Merhabalar
Forum Gerçek üyesi değilsiniz ya da Üye Girişi yapmamışsınız.
Sitemizden tam olarak yararlanabilmek için;
Lütfen Buraya tıklayarak üye olunuz.
Forum Gerçek

Forumları Okundu Kabul Et Bugünkü MesajlarYazdığım Cevaplar Açtığım Konular Kim Nerede
Geri git   Forum Gerçek > Müzik > Grup ve Müzik Adamlarının Biyografileri > Ülkemiz Grup ve Müzik Adamları


Cevapla
 
LinkBack Seçenekler
Eski 03.11.14, 17:54   #1
«... Beklenen Şarkı ...»

Çengelli İğne - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Dec 2013
Konular: 1654
Mesajlar: 9,217
Ettiği Teşekkür: 32637
Aldığı Teşekkür: 31455
Rep Derecesi : Çengelli İğne şöhret ötesinde bir itibarı vardırÇengelli İğne şöhret ötesinde bir itibarı vardırÇengelli İğne şöhret ötesinde bir itibarı vardırÇengelli İğne şöhret ötesinde bir itibarı vardırÇengelli İğne şöhret ötesinde bir itibarı vardırÇengelli İğne şöhret ötesinde bir itibarı vardırÇengelli İğne şöhret ötesinde bir itibarı vardırÇengelli İğne şöhret ötesinde bir itibarı vardırÇengelli İğne şöhret ötesinde bir itibarı vardırÇengelli İğne şöhret ötesinde bir itibarı vardırÇengelli İğne şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Huzurlu
Standart İdil Biret - Türk Piyano Sanatçısı (1941 - ....)


İdil Biret, (d. 21 Kasım 1941, Ankara)
Türk piyano sanatçısı.


Çocukluğu ve Müzik Eğitimi

Müziğe olan ilgisi iki yaşında başlayan İdil Biret, dört yaşında Bach'ın prelüdlerini çalmaya başladı. İlk derslerini Mithat Fenmen'den aldı. 1948 yılında, henüz yedi yaşındayken, ikinci cumhurbaşkanı İsmet İnönü, Biret'in yurt dışında eğitiminin gereksinimlerinin karşılanması için TBMM'ye bir teklif sundu. Bu teklif sonucunda İdil Biret için özel olarak çıkartılan kanun, "Harika Çocuklar Yasası" olarak bilinir. Bu kanun çerçevesinde eğitimi için ailesiyle birlikte Paris Konservatuarı'na gönderilen Biret, burada 20. yüzyılın önemli pedagoglarından Nadia Boulanger ile çalıştı. Sekiz yaşında Paris Radyosu'nda ilk konserini verdi. Fransız piyanist Alfred Cortot'dan dersler aldı. İdil Biret'ten ömrü boyunca "en değerli öğrencim" olarak söz eden hocası Alman piyanist Wilhelm Kempff, onunla müzikal ilişkisini] hayat boyu sürdürdü. Biret, 11 yaşındayken Kempff ile Mozart'ın İki Piyano İçin Konçertosu 'nu Paris Champs-Elysees Tiyatrosu'nda çaldı. Zaman zaman Kempff'in Positano'da verdiği usta sınıflara katıldı. Kempff'in 90. yaşı için düzenlenen konserde çaldı.


Sanat Yaşamı

Biret, Paris Ulusal Konservatuarı’nı yüksek piyano, eşlikçilik ve oda müziği dallarında birinci olarak bitirdiğinde 15 yaşındaydı. 16 yaşından itibaren çeşitli Dünya sahnelerinde yer aldı. Amerika Birleşik Devletleri’ndeki ilk konserini 21 yaşında, Rachmaninoff’un Üçüncü Piyano Konçertosu’nu çalarak Erich Leinsdorf yönetimindeki Boston Filharmoni Orkestrası ile gerçekleştirdi. İlk Rusya turnesini piyanist Emil Gilels’in çağrısı üzerine yaptı ve bu ülkede büyük başarı kazandı. Yıllar içinde bu ülkede yüze yakın konser verdi.Biret beş kıtayı kapsayan konserlerinde Atzmon, Copland, Kempe, Keilberth, Sargent, Monteux, Fournat, Leinsdorf, Pritchard, Scherchen, Rozhdestvensky, Mackerras gibi ünlü şeflerle çaldı; Montreal, Berlin, Montpellier, Nohant, Royan, Dubrovnik, Atina, Ankara ve İstanbul festivallerine katıldı. Boston Symphony, Orchestre National de France, Orchestre Suisse Romande, London Symphony, Leningrad Philarmonic, Leipzig Gewandhaus, Dresden Staatcapelle, Tokyo Philarmonic, Sydney Symphony ve Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası eşliğinde Dünya'nın her yerinde konserler verdi.Kraliçe Elisabeth (Belçika), Van Cliburn (ABD), Busoni (İtalya), Liszt (Almanya) gibi birçok uluslararası piyano yarışmasında jüri üyeliği yapan İdil Biret'in aldığı ödüller arasında "Lili-Boulanger" (Boston), "Harriet Cohen/Dinu Lipatti" (Londra), Polonya hükümetinin "kültür liyâkat" ve Fransız hükümetinin "Chevalier de I'Ordre National de Merite" nişanları da bulunmaktadır. İdil Biret, 1971 yılından beri devlet sanatçısıdır.


Stüdyo Kayıtları

Bugüne kadar sanatını icra ettiği plak ve CD'lerin sayısı 80'i geçmektedir. Biret'in 60'larda ve 70'lerde Atlantik ve Finnadar için yaptığı kayıtlar romantik repertuvardan çağdaş bestecilere uzanan bir yelpazededir. Sanatçı 1980'lerde plak tarihinde ilk kez Beethoven senfonilerinin Liszt tarafından yapılan uyarlamalarının tamamını seslendirmiştir. Daha sonra Frederic Chopin'in bütün piyano eserleri, Johannes Brahms'ın bütün solo piyano eserleri ve konçertoları, Sergei Rachmaninoff'un bütün piyano eserleri Biret tarafından kayda alınmıştır. Bu icralar pek çok eleştirmenin hayranlığı ile karşılanmış ve sanatçının "çağımızın en önde gelen piyano ustalarından biri" olarak nitelenmesine yol açmıştır. 1995'te Chopin'in bütün eserleri dizisi Varşova'da yapılan "Chopin Plakları Büyük Ödülü" yarışmasında jüri özel ödülünü almıştır. Aynı yıl kaydettiği Fransız besteci Pierre Boulez'in üç sonatını içeren CD Paris'te yılın "Altın Diyapozon" ödülünü almış ve Le Monde gazetesi tarafından 95 yılının en iyi plakları arasına seçilmiştir. 1997 yılında 100. ölüm yıldönümü nedeniyle Brahms'ın tüm solo piyano eserlerini beş konserlik bir dizide seslendirmiştir. Biret, ayrıca 2002'de Ligeti'nin etüdlerini kayda almıştır. Biret, Dünya'nın en geniş repertuvarlı piyanisti ünvanını taşımaktadır. Biret'in Stravinsky'nin "Ateş Kuşu" süiti uyarlaması, hocası Kempff'in uyarlamalarını çaldığı plaklar da önemli kayıtlardandır. Biret, 2007 yılında Chopin yorumları nedeniyle Polonya Cumhurbaşkanı tarafından "Üstün Hizmet Nişanı" ile onurlandırılmıştır.
İdil Biret, daha önce tamamını plak haline getirdiği ve konserlerde seslendirdiği Beethoven senfonilerinin Liszt uyarlamaları dizisine 2000'lerde bestecinin tüm konçerto ve sonatlarını kayda alarak devam etmiştir. 2008'in Aralık ayında beş kıtada piyasaya çıkan "Beethoven edisyonu", bestecinin konçerto, sonat ve senfonilerinin ilk toplu sunumu olmaktadır. Bu serinin tümü sanatçıya ait bir etiketle çıkmıştır.
Hakkında Yazılan Eserler

Fransız yazar Dominique Xardel'in piyanistin hayatını ve görüşlerini anlatan "İdil Biret-Une pianiste Turque en France” (Fransa’da bir Türk Piyanist İdil Biret) kitabı 2006 yılının Eylül ayında Fransa'da yayınlanmıştır. 2007'de "Dünya Sahnelerinde Bir Türk Piyanisti: İdil Biret" adıyla Türkçe olarak da yayınlanmıştır.

İdil Biret'in de yer aldığı "Piyanistler" adında birçok piyanistle yapılan söyleşilerden oluşan bir kitap yazan Xardel, yalnızca İdil Biret'i anlatan bu yeni kitabında sanatçının hayatı ve kariyerinin yanı sıra birçok değişik konudaki düşüncelerini de aktarmaktadır. Kitap, 2007'nin Ekim ayında Stacatto-Verlag tarafından Almanya'da "Idil Biret: Eine Türkische Pianistin auf den Bühnen der Welt" adıyla yayınlanmıştır. Sanatçı hakkında ayrıca Üner Birkan'ın yazdığı "Piyanodaki Harika" adlı kitap bulunmaktadır.Kaynak
Çengelli İğne isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
3 Üyemiz Çengelli İğne'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 03.11.14, 17:58   #2
«... Beklenen Şarkı ...»

Çengelli İğne - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Dec 2013
Konular: 1654
Mesajlar: 9,217
Ettiği Teşekkür: 32637
Aldığı Teşekkür: 31455
Rep Derecesi : Çengelli İğne şöhret ötesinde bir itibarı vardırÇengelli İğne şöhret ötesinde bir itibarı vardırÇengelli İğne şöhret ötesinde bir itibarı vardırÇengelli İğne şöhret ötesinde bir itibarı vardırÇengelli İğne şöhret ötesinde bir itibarı vardırÇengelli İğne şöhret ötesinde bir itibarı vardırÇengelli İğne şöhret ötesinde bir itibarı vardırÇengelli İğne şöhret ötesinde bir itibarı vardırÇengelli İğne şöhret ötesinde bir itibarı vardırÇengelli İğne şöhret ötesinde bir itibarı vardırÇengelli İğne şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Huzurlu
Standart Cevap: İdil Biret Türk Piyano Sanatçısı.(1941....)

Ödül ve Nişanları

1952 yılında Paris Konservatuvarı'ndaki yüksek solfej ve deşifraj bölümlerini Birincilik Ödülü ile bitiren Biret, 1957 Haziranı'nda konservatuvarda devam ettiği piyano, oda müziği ve eşlikçilik sınıflarının her birinden birincilik ödülü ile mezun oldu ve "Birincilerin Birincisi" unvanını aldı. Reine Laurent Ödülü ve Popelin mükâfatlarını kazandı.
1954, 1964 Lily Boulanger Memorial, Boston
1957 Paris Konservatuvarı, Konservatuvar Birinciliği
1961 Harriet Cohen - Dinu Lipatti Altın Madalyası, Londra
Adelaide Ristori Nişanı, İtalyan Hükümeti
Chevalier de l'Ordre du Mérite, Fransa
1971 Devlet Sanatçısı, Türkiye idil biret
1974 Kültür/Liyâkat Nişanı, Polonya Hükümeti
1988 Boğaziçi Üniversitesi, Onursal Doktora
Eskişehir Anadolu Üniversitesi Onursal Doktora aldı.
1995 Uludağ Üniversitesi, Onursal Doktora
1995 Grand Prix du Disque Chopin, Varşova
1995 Altın Diyapozon, Fransa
1996 Sevda Cenap And Müzik Vakfı Onur Ödülü Altın Madalyası
2003 Ortadoğu Teknik Üniversitesi Onursal Doktora
2006 Polonya Üstün Hizmet Madalyası (Chopin eserleri kayıt ve seslendirmeleri nedeniyle)
2007 35. Uluslararası İstanbul Müzik Festivali, Onur Ödülü'nü kazandı.
Diskografi

 1. The Art of Idil Biret: Bach - Brahms - Chopin - Debussy - Kempff Liszt/Berlioz - Rachmaninov - Schumann - Tschaikowsky 1997
 2. Johannes Brahms, The Complete Works for Piano Solo and both Piano Concertos 2001
 3. Brahms, Variations on a theme by Schumann op. 9 / Handel op. 24 / Paganini op. 3
 4. Brahms, Piano Sonata No. 1 in C op. 1, Piano Sonata No. 2 in F Sharp Minor op. 2
 5. Brahms, Piano Sonata No. 3 in F Minor op. 5 / Four Ballades op. 10
 6. Brahms, Piano Pieces op. 76 / Two Rhapsodies op. 79, Fantasies op. 116
 7. Brahms, Three Intermezzi op. 117 / Piano Pieces op. 118 & 119 Scherzo op. 4
 8. Brahms, Waltzes op. 39 / Hungarian Dances Nos. 1 - 10, Naxos,
 9. Brahms, Variations op. 21
 10. Brahms, Theme and Variations / Sarabandes / Gavottes, Gigues / Canons / Rakoczy March
 11. Brahms, 51 Exercises WoO 6
 12. Brahms, Waltzes op. 39 (2. versiyon)
 13. Brahms, Piano Concerto No. 1 op. 15; Schumann, Introduction and Allegro op. 134
 14. Piano Concerto No. 2 op. 83, R. Schumann: Introduction & Allegro appassionato op. 92
 15. Brahms, Piano Concerto No. 1 op. 15; Schumann, Introduction and Allegro op. 134
 16. Piano Concerto No. 2 op. 83, Schumann: Introduction & Allegro appassionato op. 92
 17. Boulez, Piano Sonatas Nos. 1 - 3
 18. Fryderyk Chopin, Complete Piano Music
 19. Chopin, Complete Piano Music, Vol. 1
 20. Chopin, Complete Piano Music, Vol. 2
 21. Chopin, Complete Piano Music, Vol. 3
 22. Chopin, Complete Piano Music, Vol. 4
 23. Chopin, Complete Piano Music, Vol. 5
 24. Chopin, Complete Piano Music, Vol. 6
 25. Chopin, Complete Piano Music, Vol. 7
 26. Chopin, Complete Piano Music, Vol. 8
 27. Chopin, Complete Piano Music, Vol. 9
 28. Chopin, Complete Piano Music, Vol. 10
 29. Chopin, Complete Piano Music, Vol. 11
 30. Chopin, Complete Piano Music, Vol. 12
 31. Chopin, Complete Piano Music, Vol. 13
 32. Chopin, Complete Piano Music, Vol. 14
 33. Chopin, Complete Piano Music, Vol. 15
 34. Chopin, Complete Piano Music, Piyano Konçerto No. 1 op. 11
 35. Chopin, Complete Piano Music Piyano Konçerto No. 2 op. 21
 36. Piano Music for Children: Debussy, Tschaikovsky, Schumann
 37. Faure, Nocturne No. 13 B-Flat op. 119 from "Rarities of Piano Music at «Schloß vor Husum»" 1989
 38. Kempff, Italian Suite op. 68 - Piano Sonata op. 47, Transcriptions of Bach - Gluck - Händel - Mozart
 39. Berlioz/Liszt: Symphonie Fantastique
 40. Rachmaninov, Complete Works for Piano Solo, the four Piano Concertos, Paganini-Rhapsody
 41. Rachmaninov, Etudes Tableaux op. 33 & op. 39
 42. Rachmaninov, Préludes op. 23 / Cinq morceaux de fantaisie op. 3
 43. Rachmaninov, Transcriptions and Arrangements (Bach, Behr, Bizet, Kreisler, Liszt, Mendelssohn, Mussorgsky, Rimsky-Korsakoff, Schubert)
 44. Rachmaninov, Piano Sonata No. 1 in D Minor op. 28 / No. 2 op. 36
 45. Rachmaninov, Morceaux de Salon op. 10 / Three Nocturnes, Four Pieces
 46. Rachmaninov, Piano Concertos Nos. 2 & 3
 47. Rachmaninov, Variations on a Theme of Chopin op. 22 and other Piano Works
 48. Rachmaninov, Piano Concertos Nos. 1 & 4, Rhapsody on a Theme of Paganini
 49. Rachmaninov, Piano Concertos Nos. 2 & 3
 50. Rachmaninov, Piano Concertos Nos. 1 & 4, Rhapsody on a Theme of Paganini
 51. Saint-Saens, Piano Concerto No. 2 in G Minor op. 22 & No. 4 in C Minor op. 44
 52. Bach, Piano Concerto No. 1 D minor BWV 1052 & W. A. Mozart - Violin Concerto No. 5 KV 219
 53. Beethoven, Piano Concertos No. 1 op. 15 & No. 4 op. 56
 54. Beethoven, Piano Concertos No. 2 op. 19 & No. 3 op. 37
 55. Piano Concerto No. 5 op. 73 "Emperor"
 56. Liszt, Six Transcendental Studies after Paganini, Sonata in B Minor
 57. Saint-Saens, Piano Concerto No. 5 in F op. 103 & Ravel, Piano Concertos in G Major & D Major for Left Hand
 58. Ludwig Van Beethoven, The Complete Piano Sonatas, Volume 1, No. 7 op. 10/3, No. 21 op. 53 «Waldstein», No. 25 op. 79
 59. Ludwig Van Beethoven, The Complete Piano Sonatas, Volume 2, No. 23 op. 57 «Appassionata», No. 28 op. 101, No. 31 op. 110
 60. Robert Schumann, Fantasiestücke (Fantasy pieces) op. 12 & Johannes Brahms, Three Intermezzi op. 117
 61. Johannes Brahms, Variations on a Theme of Haendel op. 24, Variations on a Theme of Paganini op. 35
 62. Sergei Prokofiev, Piano Sonate No. 7 & Bela Bartok, Six Roumanien Dances - Suite op. 14 - Six Bulgarian Dances - Allegro Barbaro
 63. Ludwig van Beethoven, Piano Sonata No. 15 "Pastoral" & Johannes Brahms, Eight Capricci and Intermezzi op. 76
 64. Sergei Rachmaninov, Variations on a Theme of Corelli op. 42, Moments musicaux op. 16
 65. Sergei Rachmaninov, Variations on a Theme of Corelli op. 42, Moments musicaux op. 16
 66. Pierre Boulez, Piano Sonata No. 2 & Anton Webern, Variations op. 27
 67. Alban Berg Piano Sonata op. 1 with chamber music of Schoenberg and Webern 1975
 68. Maurice Ravel: Serenade grotesque, Gaspard de la Nuit & Igor Strawinsky: The Five Fingers, A Waltz for Children, Three Scenes of Petrouchka, 1976
 69. Sergei Prokofiev, Piano Sonata No. 2 - Frédéric Chopin, Two Mazurkas - Alexander Scriabi, Piano Sonata No. 10, 1977
 70. İlhan Mimaroğlu (* 1926), Sessions, Castiglioni - Cangianti, Bouccourechliev - Archipel IV, Brouwer - Sonata «Pian e Forte», 1978
 71. Hector Berlioz, Symphony Fantastique op. 114, Piano version by Franz Liszt, 1979
 72. Sergei Rachmaninov, Prelude in C sharp minor - Nikolai Miaskovsky, Piano Sonatas No. 2 and No. 3 - Alexander Scriabin, Five Preludes op. 74, 1980
 73. Gustav Mahler, Piano Quartet - César Franck, Piano Quintet, 1982
 74. Ludwig van Beethoven, Piano Sonata No. 8 "Pathétique", Piano Sonata No. 29 "Hammerklavier", 1986
 75. Ludwig van Beethoven / Franz Liszt, Complete Symphonies, piano version by Liszt, 1986
 76. Beethoven / Liszt, Symphonies No. 6 and No. 9, piano transcriptions by Lizst, 1990
 77. Beethoven / Liszt, Symphonies No. 4 and No. 5, piano transcriptions by Lizst, 1990
 78. Beethoven / Liszt, Symphonies No. 3, piano transcription by Lizst, 1990
 79. Beethoven / Liszt, Symphony No. 9, 4th Movement with complete symphony in original version,
 80. Beethoven / Liszt, Symphony No. 6, 1st Movement with some other works for orchestra
 81. Franz Schubert, 13 Songs, piano version by Franz Liszt
 82. Richard Wagner, 7 Opera pieces, piano version by Franz Liszt
 83. Maurice Ravel, Gaspard de la Nuit - Miroirs - La Valse
 84. Frydyric Chopin, Selected Piano Works, Etudes op. 10 Nos. 3-6, 8, 12; Etudes op. 25 Nos. 1, 5, 7; Waltzes op. 18, op. 34/1-3, op. 42, op. 64/1-3, op. 69/1-2
Çengelli İğne isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
2 Üyemiz Çengelli İğne'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 03.11.14, 19:13   #3
Uzman Üye

Mihri Sultan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Nov 2013
Konular: 1
Mesajlar: 1,837
Ettiği Teşekkür: 2090
Aldığı Teşekkür: 6407
Rep Derecesi : Mihri Sultan gerçekten güzelMihri Sultan gerçekten güzelMihri Sultan gerçekten güzelMihri Sultan gerçekten güzelMihri Sultan gerçekten güzelMihri Sultan gerçekten güzelMihri Sultan gerçekten güzelMihri Sultan gerçekten güzelMihri Sultan gerçekten güzelMihri Sultan gerçekten güzelMihri Sultan gerçekten güzel
Ruh Halim: Eglenceli
Standart Cevap: İdil Biret - Türk Piyano Sanatçısı.(1941....)

Sanat adına çok değerli bir isim..

Paylaşım için teşekkürler..!
__________________
Mihri Sultan isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
3 Üyemiz Mihri Sultan'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 23.12.14, 01:35   #4
"Her Şey Güzel Oldu"

Redwine - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Dec 2013
Konular: 3756
Mesajlar: 17,520
Ettiği Teşekkür: 73482
Aldığı Teşekkür: 67847
Rep Derecesi : Redwine şöhret ötesinde bir itibarı vardırRedwine şöhret ötesinde bir itibarı vardırRedwine şöhret ötesinde bir itibarı vardırRedwine şöhret ötesinde bir itibarı vardırRedwine şöhret ötesinde bir itibarı vardırRedwine şöhret ötesinde bir itibarı vardırRedwine şöhret ötesinde bir itibarı vardırRedwine şöhret ötesinde bir itibarı vardırRedwine şöhret ötesinde bir itibarı vardırRedwine şöhret ötesinde bir itibarı vardırRedwine şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Cap Canli
Standart Cevap: İdil Biret - Türk Piyano Sanatçısı (1941 - ....)

İşte gerçek sanatçılarımızdan biri...

Teşekkürler Çengelli...
__________________
Redwine isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
2 Üyemiz Redwine'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 23.12.14, 01:41   #5
Çiçekci kız

Canan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Mar 2011
Konular: 8440
Mesajlar: 30,749
Ettiği Teşekkür: 110384
Aldığı Teşekkür: 160724
Rep Derecesi : Canan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Cevap: İdil Biret - Türk Piyano Sanatçısı (1941 - ....)

Aldığı ödül ve nişanları, fazlası ile hak etmiş bir sanatçıdır İdil Biret.

Tanıtım için teşekkürler Çengelli İğne,
ellerine sağlık...
__________________
Canan Şu Anda Forumda.   Alıntı ile Cevapla
2 Üyemiz Canan'in Mesajına Teşekkür Etti.
Cevapla

Bu Sayfayı Paylaşabilirsiniz

Etiketler
biret, idil, piyano, sanatçısı1941, türk, İdil


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık


İlgili Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Cevaplar Son Mesaj
Nesrin Sipahi ( 1934 - ... ) | Klasik Türk Müziği Sanatçısı Sevda Ülkemiz Grup ve Müzik Adamları 8 25.10.15 18:01
Ahmet Adnan Saygun (1907-1991) Türk Besteci ve İlk Devlet Sanatçısı LaLe Ülkemiz Grup ve Müzik Adamları 2 18.02.14 21:24
Fazıl Say | Türk Klasik Müzik Piyanist ve Bestecisi (1970....) Canan Ülkemiz Grup ve Müzik Adamları 13 09.07.13 16:00
Klasik Müziğin Ustalarından | Johannes Brahms (1833 - 1897) LaLe Yabancı Grup ve Müzik Adamları 11 04.03.12 20:12
Ulvi Cemal Erkin | Türk Klasik Müzik Bestecisi (1906 – 1972) LaLe Ülkemiz Grup ve Müzik Adamları 2 28.01.12 16:42


WEZ Format +3. Şuan Saat: 11:46.


Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.
SEO by vBSEO 3.6.0 PL2 ©2011, Crawlability, Inc.
Copyright ©2000 - 2019 www.forumgercek.com
Protected by CBACK.de CrackerTracker
Önemli Uyarı
www.forumgercek.com binlerce kişinin paylaşım ve yorum yaptığı bir forum sitesidir. Kullanıcıların paylaşımları ve yorumları onaydan geçmeden hemen yayınlanmaktadır. Paylaşım ve yorumlardan doğabilecek bütün sorumluluk kullanıcıya aittir. Forumumuzda T.C. yasalarına aykırı ve telif hakkı içeren bir paylaşımın yapıldığına rastladıysanız, lütfen bizi bu konuda bilgilendiriniz. Bildiriniz incelenerek, 48 saat içerisinde gereken yapılacaktır. Bildirinizi BURADAN yapabilirsiniz.
Page Rank Icon
Bumerang - Yazarkafe
McAfee Site Denetleme
Norton Site Denetleme
www.forumgercek.com Creative Commons Alıntı-Lisansı Devam Ettirme 3.0 Unported Lisansı ile lisanslanmıştır.