Merhabalar
Forum Gerçek üyesi değilsiniz ya da Üye Girişi yapmamışsınız.
Sitemizden tam olarak yararlanabilmek için;
Lütfen Buraya tıklayarak üye olunuz.
Forum Gerçek

Forumları Okundu Kabul Et Bugünkü MesajlarYazdığım Cevaplar Açtığım Konular Kim Nerede
Geri git   Forum Gerçek > Türkiye ve Dünyadan Haberler > Ülkemiz ve Dünya Gündemi > Uğur Dündar


Cevapla
 
Seçenekler
Eski 30.12.15, 12:17   #1
Redwine
"Her Şey Güzel Oldu"

Redwine - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Dec 2013
Konular: 3756
Mesajlar: 14,430
Ettiği Teşekkür: 62775
Aldığı Teşekkür: 58176
Rep Derecesi : Redwine şöhret ötesinde bir itibarı vardırRedwine şöhret ötesinde bir itibarı vardırRedwine şöhret ötesinde bir itibarı vardırRedwine şöhret ötesinde bir itibarı vardırRedwine şöhret ötesinde bir itibarı vardırRedwine şöhret ötesinde bir itibarı vardırRedwine şöhret ötesinde bir itibarı vardırRedwine şöhret ötesinde bir itibarı vardırRedwine şöhret ötesinde bir itibarı vardırRedwine şöhret ötesinde bir itibarı vardırRedwine şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Cap Canli
Standart Mutsuzluğumuzun Kışı!... | Uğur Dündar

Ya­zı­ya baş­lar­ken yıl­lar ön­ce­si­nin ARE­NA prog­ram­la­rı­nı dü­şün­düm. Özel­lik­le 90’lı yılları…
O yıl­lar­da Tür­ki­ye­’nin ha­zi­ne­si­ni ve ban­ka­la­rı­nı hor­tum­la­mak üze­re, İn­gil­te­re­’nin gü­ne­yin­de­ki ada­lar­da (Is­le Of Man) ta­be­la şir­ket­le­ri ku­ru­lur, vur­gu­nu ya­pan­lar, da­ha son­ra pa­ra­lar­la bir­lik­te sır­ra ka­dem ba­sar­lar­dı.
Vur­gun­cu­la­rın izi­ni sür­me­ye Lon­dra­’da­ki Com­pany Ho­use’­tan baş­lar­dık. Çün­kü bu­ra­da, biz­de­ki Ti­ca­ret Si­ci­li Ga­ze­te­si­’ne ben­zer bi­çim­de, tüm şir­ket­le­rin ka­yıt­la­rı tu­tu­lur­du. Araş­tır­ma­la­rı­mız sı­ra­sın­da kar­şı­mı­za ge­nel­lik­le “Mat­ruş­ka be­bek­le­ri­ni­” an­dı­ran iç içe geç­miş uy­du­ruk şir­ket­ler çı­kar­dı.
Vur­gun­cu­lar için iz kay­bet­tir­me­nin en ko­lay yo­lu buy­du!..* * *


Bu­gün Lon­dra­’ya gi­dip bak­sak, aca­ba KAN­DİL COM­PANY isim­li bir şir­ke­te rast­lar mı­yız? San­mı­yo­rum. Ama Com­pany Ho­use’­tan bir­kaç mil uzak­ta­ki İn­gi­liz Giz­li Ser­vi­si­’nin (MI-5) Tha­mes Neh­ri ke­na­rın­da­ki mer­ke­zin­de, yı­ğın­la ka­yıt bu­lun­du­ğun­dan adım gi­bi emi­nim.
Çün­kü ben KAN­DİL COM­PANY ta­nı­mıy­la, Kan­dil Da­ğı­’nı yıl­lar­dır üs ola­rak kul­la­nan çok ulus­lu bir şir­ket­ten, ya­ni PKK Te­rör Ör­gü­tü­’n­den söz edi­yo­rum. Ba­na gö­re, KAN­DİL COM­PANY, eşit­tir PKK…
Bu ne­den­le İn­gi­liz Giz­li Ser­vi­si­’n­de tüm ka­yıt­la­rın bu­lun­du­ğun­dan hiç kuş­ku duy­mu­yo­rum. Hem de çok ay­rın­tı­lı bi­çim­de.
Ör­ne­ğin PKK ne za­man, kim­ler ta­ra­fın­dan ve ne amaç­la ku­rul­du? Ulus­la­ra­ra­sı bağ­lan­tı­la­rı ne­ler? Des­tek­çi ül­ke­ler han­gi­le­ri? Bu­gü­ne ka­dar kaç ey­lem yap­tı? Mad­di gü­cü ne­re­den ge­li­yor? Ka­çak­çı­lık, uyuş­tu­ru­cu, ha­raç ve ka­ra pa­ra tra­fi­ği na­sıl yü­rü­tü­lü­yor? Bu yol­la yıl­da kaç mil­yon do­lar sağ­la­nı­yor? PKK han­gi tür si­lah­la­rı kim­ler­den, na­sıl alı­yor? Bün­ye­sin­de­ki te­rö­rist (on­la­ra gö­re ge­ril­la) sa­yı­sı kaç? Da­ğa ka­tı­lı­ma kay­nak­lık ya­pan ül­ke­ler ve kent­ler han­gi­le­ri?..
Giz­li ser­vi­sin ar­şi­vin­de bu bil­gi­le­rin ya­nı sı­ra, Ab­dul­lah Öca­la­n’­dan tu­tun da Mu­rat Ka­ra­yı­la­n’­a ka­dar tüm ön­de ge­len isim­le­rin, öy­kü­le­ri hat­ta sağ­lık du­rum­la­rı, en in­ce ay­rın­tı­sı­na ka­dar mev­cut­tur.
İn­gi­liz is­tih­ba­rat­çı­lar, Kan­di­l’­de­ki Mu­rat Ka­ra­yı­la­n’­ın dün ne­ler ye­di­ği­ni, kaç kez tu­va­le­te git­ti­ği­ni bi­le bi­li­yor­lar­dır!
Ay­nı bil­gi­le­re, hat­ta faz­la­sı­na, gü­nü­müz dün­ya­sı­nın sü­per gü­cü AB­D’­nin giz­li ser­vi­si CI­A ve Pen­ta­gon da sa­hip­tir.
Çok ulus­lu şir­ke­tin di­ğer or­tak­la­rı­nı ya­ni AB­D’­nin kan­ka­sı İs­ra­il’­i, do­la­yı­sıy­la onun giz­li ser­vi­si MOS­SA­D’­ı, PKK’­ya Av­ru­pa­’da ku­cak açan Al­man­ya­’yı ve is­tih­ba­ra­tı­nı da unut­ma­mak ge­re­kir… As­lın­da ön­de ge­len di­ğer Av­ru­pa ül­ke­le­ri­nin de işin için­de ol­duk­la­rı­nı söy­ler­sek, du­ru­mu pek abart­mış ol­ma­yız.* * *


Not: Yazının devamını okumak için, aşağıdaki linki tıklayınızSözcü

__________________
Redwine isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
2 Üyemiz Redwine'in Mesajına Teşekkür Etti.
Cevapla

Bu Sayfayı Paylaşabilirsiniz

Etiketler
dündar, kışı, mtsuzluğumuzun, mutsuzluğumuzun, uğur


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı

Hızlı Erişim


WEZ Format +3. Şuan Saat: 04:28.


Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2021, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright ©2000 - 2021 www.forumgercek.com
Önemli Uyarı
www.forumgercek.com binlerce kişinin paylaşım ve yorum yaptığı bir forum sitesidir. Kullanıcıların paylaşımları ve yorumları onaydan geçmeden hemen yayınlanmaktadır. Paylaşım ve yorumlardan doğabilecek bütün sorumluluk kullanıcıya aittir. Forumumuzda T.C. yasalarına aykırı ve telif hakkı içeren bir paylaşımın yapıldığına rastladıysanız, lütfen bizi bu konuda bilgilendiriniz. Bildiriniz incelenerek, 48 saat içerisinde gereken yapılacaktır. Bildirinizi BURADAN yapabilirsiniz.
Page Rank Icon
Bumerang - Yazarkafe
McAfee Site Denetleme
Norton Site Denetleme
www.forumgercek.com Creative Commons Alıntı-Lisansı Devam Ettirme 3.0 Unported Lisansı ile lisanslanmıştır.