Merhabalar
Forum Gerçek üyesi değilsiniz ya da Üye Girişi yapmamışsınız.
Sitemizden tam olarak yararlanabilmek için;
Lütfen Buraya tıklayarak üye olunuz.
Forum Gerçek

Forumları Okundu Kabul Et Bugünkü MesajlarYazdığım Cevaplar Açtığım Konular Kim Nerede
Geri git   Forum Gerçek > Türk ve Dünya Tarihi > Tarihteki Soykırımlar | Tarihsel Katliamlar


Cevapla
 
LinkBack Seçenekler
Eski 17.11.11, 19:14   #61
» » » Çapulcu « « «

Banemin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jul 2009
Konular: 491
Mesajlar: 11,787
Ettiği Teşekkür: 44714
Aldığı Teşekkür: 76212
Rep Derecesi : Banemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Holokost - Yahudi Soykırımı

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Karagoz Mesajı göster
Evet savaş bittikten sonra, biz o savaşta isteyerek görevde değildik, zorla görevde bulunuyorduk demesi kolaydır. Elinde silah yok muydu bunların komutanlarını öldürselerdi, madem zorla askerlik yaptırılıyordu ? Bütün insanları öldürülürken ellerine silah verilen Yahudi askerler neden soykırıma uğrayan insanlarını kurtarmayı düşünmediler ? Belki de başka sebeplerdendir...
Alıntı yaptığım ve iddiaya göre sayısı 150 bin olan yahudi askerlerin seceresini de döken aynı kaynak ve üstelik bu kaynağı göstererek iddiada bulunan sensin.

Orada yazan nedenler beni değil seni bağlar ve açıklamasını da senin yapman gerekmekte. Ellerinde silah var mıydı yok muydu bilmen de gerekmekte ayrıca. Kaynak olarak gösterdiğin kitabın yazarı Profesör 400 ün üzerine yahudi askerle yüzyüze görüşme yaptığını da iddia etmiş. O ve o kiitabı kaynak olarak gösterenlerin bunları da sormuş veya öğrenmiş olması gerek...

Ayrıca; "Başka sebepler" vurgusunu daha önce bir kez daha yaptın ama o başka sebepler hakkında yine bir açıklama yok...

Yoksa, Adolf yahudi dostu muydu? 150 bin melez asker bunun farkındaydı da onlarca kat daha fazlası olan, kadın, çoluk, çocuk fırınlarda yakılanlar bunu bilmiyor muydu, yoksa yakılanlar müslüman mıydı da bize yahudi diye anlatıldı? Vs. vs. vs... Ama Ne?

Ve son bir nokta daha; Sayılar ve iddialar doğru bile olsa herkes ölümü göze alabilecek kadar vatansever veya inancına düşkün olamaz. Her yürek bir başka atar...

Soru işaretlerine bakıpta soru sorduğumu düşünmeni istemem.

Benim için bu kadarı yeterli oldu...

__________________
Ben hiç insan kaybetmedim...
Sadece zamanı geldiğinde, vazgeçmeyi bildim...

Banemin isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
6 Üyemiz Banemin'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 17.11.11, 20:15   #62
Uzman Üye

Karagöz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Nov 2011
Konular: 327
Mesajlar: 1,764
Ettiği Teşekkür: 1986
Aldığı Teşekkür: 9000
Rep Derecesi : Karagöz muhteşem bir gelişmedeKaragöz muhteşem bir gelişmedeKaragöz muhteşem bir gelişmedeKaragöz muhteşem bir gelişmedeKaragöz muhteşem bir gelişmedeKaragöz muhteşem bir gelişmedeKaragöz muhteşem bir gelişmedeKaragöz muhteşem bir gelişmedeKaragöz muhteşem bir gelişmedeKaragöz muhteşem bir gelişmedeKaragöz muhteşem bir gelişmede
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Holokost - Yahudi Soykırımı

Başka sebepler olduğu vurgusunu her zaman yapıyorum ve bu savaşın ve yahudilerin öldürülmesinin sebebi dini inançları ya da başka bir manevi değeri değildir.


Alıntı:
“Warburg Almanya’ya geldiğinde Hitler’in danışmanlarıyla görüşmeler yaptı. Temsil ettiği Amerikalı finansörler adına Führer’e başa geçmesi için 10 milyon dolar vaat etti.

Hitler, Wall Street’teki koruyucularıyla devamlı mektuplaşıyordu: ‘Hareketimiz Almanya’da büyük bir hızla gelişiyor. Bana gönderdiğiniz para bitti. Bir daha ki sefere ne kadar alabileceğimi bana bildirmenizi önemle rica ediyorum’. Hitler.” (La Haute Finance et les Revolutions, Henry Coston, sf.27)"


“Hitler’in bu ricası Yahudi bankerler tarafından karşılıksız bırakılmadı. Yapılan kısa bir toplantıdan sonra Nazilere 15 milyon dolarlık yeni bir yardımın yine Warburg aracılığıyla yapılması kararlaştırıldı.” (La Haute Finance et les Revolutions, Henry Coston, sf.29)"

Daha fazla konuyu açmak istemiyorum zira söylediklerimi yanlış anlayıp Yahudi düşmanlığı yaptığımı zannedeceksiniz.

http://www.hocam.com/grup_forum.php?id=4670&s=1

bu linkten Hitler'e ikinci Dünya Savaşı'nda Finansörlük yapan Yahudileri görebilirsiniz. Yahudileri öldürmeleri için neden Hitler'e finansörlük yaptığı ise sizin düşünmeniz gereken ayrıntı.
__________________
Karagöz isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
7 Üyemiz Karagöz'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 14.12.11, 16:12   #63
Gerçek Üye

Ilgın - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Dec 2011
Konular: 17
Mesajlar: 746
Ettiği Teşekkür: 846
Aldığı Teşekkür: 4367
Rep Derecesi : Ilgın muhteşem bir gelişmedeIlgın muhteşem bir gelişmedeIlgın muhteşem bir gelişmedeIlgın muhteşem bir gelişmedeIlgın muhteşem bir gelişmedeIlgın muhteşem bir gelişmedeIlgın muhteşem bir gelişmedeIlgın muhteşem bir gelişmedeIlgın muhteşem bir gelişmedeIlgın muhteşem bir gelişmedeIlgın muhteşem bir gelişmede
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Holokost - Yahudi Soykırımı

Yahudi Soykırımı sadece 2. Dünya savaşında Hitler'in uyguladığı bir politikadan ibaret değildir. Tarihinde 3 kere bu soykırım tehdidi ile karşılaşmıştır. Bu Soykırım olayının içinde Yahudiliğin etkisi yoktur aslında. mesele Siyonizm meselesidir. Ancak Antisemitizm 2. Dünya Savaşı sırasında oluşmuş bir iradedir. Bunların haklı veya haksız sonuçları oluşmuştur. Antisemitizm insanlık için korkunç bir şeydir. Ama Siyonizm vakasıda Antisemitizm kadar tehlikelidir.
İlk yahudi sürgünü M.Ö 598 yılıdır. 60 yıla yakın Babil sürgünü yaşanmıştır. Babil'de yahudilere önceleri iyi davranılmış ancak bazı kötü gelişmeler özellikle Diaspora grubunun etkisi ile planlı bir Soykırım yaşanmıştır. persler'in babili yıkışı ile Yahudi'lerin bir kısmı yurtlarına dönmüş Büyük bir kısmıda babil'de asimile olmuştur.
2. Soykırım olayı M.S 60-70 yıllarında olmuştur. Roma idaresi altındaki Yeuda’da önceleri bağımsız bir Yahudi krallığı olmasına rağmen, zamanla yönetim gittikçe Yahudiliğini kaybetti. Yeuda nihayet doğrudan Romalıların ve daha sonra da Yahudi tebaasına katı ve acımasız davranan Hıristiyan idaresinin buyruğuna girdi. M.S. 66 yılında Yeudalılar Romalı hükümdarlara başkaldırmaya başladılar. Ayaklanma, geleceğin Roma imparatorları Vespasian ve Titus tarafından bastırıldı. M.S. 70 yılında Kudüs Kuşatması sırasında Romalılar Kudüs'teki Tapınağın büyük bir kısmını yıktılar; bazı rivayetlere göre Tapınak’ta bulunan kutsal şamdan (Menora) gibi önemli sanat eserlerini de yağmaladılar. Yeudalılar, 2. yüzyılda Julius Severus’un Bar Kohba ayaklanmasını bastırırken bölgeyi yakıp yıkmasına kadar, kendi topraklarında büyük sayılarda yaşamaya devam ettiler. Ancak, bu olay sonucunda 985 köy tamamen yok oldu, Yeuda’nın Yahudi nüfusunun çok büyük bir bölümü öldürüldü, esir olarak satıldı veya kaçmaya zorlandı. Böylece, Kudüs'ten sürgün edilen Yahudiler artık Galile’de yoğunlaştılar. Yahudilerin çoğu esir olarak satılırken diğerleri Roma İmparatorluğu’nun değişik bölgelerinin vatandaşları oldular. İncil'deki “book of Acts” ve diğer Pavlus metinleri Roma dünyasındaki büyük sayıdaki Helenleşmiş Yahudi toplumlarından söz eder. Bu Helenleşmiş Yahudiler, diasporadan sadece ruhani anlamda etkilendiler; Yahudi inancının temel direği olan, dünyanın birçok yerinde gördükleri eziyetlerin de desteklediği bir yitirme ve vatansızlık hissini özümsediler. Yahudiliği yaymak için yapılan din propagandası ve Yahudi dinine döndürme politikaları sonucu Helen uygarlığında Yahudi dininin yayılması, Romalılara karşı yapılan savaşlarla ve Tapınak-sonrası yıllarda Yahudi değer yargılarının tekrar belirginleşmesiyle sona erdi.

Mişna ve Talmud’da bulunan Tevrat yorumlarının gelişmesi ile Yahudi geleneğinin, Tapınağa bağlı bir dinden, Diaspora geleneklerine göre yeniden yapılanmasının gerçekleşti.

Yukarıda anlatılan 2. Dünya savaşında Hitler'in uyguladığı soykırım ise detayı ile anlatılmış. Dediğim gibi Soykırıma neden olan olay Bazı yahudilerin oluşturduğu Siyonist akımdır. Bu akım dünya tarihi içinde bir tehlike arz eder. Yani Siyonizm aslında Din unsurlu bir eğilim olmayıp, siyasi bazlı bir harekettir. Ancak Siyonizm'in bu yanlış hareketinin faturasını yahudi'ler ödemiştir. Tarihte bilinir ki, Yahudiler yaşadıkları ülkelerin şartlarına uyum sağlardı. Osmanlı içinde yaşayan yahudiler'de bu geleneğe uydular Ancak Siyonistler 1492 de kendilerine el uzatan Türk'leri maalesef borçlandırıp batışı hızlandırmıştır.
Son Olarak Siyonist ve Diaspora Yahudilerinin Dünya barışı için yaptıkları oyunları Maalesef Masum yahudiler ödemiştir. Bunları kabul etmek mümkün değildir. Hatta Bu Siyonist hareket kendi inanışlarını bile bile tehlikeye atmışlardır. Dünya artık Antisemitizmden kendini uzak tutmalıdır. yahudiler de Siyonistlerden ve Diaspora'dan kendilerini soyutlamalıdır. Barış için bunlar şart sanırım.
__________________
Kader, çadırındaki kilim gibidir. İpliğini Tanrı verir sen dokursun
Ilgın isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
8 Üyemiz Ilgın'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 22.02.12, 20:13   #64
☆ hayy-ı meyyit ☆

Anjelik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Feb 2012
Yaş: 37
Konular: 20
Mesajlar: 474
Ettiği Teşekkür: 3403
Aldığı Teşekkür: 2835
Rep Derecesi : Anjelik Karimasını arttırmak için doğru yerdeAnjelik Karimasını arttırmak için doğru yerdeAnjelik Karimasını arttırmak için doğru yerdeAnjelik Karimasını arttırmak için doğru yerdeAnjelik Karimasını arttırmak için doğru yerdeAnjelik Karimasını arttırmak için doğru yerdeAnjelik Karimasını arttırmak için doğru yerdeAnjelik Karimasını arttırmak için doğru yerdeAnjelik Karimasını arttırmak için doğru yerdeAnjelik Karimasını arttırmak için doğru yerdeAnjelik Karimasını arttırmak için doğru yerde
Ruh Halim: Kotu Cocuk
Standart Cevap: Holokost - Yahudi Soykırımı

Yahudi soykırımı dünyanın en büyük utanç ve insanlık ayıbıdır! Yüzyıllarca en fazla Polonya en az diğer Avrupa ülke topraklarında yerleşen Yahudi halkına zorla İsrail devleti kurduruldu...Ve şimdi ki Filistin halkına yapılan zulum ortaya çıktı...

A.Hitler'in Kavgam kitabında yer alan "gün gelecek öldürmediğim her yahudi için bana küfredeceksiniz" cümlesinden de tiksiniyorum! Filistin halkına yapılan zülme sinirlenip bu söze destek verenleride,Allah ıslah etsin diyorum... Olaylar sebep-sonuç ilişkisidir, Hitler soykırımınaa dünya seyirci kaldı o zaman ülkeler bu kadar güçlü değildi, şimdi isteseler İsrail'i durdururlar... Bu durumda tek suçlu onlar değildir... Filistinde olanlar dünyanın ayıbıdır....


Holokost katliamiyla ilgili hemen her yazıyı belgeseli okudum,emeğine ellerine sağlık Lale...
__________________
Anjelik isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
7 Üyemiz Anjelik'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 18.03.12, 18:24   #65
Ne Mutlu Türküm Diyene

LaLe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jan 2009
Konular: 2490
Mesajlar: 21,871
Ettiği Teşekkür: 88810
Aldığı Teşekkür: 128168
Rep Derecesi : LaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Huzurlu
Standart Cevap: Holokost - Yahudi Soykırımı

Miami Beach Holokost Anıtı


(Miami Beach Holocaust Memorial)

Miami Beach Holokost Anıtı milyonlarca Yahudi'nin Nasyonal Sosyalizm zamanında öldürülmesini sembolize ediyor. Anıta sembolik adres olarak "1933-1945 Meridian Avenue" Miami Beach, Florida verilmiş.

Anıt bir çok elementten oluşuyor. 13 Metre yükseklikte olan ve açık el ile kolu temsil eden bronz heykel, havuz içinde dairesel bir platform üzerinde duruyor.

Kolun alt kısmında yaklaşık 100 insan heykeli bulunmakta, bunların bazıları aile olarak şekillendirilmiştir. Kolun bilek kısmında ise mahkum numarası vardır.
Wikipedia.de den tercümedir.

LaLe isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
7 Üyemiz LaLe'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 18.03.12, 18:29   #66
« En Akıllı Bızdık »

Rukia - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Feb 2012
Konular: 177
Mesajlar: 2,225
Ettiği Teşekkür: 9713
Aldığı Teşekkür: 15810
Rep Derecesi : Rukia has a spectacular aura aboutRukia has a spectacular aura aboutRukia has a spectacular aura aboutRukia has a spectacular aura aboutRukia has a spectacular aura aboutRukia has a spectacular aura aboutRukia has a spectacular aura aboutRukia has a spectacular aura aboutRukia has a spectacular aura aboutRukia has a spectacular aura aboutRukia has a spectacular aura about
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Holokost - Yahudi Soykırımı

Gerçekten çok ince düşünülmüş bir heykel. Bakarken bir çok şeyi apaçık gösteriyor.

İşlenen 100 insan ve çaresizliklerine diyecek yok.

Teşekkürler Lale..
Rukia isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
5 Üyemiz Rukia'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 18.03.12, 18:39   #67
» » » Çapulcu « « «

Banemin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jul 2009
Konular: 491
Mesajlar: 11,787
Ettiği Teşekkür: 44714
Aldığı Teşekkür: 76212
Rep Derecesi : Banemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Holokost - Yahudi Soykırımı

Bakarken bile kötü oldum...

Hele son resim...


Teşekkürler LaLe...
__________________
Ben hiç insan kaybetmedim...
Sadece zamanı geldiğinde, vazgeçmeyi bildim...

Banemin isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
4 Üyemiz Banemin'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 18.03.12, 18:44   #68
Çiçekci kız

Canan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Mar 2011
Konular: 6015
Mesajlar: 25,877
Ettiği Teşekkür: 100820
Aldığı Teşekkür: 141721
Rep Derecesi : Canan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Cap Canli
Standart Cevap: Holokost - Yahudi Soykırımı

Konu başlıbaşına korkunç ve ürkütücü.

Yahudilere Dachau'daki ( Münih yakınlarında ) işkence yapılan yerleri, gaz odalarını, yakıldıkları fırınları falan ürpererek gezmiştim. Fırınlardaki küller sanki insan kokuyormuş gibi bir hisse kapılmıştım.

Bu anıt harika ama tüylerim diken diken oldu.


Teşekkürler Laleciğim.
__________________


Canan isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
7 Üyemiz Canan'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 18.03.12, 18:59   #69
Yeni Üye

yükselen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Mar 2012
Konular: 0
Mesajlar: 16
Ettiği Teşekkür: 7
Aldığı Teşekkür: 64
Rep Derecesi : yükselen Karimasını arttırmak için doğru yerde
Ruh Halim: none
yükselen - MSN üzeri Mesaj gönder
Standart Cevap: Holokost - Yahudi Soykırımı

Anlatılanlar,veya,hitlerin söylemiş olduğu öldürmediğim her yahudi için bana Küfüredeceksiniz,dediği gerçek bile olsa yukarıdaki ele el vermeyen zamanın büyük diktatörlerine yazıklar olsun demekten başka bir şey gelmiyor insanın elinden.
__________________
ForumGerçek Türkiye'nin Forumu
yükselen isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
2 Üyemiz yükselen'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 18.03.12, 21:20   #70
Cehennem Yolcusu

SerseriGezgin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Oct 2011
Yaş: 33
Konular: 1474
Mesajlar: 7,535
Ettiği Teşekkür: 29741
Aldığı Teşekkür: 33104
Rep Derecesi : SerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Ruhsuz
Standart Cevap: Holokost - Yahudi Soykırımı

Sonuçta bu soykırım olsun yada başka bir soykırım olsun..

Bunların sonucunu politikacılar çekmez..Kaybedildiğinde sadece Generaller kurşuna dizilir.. O Generallere emir veren politikacılar ise çoktan ortadan kaybolmuşlardır..

Savaşı başlatan onlardır.. Savaşı bitirende onlardır..
SerseriGezgin Şu Anda Forumda.   Alıntı ile Cevapla
4 Üyemiz SerseriGezgin'in Mesajına Teşekkür Etti.
Cevapla

Bu Sayfayı Paylaşabilirsiniz

Etiketler
holokost, soy kırım, soykırım, soykırımı, yahudi


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık


İlgili Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Cevaplar Son Mesaj
İşte Ermeni Soykırımı oneyouu Tarihteki Soykırımlar | Tarihsel Katliamlar 9 22.02.12 23:45
Kızılderili Soykırımı Kronolojisi oneyouu Tarihteki Soykırımlar | Tarihsel Katliamlar 3 25.12.11 21:08


WEZ Format +3. Şuan Saat: 03:16.


Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
SEO by vBSEO 3.6.0 PL2 ©2011, Crawlability, Inc.
Copyright ©2000 - 2018 www.forumgercek.com
Protected by CBACK.de CrackerTracker
Önemli Uyarı
www.forumgercek.com binlerce kişinin paylaşım ve yorum yaptığı bir forum sitesidir. Kullanıcıların paylaşımları ve yorumları onaydan geçmeden hemen yayınlanmaktadır. Paylaşım ve yorumlardan doğabilecek bütün sorumluluk kullanıcıya aittir. Forumumuzda T.C. yasalarına aykırı ve telif hakkı içeren bir paylaşımın yapıldığına rastladıysanız, lütfen bizi bu konuda bilgilendiriniz. Bildiriniz incelenerek, 48 saat içerisinde gereken yapılacaktır. Bildirinizi BURADAN yapabilirsiniz.
Page Rank Icon
Bumerang - Yazarkafe
McAfee Site Denetleme
Norton Site Denetleme
www.forumgercek.com Creative Commons Alıntı-Lisansı Devam Ettirme 3.0 Unported Lisansı ile lisanslanmıştır.