Forum Gerçek

Forum Gerçek (http://www.forumgercek.com/)
-   Sinema Haberleri (http://www.forumgercek.com/sinema-haberleri/)
-   -   Ayla’nın Oscar Rüyası (http://www.forumgercek.com/sinema-haberleri/134291-ayla-nin-oscar-ruyasi.html)

NaNaNe 17.11.17 17:35

Ayla’nın Oscar Rüyası
 

Türkiye’nin Oscar adayı Ayla’nın Genel Yapım Koordinatörü Erkan Gezginci, "Bu filmi hayata geçirmek bir yapımcı için en büyük rüyaydı. Başta yönetmenimiz Can Ulkay olmak üzere tüm ekip bu rüyaya inandık. Oscar adaylığı sonuçlarında da bu rüyamız gerçek olacak" dedi.

Ayla’nın yapım koordinatörlüğünü üstlenen Erkan Gezginci, Türk sinema tarihinin en yüksek bütçeli filmleri arasında gösterilen Ayla'nın çekimlerinin perde arkasını Yaşar Üniversitesi öğrencilerine anlattı.
65 yıllık özlemi duygu dolu bir senaryoyla anlatan filmin başarısına ekip olarak inandıklarını ifade eden Gezginci, “Ayla gibi yüksek bütçeli filmlerin yapımcısı olmak kolay değil. Senaryonuzun ve ekibinizin güçlü olması gerekiyor; ancak işin en başında Yapımcımız Mustafa Uslu'nun bir hayali, bir rüyası vardı. Başta yönetmenimiz Can Ulkay olmak üzere tüm ekip bu rüyaya inandık. Umuyorum ki Oscar adaylığı sonuçlarında da bu rüyamız gerçek olacak; ayrıca bu filmle birlikte tekrar gördük ki Türk halkı yakın tarihini özellikle de yakın tarih savaşlarını sinemada görmek istiyor. Eminim ki yüksek bütçeyle çekilecek ve Kurtuluş Savaşı veya Çanakkale destanını anlatacak filmlere de ilgi çok yüksek olur; ancak bu tip filmlerin devlet tarafından da desteklenmesi şart” diye konuştu.

ÖDÜLLERİ TOPLAMAYA BAŞLADI

Kore Savaşı sırasında yaşanan gerçek bir hikayeyi anlatan Ayla filmi, Türkiye-Güney Kore diplomatik ilişkilerinin başlamasının 60'ıncı yılı olan 2017 yılının Ekim ayında, Türkiye, Güney Kore, Azerbaycan, Avrupa ve Amerika'da eş zamanlı olarak vizyona girdi. Ayla filmi, 23 Mayıs 2017 tarihinde TAIK (Türkiye ABD İş Konseyi) tarafından Washington D.C'de düzenlenen bir törenle 2017 yılı En İyi Proje-Kültürel Atıf Ödülü'ne layık görüldü.

Kaynak

LaLe 04.12.17 14:46

Cevap: Ayla’nın Oscar Rüyası
 
Gercek bir hikayeden alinan filmleri kacirmamaya calisirim ve Ayla vizyona girer girmez gidip izledim. Görüntü yönetmeninin yabanci olmasi sanirim görüntünün mükemmel olmasini etkin kilmis. Kostümünden, mekanlara kadar hersey harika. Oyuncularin performansina da süper demekten baska diyecek söz yok. Senaryo ise zaman zaman komik, bazen ic burkucu, bazen hüzünlü ve hüsran ama harika.

Beni aglatmadi dersem yalan olur, yani yanimda oturan bayanin bastan sona aglamasina kayitsiz kalamazdim:)

ReaL 04.12.17 15:01

Cevap: Ayla’nın Oscar Rüyası
 
Senaryo güzel. İsmail Hacıoğlu fiyasko... Tabi bana göre. Rol ile alakası yok, yapmacık...

İsmail Hacıoğlu aktör ise herkes aktör... ;)

***

Youtube da Korelilerin hazırladığı belgeseli var...WEZ Format +3. Şuan Saat: 02:12.

Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
SEO by vBSEO 3.6.0 PL2 ©2011, Crawlability, Inc.
Copyright ©2000 - 2018 www.forumgercek.com
Protected by CBACK.de CrackerTracker