Merhabalar
Forum Gerçek üyesi değilsiniz ya da Üye Girişi yapmamışsınız.
Sitemizden tam olarak yararlanabilmek için;
Lütfen Buraya tıklayarak üye olunuz.
Forum Gerçek

Forumları Okundu Kabul Et Bugünkü MesajlarYazdığım Cevaplar Açtığım Konular Kim Nerede
Geri git   Forum Gerçek > Gezelim & Görelim > Türkiye'den Tarihi Yerler ve Mekanlar

Türkiye'den Tarihi Yerler ve Mekanlar Geçmişten günümüze gelen yapıtlar...


Cevapla
 
Seçenekler
Eski 23.09.14, 18:12   #1
Redwine
"Her Şey Güzel Oldu"

Redwine - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Dec 2013
Konular: 3756
Mesajlar: 14,432
Ettiği Teşekkür: 62789
Aldığı Teşekkür: 58162
Rep Derecesi : Redwine şöhret ötesinde bir itibarı vardırRedwine şöhret ötesinde bir itibarı vardırRedwine şöhret ötesinde bir itibarı vardırRedwine şöhret ötesinde bir itibarı vardırRedwine şöhret ötesinde bir itibarı vardırRedwine şöhret ötesinde bir itibarı vardırRedwine şöhret ötesinde bir itibarı vardırRedwine şöhret ötesinde bir itibarı vardırRedwine şöhret ötesinde bir itibarı vardırRedwine şöhret ötesinde bir itibarı vardırRedwine şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Cap Canli
Standart Trakya Bölgesindeki Tarihi Köprüler


Ülkemiz sınırları içinde bir çok ilimizde binlerce yıllık tarihi eserler, Anadolu topraklarının zenginliklerini ve medeniyetlerin beşiği olduğunu adeta haykırıyor. Özellikle Osmanlı döneminde yaptırılan köprüler, Osmanlı İmparatorluğunun şanına yakışır bir şekilde dimdik ayakta duruyor.
Büyükçekmece Köprüsü – Büyükçekmece
(İstanbul)
Kanuni Sultan Süleyman’ın Zigetvar seferinden hemen önce yapımına başlanmıştır. Kanuni’nin ölümünden sonra tahta çıkan II.Selim’in emriyle 1567 yılında bitirilmiştir. En belirgin özelliği olarak karşılıklı konsollar üzerine konumlandırılmış kitabeli balkonlarını gösterebiliriz. Taştan bir babanın üzerinde köprünün mimarı olan Mimar Sinan’ın imzası yer alıyor.
Sultan Süleyman Köprüsü – Silivri
(İstanbul)
İstanbul ve Edirne’yi birleştiren yolun üzerinde yer alan bu köprü, Osmanlı ordularının Balkanlar’a geçiş güzergahında bulunuyor. Mimar Sinan tarafından 1566 tarihinde inşa edildiği tahmin edilen köprü, Osmanlı döneminin anıtsal eserlerinden biridir.
Sokullu Mehmet Paşa Köprüsü – Lüleburgaz
(Kırklareli)
İstanbul-Edirne yolunun Lüleburgaz-Havsa güzergahındaki Lüleburgaz Çayı’nın iki yakasını birleştiriyor. Köprünün kitabesi günümüze ulaşmadığı için, 1564 yılında Mimar Sinan tarafından yapıldığı düşünülmektedir. Kalker taşları kullanılarak inşa edilen köprü 84 metre uzunluğunda ve 6 metre genişliğindedir.
Yeni Köprü ( Meriç Köprüsü )
(Edirne)220 metre uzunluğundaki köprü, II. Mahmut’un emriyle 1837 yılında önceden ahşap olan aslının yerine kesme taştan yeniden inşa edilmeye başlamıştır. Mali sorunlar nedeniyle ancak 1842 yılında Abdülmecit döneminde tamamlanabilmiştir.
Uzun Köprü (Edirne)Ergene nehri üzerinde 1443 yılında II.Murat zamanında Mimar Muslihiddin tarafından yapılan köprünün uzunluğu 174 kemerli ve 1392 metre uzunluğundadır. Yapımı 18 yıl süren köprü, Osmanlı ordularının Avrupa’ya geçiş güzergahında kullandıkları en önemli köprülerden biridir.

Fatih Köprüsü (Edirne)Edirne Sarayiçi’nde bulunan bu zarif köprünün Fatih Sultan Mehmet zamanında 1452 yılında yapıldığı düşünülmektedir. Bütünüyle kesme taştan inşa edilen köprü 34 metre uzunluğunda ve 4 metre genişliğindedir.


Kaynak
__________________
Redwine isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
12 Üyemiz Redwine'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 23.09.14, 20:10   #2
Canan
Çiçekci kız

Canan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Mar 2011
Konular: 10638
Mesajlar: 33,512
Ettiği Teşekkür: 107037
Aldığı Teşekkür: 166633
Rep Derecesi : Canan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Trakya Bölgesindeki Tarihi Köprüler

Hepsi de birbirinden güzel...

Teşekkürler Redwine ellerine sağlık.
__________________
Canan Şu Anda Forumda.   Alıntı ile Cevapla
8 Üyemiz Canan'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 23.09.14, 20:24   #3
Abartmatozu
Kurucu

Abartmatozu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jan 2009
Konular: 283
Mesajlar: 2,713
Ettiği Teşekkür: 1173
Aldığı Teşekkür: 2344
Rep Derecesi : Abartmatozu şöhret ötesinde bir itibarı vardırAbartmatozu şöhret ötesinde bir itibarı vardırAbartmatozu şöhret ötesinde bir itibarı vardırAbartmatozu şöhret ötesinde bir itibarı vardırAbartmatozu şöhret ötesinde bir itibarı vardırAbartmatozu şöhret ötesinde bir itibarı vardırAbartmatozu şöhret ötesinde bir itibarı vardırAbartmatozu şöhret ötesinde bir itibarı vardırAbartmatozu şöhret ötesinde bir itibarı vardırAbartmatozu şöhret ötesinde bir itibarı vardırAbartmatozu şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Depresyonda
Standart

Gezmeyi en çok istediğim bolgemiz trakya.
Teşekkürler Redwine .
__________________
ben belki iyi bir adam olamadım ama kimsenin de adamı olmadım
Abartmatozu isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
8 Üyemiz Abartmatozu'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 24.09.14, 13:32   #4
Dilaver
Müdavim

Dilaver - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Oct 2012
Konular: 431
Mesajlar: 3,538
Ettiği Teşekkür: 17594
Aldığı Teşekkür: 19936
Rep Derecesi : Dilaver şöhret ötesinde bir itibarı vardırDilaver şöhret ötesinde bir itibarı vardırDilaver şöhret ötesinde bir itibarı vardırDilaver şöhret ötesinde bir itibarı vardırDilaver şöhret ötesinde bir itibarı vardırDilaver şöhret ötesinde bir itibarı vardırDilaver şöhret ötesinde bir itibarı vardırDilaver şöhret ötesinde bir itibarı vardırDilaver şöhret ötesinde bir itibarı vardırDilaver şöhret ötesinde bir itibarı vardırDilaver şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Uykucu
Standart Cevap: Trakya Bölgesindeki Tarihi KöprülerBir Trakya'lı olarak ben de katkı yapmak isterim bu konuya

SULTAN IV. MURAT KÖPRÜSÜ

Köprü, ilçenin hemen doğusundaki Babaeski deresi üzerindedir. Hicrî:1043/ Miladî:1633 tarihinde Sultan IV. Murat tarafından yaptırilmıştır.

Yörede Mimar Sinan Köprüsü olarak geçse de, mimarı kesin olarak bilinmemektedir.

Mimarının Mimar Kasım Ağa olduğu zannedilmekte ise de, Mimar Kasım Ağa IV. Murat'ın ilk yıllarında bulunmuş, fakat köprünün inşa edildiği 1633 tarihinden evvel vefat etmiştir. Ancak, ölmeden önce köprü planlarını hazırlamış, bu planlara göre başka bir mimar tarafından tamamlanmış olmalıdır.Köprünün döşeme uzunluğu 72.4m dir. 6 gözden oluşur. Genişliği 7m en büyük kemer açıklığı da 7.50 m dir. Mansap tarafında kitabe köşkü, memba tarafında da balkon şeklinde bir namazgâh vardır.

Kitabesi kazınmışsa da sonradan mermer üzerine aynı kitabe italik yazı ile yazılmıştır.

Köprü ile ilgili kitabe de yazanları paylaşmak isterim.

Cenab-ı Hazret-i Sultan Murad-ı Cem- azamet ibadı üzre huda ide sayesin memdüd

Çün itdi azm-i cihad ol Şeh-i hümayun-baht yanınca asker-i bi had cünud-i na mahdud

Bu cisri bir kulu yolunda itdi pay endaz derun-i dilden idüb ol Şehe nizar-ı dürüd

Çün itdi hüsn kabuliyle hatırın tatyip anınla eyledi kasd-ı takrrüb-i mâ'bud

Sımah-ı canıma hafiften irdi bu tarih ola bu cisri karin-i kabul-i rabb-i vedüd

Günümüz Türkçesi ;

Allah, Cem gibi azametli Sultan Murat Hazretleri'nin kulları üzerinde ki gölgesini uzun eylesin.

O, bahtı kutlu padişah, yanına sonsuz askeri, sayısız atlarıyla cihata karar verdiği zaman,

Bu köprüyü bir kulu o şaha cânı gönülden dualar ederek yolunda ayaklar altına serdi.

(O padişah bunu) iyilikle kabul ederek gönlü hoş etti.Böylece Allah'a yakınlaşmayı diledi.

Bu tarih can kulağıma gayp aleminden geldi; bu köprü çok şevkatli Rabbin kabulüne yakın olsun...

Trakya'mızdaki köprüleri tanıtan bu konuda, bir efsaneyi yine bir efsane ismin, Sayın Nazif KARAÇAM büyüğümüzün anlatımı ile sizlere sunmak istiyorum.


Pavli Köprüsüİsa’dan sonra 800’lü yıllarda Anadolu’dan bir sebepten dolayı buraya sürülen PAVLİKANLAR, (ki bunlar Hristiyan Azizleri’nden Sean Paul taraftarı olarak bilinen Pavlikanlar) buraya sürgün edilmişlerdir. Eski adı PAVLİ olan Pehlivanköy adını bu tarikattan yani PAVLİKANLAR’dan almıştır. Cumhuriyete kadar Pahlivanköy, Pavli adını taşımıştır. Yöre halkı yaygın biçimde bu adı söylemiştir. Halka göre Pavli, gözü kör bir Bulgar’dır. Gerçi bu yüzyıllarda bu yörede Bulgarlar ve hatta Babaeski’de Bizanslılarla savaşmışlardır ama Pehlivanköy’ün adı Pavli adlı kör bir Bulgar’dan gelmiş değildir.

Yukarıda da söylediğimiz gibi kasabanın adı Pavlikan tarikatı taraftarlarına verilen addan gelmektedir. Kasaba Bizanslılar zamanında AKARCA DERESİ KÖPRÜSܒnün hikayesi ile ünlenmiştir. Romalıların Trakya’da tespit ettikleri 85 dereden biri olan AKARCA DERESİ önemli bir akarsudur. Geçit vermeyen cinsindendir. Bu yüzden dere üzerine bir köprünün yapılması gerekmiştir. Ancak azgın suları olan bu dereye köprü yapmak kolay değildir. Derenin sel sularıdan ileri gelen tehlikeli halini ortadan kaldıracak köprünün yapımı daha başlangıçta zorluklar yaratmış, bunun için kurban vermek gerekmiştir.

Bu kurban hikayesini oradan yetişmiş olan Kırklareli’nin ilk baro başkanı, 1960 yılında Kurucu Meclis Üyesi ve daha sonraki zamanda da Kırklareli Milletvekili olan rahmetli Av. Abdurrahman ALTUĞ bize yazmıştır. Abdurrahman Altuğ’un bize yazdığı mektupta dile getirdiğine göre 2 km. uzunluğunda, fakat II Dünya Savaşı sırasında Almanlar tarafından yıkılmış olan bu köprünün dillere destan öyküsü şöyledir:

Köprünün tam Ergene üzerine isabet eden büyük bi r yüksek gözünün temeli bu noktada suların coşkunluğu nedeniyle bir türlü tutturulamamaktadır. Köprünün ustaları bu durumdan son derece üzülmüşler ve ümitsizliğe kapılmışlardır. Baş usta Pavli rüyasında temeli canlı bir insan kapatırsa yerine oturacağını ve köprünün tamamlanacağına inanır, bunu diğer usta arkadaşlarına anlatır.

Bunun üzerine köprü ustaları, kendilerine sabahları yemek getiren eşlerden hangisi erken gelirse onu köprü temeline koyup, temeli kapatmaya karar vermişlerdir.

Pavli Usta’nın genç ve güzel karısı ELANKA o gün işini erken bitirmiş, ekmek hamurunu yoğurup teknesini kapattıktan sonra birkaç aylık küçük çocuğunu uyutmuş ve kocasına yani Pavli Usta’ya yemek götürmek üzere yola çıkmıştır.

Kader oyunu Pavli Usta’ya oynamıştır.

Pavli Usta çalışırken parmağındaki değerli yüzüğünü temek taşlarının arasına düşürmüş ve karısından bunu eğilip almasını istemiştir. Bunun üzerine Pavli Usta’nın güzel karısı Elanka, Ergene’nin berrak ve azgın suları arasında parlayan yüzüğü almaya eğildiği sırada temel için hazırlanan taş kapak yerine oturtulmuştur.

Ancak bunun bir şaka olduğunu sanan güzel Elanka, “Pavli, Pavli, şakayı bırak, teknede hamurum, beşikte çocuğum var. Biri kabaracak, biri uyanacak, çıkar beni buradan” demesine rağmen yanıt alamamıştır.

Çünkü temelin yerine oturması gerçekleşmiş, temelin önlediği ve kabardığı coşkun sular arasında Elanka’nın sesi gittikçe hafifleyerek yankılanmış ve bir süre sonra da Elanka sesiyle birlikte kaybolup gitmiştir. Köprü kurbanını almıştır. Bundan sonra köprü süratle inşaa edilmiş, tamamlanmış ama belki bin yıldan bu yana Pavli Usta’nın güzel karısı Elanka’nın “Pavli, Pavli” diye derinden seslenişi hala sürüp gitmektedir.


Eğer yolunuz bir gün Pehlivanköy’e düşerse PAVLİ KÖPRÜSܒnün tam Ergene üzerine isabet eden büyük gözünün altına eğilip hafifçe, “PAVLİ” diye seslenirseniz güzel Elanka’nın derinden ve sonsuzluktan gelip de size ulaşan “Pavli, Pavli” diyen sesini duymuş olacaksınız.

Köprünün büyük gözünün serin kubbesi altından, çocuğunu emziremediği sütünden birkaç damlanın Ergene sularına düşüp kaybolduğunu göreceksiniz.


Kaynak

__________________

Tanrılar, erkeklerin ''balıkta'' geçirdiği zamanı ömründen saymaz. (Babil Atasözü)
Dilaver isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
10 Üyemiz Dilaver'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 24.09.14, 17:30   #5
Redwine
"Her Şey Güzel Oldu"

Redwine - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Dec 2013
Konular: 3756
Mesajlar: 14,432
Ettiği Teşekkür: 62789
Aldığı Teşekkür: 58162
Rep Derecesi : Redwine şöhret ötesinde bir itibarı vardırRedwine şöhret ötesinde bir itibarı vardırRedwine şöhret ötesinde bir itibarı vardırRedwine şöhret ötesinde bir itibarı vardırRedwine şöhret ötesinde bir itibarı vardırRedwine şöhret ötesinde bir itibarı vardırRedwine şöhret ötesinde bir itibarı vardırRedwine şöhret ötesinde bir itibarı vardırRedwine şöhret ötesinde bir itibarı vardırRedwine şöhret ötesinde bir itibarı vardırRedwine şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Cap Canli
Standart Cevap: Trakya Bölgesindeki Tarihi Köprüler

Katkından dolayı teşekkürler Dilaver...
__________________
Redwine isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
7 Üyemiz Redwine'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 01.01.16, 20:19   #6
Redwine
"Her Şey Güzel Oldu"

Redwine - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Dec 2013
Konular: 3756
Mesajlar: 14,432
Ettiği Teşekkür: 62789
Aldığı Teşekkür: 58162
Rep Derecesi : Redwine şöhret ötesinde bir itibarı vardırRedwine şöhret ötesinde bir itibarı vardırRedwine şöhret ötesinde bir itibarı vardırRedwine şöhret ötesinde bir itibarı vardırRedwine şöhret ötesinde bir itibarı vardırRedwine şöhret ötesinde bir itibarı vardırRedwine şöhret ötesinde bir itibarı vardırRedwine şöhret ötesinde bir itibarı vardırRedwine şöhret ötesinde bir itibarı vardırRedwine şöhret ötesinde bir itibarı vardırRedwine şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Cap Canli
Standart Cevap: Trakya Bölgesindeki Tarihi Köprüler

Trakya bölgesine ne kadar yakınım ama gezmak nasip olmadı bir türlü...
__________________
Redwine isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
8 Üyemiz Redwine'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 01.01.16, 20:25   #7
Gülümsün
Moderator

Gülümsün - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Oct 2014
Konular: 1798
Mesajlar: 9,826
Ettiği Teşekkür: 50637
Aldığı Teşekkür: 36873
Rep Derecesi : Gülümsün şöhret ötesinde bir itibarı vardırGülümsün şöhret ötesinde bir itibarı vardırGülümsün şöhret ötesinde bir itibarı vardırGülümsün şöhret ötesinde bir itibarı vardırGülümsün şöhret ötesinde bir itibarı vardırGülümsün şöhret ötesinde bir itibarı vardırGülümsün şöhret ötesinde bir itibarı vardırGülümsün şöhret ötesinde bir itibarı vardırGülümsün şöhret ötesinde bir itibarı vardırGülümsün şöhret ötesinde bir itibarı vardırGülümsün şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Trakya Bölgesindeki Tarihi Köprüler

Güzel yerler inşallah bir gün gitmek nasip olur. Teşekkürler Redwine. Ellerine sağlık.
__________________
Gülümsün isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
7 Üyemiz Gülümsün'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 01.01.16, 23:52   #8
Suzim
Müdavim

Suzim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Mar 2015
Konular: 1200
Mesajlar: 6,437
Ettiği Teşekkür: 13297
Aldığı Teşekkür: 21366
Rep Derecesi : Suzim şöhret ötesinde bir itibarı vardırSuzim şöhret ötesinde bir itibarı vardırSuzim şöhret ötesinde bir itibarı vardırSuzim şöhret ötesinde bir itibarı vardırSuzim şöhret ötesinde bir itibarı vardırSuzim şöhret ötesinde bir itibarı vardırSuzim şöhret ötesinde bir itibarı vardırSuzim şöhret ötesinde bir itibarı vardırSuzim şöhret ötesinde bir itibarı vardırSuzim şöhret ötesinde bir itibarı vardırSuzim şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Huzurlu
Standart Cevap: Trakya Bölgesindeki Tarihi Köprüler

BendendeAlpullu Köprüsü (Sinanlı Köprüsü), Kırklareli ilinin Babaeski ilçesinin Alpullu Beldesi yakınlarında yer almaktadır. Tarihi köprü, 16. yy. ortalarında (1565) Sokullu Mehmet Paşa tarafından Mimar Koca Sinan’a yaptırılmıştır.__________________
''Türkiye, Atatürk'ü Allah'a borçlusun, geriye kalan her şeyi de Atatürk'e...''
Suzim isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
6 Üyemiz Suzim'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 02.01.16, 00:26   #9
StorMAnqeL
Uzman Üye

StorMAnqeL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Dec 2015
Konular: 211
Mesajlar: 1,781
Ettiği Teşekkür: 7681
Aldığı Teşekkür: 7147
Rep Derecesi : StorMAnqeL şöhret ötesinde bir itibarı vardırStorMAnqeL şöhret ötesinde bir itibarı vardırStorMAnqeL şöhret ötesinde bir itibarı vardırStorMAnqeL şöhret ötesinde bir itibarı vardırStorMAnqeL şöhret ötesinde bir itibarı vardırStorMAnqeL şöhret ötesinde bir itibarı vardırStorMAnqeL şöhret ötesinde bir itibarı vardırStorMAnqeL şöhret ötesinde bir itibarı vardırStorMAnqeL şöhret ötesinde bir itibarı vardırStorMAnqeL şöhret ötesinde bir itibarı vardırStorMAnqeL şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Hasta
Standart Cevap: Trakya Bölgesindeki Tarihi Köprüler

Ellerine sağlık Redwine. Suzim senin de ellerine sağlık.
__________________

Ve kadın gitti!
Seve seve gitti, acıya acıya gitti.
Söküp attı kangren olan ilişkiyi kalbinden ama,
bir daha kimseyi 'O adam' kadar sevemedi.....

İnan Durak Taş
StorMAnqeL isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
3 Üyemiz StorMAnqeL'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 05.01.16, 22:14   #10
Sevda
Dönersen Islık Çal..

Sevda - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Feb 2012
Konular: 860
Mesajlar: 7,646
Ettiği Teşekkür: 33773
Aldığı Teşekkür: 38642
Rep Derecesi : Sevda şöhret ötesinde bir itibarı vardırSevda şöhret ötesinde bir itibarı vardırSevda şöhret ötesinde bir itibarı vardırSevda şöhret ötesinde bir itibarı vardırSevda şöhret ötesinde bir itibarı vardırSevda şöhret ötesinde bir itibarı vardırSevda şöhret ötesinde bir itibarı vardırSevda şöhret ötesinde bir itibarı vardırSevda şöhret ötesinde bir itibarı vardırSevda şöhret ötesinde bir itibarı vardırSevda şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Kabadayi
Standart Cevap: Trakya Bölgesindeki Tarihi Köprüler

Büyükçekmece ve Sultan Süleymen köprülerini görmüştüm. Diğerlerine gitmek kısmet olmadı.

Teşekkürler Redwine. İlave için teşekkürler Dilaver ve Suzim.
Sevda isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
5 Üyemiz Sevda'in Mesajına Teşekkür Etti.
Cevapla

Bu Sayfayı Paylaşabilirsiniz

Etiketler
bölgesindeki, köprü, köprüler, tarihi, trakya


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı

Hızlı Erişim

İlgili Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Cevaplar Son Mesaj
Bursa İlinin Tarihi ve Gezilecek Yerleri Mathematician Marmara 84 17.04.20 12:19
Karaağaç İstasyonu | Tarihi Trakya Üniversitesi Rektörlük Binası | Edirne LaLe Türkiye'den Tarihi Yerler ve Mekanlar 1 10.10.16 23:30
Türkiye'nin Tarihi Köprüleri Basakca Buram Buram Türkiye'm 22 27.01.16 21:52


WEZ Format +3. Şuan Saat: 04:28.


Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2021, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright ©2000 - 2021 www.forumgercek.com
Önemli Uyarı
www.forumgercek.com binlerce kişinin paylaşım ve yorum yaptığı bir forum sitesidir. Kullanıcıların paylaşımları ve yorumları onaydan geçmeden hemen yayınlanmaktadır. Paylaşım ve yorumlardan doğabilecek bütün sorumluluk kullanıcıya aittir. Forumumuzda T.C. yasalarına aykırı ve telif hakkı içeren bir paylaşımın yapıldığına rastladıysanız, lütfen bizi bu konuda bilgilendiriniz. Bildiriniz incelenerek, 48 saat içerisinde gereken yapılacaktır. Bildirinizi BURADAN yapabilirsiniz.
Page Rank Icon
Bumerang - Yazarkafe
McAfee Site Denetleme
Norton Site Denetleme
www.forumgercek.com Creative Commons Alıntı-Lisansı Devam Ettirme 3.0 Unported Lisansı ile lisanslanmıştır.