Merhabalar
Forum Gerçek üyesi değilsiniz ya da Üye Girişi yapmamışsınız.
Sitemizden tam olarak yararlanabilmek için;
Lütfen Buraya tıklayarak üye olunuz.
Forum Gerçek

Forumları Okundu Kabul Et Bugünkü MesajlarYazdığım Cevaplar Açtığım Konular Kim Nerede
Geri git   Forum Gerçek > Müzik > Grup ve Müzik Adamlarının Biyografileri > Ülkemiz Grup ve Müzik Adamları


Cevapla
 
LinkBack Seçenekler
Eski 24.09.10, 02:14   #1
Müdavim

OkyanusunKalbi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Sep 2009
Konular: 616
Mesajlar: 7,968
Ettiği Teşekkür: 27394
Aldığı Teşekkür: 40367
Rep Derecesi : OkyanusunKalbi gerçekten güzelOkyanusunKalbi gerçekten güzelOkyanusunKalbi gerçekten güzelOkyanusunKalbi gerçekten güzelOkyanusunKalbi gerçekten güzelOkyanusunKalbi gerçekten güzelOkyanusunKalbi gerçekten güzelOkyanusunKalbi gerçekten güzelOkyanusunKalbi gerçekten güzelOkyanusunKalbi gerçekten güzelOkyanusunKalbi gerçekten güzel
Ruh Halim: none
Wink Serkan Çağrı'nın Hayatı

Serkan Çağrı


Serkan Çağrı, 1976 yılında Keşan'da doğdu.İlk, orta ve lise öğrenimini burada tamamladı. Henüz 7 yaşındayken klarnetle tanışan sanatçı, 13 yaşına geldiğinde, geleneksel Erguvan Festivali kapsamında düzenlenen ve katılımcıların yaş ortalamasının 40 olduğu En İyi Klarnet İcracısı Yarışmasında özel ödüle layık görüldü.

1995 yılında Ege Üniversitesi Devlet Türk Müziği Konservatuarı'nda lisans öğrenimine başladı. 1998 yılında İ.T.Ü. Devlet Türk Müziği Konservatuarı'na geçiş yaparak üniversite öğrenimini burada tamamladı. Aynı üniversitede öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlayan sanatçı, burada üç yıl klarnet eğitmeni olarak görev yaptı. Haliç Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Türk Musikisi Bölümü'nde yüksek lisans öğrenimini tamamlayan Çağrı, halen Haliç Üniversitesi Türk Musikisi Bölümünde klarnet dersleri vermektedir. Ayrıca Bakü Müzik Akademisi'nde ise doktora öğrenimine devam etmektedir.
Grup LaçinSanatçı akademik çalışmalarının yanı sıra yurtiçinde ve çeşitli uluslararası kültür ve müzik festivallerinde Türk müziğinin tanıtılmasına yönelik olarak farklı müzik toplulukları ile konser ve dinletilerde yer aldı. 1998 yılında üyesi bulunduğu Grup Laçin, Yılın En İyi Müzik Grubu seçilerek, Altın Kelebek Ödülüne layık görüldü. Yine aynı müzik grubuyla Avustralya, Almanya, Amerika, Yunanistan, Belçika, Hollanda, İngiltere, Türkmenistan ve Türkiye'nin çeşitli yerlerinde konserler verdi.
Mercan Dede&Secret Tribe grubunda da yer alan Serkan Çağrı, bu grup ile Montreux Jazz(İsviçre), Jazz a Vienne(Fransa), Rhythm Sticks(İngiltere), Moers Festival(Almanya), Etnomalaga(İspanya), Skobje Jazz(Makedonya) gibi birçok önemli festivale katıldı. Kervansaray Yarkın Ensemble ile Hollanda'nın çeşitli yerlerinde konserler verdi. Konserlerin yanısıra pek çok dizi ve film müzikleri ile bir tiyatro müziğine klarnetiyle katkıda bulundu. Yurtiçinde ve yurtdışında klarnet üzerine çeşitli söyleşilere ve workshoplara katıldı.


Ayrıca sanatçı kendi kurduğu orkestrası ile birlikte de yurtiçi ve yurtdışında çeşitli şenlik ve festival organizasyonlarında konserler verdi. Dünyaca ünlü ses virtüözü Yıldız İbrahimova ile oluşturduğu "Yıldız'a Çağrı" projesi ile yurtiçi ve yurtdışında pek çok konsere katıldı. Yine dünyanın en iyi klarnet virtüözlerinden Vassilis Saleas ile "İki Yaka Tek Nefes" adlı konser projesini hazırlayıp sahneye koydu. Klezmer müziğinin en önemli temsilcilerinden biri olan klarnetist Giora Fiedman, İstanbul'da verdiği bir konserde kendisini sahneye davet ederek "O, klarnete benim şu an geldiğim noktadan başladı" dedi.
Konser çalışmalarının yanı sıra bir yandan da akademik faaliyetlerini devam ettiren sanatçı "Klarnetin Avrupa ve Türkiye'deki Tarihsel Gelişimi" konusunda araştırmalarda bulundu. Bu araştırmaları sırasında rastladığı, klarnetin en eski atası olarak bilinen ve bir barok dönem enstrümanı olan "chalumeau" (şalümo) yu Türkiye'ye tanıtan, konserlerde ve albüm kayıtlarında kullanan ilk ve tek enstrümanist oldu. Ayrıca klarnet üzerine yazdığı makaleler çeşitli dergilerde yayınlandı.


Dünyanın önde gelen nefesli enstrüman firmalarından AMATİ-DENAK, Serkan ÇAĞRI tarafından tavsiye edilen yeni perde tasarımını uygulayarak ürettiği yeni klarnet modeline "Serkan Çağrı Model" ismini verdi. Böylece ÇAĞRI, klarnette bir dünya markası olarak da müzik literatüründe yerini aldı.Geleneksel icradaki ustalığını, teorik birikimleriyle birleştiren sanatçı, değişik icra tekniklerinin bir arada sergilenmesi bakımından da günümüzün önde gelen icracılarından biri olarak dikkat çekmektedir.Sanatçının Türk Müziği icrasında kullanılan sol klarnetin icra tekniklerini içeren "Sol Klarnet Eğitimi-1" adlı bir DVD li eğitim kitabı ve 2005 yılında yayımladığı "NEFESİM" adlı enstrümantal bir albüm çalışması bulunmaktadır. İkinci solo albümü "ÂLÂ" 2008 yılında Sony-BMG tarafından yayımlanmıştır. Türk müziğinde klarnet ekolünün oluşmasını sağlayan aynı zamanda unutulmaz pek çok eserin de bestekârı olan merhum klarnet üstadı Şükrü TUNAR anısına hazırladığı "ŞÜKRÜ TUNAR ESERLERİYLE SERKAN ÇAĞRI " adlı albüm Sony Müzik etiketiyle yayınlanmıs olup ciddi bir satış grafiğine ulaşmıştır.


Ayrıca iki yıl boyunca TRT de yayınlanan "Dünyanın Türküsü" adlı müzik programını hazırlayıp sunan sanatçı su anda ise TRT Müzik kanalında her hafta yayınlanan "Serkan Cagrı ile Bir Nefes" adlı müzik programını hazırlayıp sunmaktadır.

OkyanusunKalbi isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
9 Üyemiz OkyanusunKalbi'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 24.09.10, 02:27   #2
Müdavim

OkyanusunKalbi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Sep 2009
Konular: 616
Mesajlar: 7,968
Ettiği Teşekkür: 27394
Aldığı Teşekkür: 40367
Rep Derecesi : OkyanusunKalbi gerçekten güzelOkyanusunKalbi gerçekten güzelOkyanusunKalbi gerçekten güzelOkyanusunKalbi gerçekten güzelOkyanusunKalbi gerçekten güzelOkyanusunKalbi gerçekten güzelOkyanusunKalbi gerçekten güzelOkyanusunKalbi gerçekten güzelOkyanusunKalbi gerçekten güzelOkyanusunKalbi gerçekten güzelOkyanusunKalbi gerçekten güzel
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Serkan Çağrı'nın Hayatı

Serkan Çağrı Albümleri
Nefesim (2005)

Albüm Hakkında Bilgiler

Bir resimde ne yapıldığının değil, nasıl yapıldığının daha çok önem taşıdığı görüşü müzikte de geçerlidir. Sanatçı eserini izleyici/dinleyici ile buluşturamadığı sürece yaptığı iş sadece hobi geliştirmektir, tatminkârlıktır. Kendini eserinin içine katmış, alt yapısını oluşturmuş ve insanlarla buluşturabilmiş bir eser ortaya koyabilmek kolay değildir. Bu, kendisiyle yarışmak, zamanla yarışmak ve kişiliğini ortaya koyabilmek yolundan geçer, yanı sıra da güzelliklerden...

Serkan Çağrı yaşamın onu zorunlu kıldığı zor yolu seçmiş olup, sanat yaşamında pişe pişe bu günlere geldi. Bir çok seçkin grupla dünyanın önemli festivallerine katılıp konserler verdi. Küçük yaşlarda başlayan müzik hayatı ayakta durabilme savaşımıyla birlikte zenginleşip ona olgunluk kazandırdı. Teori ile pratiği bir arada götüren ender sanatçılardan biri oldu.

Serkan geçmişe saygılı, geleceğe açıktır. Özünü kendi kültüründen alıp evrenselliği yadsımadan çağdaşlığı yansıtan bir sanatçıdır. Ne fanatik ne de etnik bir anlayışa sahiptir. O sadece etik olanı savunur. Amacı, yaşanılan dünyayı dünden ve yarından soyutlamak değildir, yeni yaratılarla evrensel oluşuma katılmaktır.

Alçakgönüllü, ince, iyi yürekli, nezaketli, samimi, uyumlu ve duygudaş yanıyla nefesi dillenir ve müziği kendine özgü bir tat kazanır. Sevinci ve hüznü konuşur gibi dillendirmek o duygulanımı yaşamayı gerektirir ki o da iç zenginliğidir, düş gücüdür.

O, "Kişinin yaşam biçimi icrasına yansır" derken egoizmden uzak, sade, anlaşılır, pozitif tavrını; içten, yapmacıksız ve zorlamasız bir şekilde sanatına yansıtır.

İnsanlarla ortak duygular oluşturabilmek için insanların haz alabileceği müziğin yapılmasını yeğler. Bu nedenle sanat ve kültür mozaiğinin kompozisyonunu oluşturma isteğiyle doludur. Albümündeki semboller, kardeşlik efektleri bunu vurgular. Müziğin duygulara seslenen bir sanat türü olması bilinci içerisinde olup tınılarla konuşur. Bu onun sezgilerinin gücüyle oluşan ruhsal titreşimleridir.

Serkan sanatını icra ederken transa geçip tinselliği yaşadığını söyler. Der ki, "Çocukluğum, iyi ya da kötü günlerim sarımsı nostaljik halleriyle ruhumda canlanıp nefesimle dışarı akıyor. O anda bütün varlığımı unutuyorum. Enstrümanımla bütünleşip kendimi ifade ettiğimde tarifi zor bir güzellik yaşıyorum."

Üretmek ve paylaşmak onun yaşam felsefesidir. Alışılagelenlerin ötesinde yetkin olanı, sağlam olanı, çağdaş olanı ustalığı ile birleştirme yolunu seçer. Müziğin düzeyini hiç düşürmez. Klarnetin tüm incelikleri onda ifadesini bulur. Bizlerin de bam teline dokunur.

Güzellik peşinde koşarken güzelleşenlerden olan Serkan, yavaş ama sağlam adımlarla "Ben de varım!" demektedir.

YOLU AÇIK OLSUN.

Âlâ (2008)Albüm Hakkında Bilgiler

"klarnete adı yazılan marka”
SERKAN ÇAĞRIİlk enstrümantal albümü “Nefesim” ile duygusal bir performans sergileyen akademisyen klarnet sanatçısı Serkan Çağrı, yeni albümü “Âlâ”da, geleneksel icradaki ustalığını teorik birikimleriyle birleştirip dinleyicileri klarnetin neşeli, eğlenceli yüzü ile tanıştırıyor.

İskender Paydaş’ın prodüktörlüğünü üstlendiği “Âlâ”da, Türk, Yunan, Azeri ve Kırım geleneksel bestelerinin yanı sıra Serkan Çağrı’nın “İğde Kokulum” ve “Mori” adlı iki bestesi bulunuyor. Ayrıca Tolga Kılıç’ın “Concierto De Aranjuez” ve “Yalgızam”ın düzenlemelerini yaptığı albümde diğer tüm bestelerin aranjeleri de İskender Paydaş’a ait.

İskender Paydaş, Mehmet Akatay, Erdem Sökmen, İsmail Soyberk, Cenk Erdoğan, Özgür Yurtoğlu, İrfan Seyhan, Fatih Ahıskalı, Bekir Sakarya, Hasan Gözetlik, Onur Nar, Hakan Güngör, Koçani Orkestrası, Gündem Yaylı Grubu gibi değerli müzisyenler ve gruplar enstrümanlarıyla; Fuat Saka, Murat Çekem, Mehmet Akatay ve Atiye de vokalleriyle albüme renk kattılar.

“Âl┠nın ilk video klibi yönetmen Devrin Usta tarafından “İğde Kokulum” a çekildi. Ghetto’da gerşekleşen çekimde modern dansçılar da eşlik etti. Serkan Çağrı’nın bestesi olan “İğde Kokulum” ’un video klibi; şarkılara genelde hüzün katan klarnetin aynı zamanda ne kadar eğlendirici olabildiğine ve insanları birleştiren ortak bir tutku olduğuna dikkat çekiyor.

Dünya Müzik Literatüründe Bir Türk Markası :“Serkan Çağrı Model” Klarnet Dünyanın önde gelen nefesli enstrüman firmalarından AMATİ-DENAK, Serkan Çağrı tarafından tavsiye edilen yeni perde tasarımını uygulayarak ürettiği yeni klarnet modeline “Serkan Çağrı Model” ismini verdi. Böylece Çağrı, klarnette bir dünya markası olarak da müzik literatüründe yerini aldı.

“O, klarnete benim şu anda geldiğim noktadan başladı.”
Serkan Çağrı, bugüne kadar Mercan Dede&Secret Tribe, Yarkın Ensemble, İstanbul Sazendeleri, Grup Laçin, Kardeş Türküler Grubu ve kendi kurduğu orkestrasıyla yurt içi ve yurt dışında çeşitli şenlik ve festival organizasyonlarında konserler verdi.

Dünyanın en iyi klarnet virtiözlerinden Vassilis Saleas ile “İki Yaka Tek Nefes” adlı konser projesini hazırlayıp sahneye koydu. Yine dünyaca ünlü ses virtiözü Yıldız İbrahimova ile oluşturduğu “Yıldıza Çağrı” projesi ile yurtdışında pek çok konsere katıldı. Ayrıca Klezmer müziğinin en önemli temsilcilerinden biri olan klarnetist Giora Fiedman, İstanbul’da verdiği bir konserde “O, klarnete benim şu an geldiğim yerden başladı” dedi.

Şükrü Tunar Eserleriyle Serkan Çağrı

(2009)
Albüm Hakkında Bilgiler

Keşfettiği Zeki Müren’e klarnet çalarken son nefesini veren, unutulmaz eserleri ile Türk sanat müziğinin büyük üstadı Şükrü Tunar’ın eserleri; Ahmet Özhan, Ata Demirer, Ayşe Taş, Barbaros, Birol Namoğlu (Gripin), Ercan Saatçi, Gökhan Tepe, Hazal, Hayko Cepkin, Nalan Tokyürek, Oya İşboğa, Sıla ve Ziynet Sali gibi Türkiye’nin önemli seslerini, Serkan Çağrı’nın klarneti eşliğinde bir araya getirdi.
Klarnet virtüözü Serkan Çağrı prodüktörlüğünde hazırlanan bu çalışma, unutulmaz eserleri ve eşsiz klarnet yorumuyla Türk sanat müziğimizin değerli sanatkarı...


Şükrü Tunar’a saygı albümüdür.OkyanusunKalbi isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
10 Üyemiz OkyanusunKalbi'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 24.09.10, 04:49   #3
Gerçek Üye

TÜRKçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Feb 2010
Konular: 70
Mesajlar: 592
Ettiği Teşekkür: 2605
Aldığı Teşekkür: 2090
Rep Derecesi : TÜRKçe muhteşem bir gelişmedeTÜRKçe muhteşem bir gelişmedeTÜRKçe muhteşem bir gelişmedeTÜRKçe muhteşem bir gelişmedeTÜRKçe muhteşem bir gelişmedeTÜRKçe muhteşem bir gelişmedeTÜRKçe muhteşem bir gelişmedeTÜRKçe muhteşem bir gelişmedeTÜRKçe muhteşem bir gelişmedeTÜRKçe muhteşem bir gelişmedeTÜRKçe muhteşem bir gelişmede
Ruh Halim: none
TÜRKçe - MSN üzeri Mesaj gönder
Standart Cevap: Serkan Çağrı'nın Hayatı

Emeğine sağlık

Televizyonlarda çok adını duyuyordum ama kimdir bilmiyordum. Bizim TV kanallarımız adam olanları göstermediği için sanırım, böyle değerler göz önünde olmuyor. Ya da ben hiç farketmedim.

Hüsnü Şenlendirici'den başka bu işi yapan, ünlü kişiler yokmuş gibi lanse ediliyordu.

Yolun açık olsun Serkan Çağrı..
__________________

TÜRKçe isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
6 Üyemiz TÜRKçe'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 24.09.10, 07:08   #4
Müdavim

OkyanusunKalbi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Sep 2009
Konular: 616
Mesajlar: 7,968
Ettiği Teşekkür: 27394
Aldığı Teşekkür: 40367
Rep Derecesi : OkyanusunKalbi gerçekten güzelOkyanusunKalbi gerçekten güzelOkyanusunKalbi gerçekten güzelOkyanusunKalbi gerçekten güzelOkyanusunKalbi gerçekten güzelOkyanusunKalbi gerçekten güzelOkyanusunKalbi gerçekten güzelOkyanusunKalbi gerçekten güzelOkyanusunKalbi gerçekten güzelOkyanusunKalbi gerçekten güzelOkyanusunKalbi gerçekten güzel
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Serkan Çağrı'nın Hayatı
Çok ama çok severim kendisini...Ne de olsa toprağım.

Bundan sonra forumgercek Serkan Çağrı'yı dinlemezse külahları değişiriz...

__________________
ForumGerçek Türkiye'nin Forumu
OkyanusunKalbi isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
5 Üyemiz OkyanusunKalbi'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 24.09.10, 11:54   #5
Müdavim

**EMEL** - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Feb 2009
Konular: 404
Mesajlar: 3,942
Ettiği Teşekkür: 13261
Aldığı Teşekkür: 14485
Rep Derecesi : **EMEL** artık herkes tanıyor**EMEL** artık herkes tanıyor**EMEL** artık herkes tanıyor**EMEL** artık herkes tanıyor**EMEL** artık herkes tanıyor**EMEL** artık herkes tanıyor**EMEL** artık herkes tanıyor**EMEL** artık herkes tanıyor**EMEL** artık herkes tanıyor**EMEL** artık herkes tanıyor**EMEL** artık herkes tanıyor
Ruh Halim: Pisman
Standart Cevap: Serkan Çağrı'nın Hayatı

Vaayyy hemşon heee

Emeğine sağlık güzel hazırlamışsın
__________________
Hayat dediğiniz 1 çay
İnsan ise sadece 1 şeker
Karıştırdıkça hayattan tat aldığını sanırsın
Oysaki;
Hayatın seni erittiğini çay bitince anlarsın..
**EMEL** isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
4 Üyemiz **EMEL**'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 24.09.10, 14:33   #6
Tam Üye

prowise - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Mar 2010
Konular: 46
Mesajlar: 426
Ettiği Teşekkür: 817
Aldığı Teşekkür: 1633
Rep Derecesi : prowise Karimasını arttırmak için doğru yerdeprowise Karimasını arttırmak için doğru yerdeprowise Karimasını arttırmak için doğru yerdeprowise Karimasını arttırmak için doğru yerdeprowise Karimasını arttırmak için doğru yerdeprowise Karimasını arttırmak için doğru yerdeprowise Karimasını arttırmak için doğru yerdeprowise Karimasını arttırmak için doğru yerdeprowise Karimasını arttırmak için doğru yerdeprowise Karimasını arttırmak için doğru yerdeprowise Karimasını arttırmak için doğru yerde
Ruh Halim: Cap Canli
Standart Cevap: Serkan Çağrı'nın Hayatı

Öldü mü bu adam

Anlamadım öyle bir hava var sanki
__________________
prowise isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
3 Üyemiz prowise'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 24.09.10, 18:52   #7
Müdavim

OkyanusunKalbi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Sep 2009
Konular: 616
Mesajlar: 7,968
Ettiği Teşekkür: 27394
Aldığı Teşekkür: 40367
Rep Derecesi : OkyanusunKalbi gerçekten güzelOkyanusunKalbi gerçekten güzelOkyanusunKalbi gerçekten güzelOkyanusunKalbi gerçekten güzelOkyanusunKalbi gerçekten güzelOkyanusunKalbi gerçekten güzelOkyanusunKalbi gerçekten güzelOkyanusunKalbi gerçekten güzelOkyanusunKalbi gerçekten güzelOkyanusunKalbi gerçekten güzelOkyanusunKalbi gerçekten güzel
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Serkan Çağrı'nın Hayatı

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi prowise Mesajı göster
Öldü mü bu adam

Anlamadım öyle bir hava var sanki
Hala hayattadır bea, sen ne dersin...?

Klarneti acıklı acıklı çaldığından öldü sandın herhalde.. Çok yaşasın Serkan abi onun sayesinde efkarlanıyoruz..

__________________
ForumGerçek Türkiye'nin Forumu
OkyanusunKalbi isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
2 Üyemiz OkyanusunKalbi'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 08.02.12, 00:27   #8
İlk "O" Kuldan Terk

Yorgun Yürek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Feb 2012
Yaş: 36
Konular: 40
Mesajlar: 482
Ettiği Teşekkür: 2789
Aldığı Teşekkür: 2646
Rep Derecesi : Yorgun Yürek Karimasını arttırmak için doğru yerdeYorgun Yürek Karimasını arttırmak için doğru yerdeYorgun Yürek Karimasını arttırmak için doğru yerdeYorgun Yürek Karimasını arttırmak için doğru yerdeYorgun Yürek Karimasını arttırmak için doğru yerdeYorgun Yürek Karimasını arttırmak için doğru yerdeYorgun Yürek Karimasını arttırmak için doğru yerdeYorgun Yürek Karimasını arttırmak için doğru yerdeYorgun Yürek Karimasını arttırmak için doğru yerdeYorgun Yürek Karimasını arttırmak için doğru yerdeYorgun Yürek Karimasını arttırmak için doğru yerde
Ruh Halim: Uykucu
Standart Cevap: Serkan Çağrı'nın Hayatı

Süper bir paylaşım emeğinize sağlık.

dinlemekten büyük keyif aldığım degerli bir sanatçımız.
__________________
Tavsiyemdir ; Herkesin damarına bas ama benimkinden zıplayarak geç ...
Yorgun Yürek isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
4 Üyemiz Yorgun Yürek'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 08.02.12, 00:48   #9
Ne Mutlu Türküm Diyene

LaLe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jan 2009
Konular: 2491
Mesajlar: 21,433
Ettiği Teşekkür: 87866
Aldığı Teşekkür: 126287
Rep Derecesi : LaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Huzurlu
Standart Cevap: Serkan Çağrı'nın Hayatı

Ben de keyifle dinleyenlerdenim Serkan Çağrı'yı. TV de Fikrimin İnce Gülü isimli şarkıyı çalmıştı, mükemmeldi. Sonrasında nette de buldum onu ama, kaldırıldı bir süre sonra maalesef.


Okiciğim ellerine sağlık, teşekkürler.
LaLe isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
3 Üyemiz LaLe'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 08.02.12, 01:00   #10
Yasaklı Üye

CeMKaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Nov 2011
Konular: 945
Mesajlar: 8,660
Ettiği Teşekkür: 79431
Aldığı Teşekkür: 37485
Rep Derecesi : CeMKaN şöhret ötesinde bir itibarı vardırCeMKaN şöhret ötesinde bir itibarı vardırCeMKaN şöhret ötesinde bir itibarı vardırCeMKaN şöhret ötesinde bir itibarı vardırCeMKaN şöhret ötesinde bir itibarı vardırCeMKaN şöhret ötesinde bir itibarı vardırCeMKaN şöhret ötesinde bir itibarı vardırCeMKaN şöhret ötesinde bir itibarı vardırCeMKaN şöhret ötesinde bir itibarı vardırCeMKaN şöhret ötesinde bir itibarı vardırCeMKaN şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Bitkin
Standart Cevap: Serkan Çağrı'nın Hayatı

Teşekkürler Oki emeğine sağlık...
CeMKaN isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
4 Üyemiz CeMKaN'in Mesajına Teşekkür Etti.
Cevapla

Bu Sayfayı Paylaşabilirsiniz

Etiketler
çağrının


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık


İlgili Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Cevaplar Son Mesaj
Atatürk’ün Anlatımı ile Hayatı (Fotoğraflı) ReaL Atatürk Kimdir? 20 12.07.16 00:28
Bir Smiley'in Roman Gibi Hayatı DAMLA Hayal Mahsülleri Bürosu 16 30.06.16 01:12
Kurt Cobain`in Hayatı ve İntihar Notu Apple Yabancı Grup ve Müzik Adamları 2 12.08.14 13:38
Hayatı kolaylaştıracak tasarımlar Mausi Evim, Evim Güzel Evim 20 16.03.12 01:35
Hayatı Anlatan Çiviler.. Canan Resim | Fotoğraf | Heykel 7 11.10.11 15:18


WEZ Format +3. Şuan Saat: 23:45.


Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2019, Jelsoft Enterprises Ltd.
SEO by vBSEO 3.6.0 PL2 ©2011, Crawlability, Inc.
Copyright ©2000 - 2019 www.forumgercek.com
Protected by CBACK.de CrackerTracker
Önemli Uyarı
www.forumgercek.com binlerce kişinin paylaşım ve yorum yaptığı bir forum sitesidir. Kullanıcıların paylaşımları ve yorumları onaydan geçmeden hemen yayınlanmaktadır. Paylaşım ve yorumlardan doğabilecek bütün sorumluluk kullanıcıya aittir. Forumumuzda T.C. yasalarına aykırı ve telif hakkı içeren bir paylaşımın yapıldığına rastladıysanız, lütfen bizi bu konuda bilgilendiriniz. Bildiriniz incelenerek, 48 saat içerisinde gereken yapılacaktır. Bildirinizi BURADAN yapabilirsiniz.
Page Rank Icon
Bumerang - Yazarkafe
McAfee Site Denetleme
Norton Site Denetleme
www.forumgercek.com Creative Commons Alıntı-Lisansı Devam Ettirme 3.0 Unported Lisansı ile lisanslanmıştır.