızda ölmüşseniz, gerçekten ölmüşsünüz demektir, öyle değil mi? Öyleyse ajanlar niçin kung-fu yetneklerine güvensinler ki? Matrix o kadar akıllı bir sistemse Neo’yu anında saptar ve bulunduğu yeri bir bütün olarak imha edebilirdi? Bu çözüm daha kolay olmaz mıydı?

Niçin umurumuzda değil? Pek çok bilim-kurgu hayranı, William Gibson'ın "Neuromancer" romanını yılar önce zaten okumuştu ve Matrix filminde aradıkları ise o kitabın ‘görselleştirilmiş’ haliydi.

9- Superman 1 – Süpermen zamanı geriye çeviriyor

Niçin aptalca? Zaman yolculuğuyla ilgili klasik bir sorundur bu. Eğer Süperman zamanı geri çevirebiliyorsa, niçin birkaç yıl öncesine kadar geri gidip Lex Luthor’u o zaman buluyor ve çenesini dağıtmıyordu ki? Bunu yerine zamanı çok az geri alıyor ve Lois’i diri diri gömülmekten ancak kurtarabiliyordu.

Niçin umurumuzda değil? Aslında umurumuzda. Bu çok aptalcaydı

10- Contact - Jodie Foster ve şürekası uzaylıların MENSA testini geçiyor


Niçin aptalca? Evrenin öteki ucundaki akıllı yaratıklar bu kadar mesafeyi alıyor ve sadece “Uzaklarda bir yerde biz de varız..” diyorlar. Uzak galaksideki akıllı yaşam formları bizim sinyallerimiz uzaydan topluyor,tercüme ediyor ve dramatik bir şekilde bize geri göndererek origami gibi bir tarzda çözülecek bilmece halinde bize koordinatlarını yolluyorlar.

Niçin umurumuzda değil? Bu film, bilim-kurgu hayranlarının on yıldan daha uzun süredir bekledikleri dolulukta ve sağlamlıkta bir filmdi. İnsan ilham veren mesajlar da içeriyordu. Bu filmi seyrederken Carl Sagan’a saygımızdan ötürü bütün ciddiyetimizi takınmıştık.
Kaynak: Adam Berliant - MSN Movies
__________________
DarkAngeL isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
5 Üyemiz DarkAngeL'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 03.11.09, 13:28   #2
. . . En Çatlak Kiremit . . .

Pitsy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Oct 2009
Konular: 175
Mesajlar: 2,423
Ettiği Teşekkür: 11376
Aldığı Teşekkür: 10644
Rep Derecesi : Pitsy muhteşem bir gelişmedePitsy muhteşem bir gelişmedePitsy muhteşem bir gelişmedePitsy muhteşem bir gelişmedePitsy muhteşem bir gelişmedePitsy muhteşem bir gelişmedePitsy muhteşem bir gelişmedePitsy muhteşem bir gelişmedePitsy muhteşem bir gelişmedePitsy muhteşem bir gelişmedePitsy muhteşem bir gelişmede
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Bilim-Kurgu Sinemasında En Aptalca 10 Sahne

4- Terminator 2 - Skynet yeni ve gelişmiş bir Terminator gönderiyor

Niçin aptalca? Sarah Conner ve onun doğmamış çocuğunu halletmenin en azından 50 tane daha kolay ve akıllı yolu varken bu makinalar ne yapıyorlar dersiniz? Sarah ve çocuğuna hazırlık yapması için onca yıl verdikten sonra bir tane daha makine yolluyorlar. Şu T-1000 modelini mesela 1880 yılına yollayıp Sarah’nın büyük büyükannesinin evine yollasalar dahqa kolay olmaz mıydı?

e heralde böyle olucak bence hiç aptalca değildi film bu yahu alla alla
bunu yazanlar kendileri bu filmin zerresini yapsınlarda görelim sadece çamur atarlar


__________________

Pitsy isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
2 Üyemiz Pitsy'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 03.11.09, 13:36   #3
. . . . . Erlik'in Katili . . . . .

Emilio Santos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Aug 2009
Konular: 135
Mesajlar: 3,851
Ettiği Teşekkür: 11886
Aldığı Teşekkür: 17585
Rep Derecesi : Emilio Santos has a spectacular aura aboutEmilio Santos has a spectacular aura aboutEmilio Santos has a spectacular aura aboutEmilio Santos has a spectacular aura aboutEmilio Santos has a spectacular aura aboutEmilio Santos has a spectacular aura aboutEmilio Santos has a spectacular aura aboutEmilio Santos has a spectacular aura aboutEmilio Santos has a spectacular aura aboutEmilio Santos has a spectacular aura aboutEmilio Santos has a spectacular aura about
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Bilim-Kurgu Sinemasında En Aptalca 10 Sahne

sonra da dünyayı kurtaran adam aptalcaydı derler
__________________
kahrolsun bağzı şeyler!
Emilio Santos isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Emilio Santos'in Mesajına Teşekkür Etti
Eski 09.11.09, 01:53   #4
Uzman Üye

Jazz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jan 2009
Yaş: 46
Konular: 75
Mesajlar: 1,113
Ettiği Teşekkür: 6872
Aldığı Teşekkür: 4916
Rep Derecesi : Jazz has a spectacular aura aboutJazz has a spectacular aura aboutJazz has a spectacular aura aboutJazz has a spectacular aura aboutJazz has a spectacular aura aboutJazz has a spectacular aura aboutJazz has a spectacular aura aboutJazz has a spectacular aura aboutJazz has a spectacular aura aboutJazz has a spectacular aura aboutJazz has a spectacular aura about
Ruh Halim: Yalniz
Jazz - MSN üzeri Mesaj gönder
Standart Cevap: Bilim-Kurgu Sinemasında En Aptalca 10 Sahne

"Niçin aptalca? "Oh, Allah’a şükür, damarlarında asit dolaşan o yaratık yüzümden düştü. Amanın o da ne? Sahanda yumurta kokusu mu bu? Hadi oturup afiyetle yiyelim...” Bir gemi dolusu yüksek zekalı ve ellerinin altında ileri teknoloji bulunan bilim adamı, kısa süre önce yaratığın saldırısına maruz kalmış arkadaşlarını karantinaya alma gereği bile duymadan aynı sofraya oturuyorlar. Sonra da adamın midesinden ‘yaratık’ çıkınca şaşırıyorsunuz.

Niçin umurumuzda değil? Bu filmden sonra yüzlerce uzay filmi yapıldı. Hatta Alien devam filmleri de çekildi. Bu filmin 1979’da yapıldığını pek fazla kişi hatırlamaz ama o sahnenin korkunçluğuyla bu film ölümsüzleşmekle kalmadı,hayatımızda gördüğümüz en korkunç sahne olarak da belleklerimize kazındı."


Bu Adam Berliant, Alien filmini neresiyle seyretmiş acaba? Filmde John Hurt'ın canlandırdığı Cane'i uzay mekiğine alırken Sigourney Weaver'in canlandırdığı Ellen Ripley zaten ilgili şahsın karantinaya alınması gerektiğini belirtmişti ama bu uyarı diğer ekip üyelerince -belki arkadaşlarını sağ salim kurtarabilme umudu taşıdıklarından dolayı- dikkate alınmadı; yani uzun lâfın kestirmesi karantina konusu gündeme gelmişti, ööfff! Kim ki bu Adam Berliant? Diğer filmlerle ilgili yumurtlamalarıyla ilgili bir yığın karşı tez bulurum ama öyle tahmin ediyorum ki uğraşmama bile gerek yok; doğrusu sizden daha iyisini beklerdik Mr. Berliant! Uzmanlık alanınız her neyse tabii...

Ancak haksızlık etmemekte fayda var; Indepence Day filmiyle ilgili tespitlerine katılabilirim....
__________________
Küçük hırsızlar el feneri kullanır, büyük hırsızlar deniz feneri...

Jazz isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
3 Üyemiz Jazz'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 09.11.09, 11:01   #5
Uzman Üye

SanaL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jul 2009
Konular: 54
Mesajlar: 1,530
Ettiği Teşekkür: 3464
Aldığı Teşekkür: 3584
Rep Derecesi : SanaL muhteşem bir gelişmedeSanaL muhteşem bir gelişmedeSanaL muhteşem bir gelişmedeSanaL muhteşem bir gelişmedeSanaL muhteşem bir gelişmedeSanaL muhteşem bir gelişmedeSanaL muhteşem bir gelişmedeSanaL muhteşem bir gelişmedeSanaL muhteşem bir gelişmedeSanaL muhteşem bir gelişmedeSanaL muhteşem bir gelişmede
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Bilim-Kurgu Sinemasında En Aptalca 10 Sahne

Jazz'a can-ı gönülden katılmakla beraber benimde söylemek istediklerim var :

1- Empire Stikes Back – Emperyal robotlar isyancılara saldırıyor
Star Wars serisinde ki saçmalıkları ard arda koysak burdan bizim köye yol olur ( köyde değilim ama olsun ) ışın kılıcı başlı başına saçmalık, ondan geçtim daha büyüğü gelen lazere ışın kılıcı ile vurmak daha büyük saçmalık, yahu lazer dediğin ışık zaten ee bu ışığın hızı
299.793 km/saniyedir (Yaklaşık değer olarak 300.000 km/saniye ) yahu bu hız saatte bile olsa sen hangi arada onu görüp birde tam gelişine vole vuruyorsun ? Neyse Star Wars üstünde çok durmayacağım...

2- Signs – Uzaylıların ‘işaretlere’ ihtiyacı mı var?

İşaretler aslında gerçek olduğu düşünülen şeyler uzun süre okuduğum kaynaklarda da bunlar sıkça işleniyor ve sadece yer bulmak değil o işaretlerin nedeni ama bu filmde saçma olan daha da büyük birşey var.
Uzaylı arkadaşlar geliyorlar sonracıma saldırıyorlar bunlara efenim insan yiyorlar felan buraya kadar hoş peki nasıl öldürüyor bu uzaylıları Mel Amca ? Suyla !! Dünyanın 3/4 'ü su ! İnsan vücudunun %70 i su ! İnsan yerleşim alanlarının % 80 su kenarında ! Ulen her evde en az bir musluk var !
Bu uzaylılar hıc mı akıl edememiş bunu yuh artık !

3- Alien - John Hurt iyileşip kahvaltı masasına oturuyor

Bu film de başlı başına mantık hatalarıyla dolu, yaratığın kanının asit olması, kabaca 2 Manda boyundaki yaratığın sessiz ve derinden gelip aniden arkandan çıkması. Birde robot muhabbeti vardı bilmem kaçıncı bölümünde serinin oda saçmaydı


5- Independence Day - Jeff Goldblum dünyayı kurtarmak için bilgisayar virüsü yüklüyor

Yahu bunu şimdiki çocuklara anlatsanız size ilk soracağı şey " Bu uzaylıların anti-virüs yazılımı yokmuymuş ? " olur herhalde yada disketten o virüsü nasıl yükledin ? yada hadi elinin altındakine yükledin ulen bütün filoya nasıl bulaştırdın? Bu adamlar uçacak , uzaydan gelecek kadar uçacak hemde, senin ordunu saf dışı edebilecek, bir lazerle ortalığı kasıp kauracak ama benim bile bilgisayarımı koruyan 3 anti virüs varken ( güvenlik çözümü diyim de yanlış anlaşılmasın ) bu zuzaylılarda olmayacak ! Git canım git, birde başkan amca veriyor gazı en önde gidiyor felanŞimdi gelelim bu konuya cevap verme nedenime , beni sinirlendiren yoruma:

Alıntı:
8- Matrix Reloaded – Ajanlar Neo’ya yumruk atıyor

Niçin aptalca? Matrix’te başınıza gelen her şey gerçekten başınıza gelir. Öyleyse, rüyanızda ölmüşseniz, gerçekten ölmüşsünüz demektir, öyle değil mi? Öyleyse ajanlar niçin kung-fu yetneklerine güvensinler ki? Matrix o kadar akıllı bir sistemse Neo’yu anında saptar ve bulunduğu yeri bir bütün olarak imha edebilirdi? Bu çözüm daha kolay olmaz mıydı?

Şimdi ben de soruyorum, sevgili eleştirmen siz nerenizle izlediniz bu filmi ? ( hatta sorumun sonuna 'kuzum' eklesem tam entel bir hale getirsem mi ne )

Matrix o kadar akıllı bir sistem ki Neo nun yerini zaten anında saptadı fakat eleştirmen filmin başında telefonundan mesaj felan yazıyordu sanırım ki görmemiş Neoyu ajanların elinden almaya çalıştı Trinity ve ekibi sonra da içindeki izleyiciyi çıkarıp Neo nun bedenini aldılar yani Matrix ile bağlantısını kestiler. Sen msn e girmeyen bir insana ileti yollayabilirmisin ? Yada forumda zaten olmayan birini banlayabilirmisin ? Yapsan ne olur adam yokki ortada !

Ajanlar ve isyancılar kung fu yeteneklerine güveniyorlar çünkü birincisi kurşunlar Neo ya filmin ilk ekşın ( action ) sahnesinden beri işlemiyor hatta ilk filmin sonunda Neo kurşunları evcilleştiriyor . İkinci filmde üstüne 10 kişi mermi yağdırıyor olmuyor . Çünki seçilmiş kişi Matrix teki kodlara hükmedebiliyor ve o kurşunlar sadece birer kod parçası .

Matrix her kişinin ilk seferde izleyip anlayabileceği bir film değil , üzerine felsefe kitabı yazılmış benim bildiğim tek film ! Ayrıca devam filmleri ilki kadar derin olmasa da hayal gücünün gelebileceği son noktalardan biri


Matrix üzerine sorusu olan var ise her zaman tartışmaya hazırım ( bilgilendirme amaçlı tartışma derken yanlış anlaşılmasın )

9- Superman 1 – Süpermen zamanı geriye çeviriyor

Zaman yolculuğu kavramı çok tartışılan bir konu özellikle de çizgi romanlarda. Acemi eleştirmenimizin bilmediği üzere Süperman geçmişe gidebilme yeteneğine sahip bunu da Olağan üstü hızı ile dünya çevresinde yörüngenin tersine uçarak yada uzay boşluğunda alabildiğine uçarak yapabiliyor. Fakat çizgi romanında geçmişe gidip birşeyleri değiştirmesi mümkün değil sadece olayları izleyebiliyor gidişata karışamıyor . Filmde zamanı çok az geri almasının nedeni de bu senaristler filmi daha çekici kılmak için bunu uygulamışlar sanırım


__________________
SanaL isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
3 Üyemiz SanaL'in Mesajına Teşekkür Etti.
Cevapla

Bu Sayfayı Paylaşabilirsiniz

Etiketler
aptalca, bilimkurgu


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık


İlgili Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Cevaplar Son Mesaj
Büyük Bilim Adamlarının Yanlışları ReaL Dünya Tarihinde Yer Alanlar 15 10.02.18 15:59
Ege Üniversitesi Smyrna Üniversitelerimiz 2 23.07.14 02:17
Bilim tarihinde ilkler oneyouu İcatlar - Mucitler | Keşifler - Kaşifler 1 26.12.11 14:24
Türkçe'nin Güncel Sorunları oneyouu Türkçe'miz 7 20.03.10 18:11


WEZ Format +3. Şuan Saat: 03:05.


Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2019, Jelsoft Enterprises Ltd.
SEO by vBSEO 3.6.0 PL2 ©2011, Crawlability, Inc.
Copyright ©2000 - 2019 www.forumgercek.com
Protected by CBACK.de CrackerTracker
Önemli Uyarı
www.forumgercek.com binlerce kişinin paylaşım ve yorum yaptığı bir forum sitesidir. Kullanıcıların paylaşımları ve yorumları onaydan geçmeden hemen yayınlanmaktadır. Paylaşım ve yorumlardan doğabilecek bütün sorumluluk kullanıcıya aittir. Forumumuzda T.C. yasalarına aykırı ve telif hakkı içeren bir paylaşımın yapıldığına rastladıysanız, lütfen bizi bu konuda bilgilendiriniz. Bildiriniz incelenerek, 48 saat içerisinde gereken yapılacaktır. Bildirinizi BURADAN yapabilirsiniz.
Page Rank Icon
Bumerang - Yazarkafe
McAfee Site Denetleme
Norton Site Denetleme
www.forumgercek.com Creative Commons Alıntı-Lisansı Devam Ettirme 3.0 Unported Lisansı ile lisanslanmıştır.