Merhabalar
Forum Gerçek üyesi değilsiniz ya da Üye Girişi yapmamışsınız.
Sitemizden tam olarak yararlanabilmek için;
Lütfen Buraya tıklayarak üye olunuz.
Forum Gerçek

Forumları Okundu Kabul Et Bugünkü MesajlarYazdığım Cevaplar Açtığım Konular Kim Nerede
Geri git   Forum Gerçek > Bir Yudum İnsan > Sosyal Bilimler

Sosyal Bilimler Sosyoloji, felsefe, hukuk


Cevapla
 
LinkBack Seçenekler
Eski 25.11.11, 15:28   #1
...> Ata'm İzindeyiz <...

Türkü - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Oct 2011
Konular: 16
Mesajlar: 3,143
Ettiği Teşekkür: 29442
Aldığı Teşekkür: 18616
Rep Derecesi : Türkü muhteşem bir gelişmedeTürkü muhteşem bir gelişmedeTürkü muhteşem bir gelişmedeTürkü muhteşem bir gelişmedeTürkü muhteşem bir gelişmedeTürkü muhteşem bir gelişmedeTürkü muhteşem bir gelişmedeTürkü muhteşem bir gelişmedeTürkü muhteşem bir gelişmedeTürkü muhteşem bir gelişmedeTürkü muhteşem bir gelişmede
Ruh Halim: Keyifli
Standart Sıfır Maliyetli Ama Çok Kârlı Yatırım ''Teşekkür Ederim''

Sıfır Maliyetli Ama Çok Kârlı Yatırım

''Teşekkür Ederim''
Trafik, iş, alışveriş, toplantılar, ödemek zorunda olduğumuz faturalar, dinlemek zorunda kaldığımız dır dır ve vır vırlar. Hepsini toplayıp üst üste koyduğunuz zaman ortaya çıkan tek şey stress. Bütün bunlarla uğraşıp boğuşurken, söylerken vaktimizi almayacak bir kelime var.

TEŞEKKÜR EDERİM.


Emek ve zaman ikilisini mükemmel kullanıp size en sevdiğiniz yemeklerden oluşan mükellef sofrayı kuran sevgili eşinize, orta şekerli Türk kahvesini büyük bir heyecanla pişirip elinize getiren küçük kızınıza, gazetenizi ve ekmeğinizi kapınıza kadar getiren apartman sorumlusuna, şu anda sahip olduklarınıza sahip olmanızı sağlayan dünya’nın en iyi ana- babalarına, en sinirli ve çekilmez olduğunuz zaman bile sizi dinleyen sevgilinize, apartmanı beraber paylaştığınız, en zor anınızda kapısını çaldığınız sevgili komşularınıza, sabah ilk uğradığınız bakkala ya da simitçiye, mahallenizin postacı amcasına, sizinle birlikte çalışan elemanlarınıza, şu an burada sayamayacağım ama hayatınızın bir yerinde bir an beraber olduğunuz insanlara hatta sizin kapasitenizi ve dayanıklılığınızı denemek için yolunuza çıkan güçlüklere en son ne zaman teşekkür ettiniz?

Gerçekten düşündünüz mü bu soruyu. Kendinize bir sorun bakalım ‘’ben en son ne zaman teşekkür ettim?’’ bu sorunun cevabını vermekte zorlanıyorsanız yeni bir şeyler öğrenin… İnanın hep işe yarar.


Fiyatı olmayan, ücret ödemeyeceğiniz, ipotek göstermek zorunda kalmayacağınız, formalitelerle uğraştırmayacak sıfır maliyetli ama karlı bir yatırım şekli “TEŞEKKÜR EDERİM” demek.

Bu yazıyı okurken şunu da düşünebilirsiniz; o kadar sıkıntının arasında teşekkür etmek kimin aklına gelir ki? İşsizlik bir yandan, pahalılık diğer yandan, çoluk çocuğun istekleri, kira günü, vergi zamanı, işçinin maaşı, sigortası, borç takvimi ve bütün bunların arasında somut şekil alması için uğraştığımız sevgili hayallerimiz. Bu hengâmenin içinde insan olduğumuzun, hissettiğimizin en göz alıcı belgesi Teşekkür etmektir. Modern yaşamın, gerçekten modern olabilmesi için teşekkür etmeyi kendinize kefaret olarak belirleyiniz. Çatık kaşların gevşediğini, asık yüzlerin gülümsediğini, içinizden bir şeylerin yer değiştirdiğini göreceksiniz…
Mehmet Bey, çarşıdaki bir kafeye oturdu. Yanına güleç yüzlü garson kız yaklaştı.


“Buyurun efendim” dedi. Mehmet Bey cebinden kalem, kâğıt çıkardı. Kâğıda

“Ben bir gözleme bir limonata istiyorum kızım” yazdı. Kusura bakma kızım ben ne işitiyorum nede konuşabiliyorum diye eklemişti siparişinin sonuna.

Genç kız durumu anladı ve kâğıda “Peki efendim” yazdı. Mehmet Bey altmışlı yaşlarda, eşini kaybetmiş çok varlıklı biri idi. Dışarıdan bakıldığında onun zengin olduğuna dair hiçbir emare yoktu. Genç kız biraz sonra siparişi getirdi. Gülümseyerek masaya bıraktı. Masadaki kâğıda “ Afiyet olsun efendim” yazdı ve diğer siparişlere yetişmek için acele ile tezgâha koştu. Kafenin hatırı sayılır bir müşteri kitlesi vardı. Öğlenleri dolup taşıyordu. Kafe sahibi iyi kazanıyordu. Mehmet Bey yemeğini bitirdi genç kıza işaret ederek hesabı istedi. Genç kız güler yüzüyle Mehmet Beyin yanına geldi. Koşturmaktan kan ter içinde kalmıştı. Mehmet Bey hesabını ödedikten sonra kağıda “Teşekkür ederim kızım” yazdı. Genç kızda “Ben teşekkür ederim efendim” yazdı.
Mehmet Bey insan sarrafı idi. Servetini insani özellikleri ile kazanmıştı. Her şeyi dili ile yani konuşması ile kazanmıştı. Mehmet Bey hayatta her şeye doymuştu. Birkaç nesline yetecek parası vardı. Ama bir şeye doyamamıştı. İnsana, iyi insanlara hep özlem duyuyordu. Güzel insan gördüğünde kendini çok şanslı ve mutlu hissediyordu. Aslında Mehmet Bey ne sağırdı ne de dilsizdi. Bir amacı vardı kendince ve bu rolü oynuyordu. Ertesi gün yine kafeye gelip masaya oturdu. Genç kız gülerek yaklaştı, Mehmet Bey yine siparişini yazdı.” Bir gözleme, bir limonata” Genç kız koştu getirdi. Mehmet Bey genç kızın ilgisinden memnun kalmıştı. Hesabı ödedikten sonra genç kıza yüklü bir bahşiş bıraktı. Genç kız kalemi aldı ve kağıda “Teşekkür ederim efendim” yazdı. Mehmet Bey bu ilgi nedeniyle buranın müdavimi olmuştu. Her gün yemeğini yer, genç kıza teşekkür eder, bazen bahşiş bırakır giderdi. Genç kızda her seferinde üşenmeden “teşekkür ederim” yazar Mehmet Beyi uğurlardı.

Kafe sahibi bir gün genç kızı yanına çağırıp azarladı. Bu morukla çok zaman kaybediyorsun, işimiz çok. “Sormadan limonatasını ve gözlemesini bırak gel” dedi. Mehmet Bey bunları işitmişti ama belli etmedi. Genç kız sormadan gözleme ve limonatayı alıp getirdi. Mehmet Bey bu sefer kâğıda “ben çay istiyorum kızım” yazdı. Genç kız mahcup bir edayla “özür dilerim efendim benim hatamdı” dedi. Mehmet Bey genç kızın ilgisinden dolayı buraya geliyordu. Genç kızın ona karşı gösterdiği nezaket O’nu büyülemişti. Bu durumdan memnun olmayan kafe sahibi idi ve bu yazışma seremonileri onu çok kızdırıyordu. Ona göre zaman kaybından başka bir şey değildi. Derken kafe sahibi genç kızı böyle bir tartışmadan sebeple işten çıkardı.


Mehmet Bey genç kızın kovulmasından sonra kafeye bir daha uğramadı. Onu kafeye çeken ne gözlemenin nede limonatanın lezzeti idi. Mehmet Bey genç kızın her seferinde üşenmeden “Teşekkür ederim” yazmasına vurulmuştu. Genç kızın ayrılmasından sonra kafe sahibinin müşterileri giderek azaldı. Nasıl azalmasın; buraya müşterileri çeken şey aslında genç kızın güler yüzü ve ilgisi idi. Sonunda kafeyi elden çıkarmaktan başka çaresi kalmadı. Mehmet Bey burayı devir alarak işletmesi için genç kıza teklif götürdü. Genç kız sevinçle kabul etti, çok mutluydu ama bir o kadar da şaşkındı.

Bir akşamüzeri genç kız Mehmet Beye neden kendisine böyle davrandığını sordu. Bak kızım dedi “Sen çok iyi bir insansın. Sen benim her gelişimde bana teşekkür ettin, üstelik bunu hiç üşenmeden yazarak yaptın. İnsanların çoğu dili ile bile söylemeye üşenirken sen her seferinde yazma zahmetine katlandın. İşinden olma pahasına bana teşekkürü esirgemedin. Teşekkür herkesin birbirine borçlu olduğu ama kimsenin kendisini ödemek zorunda hissetmediği bir borçtur. Ödendiğinde kazancı, ödenmediğinde de kaybı büyük bir haslettir” diye ekledi.


Mutluluğun küçük sırlarından biri de TEŞEKKÜR etmektir.


*Alıntı*__________________
Türkü isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Eski 25.11.11, 15:33   #2
» » » Çapulcu « « «

Banemin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jul 2009
Konular: 498
Mesajlar: 11,570
Ettiği Teşekkür: 43039
Aldığı Teşekkür: 75051
Rep Derecesi : Banemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Sıfır Maliyetli Ama Çok Kârlı Yatırım ''Teşekkür Ederim''

Teşekkür ederim Türkü.
__________________
Ben hiç insan kaybetmedim...
Sadece zamanı geldiğinde, vazgeçmeyi bildim...

Banemin isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
9 Üyemiz Banemin'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 25.11.11, 15:35   #3
Tam Üye

Zafina - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Oct 2011
Konular: 4
Mesajlar: 223
Ettiği Teşekkür: 116
Aldığı Teşekkür: 696
Rep Derecesi : Zafina Karimasını arttırmak için doğru yerdeZafina Karimasını arttırmak için doğru yerdeZafina Karimasını arttırmak için doğru yerdeZafina Karimasını arttırmak için doğru yerdeZafina Karimasını arttırmak için doğru yerdeZafina Karimasını arttırmak için doğru yerdeZafina Karimasını arttırmak için doğru yerde
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Sıfır Maliyetli Ama Çok Kârlı Yatırım ''Teşekkür Ederim''

"Sıfır Maliyetli Ama Çok Kârlı Yatırım"ı gördüm, dedim bizim ülkemizde bu dolandırıcılıktır dedim, öyle gördük "büyüklerimiz!!"den. Teşekkür etmektir tabii ki, ne kadar da unutuldu bu 2 kelime.
Taşekkürler paylaşımın için.
__________________
Bitse de gitsek...
Zafina isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
9 Üyemiz Zafina'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 25.11.11, 15:54   #4
Çiçekci kız

Canan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Mar 2011
Konular: 9073
Mesajlar: 31,455
Ettiği Teşekkür: 106036
Aldığı Teşekkür: 164125
Rep Derecesi : Canan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Sıfır Maliyetli Ama Çok Kârlı Yatırım ''Teşekkür Ederim''

Alıntı:


Mutluluğun küçük sırlarından biri de TEŞEKKÜR etmektir.


Teşekkürler Türkü. Teşekkür etmeye ve edilmesine ben de çok dikkat ederim; bu yazı da güzel bir örnekmiş
__________________
Canan isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
10 Üyemiz Canan'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 25.11.11, 15:59   #5
Müdavim

Kardelen26 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: May 2009
Konular: 233
Mesajlar: 4,745
Ettiği Teşekkür: 25529
Aldığı Teşekkür: 22831
Rep Derecesi : Kardelen26 has a spectacular aura aboutKardelen26 has a spectacular aura aboutKardelen26 has a spectacular aura aboutKardelen26 has a spectacular aura aboutKardelen26 has a spectacular aura aboutKardelen26 has a spectacular aura aboutKardelen26 has a spectacular aura aboutKardelen26 has a spectacular aura aboutKardelen26 has a spectacular aura aboutKardelen26 has a spectacular aura aboutKardelen26 has a spectacular aura about
Ruh Halim: Suspus
Standart Cevap: Sıfır Maliyetli Ama Çok Kârlı Yatırım ''Teşekkür Ederim''

Çok güzel ve anlamlı bir hikaye
Teşekkür ederim sözü sihirli bir söz, ben de teşekkür ederim Türkü
__________________
Kardelen26 isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
8 Üyemiz Kardelen26'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 25.11.11, 16:14   #6
Müdavim

Basakca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Aug 2009
Konular: 2209
Mesajlar: 11,969
Ettiği Teşekkür: 79773
Aldığı Teşekkür: 77712
Rep Derecesi : Basakca şöhret ötesinde bir itibarı vardırBasakca şöhret ötesinde bir itibarı vardırBasakca şöhret ötesinde bir itibarı vardırBasakca şöhret ötesinde bir itibarı vardırBasakca şöhret ötesinde bir itibarı vardırBasakca şöhret ötesinde bir itibarı vardırBasakca şöhret ötesinde bir itibarı vardırBasakca şöhret ötesinde bir itibarı vardırBasakca şöhret ötesinde bir itibarı vardırBasakca şöhret ötesinde bir itibarı vardırBasakca şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Ruhsuz
Standart Cevap: Sıfır Maliyetli Ama Çok Kârlı Yatırım ''Teşekkür Ederim''

Güzel ve anlamlı bir yazı. Zarar etmedik.

Sıfır maliyetle bu karlı yatırımı bizlerle paylaştığın için "teşekkür ederim" Türkü
.

__________________
"Ey egosu boyundan büyük insan..
Bir gün ölüp toprak olacaksın. Bir tohum filizlenecek ot olacaksın, bir öküz seni yiyecek ve atık olacaksın.. Yani hep aynı kalacaksın."

Basakca isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
9 Üyemiz Basakca'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 25.11.11, 18:46   #7
Ne Mutlu Türküm Diyene

LaLe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jan 2009
Konular: 2491
Mesajlar: 21,228
Ettiği Teşekkür: 85441
Aldığı Teşekkür: 125492
Rep Derecesi : LaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Huzurlu
Standart Cevap: Sıfır Maliyetli Ama Çok Kârlı Yatırım ''Teşekkür Ederim''

Çok sık ederim teşekkürü.


Hatta burada olduğum süre boyunca konuların hepsine teşekkür ederimSana da teşekkür ederim Türkü, çok güzel bir yazıydı
LaLe isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
8 Üyemiz LaLe'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 25.11.11, 18:57   #8
Üye

Minnosh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Sep 2011
Konular: 3
Mesajlar: 183
Ettiği Teşekkür: 2703
Aldığı Teşekkür: 1328
Rep Derecesi : Minnosh Karimasını arttırmak için doğru yerdeMinnosh Karimasını arttırmak için doğru yerdeMinnosh Karimasını arttırmak için doğru yerdeMinnosh Karimasını arttırmak için doğru yerdeMinnosh Karimasını arttırmak için doğru yerdeMinnosh Karimasını arttırmak için doğru yerdeMinnosh Karimasını arttırmak için doğru yerdeMinnosh Karimasını arttırmak için doğru yerdeMinnosh Karimasını arttırmak için doğru yerdeMinnosh Karimasını arttırmak için doğru yerdeMinnosh Karimasını arttırmak için doğru yerde
Ruh Halim: Mutlu
Standart Cevap: Sıfır Maliyetli Ama Çok Kârlı Yatırım ''Teşekkür Ederim''

Annem in bize ilk ögrettigi seylerden biri TESEKKÜR etmekti, ben de ayni sekilde cocuklarima ögrettim. Eminim torunlarim da bu güzel kelimeyi kullanacaklardir.


Tesekür ederim Türkü.
__________________
Minnosh isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
7 Üyemiz Minnosh'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 25.11.11, 19:33   #9
Deniz Sevengillerden

ReaL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jan 2009
Konular: 2671
Mesajlar: 31,074
Ettiği Teşekkür: 166930
Aldığı Teşekkür: 186191
Rep Derecesi : ReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Arastirmaci
Standart Cevap: Sıfır Maliyetli Ama Çok Kârlı Yatırım ''Teşekkür Ederim''

Ellerine sağlık, teşekkürler Türkü..

Gerçek olması muhtemel olmasa da ders verici nitelikte bir hikaye..
__________________Tüm katılımcı arkadaşların okumasını rica ediyorum... Lütfen Tıklayınız..
* * *
ReaL isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
7 Üyemiz ReaL'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 11.08.12, 11:12   #10
Müdavim

Insanlikarayan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jun 2012
Konular: 761
Mesajlar: 13,974
Ettiği Teşekkür: 136129
Aldığı Teşekkür: 48534
Rep Derecesi : Insanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Sıfır Maliyetli Ama Çok Kârlı Yatırım ''Teşekkür Ederim''

at:Güzel bir paylasim

Dikkatimi cektide,
Alıntı:
dinlemek zorunda kaldığımız dır dır ve vır vırlar
Bu satirdan sonra Dirdir, tesekkür etmis ama yorum yapmamis?.
__________________

-Gurbet Ellerde Aldatılamadı-

Türkiyede
yasamasa bile!.
Ne Mutlu Türk'üm Diyebilene!.
Insanlikarayan Şu Anda Forumda.   Alıntı ile Cevapla
3 Üyemiz Insanlikarayan'in Mesajına Teşekkür Etti.
Cevapla

Bu Sayfayı Paylaşabilirsiniz

Etiketler
kârlı, maliyetli, yatırım


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are AçıkWEZ Format +3. Şuan Saat: 22:04.


Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.
SEO by vBSEO 3.6.0 PL2 ©2011, Crawlability, Inc.
Copyright ©2000 - 2019 www.forumgercek.com
Protected by CBACK.de CrackerTracker
Önemli Uyarı
www.forumgercek.com binlerce kişinin paylaşım ve yorum yaptığı bir forum sitesidir. Kullanıcıların paylaşımları ve yorumları onaydan geçmeden hemen yayınlanmaktadır. Paylaşım ve yorumlardan doğabilecek bütün sorumluluk kullanıcıya aittir. Forumumuzda T.C. yasalarına aykırı ve telif hakkı içeren bir paylaşımın yapıldığına rastladıysanız, lütfen bizi bu konuda bilgilendiriniz. Bildiriniz incelenerek, 48 saat içerisinde gereken yapılacaktır. Bildirinizi BURADAN yapabilirsiniz.
Page Rank Icon
Bumerang - Yazarkafe
McAfee Site Denetleme
Norton Site Denetleme
www.forumgercek.com Creative Commons Alıntı-Lisansı Devam Ettirme 3.0 Unported Lisansı ile lisanslanmıştır.