Merhabalar
Forum Gerçek üyesi değilsiniz ya da Üye Girişi yapmamışsınız.
Sitemizden tam olarak yararlanabilmek için;
Lütfen Buraya tıklayarak üye olunuz.
Forum Gerçek

Forumları Okundu Kabul Et Bugünkü MesajlarYazdığım Cevaplar Açtığım Konular Kim Nerede
Geri git   Forum Gerçek > Bir Yudum İnsan > Sosyal Bilimler

Sosyal Bilimler Sosyoloji, felsefe, hukuk


Cevapla
 
LinkBack Seçenekler
Eski 24.02.16, 19:25   #1
Müdavim

Dilaver - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Oct 2012
Konular: 431
Mesajlar: 3,645
Ettiği Teşekkür: 18091
Aldığı Teşekkür: 20355
Rep Derecesi : Dilaver şöhret ötesinde bir itibarı vardırDilaver şöhret ötesinde bir itibarı vardırDilaver şöhret ötesinde bir itibarı vardırDilaver şöhret ötesinde bir itibarı vardırDilaver şöhret ötesinde bir itibarı vardırDilaver şöhret ötesinde bir itibarı vardırDilaver şöhret ötesinde bir itibarı vardırDilaver şöhret ötesinde bir itibarı vardırDilaver şöhret ötesinde bir itibarı vardırDilaver şöhret ötesinde bir itibarı vardırDilaver şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Uykucu
Standart Dünyanın En Kanlı Sokak Çeteleri

Dünyanın En Kanlı Sokak Çeteleri

10. Nigeria Area BoysNijerya'nın Lagos şehrinde, bir grup yeni yetme ve terk edilmiş çocuğun oluşturduğu bu çete gasp ve uyuşturucu işleriyle bilinir. Area Boys 1980 li yılların başında Lagos kentinin sokaklarında gelişip tüm Nijerya'ya yayılmaya başlamıştır.

2007 yılında Area Boys yöneticilerinden çetenin tahmini 35. 000 civarı üyesi olduğunu açıklanmıştır. Eğitimci- akademisyen Abubakar Momoh'da çete üyelerinin dağılımı %26.4 Lagos şehri, %22.6 Ogun şehri, %14.2 Kwara şehri, %14.1 Oyo şehri, geri kalan üyeleri de diğer şehirler olarak dağılımını vermiştir.

Üyelerinin çoğu sokak çocukları ve işsiz- uyuşturucu bağımlısı gençlerden oluşan Area Boys gelirinin önemli kısmını gasp ve uyuşturucu satışından elde eder.

Area Boys çete üyeleri trafikte sıkışan araçların arasına dağılarak, araç sahiplerinden zorla para toplarlar, para vermemekte direnen sürücülerin araçlarına maddi hasarlar verirler.

İşlek yolları barikat ve hendek vb yöntemlerle tıkayarak yoldan geçmek için sürücülerden para toplarlar..

2000 yılında Lagos'ta bir araya gelerek şehirde evlerin ve iş yerlerinin camlarını kırarak Hausa- Yoruba ayaklanmasını çıkaran Area Boys üyelerinin bu karışıklığını bastırmak için gelen askerler başarılı olamadı. Çıkan karışıklıkta ölü sayısı tahmini 100 civarı oldu.

2005 yılındabir Area Boys üyesinin Nijeralı bir subayı bıçakla yaralayıp rehin almasından sonra ordu duruma el koyarak Area Boys a karşı sert tedbirler almıştır.

Bu tarihten sonra çetenin faaliyetlerinde azalma olsada, sebepsiz yere ortaya çıkan ve masum insanların da zarar görmesine sebep olan eylemler yaparak, halkı korkutmaya devam ediyorlar..9. Jamaican Posse


Çetenin merkezi Kingston şehri. Çetenin kurucusu ve şimdiki lideri Christopher Coke’Un babası Jamaikalı uyuşturucu lordu Lester “Don Dada” Coke.

2010 yılında çete lideri Christopher Coke’un Amerika'ya iadesi söz konusu olunca çıkan olaylarda iki polis, bir asker ve 44 sivil yaşamını yitirmişti.

Yüksek güçte saldırı tüfekleri AK-47 ve MAC-10 kullanmasıyla tanınmasının yanı sıra örgüt, Jamaika hükümetiyle de güçlü bağlantılara sahip.

Uyuşturucu imalatı ve dağıtıcılığı o kadar ileri gitmiş ki ABD’nin Doğu sahillerinin tamamında ve hatta Alaska’da kokain ve marihuana ticareti yapan çok daha kapsamlı ve vahşi bir kartele dönüşmüş durumda.

Çetenin kadınları aşağılayan tavırları dikkat çekiyor. Jamaican Posse lordlarının kontrol ettiği bölgelerde 14 yaşını dolduran kızlar, bekaretlerini kaybetmeleri için bu lordların yatağına gönderiliyor. Çetenin kadın üyeleri de uyuşturucu kaçakçılığında kullanılıyor.

Ütü, kasap bıçağı, vakumlu süpürge gibi şeyler kullanarak ritüelleşmiş öldürme vakalarıyla büyük korku salıyor.8. Wah Ching

Hong Kong, San Francisco, Los Angeles'ta faaliyet gösteren çetenin gelir kaynakları, uyuşturucu ve silah ticareti, şantaj, cinayet, yazılım korsanlığı, hırsızlık, kumar, kadın ticareti ve tefeciliktir.

Bazılarına göre Wah Ching çetesinin temelleri 300 yıl öncesine kadar uzanırken, başka bir görüş de bu çetenin 1960lı yılların ortalarında ortaya çıktığını iddia ediyor.

Hangisi olursa olsun bu sokak çetesinin faaliyetleri pek çok farklı konuyu kapsayarak onların tek bir noktada oldukça başarılı olmalarını sağlıyor:

Para kazanmak.

Wah Ching çetesi üyeleri vahşi oldukları kadar sofistikeler de. Bunu, 1995te Los Angeles’da bir yer altı fabrikasına yapılan baskında bulunan 18 milyon dolarlık Microsoft ürünleri ile kanıtlıyorlar. Baskında aynı zamanda yüklü miktarda silah ve TNT ve C-4 tipi patlayıcılar da bulundu.

Çetenin 7.000 üzerinde üyesi olduğu varsayılıyor.
7. Primeiro Comando da Capital- PCC
1993’te Sao Paulo’daki Taubet Hapishanesi’nde kurulmuş olan PCC’nin pek çok çetenin aksine politik bir hedefi var: aşırı kalabalık hapishanelerin zorlayıcı şartlarıyla savaşmak…

Üyelerin çeteye girmek için yemin etmesi ve her ay, hapishanede olup olmamalarına göre miktarı değişen belli bir ödeme yapmaları gerekiyor.

Çoğu üyesi hapiste olmasına rağmen çete, iyi bir şekilde organize olup sadakate işleyen bir organizasyon yürütüyorlar.

2006’da Sao Paolo şehrinde anarşi ve şiddetle isyan çıkararak aynı anda 79 eyalet hapishanesinde daha eş zamanlı çıkardıkları isyanlarla hatırı sayılır bir organizasyona imza attılar.

Suç faaliyetleri arasında uyuşturucu ve silah ticareti, cinayet, şantaj, hapishane ayaklanmaları, hapishaneden firar, adam kaçırma gibi eylemleri olan çetenin üye sayısı 6,000 ve üzeri olarak tahmin ediliyor.6. Aryan Brotherhood-Aryan Kardeşliği


1964’ten beri Aryan Kardeşliği’nin özellikle California’da olmak üzere Amerikan hapishane sisteminde etkili bir varlığı söz konusu.

Hapishane içinde ve dışında bağlantıları iyi, organizasyonları başarılı olan bu çetenin önüne geçilememe sebeplerinden biri de cezalandırılmaktan korkmamaları. Zaten tahliyesiz müebbet hapis cezası almış bir adama daha kötü ne ceza verilebilir ki? Bu sebepten idam cezası bile bu çete üyeleri üzerinde etkili olmuyor.

Eğer bu çetenin bir üyesi olmak istiyorsanız, aynı hapishanede kaldığınız bir tutukluyu öldürmek ya da en azından zarar vermek zorundasınız. Çete felsefesi 'kan içeri, kan dışarı'dır. Anlamı eğer bir çeteye girmek istiyorsan kan dökmek zorundasın ve o çete senin hayatındır, tek çıkış yolun ise ölümdür. Gerçekten de dedikleri gibi çeteden ayrılmak istersen, genelde ölerek çıkabilirsin.

Sonuç olarak AB üyeleri sıra dışı katiller haline geliyorlar.

FBI raporlarına göre üyelerin bütün Amerikan hapishanelerindeki mahkum sayısına göre oranı: her on kişiden biri. Bunun yanı sıra hapishanedeki cinayetlerin %18inden de bu çete sorumlu.5. Bloods- Kanlılar


Uzmanlar Los Angeles’da 75 kadar Bloods adı altında çete olduğunu tespit etti. Bloodslar Cripslerle gelenekselleşmiş rekabet ve düşmanlıklarıyla tanınıyorlar. Örneğin, 1980’lerde Los Angeles’daki, tarihin en kanlı çete savaşlarından biri bölgenin en büyük Bloods çetesi ve Grape Sokağı Cripsleri arasında olmuştur.

Bloods çetesi aslında “anti-Crips” çetesidir ve bölgedeki Crips çetesi artışı üzerine kurulmuştur. 1970’lerin ortasında Bloods( Cripslerden daha iyi organize olmalarıyla ünlü bir hareket) adı altında toplanmışlardır. Bu dönemlerde iki çete arasındaki rekabet şekillenmeye başlamıştır.
Cinayet, uyuşturucu ticareti, soygun, şantaj gibi faaliyetleri olan çetenin 15.000- 30.000 arası üyeye sahip olduğu sanılıyor.

Çetenin özelliği kırmızı renk giyilmesidir.
__________________

Tanrılar, erkeklerin ''balıkta'' geçirdiği zamanı ömründen saymaz. (Babil Atasözü)
Dilaver isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
4 Üyemiz Dilaver'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 24.02.16, 19:30   #2
Müdavim

Dilaver - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Oct 2012
Konular: 431
Mesajlar: 3,645
Ettiği Teşekkür: 18091
Aldığı Teşekkür: 20355
Rep Derecesi : Dilaver şöhret ötesinde bir itibarı vardırDilaver şöhret ötesinde bir itibarı vardırDilaver şöhret ötesinde bir itibarı vardırDilaver şöhret ötesinde bir itibarı vardırDilaver şöhret ötesinde bir itibarı vardırDilaver şöhret ötesinde bir itibarı vardırDilaver şöhret ötesinde bir itibarı vardırDilaver şöhret ötesinde bir itibarı vardırDilaver şöhret ötesinde bir itibarı vardırDilaver şöhret ötesinde bir itibarı vardırDilaver şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Uykucu
Standart Cevap: Dünyanın En Kanlı Sokak Çeteleri


4. 18th Street Gang- 18. Cadde ÇetesiBölgeleri:
Los Angeles, Batı ve Güney Amerika, Orta Amerika


Suç Faaliyetleri: Uyuşturucu ve silah ticareti, soygun, şantaj, cinayet, tetikçilik, kadın pazarlama

Üye Sayısı: 65,000

Orta Amerika’daki 50,000 üyesiyle beraber Amerika’da binlercesi ve bazıları tarafından inanıldığına göre, daha 37 eyalet ve 10 yabancı ülkede 18. Cadde Çetesinin faaliyetlerine şahit olunabilir. Disiplinli ve kültürlü 18. Cadde Çetesi uzmanlara göre, en büyük rakibi MS-13 Çetesi’nden bile daha iyi organize olmuş durumda.
Tartışmalara göre, 18. Cadde Çetesi Los Angeles bölgesindeki en büyük çete. Los Angeles’da tespit edilmiş 15,000 üye olsa da bölgedeki diğer üyelerin düzineler halinde, bağımsız çetelerde, bu başlık altında toplandığı iddia ediliyor.

Uzmanların anlaşamadığı bir başka konuysa, bu çetenin Orta Amerika’da, Mara 18 gibi, benzer isimler altındaki başka çetelerle irtibat halinde olduğu…
3. The MungikiBölgeleri:
Nairobi, Kenya


Suç Faaliyetleri: Cinayet, haraççılık, şantaj, tehdit, sahtecilik

Üye sayısı: 100,000- 500,000

Kenya’da konuşulan Gikuyu dilinde “çokluluk” anlamına gelen isim, bu güçlü etnik çetenin yaptığı ciddi seviyedeki acımasız faaliyetleri bakımından kendisine yakışmış. Zira bu ünleri Orta Amerika’ya özgü tarzlarıyla yayıyorlar- kazığa geçirilmiş insan kafalarıyla… Nairobi’nin, Mathare gibi, en büyük gecekondu semtlerinde faaliyet gösteren çete, diğer etnik grupları hedef göstererek büyük politik kargaşalara sebep oluyorlar. Büyüklüklerinin yanı sıra Mungikiler hakkında az bilinen şey yarattıkları terörle insanlara ilham veriyor olmaları.


2. CripsBölgeleri:
Los Angeles


Suç Faaliyetleri: Uyuşturucu ticareti, soygun, cinayet, şantaj, kimlik hırsızlığı

Üye Sayısı: 50,000

Crips şimdiye kadarki en eski ve en kanlı sokak çetesi. Çetenin temeli, efsaneye göre, silah değil yumruklarını kullanan Raymond Washington adındaki bir gence kadar gidiyor. İlk günlerinden beri Cripslerin sahip olduğu bir özellik hiç değişmemiş: Tek merkezli bir çete kurmadaki yetersizlikleri.

Pek çok sokak çetesi gibi Crips Çetesi de, Amerika boyunca yayılmış yüzlerce bölgesel gruptan oluşuyor. Bloods Çetesiyle olan düşmanlığına rağmen, bir Crips üyesinin bir başka Crips üyesini öldürme ihtimali, bir Bloods üyesini öldürme ihtimalinden daha yüksek.

Crips'lerin en ayırt edici tarafları, kendilerini tanımlamak için mavi rengi kullanmaları ve şiddete olan sempatileri. Hatta o kadar şiddet dolular ki, çete üyelerinin ölüm ve yaralanma hadiselerinin çoğu, yine çete içerisindeki kavgalardan meydana gelmektedir.

Bunun da en iyi kanıtı, “The Eight Tray Gangsters” ve “The Rollin’60 Crips” adllarındaki iki ayrı Crips çetesi arasındaki düşmanlık.

1. Mara Salvatrucha- MS-13Bölgeleri:
Orta Amerika, Amerika


Suç Faaliyetleri: Uyuşturucu, silah ve insan ticareti, cinayet, tetikçilik, şantaj, adam kaçırma

Üye sayısı: 70,000

Bu aralar, dünya çapındaki sokak çeteleri arasında en çok dikkat çekeni MS-13.Çete, 1980lerdeki Salvadoran Sivil Savaşı’ndan kaçıp Los Angeles’a gelen mültecilerden doğmuş, soğuk savaş döneminin bir sonucu.

MS-13 bir sokak çetesine göre oldukça başarılı ve etkili bir organizasyon gücüne sahip, öyle ki bölgesel ve ülkesel toplantılarda soruşturmalar yürütecek güce sahipler.

FBI’ın grupla igili “en vahşi çete” demecinden sonra kendilerine karşı aldıkları sıkı önlemler bile onları korkutmaya yetmemiş. Zira Honduras başkanının oğlunu kaçırıp öldüren çete de ta kendileri. Honduras ve El Salvador’da çete üyelerine karşı alınan sert önlemlerin esin kaynağı olan grup sayesinde, bu bölgelerde çete üyelerine yapılan muameleler insan hakları savunucularını ayaklandırmış durumda.__________________

Tanrılar, erkeklerin ''balıkta'' geçirdiği zamanı ömründen saymaz. (Babil Atasözü)
Dilaver isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
5 Üyemiz Dilaver'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 24.02.16, 20:15   #3
Müdavim

Dilaver - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Oct 2012
Konular: 431
Mesajlar: 3,645
Ettiği Teşekkür: 18091
Aldığı Teşekkür: 20355
Rep Derecesi : Dilaver şöhret ötesinde bir itibarı vardırDilaver şöhret ötesinde bir itibarı vardırDilaver şöhret ötesinde bir itibarı vardırDilaver şöhret ötesinde bir itibarı vardırDilaver şöhret ötesinde bir itibarı vardırDilaver şöhret ötesinde bir itibarı vardırDilaver şöhret ötesinde bir itibarı vardırDilaver şöhret ötesinde bir itibarı vardırDilaver şöhret ötesinde bir itibarı vardırDilaver şöhret ötesinde bir itibarı vardırDilaver şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Uykucu
Standart Cevap: Dünyanın En Kanlı Sokak Çeteleri


Bu çetelerden başka listede olmayan ama ses getiren irili ufaklı daha pek çok çete var.Russian Mob


Latin Kings
Hell's Angels

Triads..
ki bu Çinli çetenin iki buçuk milyon üzeri üyesi ile artık çetelikten örgütlüğe geçtiğini söyleyebiliriz.

Mongols

Los ZetasVe Yakuza__________________

Tanrılar, erkeklerin ''balıkta'' geçirdiği zamanı ömründen saymaz. (Babil Atasözü)
Dilaver isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
4 Üyemiz Dilaver'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 25.02.16, 00:05   #4
Müdavim

Suzim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Mar 2015
Konular: 1199
Mesajlar: 6,514
Ettiği Teşekkür: 13551
Aldığı Teşekkür: 21645
Rep Derecesi : Suzim şöhret ötesinde bir itibarı vardırSuzim şöhret ötesinde bir itibarı vardırSuzim şöhret ötesinde bir itibarı vardırSuzim şöhret ötesinde bir itibarı vardırSuzim şöhret ötesinde bir itibarı vardırSuzim şöhret ötesinde bir itibarı vardırSuzim şöhret ötesinde bir itibarı vardırSuzim şöhret ötesinde bir itibarı vardırSuzim şöhret ötesinde bir itibarı vardırSuzim şöhret ötesinde bir itibarı vardırSuzim şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Huzurlu
Standart Cevap: Dünyanın En Kanlı Sokak Çeteleri

Tiplerine bakın
Teşekkürler @Dilaver .

__________________
''Türkiye, Atatürk'ü Allah'a borçlusun, geriye kalan her şeyi de Atatürk'e...''
Suzim isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
5 Üyemiz Suzim'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 25.02.16, 23:31   #5
Dönersen Islık Çal..

Sevda - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Feb 2012
Konular: 851
Mesajlar: 7,750
Ettiği Teşekkür: 34114
Aldığı Teşekkür: 39457
Rep Derecesi : Sevda şöhret ötesinde bir itibarı vardırSevda şöhret ötesinde bir itibarı vardırSevda şöhret ötesinde bir itibarı vardırSevda şöhret ötesinde bir itibarı vardırSevda şöhret ötesinde bir itibarı vardırSevda şöhret ötesinde bir itibarı vardırSevda şöhret ötesinde bir itibarı vardırSevda şöhret ötesinde bir itibarı vardırSevda şöhret ötesinde bir itibarı vardırSevda şöhret ötesinde bir itibarı vardırSevda şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Kabadayi
Standart Cevap: Dünyanın En Kanlı Sokak Çeteleri

Ne kadar çok üye sayisi var cetelerin. Korkunçlar.

Yakuza cetesi hic olmasaymis olurmuş. Serce parmaklarinda ki kesikler pek fena.

Teşekkürler Dilaver. Sokak cetelerini sadece filmlerden biliyordum meğer gayet ciddilermis. Eline saglik.
Sevda isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
4 Üyemiz Sevda'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 25.02.16, 23:56   #6
Tam Üye

ChopperTT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jul 2015
Yaş: 27
Konular: 18
Mesajlar: 478
Ettiği Teşekkür: 1599
Aldığı Teşekkür: 2314
Rep Derecesi : ChopperTT işlenmemiş cevherChopperTT işlenmemiş cevherChopperTT işlenmemiş cevherChopperTT işlenmemiş cevherChopperTT işlenmemiş cevherChopperTT işlenmemiş cevherChopperTT işlenmemiş cevherChopperTT işlenmemiş cevherChopperTT işlenmemiş cevherChopperTT işlenmemiş cevherChopperTT işlenmemiş cevher
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Dünyanın En Kanlı Sokak Çeteleri

Ooo Hells Angels. Uluslararası bir oluşum olduğu için isimde ki cehennem kelimesinin sonuna S getirilerek (Hells) çoğaltılmıştır. Çünkü, bir çok farklı din ve doğal olarak cehennem var. " Biz hepsinin melekleriyiz " mânasına getirirler durumu.

Telefonumun kapağını bu çetenin reyizlerinden Paul Ashfield süslemektedir.
İlerde efsanevi bir sakal bırakıp aralarına balıklama dalacağım gruptur.

Dünyanın her yerinde üyesinin bulunur. (Türkiye dahil.) Genelde Amerika, Hollanda gibi yerlerde büyük uyuşturucu trafiğini de ellerinde tutarlar. Yol tarifi sorulacak abilerden değillerdir. Dikkat ediniz görürseniz.
__________________
" I have a dream that my four little children will one day live in a nation where they will not be judged by the color of their skin but by the content of their character. "

Martin L. King Jr.
ChopperTT isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
2 Üyemiz ChopperTT'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 26.02.16, 02:16   #7
Uzman Üye

Ahmet Arif Hoca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Apr 2014
Konular: 12
Mesajlar: 1,407
Ettiği Teşekkür: 4154
Aldığı Teşekkür: 5941
Rep Derecesi : Ahmet Arif Hoca parlak bir geleceği varAhmet Arif Hoca parlak bir geleceği varAhmet Arif Hoca parlak bir geleceği varAhmet Arif Hoca parlak bir geleceği varAhmet Arif Hoca parlak bir geleceği varAhmet Arif Hoca parlak bir geleceği varAhmet Arif Hoca parlak bir geleceği varAhmet Arif Hoca parlak bir geleceği varAhmet Arif Hoca parlak bir geleceği varAhmet Arif Hoca parlak bir geleceği varAhmet Arif Hoca parlak bir geleceği var
Ruh Halim: Depresyonda
Standart Cevap: Dünyanın En Kanlı Sokak Çeteleri

Çetelerin reklamı olmuyor mu bu başlıkta acaba?
__________________
Ahmet Arif Hoca isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Ahmet Arif Hoca'in Mesajına Teşekkür Etti
Eski 26.02.16, 08:26   #8
Müdavim

Dilaver - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Oct 2012
Konular: 431
Mesajlar: 3,645
Ettiği Teşekkür: 18091
Aldığı Teşekkür: 20355
Rep Derecesi : Dilaver şöhret ötesinde bir itibarı vardırDilaver şöhret ötesinde bir itibarı vardırDilaver şöhret ötesinde bir itibarı vardırDilaver şöhret ötesinde bir itibarı vardırDilaver şöhret ötesinde bir itibarı vardırDilaver şöhret ötesinde bir itibarı vardırDilaver şöhret ötesinde bir itibarı vardırDilaver şöhret ötesinde bir itibarı vardırDilaver şöhret ötesinde bir itibarı vardırDilaver şöhret ötesinde bir itibarı vardırDilaver şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Uykucu
Standart Cevap: Dünyanın En Kanlı Sokak Çeteleri

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Ahmet Arif Hoca Mesajı göster
Çetelerin reklamı olmuyor mu bu başlıkta acaba?


Ahmet Arif Bey merhaba.

Hayır olmuyor gibi kısa bir cevap yazsam hem tatmin edici bir cevap olmaz, hem üslubum değil.

Bu yüzden şöyle açıklamaya çalışayım..

Google a konu başlığını aynen yazıp arama yaparsak, bir çok sitenin bu konuyu aynı başlık altında verdiğini görürüz.

Bir adım ötesi, Sabah ve Akşam gazetelerinin int. sayfalarının dahi bu konuyu aynı başlıkla verdiğini görüyoruz.

Hatta youtube video olarak da yüklenmiş.

Konuyu bir adım daha da öteye taşırsak (örnekleme açısından), forumumuzda bir çok yemek tarifleri var.

Etli yemekler var, zeytinyağlılar, tatlılar...

Baktıkça, okudukça kaç sefer ben bile isyan etmişimdir, acıktığım için elbet

Şimdi hangi pencereden bakalım?

Bilgi olarak mı?

Yoksa, ayıptır yiyen var yiyemiyen var bu yemekleri..

Paylaşılması doğru değil, mi diyelim?

Hassasiyetinizi anlıyorum ve elbet düşüncenize saygı duyuyorum.

Ben de konularımı açmadan önce kendime yav acaba? diye sorarım hep.

Hatta bu konuyu uzun süre beklettim bile.. Sonunda çete olgusunun bir gerçek olduğunu ve haklarında bilgi vererek, sokak çetelerinin pek de özenilecek bir yanı olmadığını okuyucuların kendilerinin görmesini istedim.

Dikkatli okursak her çetenin adam öldürme ve uyuşturucu suçları içinde olduğu açıkça yazılıdır.

Sizden bir üstteki forum üyemiz Chopper TT cehennem melekleri çetesi hakkında ek bilgi vererek, uyuşturucu işi yaptıklarını bir anlamda onaylamıştır..

Bilgi bilgiyle örtüştü yani..
...

Çok uzattım farkındayım..

Bazı konulara, bazı durumlarda farklı gözle bakmak, okumak ve düşünmek taraftarıyım..

Benim burada vermek istediğim mesaj:

Sokak çeteleri imrenilecek ve özenilecek bir olgu değildir..

Aman ha gençler.. Aman haa...

Adam öldürmek.. Uyuşturucu kaçakçılığı..

Su testisi su yolunda kırılır, aman haaa...

şeklindedir..


Saygılar...
__________________

Tanrılar, erkeklerin ''balıkta'' geçirdiği zamanı ömründen saymaz. (Babil Atasözü)
Dilaver isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
7 Üyemiz Dilaver'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 26.02.16, 19:45   #9
Müdavim

Basakca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Aug 2009
Konular: 2209
Mesajlar: 11,969
Ettiği Teşekkür: 79773
Aldığı Teşekkür: 77712
Rep Derecesi : Basakca şöhret ötesinde bir itibarı vardırBasakca şöhret ötesinde bir itibarı vardırBasakca şöhret ötesinde bir itibarı vardırBasakca şöhret ötesinde bir itibarı vardırBasakca şöhret ötesinde bir itibarı vardırBasakca şöhret ötesinde bir itibarı vardırBasakca şöhret ötesinde bir itibarı vardırBasakca şöhret ötesinde bir itibarı vardırBasakca şöhret ötesinde bir itibarı vardırBasakca şöhret ötesinde bir itibarı vardırBasakca şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Ruhsuz
Standart Cevap: Dünyanın En Kanlı Sokak Çeteleri

Çetelerin üyelerini genelde kimsesiz, sevgiden yoksun gençlerden oluşmaktadır.

Okullarda adım atıyorlar bu gibi olaylara. Hemen hemen her ebeveyn karşılaşmış olduğu durumlar. Çocuğuna başka bir çocuk tarafından baskı yapılması, elinden zorla harçlığının alınması harçlık yoksa yanındaki yiyeceğini kalemini gibi şeylerin gasp edilmesi.

Bunun bu şekilde gitmeyeceği bu tür çocukların topluma kazandırılması gerekirken bazen durumlar tamamiyle tersine de dönebiliyor. Çocuk büyüdükçe kendini bu tür çetelerin içinde en azılı eleman olarak görev yaparken buluyor.

Güç bende ilkesi ile ezilmişliğin intikamını alıyor.

__________________
"Ey egosu boyundan büyük insan..
Bir gün ölüp toprak olacaksın. Bir tohum filizlenecek ot olacaksın, bir öküz seni yiyecek ve atık olacaksın.. Yani hep aynı kalacaksın."

Basakca isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
6 Üyemiz Basakca'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 26.02.16, 19:52   #10
Uzman Üye

Ahmet Arif Hoca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Apr 2014
Konular: 12
Mesajlar: 1,407
Ettiği Teşekkür: 4154
Aldığı Teşekkür: 5941
Rep Derecesi : Ahmet Arif Hoca parlak bir geleceği varAhmet Arif Hoca parlak bir geleceği varAhmet Arif Hoca parlak bir geleceği varAhmet Arif Hoca parlak bir geleceği varAhmet Arif Hoca parlak bir geleceği varAhmet Arif Hoca parlak bir geleceği varAhmet Arif Hoca parlak bir geleceği varAhmet Arif Hoca parlak bir geleceği varAhmet Arif Hoca parlak bir geleceği varAhmet Arif Hoca parlak bir geleceği varAhmet Arif Hoca parlak bir geleceği var
Ruh Halim: Depresyonda
Standart Cevap: Dünyanın En Kanlı Sokak Çeteleri

Alıntı:
Hayır olmuyor gibi kısa bir cevap yazsam hem tatmin edici bir cevap olmaz, hem üslubum değil.
Benim açımdan olurdu.
Açıklamalarınız için de ayrıca teşekkür ederim.
__________________
Ahmet Arif Hoca isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
2 Üyemiz Ahmet Arif Hoca'in Mesajına Teşekkür Etti.
Cevapla

Bu Sayfayı Paylaşabilirsiniz

Etiketler
çeteleri, dünyanın, kanlı, sokak


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are AçıkWEZ Format +3. Şuan Saat: 13:55.


Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.
SEO by vBSEO 3.6.0 PL2 ©2011, Crawlability, Inc.
Copyright ©2000 - 2019 www.forumgercek.com
Protected by CBACK.de CrackerTracker
Önemli Uyarı
www.forumgercek.com binlerce kişinin paylaşım ve yorum yaptığı bir forum sitesidir. Kullanıcıların paylaşımları ve yorumları onaydan geçmeden hemen yayınlanmaktadır. Paylaşım ve yorumlardan doğabilecek bütün sorumluluk kullanıcıya aittir. Forumumuzda T.C. yasalarına aykırı ve telif hakkı içeren bir paylaşımın yapıldığına rastladıysanız, lütfen bizi bu konuda bilgilendiriniz. Bildiriniz incelenerek, 48 saat içerisinde gereken yapılacaktır. Bildirinizi BURADAN yapabilirsiniz.
Page Rank Icon
Bumerang - Yazarkafe
McAfee Site Denetleme
Norton Site Denetleme
www.forumgercek.com Creative Commons Alıntı-Lisansı Devam Ettirme 3.0 Unported Lisansı ile lisanslanmıştır.