Merhabalar
Forum Gerçek üyesi değilsiniz ya da Üye Girişi yapmamışsınız.
Sitemizden tam olarak yararlanabilmek için;
Lütfen Buraya tıklayarak üye olunuz.
Forum Gerçek

Forumları Okundu Kabul Et Bugünkü MesajlarYazdığım Cevaplar Açtığım Konular Kim Nerede
Geri git   Forum Gerçek > Türkiye ve Dünyadan Haberler > Ülkemiz ve Dünya Gündemi > Uğur Dündar


Cevapla
 
LinkBack Seçenekler
Eski 19.08.15, 07:23   #1
«... Beklenen Şarkı ...»

Çengelli İğne - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Dec 2013
Konular: 1654
Mesajlar: 8,911
Ettiği Teşekkür: 30566
Aldığı Teşekkür: 30549
Rep Derecesi : Çengelli İğne şöhret ötesinde bir itibarı vardırÇengelli İğne şöhret ötesinde bir itibarı vardırÇengelli İğne şöhret ötesinde bir itibarı vardırÇengelli İğne şöhret ötesinde bir itibarı vardırÇengelli İğne şöhret ötesinde bir itibarı vardırÇengelli İğne şöhret ötesinde bir itibarı vardırÇengelli İğne şöhret ötesinde bir itibarı vardırÇengelli İğne şöhret ötesinde bir itibarı vardırÇengelli İğne şöhret ötesinde bir itibarı vardırÇengelli İğne şöhret ötesinde bir itibarı vardırÇengelli İğne şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Huzurlu
Post Diktatörlüğün Sondan Bir Önceki Evresini Yaşıyoruz: Kan ve GözyaşıCHP İzmir Milletvekili Aytun Çıray’dan çarpıcı açıklamalar

PKK’nın, Erdoğan’ın HDP’yi baraj altına düşürme projesine “kan suyu” verdiğini belirten Çıray şöyle diyor: “Evlâtlarımızı vatan için değil, devletleşmiş kötülüğün idamesi için şehit veriyoruz Tek çare milletin ayağa kalkması ve bu kötülüğe dur demesi”

Sev­gi­li okur­la­rım,
Bir­çok kez yaz­dı­ğım gi­bi Sa­ray, 7 Ha­zi­ran se­çim so­nuç­la­rı­nı ka­bul et­me­ye ya­naş­mı­yor. O ne­den­le AK­P’­yi ye­ni­den tek ba­şı­na ik­ti­dar ya­pa­rak he­sap ver­mek­ten kur­tul­ma­yı, bu­nun için de er­ken se­çi­mi is­ti­yor. Bu uğur­da -tüy­ler ür­per­ti­ci so­nuç­lar ver­se de- her yo­lu de­ni­yor. Sa­ra­y’­ın er­ken se­çim ko­nu­sun­da­ki de­ğiş­mez ka­ra­rı­nı bil­di­ğim için, ba­şın­dan iti­ba­ren ti­yat­ro ola­rak ta­nım­la­dı­ğım koa­lis­yon gö­rüş­me­le­ri ni­ha­yet ta­mam­lan­dı. Özel­lik­le AKP-CHP ara­sın­da haf­ta­lar­ca sü­ren gö­rüş­me­ler­de CHP’­ye koa­lis­yon hü­kü­me­ti tek­li­fi­nin ya­pıl­ma­mış ol­du­ğu­nun or­ta­ya çık­ma­sı, tam bir ha­yal kı­rık­lı­ğı ya­rat­tı.
Te­rö­rün her ge­çen gün bi­raz da­ha tır­man­dı­ğı, şe­hit kan­la­rıy­la ana­la­rın göz­yaş­la­rı­nın ade­ta sel gi­bi ak­tı­ğı sü­re­ce CHP’­nin ba­kış açı­sı­nı, par­ti­nin ça­lış­kan isim­le­rin­den İz­mir Mil­let­ve­ki­li Dr.Ay­tun Çı­ra­y’­la ko­nuş­tuk.

UĞUR DÜN­DAR (U.D.): Sa­yın Çı­ray, 15 Tem­mu­z’­da­ki rö­por­ta­jı­mız­da be­nim bir ti­yat­ro ola­rak ta­nım­la­dı­ğım AKP-CHP koa­lis­yon gö­rüş­me­le­ri olum­suz ola­rak so­nuç­lan­dı. Siz bu so­nu­cu bek­le­mi­yor muy­du­nuz?

Ay­tun Çı­ray (A.Ç.): Sa­yın Dün­dar, Dol­ma­bah­çe­’de ku­ru­lan ma­sa biz­zat Cum­hur­baş­ka­nı ta­ra­fın­dan dev­ril­me­sey­di, 8 Ha­zi­ran sa­ba­hı çok fark­lı bir de­ğer­len­dir­me ya­par­dım: Seç­me­ni­miz bir AKP-HDP koa­lis­yo­nu is­te­di der­dim. An­cak ama­cı ana­ya­sal zor­ba­lık re­ji­mi­ni te­sis et­mek olan Er­do­ğan, çö­züm sü­re­ci­nin AKP aley­hi­ne MHP’­yi güç­len­dir­di­ği­ni gö­rün­ce, bi­li­nen kıv­rak­lı­ğıy­la ma­sa­yı tek­me­le­yip mey­dan­lar­da HDP’­yi he­def al­dı. Böy­le­ce bir HDP-AKP koa­lis­yo­nu ze­mi­ni da­ha bu dö­nem­de or­ta­dan kalk­tı. Ay­nı şey el­bet­te ters­ten MHP için de ge­çer­liy­di. As­lın­da bu iki zıt par­ti­nin Er­do­ğa­n’­a iliş­kin po­zis­yon­la­rı ben­zer sert­lik­tey­di. Sa­yın Kı­lıç­da­roğ­lu­’nun mu­ha­le­fet blo­ku te­şeb­bü­sü de aka­me­te uğ­ra­yın­ca, ni­yet oku­ma­la­rı­mı­za kar­şın mil­let ira­de­si­ni yok sa­ya­maz­dık. Çün­kü biz di­ğer par­ti­ler­den fark­lıy­dık.

(U.D.): CHP’­yi di­ğer par­ti­ler­den fark­lı kı­lan ne­dir?

(A.Ç.): CHP’­yi fark­lı­laş­tı­ran şey, son de­re­ce po­zi­tif si­ya­set yap­ma­sı­dır. Ya­ni par­ti­miz so­mut si­ya­si, sos­yal, eko­no­mik ve hu­ku­ki ih­ti­yaç­la­ra dö­nük kap­sam­lı bir çö­züm prog­ra­mıy­la seç­men kar­şı­sı­na çık­tı. Se­çim­de doğ­ru­dan dev­let­leş­miş kö­tü­lü­ğün üze­rin­de odak­lan­ma­dık. Mil­let ira­de­si de koa­lis­yon ta­li­ma­tı ver­di ve biz onun ge­re­ği­ni yap­mak için koa­lis­yon mü­za­ke­re­le­rin­de yer al­ma­lıy­dık. Çün­kü Tür­ki­ye da­ha çok kan kay­bet­me­me­liy­di. Da­ha dün bi­zi ül­ke­nin do­ğu­su­na gi­de­me­mek­le eleş­ti­ren Da­vu­toğ­lu, ta­şı­ma­lı se­çim­den bah­se­di­yor­du. Se­çim gü­ven­li­ği­ni sağ­la­ya­mam, di­yor­du. Ha­bu­r’­da ta­şı­ma­lı mah­ke­me ku­ran­lar, şim­di de ta­şı­ma­lı seç­men­den söz eder ha­le gel­miş­ler­di. Ya­ni hu­zur or­ta­mı sağ­lan­ma­dan ya­pı­la­cak bir se­çim, ku­tup­laş­ma­nın de­rin­leş­me­si­ne ne­den ola­cak­tı. İş­si­zi­mi­ze iş, aş­sı­zı­mı­za aş lâ­zım­dı. Sa­yın Kı­lıç­da­roğ­lu iş­te bu de­rin ay­rış­ma­yı ön­le­mek ve eko­no­mi­yi der­le­yip to­par­la­mak için mil­let önün­de bir koa­lis­yon de­ne­me­si yap­ma­lıy­dı. Bir gö­rüş­me­miz­de ken­di­si­ne gö­rüş­me­le­rin ba­şa­rı ih­ti­ma­li­ni yüz­de kaç gö­rü­yor­su­nuz, di­ye sor­du­ğum­da ba­na, “Çok az. Ama kan­sız kav­ga­sız bir Tür­ki­ye için yüz­de bir ih­ti­ma­li bi­le de­ğer­len­dir­mek bi­zim va­ta­ni gö­re­vi­miz­di­r” de­miş­ti.


Not: Yazının devamını okumak için, aşağıdaki linki tıklayınız.


- - - - - - Sözcü - - - -

Çengelli İğne isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Çengelli İğne'in Mesajına Teşekkür Etti
Cevapla

Bu Sayfayı Paylaşabilirsiniz

Etiketler
diktatörlüğün, evresini, gözyaşı, önceki, sondan, yaşıyoruz


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are AçıkWEZ Format +3. Şuan Saat: 03:19.


Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.
SEO by vBSEO 3.6.0 PL2 ©2011, Crawlability, Inc.
Copyright ©2000 - 2019 www.forumgercek.com
Protected by CBACK.de CrackerTracker
Önemli Uyarı
www.forumgercek.com binlerce kişinin paylaşım ve yorum yaptığı bir forum sitesidir. Kullanıcıların paylaşımları ve yorumları onaydan geçmeden hemen yayınlanmaktadır. Paylaşım ve yorumlardan doğabilecek bütün sorumluluk kullanıcıya aittir. Forumumuzda T.C. yasalarına aykırı ve telif hakkı içeren bir paylaşımın yapıldığına rastladıysanız, lütfen bizi bu konuda bilgilendiriniz. Bildiriniz incelenerek, 48 saat içerisinde gereken yapılacaktır. Bildirinizi BURADAN yapabilirsiniz.
Page Rank Icon
Bumerang - Yazarkafe
McAfee Site Denetleme
Norton Site Denetleme
www.forumgercek.com Creative Commons Alıntı-Lisansı Devam Ettirme 3.0 Unported Lisansı ile lisanslanmıştır.