Forum Gerçek

Forum Gerçek (http://www.forumgercek.com/)
-   Ülkemiz Grup ve Müzik Adamları (http://www.forumgercek.com/ulkemiz-grup-ve-muzik-adamlari/)
-   -   Hakan Vreskala | ( 1979 - ) (http://www.forumgercek.com/ulkemiz-grup-ve-muzik-adamlari/89506-hakan-vreskala-1979-a.html)

MaRe 02.10.12 02:27

Hakan Vreskala | ( 1979 - )
 

http://media3.ntvmsnbc.com/i/NTVMSNB..._vreskala2.jpg


Hakan Vreskala 1979 da Izmir´de doğdu. İzmir Bornova Anadolu Lisesi'nde kurduğu rock grubundaki baterist kimliğiyle aldığı müzik hayatı, üniversitede yerini perkusyonlara bıraktı. İTÜ´deki kısa mühendislik eğitimi girişimini yarım bırakıp Stockholm Kraliyet Konservatuarı’ nda ki dünya müziği eğitimine başladı. 10 yıl önce başlayan Iskandinavya macerasında Şivan Perwer, Sabahat Akkiraz, Ferrus Mustafiv, Steffan Sundström, Natascha Atlas, Lars Demian,The ARK ve sayısız diğer sanatçıyla turneler ve projelere imza attı.


http://www.estanbul.com/images/impor...Vreskala-1.jpg


Sokak müzisyenliğinden başlayan kariyeri; 3 sene önce Fatih Akın´in filmi ´Duvara Karşı´nın İsveç Devlet Tiyatrosu rejisinde tiyatroya uyarlandığı eserde yaptığı ve kendi seslendirdiği müziklerle şarkıcılığa dönüştü.http://3.bp.blogspot.com/-uB25fiTFve...08-hakanv1.jpg


Hakan Vreska; ´Dağılın Lan´ cinnetinden,´ Kurdi nizanim´ mizahına, ´Blocket´ duygusallığından, ´Her Köyde Bir Deli Var´ ruhuna; tüm müzikal deneyimlerinin kendini hissettirdigi ilk albümüyle karşınızda.


http://www.guncelhbr.com/wp-content/...n-Vreskala.jpg

Müzik hayatına ortaokulda kurduğu Thrash grubunda baterist olarak başladı. Perküsyona kaymasıyla müzik alanı punktan deyişlere kadar uzandı. 2001 senesinde İsveç Kraliyet Konservatuvarı’na kabul edildi ve Stokholm’e yerleşti. O zamandan beri Şivan Perwer, Aida Nadeem, Ferus Mustafov ve LarsDemian gibi tanınmış sanatçılarla çıktığı turne ve konserlere devam ediyor.

http://hasanfirat.files.wordpress.co...reskala_01.jpg


WEZ Format +3. Şuan Saat: 13:50.

Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2019, Jelsoft Enterprises Ltd.
SEO by vBSEO 3.6.0 PL2 ©2011, Crawlability, Inc.
Copyright ©2000 - 2018 www.forumgercek.com
Protected by CBACK.de CrackerTracker