Merhabalar
Forum Gerçek üyesi değilsiniz ya da Üye Girişi yapmamışsınız.
Sitemizden tam olarak yararlanabilmek için;
Lütfen Buraya tıklayarak üye olunuz.
Forum Gerçek

Forumları Okundu Kabul Et Bugünkü MesajlarYazdığım Cevaplar Açtığım Konular Kim Nerede
Geri git   Forum Gerçek > Müzik > Grup ve Müzik Adamlarının Biyografileri > Ülkemiz Grup ve Müzik Adamları


Cevapla
 
LinkBack Seçenekler
Eski 28.05.13, 09:45   #1
Fosforlu

SuLTaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Oct 2009
Konular: 708
Mesajlar: 4,415
Ettiği Teşekkür: 36696
Aldığı Teşekkür: 24522
Rep Derecesi : SuLTaN karizması günden güne artıyorSuLTaN karizması günden güne artıyorSuLTaN karizması günden güne artıyorSuLTaN karizması günden güne artıyorSuLTaN karizması günden güne artıyorSuLTaN karizması günden güne artıyorSuLTaN karizması günden güne artıyorSuLTaN karizması günden güne artıyorSuLTaN karizması günden güne artıyorSuLTaN karizması günden güne artıyorSuLTaN karizması günden güne artıyor
Ruh Halim: Huzurlu
Wink "Bestelerin Beyefendisi" Olan Bir Doktor: Alâeddin Yavaşça (1926)Bestelerin Beyefendisi: Alâeddin Yavaşça

"Musikiyi çok seviyorum, fakat benim için başta gelen bir iş değil belki ikinci, belki üçüncü derecededir. Bir hastayı ameliyatla ya da ameliyatsız olarak ıstırabından kurtarıp sağlığına kavuşturmak hazların en büyüğüdür."


Alâeddin Yavaşça,
1 Mart 1926'da Kilis'te dünyaya geldi. Babası Kilis'li Şair Yavaşca’zade Sezai Efendi'nin oğlu Hacı Cemil Efendi, Annesi Kınoğlu Kadri Efendi'nin kızı Enver Hanım’dır.


Kilis Kemaliye İlkokulu ve Kilis Ortaokulu’nu bitirdikten sonra lise birinci sınıfı yatılı olarak Konya Lisesi'nde başlayıp, 2 ve 3. Sınıfları İstanbul Erkek Lisesi'nde tamamlayıp 1945'de mezun oldu. İstanbul Üniversitesi'ne giriş imtihanını kazanarak Tıp Fakültesine başladı.
1951 yılında İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi'nden mezun olan Yavaşca, İstanbul Üniversitesi 1. Kadın Doğum Kliniğinde, Ord. Prof. Dr. Tevfik Remzi Kazancıgil'in yanında Haseki Hastanesi'nde ihtisasını yaptı ve 1955 yılında Kadın-Doğum Mütehassısı oldu.

Askeri hizmetini Kasımpaşa Askeri Deniz Hastanesi'nde yapan Yavaşça, sırasıyla, Zeyneb Kamil Doğumevi, Taksim İlk Yardım Hastanesi, Şişli Etfal Hastanesi'nde başasistanlık ve şef muavinliği görevlerini yapmış, 1969 yılında açılan vakıf gureba hastanesi şeflik imtihanına girmiş, imtihanı kazanıp o tarihten 1976 yılına kadar adı geçen hastanede kadın-doğum kliniği şefliği yaparak, bu hastanede olmayan doğum bölümünü kurmuştur. 1976 yılında da, boşalmış olan Haseki Hastanesi Kadın-Doğum Kliniği Şefliğine naklen atanmıştır. Bu süreler içinde birçok Kadın-Doğum Mütehassısları yetiştirmiştir. 1985 yılı 1 Ekim tarihinde aynı hastanenin başhekimi olmuştur.
Prof. Dr. Yavaşça 1980 yılında Birleşik Amerika Baltimor şehrindeki Johns Hopkins Üniversitesi Hastanesi'nde "İdarecilik ve Aile Planlama Kurslarını" bitirmiştir. Prof. Dr. Yavaşca'nın mesleki hayatı esnasında Tıp Dünyası, Şişli Hastanesi Bülteni, Zeynep Kamil Hastanesi Bülteni, Vakıf Gureba Bülteni, Haseki Tıp Bülteni, Sağlık Bakanlığı Bülteninde yayınlanmış 54 bilimsel neşriyatı bulunmaktadır. Birçok Ulusal ve Uluslararası sempozyumlara katılmış ve bildiriler sunmuştur.


Prof.Dr. Alaeddin Yavaşça'nın musiki hayatı; doğduğu ve ailece bağlı bulunduğu Kilis'te küçük yaşlarda başlamış, daha 8 yaşındayken o sıralarda Ortaokulda hoca olan Zihni Çelikalp'ten Batı Mûsikisi keman dersleri almış, İstanbul'a gittikten sonra, Saadeddin Kaynak, Münir Nureddin Selçuk, Dr. Subhi Ezgi, Hüseyin Sadeddin Arel, Zeki Arif Ataergin, Nuri Halil Poyraz, Refik Fersan, Mesut Cemil, Ekrem Karadeniz, Dede Süleyman Erguner, Dr. Selahaddin Tanur gibi üstadlardan istifadeler sağlamış, İstanbul Belediye Konservatuarı, İleri Türk Musikisi Konservatuarı, İstanbul Üniversitesi Korosu gibi kuruluşlarda icra kabiliyetini ve musiki bilgisini geliştirdikten sonra 1950 yılında açılan imtihanı kazanarak İstanbul Radyosu'nda solist icracı olmuş, zamanda Türkiye Radyolarında ve TRT Bünyesinde “Danışma, Denetleme ve Repertuar Kurullarında üyelik ve başkanlık dahil önemli görevler almış.


1967'den bu yana solistliği yanında Koro Yöneticiliği de(Klasik Türk Musikisi Erkekler Korosu ve Beraber Şarkılar)yapmıştır. Ayrıca belirli zaman aralıklarıyla Türkiye Radyolarına alınan stajyerlerin hocalığını yapmış ve onların san'atçı olmalarını sağlamıştır. Bu faaliyetlerinin dışında Milli Eğitim Bakanlığı'nın Türk Musikisi Araştırma, Değerlendirme ve İnceleme Kurulunda, Devlet Planlama'nın 5. Beş yıllık Türk Musikisi Eğitimi Komisyonunda üyelik hizmeti vermiştir.


Prof.Dr. Alaeddin Yavaşca, Türk musikisinde Devlete Bağlı ilk Konservatuarın kurucuları arasında yer almış, 1976'dan itibaren Türk Musikisi Devlet Konservatuarının Yönetim Kurulunda ve Öğretim Kadrosunda çalışmıştır. Konservatuar, YÖK yasasıyla İstanbul Teknik Üniversitesi'ne bağlandıktan sonra, teşkil edilen "Danışma Biriminde" yer almıştır.


Prof.Dr. Alaeddin Yavaşça, Yüksek Öğretim Kurulu (YÖK) Başkanlığının 19/03/1990 tarihli yazısıyla İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Musikisi Devlet Konservatuarı Profesörlüğüne atanmış olup, sözü geçen konservatuarın Ses Eğitimi Bölüm Başkanlığını sürdürmüştür. Ancak “”yaş haddinden emekli olanlar”için çıkartılan yasa dolayısıyla 2005 yılı Nisan ayı sonunda İ.T.Ü.D.K.’dan ayrılmış ve Haliç Üniversitesi’nde göreve başlamıştır.


Prof.Dr. Alaeddin Yavaşca'nın icracılığı yanında 633 civarında Beste, Semai, Kar-ı Natık, Şarkı, Çeşitli Saz Eserleri (Peşrev, Saz Semai, Methal, Etüd), Marş ,Divan, Çocuk Şarkıları, dini sahada da Mevlevi Ayini ve İlahi formunda besteleri vardır. Bestelerinin birçoğu radyo repertuarında yer almış, plak ve kasetlere okunmuştur.


Prof.Dr. Alaeddin Yavaşca, 1950'li yıllardan bu yana yurtiçi ve yurtdışı birçok konserler vermiş olup her yıl İstanbul Sanat Festivali Programlarında da muntazaman yer almakta ve konserler vermektedir. Yurtdışı verdiği konserler arasında iki defa Amerika Birleşik Devletleri'ne bazı kuruluşlarca davet edilmiş, bu iki davette 5 konser vermiştir. Bir kere de BBC'nin 1988'de Londra'da Quean Elizabeth Hall'de tertiplediği "Musiki Festivali"ne davet edilmiş, orada 3 konser vermiştir. Ayrıca Berlin'de, Köln'de, Hamburg'ta ve Aachen'da müteaddit konserler vermiştir.

Prof.Dr. Alaeddin Yavaşça'nın bir Uzun Çaları (L.P.) 25 adet 78'lik taş plağı, 15 adet 45'lik plağı mevcuttur. Seçilmiş eserlerden 200’den fazla CD doldurmuştur. Türk Musikisi Vakfı’na 1 adet CD ve kaset, Kilis Kültür Vakfı’na (Kilis’imin Bağları) 2 CD ve VCD, Türk Kültürüne Hizmet Vakfı’na 4 CD lik albüm , Cinuçen Tanrıkorur'la beraber yaptığı CD'ler, Yapı Kredi Bankasının Kültür Bölümünün çıkarttığı solo ve yönettiği korolara ait CD'leri vardır.1973'ten bu yana toplam 206 ödül almış; Erol Bingöl, Erol Küçükyalçın, Ertan Ersoylu, Vedat Çetinkaya, Fethi Karamahmutoğlu, Hayati Günyeli, Sami Aksu, Faruk Salgar, Necmettin Yıldırım, Serhat Sarpel, Doğan Dikmen, Mehmet Şafak, Alp Aslan, Cengizhan Sönmez, Aytaç Ergen, Bekir Ünlüataer, Ahad Uruk, Tülay Canik, Sevinç Tolunay, Perihan Boran, Safiye Filiz, Filiz Şatıroğlu, Hamiyet Turan, Esma Başbuğ, Asuman Aslım, Meral Mansuroğlu, Melihat Gülses, İlknur Elbisin, Nursaç Doğanışık, Çiğdem Kırömeroğlu, Umut Akyürek, Melda Kuyucu, Dilek Aktaşoğlu Türkan, Gül Yazıcı Göre, Selma Sağbaş, Meral Azizoğlu, Güler Basu Şen( son meşklerine katılan) gibi birçok sanatçıyı yetiştirmiştir.
__________________
"Dostlar bizi hatırlasın..."
SuLTaN isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
10 Üyemiz SuLTaN'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 28.05.13, 09:45   #2
Fosforlu

SuLTaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Oct 2009
Konular: 708
Mesajlar: 4,415
Ettiği Teşekkür: 36696
Aldığı Teşekkür: 24522
Rep Derecesi : SuLTaN karizması günden güne artıyorSuLTaN karizması günden güne artıyorSuLTaN karizması günden güne artıyorSuLTaN karizması günden güne artıyorSuLTaN karizması günden güne artıyorSuLTaN karizması günden güne artıyorSuLTaN karizması günden güne artıyorSuLTaN karizması günden güne artıyorSuLTaN karizması günden güne artıyorSuLTaN karizması günden güne artıyorSuLTaN karizması günden güne artıyor
Ruh Halim: Huzurlu
Standart Cevap: "Bestelerin Beyefendisi" Olan Bir Doktor: Alâeddin Yavaşça (1926)

Eserleri (Eserlerin notaları PDF formatında verilmiştir.) :Acem-Ayini Şerif
Acem-Medhal
Acem-Peşrev
Acem-Saz Semaisi
Acemaşiran-Çıkıver vadiye bir akşam üstü
Acemaşiran-Gamlı gönlüm seni gördükçe
Acemaşiran-Gönlüm yeni bir sevgili mümküm mü beğensin
Acemaşiran-Gönül aşkından oldu pare pare
Acemasiran-Her lahza senin hasretin ağlar üzerimde
Acemaşiran-Herkesin güldüğü günler
Acemaşiran-İlahi
Acemaşiran-İlahi-Ey bana iyi diyen
Acemaşiran-Kaç yıl bir bilmecenin sırrını sordum
Acemaşiran-Medhal
Acemaşiran-Ufkun kizaran rengine baktikca hatirla
Acemkurdi-Bir yıl daha mazinin malı oldu
Acemkürdi-Hülyalı siyah gözlerine
Acemkürdi-Melekler kadar güzelsin
Acemkürdi-Ruhum su gelen yılda maziyi andı
Acemkürdi-Sularda kaybolurken
Arazbar Buselik-Pesrev
Arazbar Buselik-Saz Semaisi
Bayati Araban-Aşkın nice esrarı
Bayati Araban-Müstaki cemalin olalı mestinim
Bayati Araban-Sen geldiğin an
Bayati Araban-Serviler kıskanıyor endami elif sanki
Bayati-Dile gelse ıstırabım
Bayati-Gel nazlı gülüm
Bayati-Gönlüm o yeşil gözleri
Bayati-Gönlümde yanan aşk ile virane olayım
Bayati-Gönülden gönüle çağlar geçersin
Bayati-Gönüllere tesellidir
Bayati-Koklamam artık gülü
Bayati-Medhal
Bayati-Yıllarca özlem gönlümde elem
Bestenigar-Bir ümit doğdu bütün
Bestenigar-Düştüm yine ben
Bestenigar-O dudaklar gece mehtab ile
Buselik-Aşkın hududunu aştı muradım
Buselik-Çocuk şarkısı
Buselik-Hülyalı bahar gelse de
Buselik-Peşrev
Buselik-Saz Semaisi
Buselik-Seni dinlerken silinir içindeki gamlar
Diikeşhaveran-Gün kadar gündüz kadar aydın yüzün
Dilkeşhaveran-Yadında mıdır gizli emellerle yanardık
Dügah-Gittin artık gözlerim kan ağlasın
Dügah-İlahi
Dügah-Menekşeler gibi soldun
Dügah-Peşrev
Dügah-Seni sordum aradım her yerde
Evcara-Gel aşıka göster
Evcara-Her an beni çekmekte
Evcara-İnanıp kalbimi verdim de senin ellerine
Evcara-Peşrev
Evcara-Sahra tutuşur sırrını faş eylese mecnun
Evcara-Saz Semaisi
Evcara-Susmasın gülşeni can
Eviç-Medhal
Eviç-Canan aradım sen de meğer can imişin
Eviç Maye-Gönülden sevmeyi bilmedikçe
Eviç-Saz Semaisi
Eviç-Ürkek bakışınla kalbimi çalıverdin
Ferahfeza-Gönül zaten aşka aşık serseri
Ferahfeza-Her şarkıda aşkın dili sensin
Ferahnak-Uçuşur her güzelin şemine pervane gönül
Ferahnak-Yüzünde güllerin mutlu sevinci
Gerdaniye Buselik-Ayrılık alnımın kara yazısı
Gerdaniye Buselik-Medhal
Gerdaniye-Güzellere kaymış akıl
Gerdaniye-İlahi
Gerdaniye-Şu dumanlı dağlara çıkıp da yatasım gelir
Gülizar-İpek kumral saçların
Hicaz-Ağıt
Hicaz-Ağlar gezerim sahili
Hicaz-Anneye ninni
Hicaz-Artık bu solan bahçede
Hicaz-Aşk mevsime bakmaz güzelim
Hicaz-Aşkin beni bak yıktı harab eyledi
Hicaz-Aşkın yalan olsa da
Hicaz-Ayrılık da zor değil
Hicaz-Bakışların kıvılcım
Hicaz-Beni kahreder bu kaçışların
Hicaz-Boğaziçi şen gönüller yatağı
Hicaz-Bu akşam yine bakışların neden derinde
Hicaz-Bülbüllerin ah ettiği bir yaz gecesinde
Hicaz-Çocuk şarkısı
Hicaz-Dallar çiçek çiçek güller tomurcuk
Hicaz-Ela gözlerini sevdiğim dilber
Hicaz-Elimde sükutun nabzımı dinle
Hicaz-Gitti gelmez bahar yeli
Hicaz-Gönlüm yanıyor
Hicaz-Gönlümü aldın güzel
Hicaz-Göz gördü gönül sevdi
Hicaz-Gün batar bülbül susar
Hicaz-Guruba yaklaşan önmür bağında
Hicaz-Hatıralar saçılmış ruhuma
Hicaz-Hayal oldu sevgili
Hicaz-Haydi kalk gidelim
Hicaz-Her zaman kalbimde seni yaşattım
Hicaz-İçimde bir yangın var susmuyor
Hicaz-İlahi
Hicaz-İlahi-Ey yaradan
Hicaz-İlahi-Severim ben seni
Hicaz-İlahi-Yetiş ey gül
Hicaz-Kimseyi böyle perişan etme Allahım
Hicaz-Kışın ayrı güzelsin
Hicaz-Kız sen ne güzelsin sana gençler tapacaklar
Hicaz-Mavi yaz gününde
Hicaz-Medhal
Hicaz-Ne günah etse açılmaz iki gönül arası
Hicaz-Ne kadar tatlı bu akşam saati
Hicaz-Neden bakışların tedirgin şaşkın
Hicaz-Nerde ateşi aşkın vadin
Hicaz-Nerde o günler nerde
Hicaz-Riya imiş sevgisi o güzelin
Hicaz-Ruhum canım sevgilim şimdi nerde
Hicaz-Sen gülersin gül gibi
Hicaz-Sevdim güzelim seni artık gel üzme beni
Hicaz-Son bahçede son yolculuğun derdine düştük
Hicaz-Son şarkıların sesleri kopsun dudağından
Hicaz-Sonsuzluğun içinde kırpmazken gözlerini
Hicaz-Üzülme yılların gelse de kışı
Hicaz-Üzüyor yıllar gibi dakikalar sen yoksan
Hicaz-Yarin bize bir selamı yokmuş nideyim
Hicaz-Yıllar boyu ben sevgini kalbimde yaşattım
Hicazkar-Akşamlara anlattım gözümün nuru dedim
Hicazkar-Birgün sır olan herşeyi bilmek çok güç
Hicazkar-Bir varmış bir yokmuş
Hicazkar-Dinle kalbimdeki feryadı
Hicazkar-Geceler sevginle bana yaklaşır
Hicazkar-Gönül kaşanesinde acep neler değişti
Hicazkar-İki sevgiliden çağrı ve her şarkıda sestin
Hicazkar-Medhal
Hicazkar-Ne benim derdime aşkın gibi derman bulunur
Hicazkar-Pek nazlısın ey sevgili yetmezmi ki tahassür
Hicazkar-Sarı mimozamsın sen benim
Hicazkar-Saz Semaisi
Hicazkar-Sen gözlerinle yüzüme bir baktın
Hicazkar-Uzar gider kural budur
Hisar-Ateşindir a güzel sevgiyi sevda edici
Hisar-Bahçelerden yükselirken kuşların son şarkısı
Hisar-Bir sencileyin ruhları gül yar ele girmez
Hisar-Cihanı gark eden baran
Hisar-Peşrev
Hisar-Saz Semaisi
Hisarbuselik-Aklımda sen ruhumda sen
Hisarbuselik-Peşrev
Hisarbuselik-Sana inansamda inanmasamda
Hisarbuselik-Saz Semaisi
Hüseyni-Aşkın gecesi gibi hasret hecesi gibi
Hüseyni-Aştım hasret dağlarını
Hüseyni-Dağlar dağlar yüce dağlar
Hüseyni-Dinle bahar türküsünü
Hüseyni-Ey güzel gönlünde bir yer ayırıp
Hüseyni-Gülen gözlerinin manası derin
Hüseyni-Geç kalma ki geçmektedir
Hüseyni-Hasretle hemşire gamla yoldaştı
Hüseyni-Hicranımı peymanei lalinde bıraksam
Hüseyni-İçimdeki özlemi uyutamıyorum yar
Hüseyni-İpek saçın güzel gözün pembe tenin
Hüseyni-Kaç gönülden gönüle çağlayıp da akmışsın
Hüseyni-Kafir olsa dine döner gelir çağrıma
Hüseyni-Kara gözlü şirin yar sana bir çift sözüm var
Hüseyni-Medhal
Hüseyni-Sabredenler muradına ermişler
Hüseyni-Sana olan aşkımı bir bilene danışrım
Hüseyni-Saz Semaisi
Hüseyni-Sazı sinem ile ben nağmeler icad edeyim
Hüseyni-Seni sevmek sana tapmak dileğim
Hüseyni-Yüce dağlar sırayla başları duman duman
Hüzzam-Acısıyla tatlısıyla hayat güzeldir
Hüzzam-Aşkınla yanıp geçti gönül her hevesinden
Hüzzam-Bir gizli günah işleterek kor gibi yaktın
Hüzzam-Bir denizin mavisi bir baharın yeşili
Hüzzam-Bu nazlar yalvarışlar görünmüyorsun neden
Hüzzam-Bu şarkı sana ait sevgili dinle
Hüzzam-Buna zulüm denir gönül dilinde
Hüzzam-Dalgın geceler el ele geldik
Hüzzam-Dilin tatlı yüzün güler bakışın kalbime dolar
Hüzzam-Dost bağından çiçekler verirsem kucak kucak
Hüzzam-Etüd
Hüzzam-Gecelerden gelen bir ses duyarım
Hüzzam-Gel bu sevda bahçesinden bir demet gül ver bana
Hüzzam-Gel şöyle bir sarıl bana
Hüzzam-Gene suskun ama gözler ne sitemler taşıyor
Hüzzam-Gül uykudadır ötme garip bülbül
Hüzzam-Güneşin kavurduğu rüzgarın savurduğu
Hüzzam-Hasretinden çektiğim bir gün değil bin gün değil
Hüzzam-Hasta ruhumda bitmiyor derdin
Hüzzam-Hayranım gözlerine baş koydum dizlerine
Hüzzam-İki gönül bir olup sabrı sevdaya kattı
Hüzzam-Medhal
Hüzzam-Nasıl unuturum seni güzelim
Hüzzam-O yarin sunduğu aşk şarabından
Hüzzam-Saklarım sinede her an seni canım diyerek
Hüzzam-Seninle geçen yıllar bana çileydi derken
Hüzzam-Ufkumda güneş bende kalan son bakışımdır
Hüzzam-Uslubu güzeldi şakıyan bir başkaca sesti
Hüzzam-Yine kalbimde o aşkın kanayan yaresi var
Isfahan-Bakmadın hiç kalbimin feryadına
Isfahan-Çoktan ey saki sinemde mihman olamadın
__________________
"Dostlar bizi hatırlasın..."
SuLTaN isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
9 Üyemiz SuLTaN'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 28.05.13, 09:47   #3
Fosforlu

SuLTaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Oct 2009
Konular: 708
Mesajlar: 4,415
Ettiği Teşekkür: 36696
Aldığı Teşekkür: 24522
Rep Derecesi : SuLTaN karizması günden güne artıyorSuLTaN karizması günden güne artıyorSuLTaN karizması günden güne artıyorSuLTaN karizması günden güne artıyorSuLTaN karizması günden güne artıyorSuLTaN karizması günden güne artıyorSuLTaN karizması günden güne artıyorSuLTaN karizması günden güne artıyorSuLTaN karizması günden güne artıyorSuLTaN karizması günden güne artıyorSuLTaN karizması günden güne artıyor
Ruh Halim: Huzurlu
Standart Cevap: "Bestelerin Beyefendisi" Olan Bir Doktor: Alâeddin Yavaşça (1926)


Kar-ı Natık
Karcığar-Al yazmalım hadi gel gençlerin aklını çel
Karcığar-Ayın ondördü yüzü ipekten halesi var

Karcığar-Çıktı çayıra kuzu güldü kırların yüzü

Karcığar-Gülmedim içimden seni sevdim seveli

Karcığar-Kaldı mazide bizim aşkımızın hatırası

Karcığar-Medhal
Karcığar-Seni ruhumla sarıp kalbime yazdım adını
Karcığar-Sevmek altın anahtar
Karcığar-Uymaz bu tabiat bana
Kürdi-Gül goncası nazende kaş göz endam yerinde

Kürdilihicazkar-Baktıkça gölgeme yadigar diye

Kürdilihicazkar-Başka söz söylemem aşktan yana ben

Kürdilihicazkar-Binbir geceden kalmış o körfezde duran su

Kürdilihicazkar-Bir yaz gecesi aşkımızın bahçelerinde

Kürdilihicazkar-Bütün özlediklerim aradıklarım sende

Kürdilihicazkar-Çağla yayım çağla sazım

Kürdilihicazkar-Ey sarı saçlı kız seni sevdim ta ezelden

Kürdilihicazkar-Gecemi zehrediyor içime düşen kuşku

Kürdilihicazkar-Geçmesin günümüz sevgilim yasla

Kürdilihicazkar-Gel bana artık harabım sensiz

Kürdilihicazkar-Gel seninle bu yaz biraz ada boğaz gezelim
Kürdilihicazkar-Gözlerimden akan yaş olsan inanmıyorum
Kürdilihicazkar-Hergün bir yeni düşteyiz

Kürdilihicazkar-Hiç bilmediğimiz bir gecedir gözleriniz

Kürdilihicazkar-Hicranlarımın ahı mı tutmuş

Kürdilihicazkar-Issız sahillerde yalnız kalıp da

Kürdilihicazkar-Kandırmıyor tat verse de ruhları

Kürdilihicazkar-Kim demiş kış günü yaz olmaz diye

Kürdilihicazkar-Kimdir bu kadın saçları ak benzi sararmış
Kürdilihicazkar-Kor ateşlerde yaksan da beni
Kürdilihicazkar-Mavi gök mavi deniz hep sevginle gezeriz

Kürdilihicazkar-Medhal

Kürdilihicazkar-Mendil elinde gittiğin akşam

Kürdilihicazkar-Mestane nigah şuh duruşun cana can ekler
Kürdilihicazkar-Ram oldu gönül gözlerinin dalgın bakışından
Kürdilihicazkar-Saçların dök dizlerimde yat güzelim
Kürdilihicazkar-Saz Semaisi

Kürdilihicazkar-Senden öğrendim gönül nedir aşk nedir

Kürdilihicazkar-Sensiz halim pek perişan efendim

Kürdilihicazkar-Söyle bana ruhunun nedir esrarı kadın

Kürdilihicazkar-Şu vefasız güzeller kader olup kaldılar

Kürdilihicazkar-Sürmüyor aşk ı hazan yağrağının ömrü kadar
Mahur-Bir nur i mücessem gibi indin yücelerden
Mahur-Bunca yıl çok mutlu olduk seninle

Mahur-Çiçeğe ormana bağa denize ovaya

Mahur-Derdi baştan atalım yaşamaya bakalım

Mahur-Ela gözlü nazlı dilber seni senden sakınırım

Mahur-Etüd
Mahur-Görmeyim kimseye göz süzdüğünü mahvolurum
Mahur-Kilisimin bağları kekik kokar dağları
Mahur-Medhal
Mahur-Ne fidan boylu güzeller bana ilham veriyor
Mahur-Şimdi bahara erdim gonca gonca gül derdim

Mahur-Şöyle bir gelsen görünsen sevdiğim kim görseler
Maye Segah-Saz Semaisi
Maye-Sanmirem men sen özgesin men özge
Muhayyer-Gönülden gönüle bir yol var dediler

Muhayyer-İçimde o yangından kalmadı hiç bir eser

Muhayyer-Suya gün varsa güzel gölgeni düşmüş sanırım

Muhayyerkürdi-Bir gündü gönlümle başbaşa kaldım

Muhayyerkürdi-Eskiden mevsimler böyle değildi

Muhayyerkürdi-Gün ışığında kurulmuş masalar

Muhayyerkürdi-Rüzgar kırdı dalımı ellerin günahı ne

Muhayyerkürdi-Sağlık olsun bu da geçer

Muhayyerkürdi-Sevgi deli gönülden gönüle bir akışdır

Müstear-Bir sisli mazi canlanır kederli hayallerimde

Mistear-Peşrev
Neva-Ömrüm yollarında gelip geçse de
Neveser-O güzel gözlerinin sihrine kandım

Nihavend-Acelem var güzelim aylar yıllar çok hızlı

Nihavend-Akşamın kederiyle karardı mavi sular

Nihavend-Aşkı bilmek istiyorsan sevene sor da söylesin

Nihavend-Ayrılık acısını gurbete çıkan bilir

Nihavend-Bakma bakma dayanılmaz

Nihavend-Baktım o güzel gözlerine kandım o şirin sözlerine

Nihavend-Bal damlası nur damlası kızların hası

Nihavend-Bilmem nasıl anlatsam içimdeki yangını

Nihavend-Bir aşk meleği görmeye hasret ki bu gözler

Nihavend-Bir bahar akşamına sakladım aşkımı ben

Nihavend-Bir göz süzerek raks ile nazlar veriyor

Nihavend-Bir hal oldu gönlüme sevda çekmek istiyor

Nihavend-Bir hatıra kalsın diye ey sevgili yazdan

Nihavend-Bir mutlu günün hatırası var
Nihavend-Bir nihavend şarkı yaptım aşkı anlatsın diye
Nihavend-Bir yaz akşamı bir ılık rüzgar
Nihavend-Bir yılda tam dört mevsim var
Nihavend-Çok özledim sakın gitme hemen

Nihavend-Dalgalar oynaşır gönüller coşar

Nihavend-Füsun serpen sazının dinlesem nağmesini

Nihavend-Gelince bir araya hayat verir yuvaya

Nihavend-Gider gibi görünüp gitmeyen

Nihavend-Gönlümün bülbülüsün aşk bahçemin gülüsün

Nihavend-Gönülden gönüle sesler bir sır olup aşkı besler
Nihavend-Hasta ruhum can bulur şen yüzünü sevince
Nihavend-Hayli zamandır bak hasretim sana

Nihavend-İnce belin güzel yüzün
Nihavend-Koklat tenin gonca gül
Nihavend-Kopar sonbahar tellerinden derinden derinden

Nihavend-Kordonboyunun çapkın güzeli

Nihavend-Mavi mavi gözlerin tatlı tatlı sözlerin

Nihavend-Medhal
Nihavend-Ne bahar belli ne de kış
Nihavend-Ne bildim kıymetin ne bildin kıymetim

Nihavend-Ne doğan sabah güneşi

Nihavend-Ne gam ne keder var deli gönülde

Nihavend-Pembe beyaz çiçekler açar sen gelince

Nihavend-Saçlarını yüzüne dökerek kıvranırsın

Nihavend-Sana gülüm diyemem hemen solar küsersin

Nihavend-Sapsarı bir gül gibi açıverdin bağımda

Nihavend-Saz Semaisi

Nihavend-Sen her zaman penceremde çiçek olur açardın
Nihavend-Seni sevmek bütün ilhamıma menba oluyor
Nihavend-Sevgi bilim barışın uygarlık meşalesi

Nihavend-Ufuktaki güneşin denizi öptüğü gün

Nihavend-Yaprak dala dal yaprağa ayrılık şarkısı söyler

Nihavend-Yarin tatlı bakışları gönüllere akışları

Nihavend i Kebir-Şad oldu gönül sevgilerin en güzeliyle

Nikriz-Çocuk düşünüyor bulut olsaydım keşke

Nikriz-Deli gönül coşar gider her güzele koşar gider

Nikriz-Eminem erdin çağa
Nikriz-Gün batmada solmakta sular
Pesendide-Hele bir kış geçup eyyamı baharan gelsin

__________________
"Dostlar bizi hatırlasın..."
SuLTaN isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
9 Üyemiz SuLTaN'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 28.05.13, 09:48   #4
Fosforlu

SuLTaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Oct 2009
Konular: 708
Mesajlar: 4,415
Ettiği Teşekkür: 36696
Aldığı Teşekkür: 24522
Rep Derecesi : SuLTaN karizması günden güne artıyorSuLTaN karizması günden güne artıyorSuLTaN karizması günden güne artıyorSuLTaN karizması günden güne artıyorSuLTaN karizması günden güne artıyorSuLTaN karizması günden güne artıyorSuLTaN karizması günden güne artıyorSuLTaN karizması günden güne artıyorSuLTaN karizması günden güne artıyorSuLTaN karizması günden güne artıyorSuLTaN karizması günden güne artıyor
Ruh Halim: Huzurlu
Wink Cevap: "Bestelerin Beyefendisi" Olan Bir Doktor: Alâeddin Yavaşça (1926)Rahatülervah-Ağır semai
Rahatülervah-Bir tek bakışı hançer olup işledi cana
Rahatülervah-Nakış beste

Rahatülervah-Peşrev
Rahatülervah-Saz semaisi
Rast-Akşam çöktü yine gönlüme

Rast-Aylar yıllar geçse de
Rast-Bahçendeki bülbülleri dinle güle aşık
Rast-Bana nasıl vazgeç dersin gönül senden vazgeçer mi
Rast-Ben de tattım aşk denilen şarabı

Rast-Bir hasta güvercin gibi sessiz

Rast-Boş yere ömür tükettim
Rast-Etüd
Rast-Gençlik uçtu uzaklara gelen günler dünden kara

Rast-Gönlümü engin bakışlı gözlerindir bağlayan

Rast-Hasretin meltem gibi karışmış saçlarıma

Rast-Her yerde gün ışıyor gönül sevgi taşıyor

Rast-İlahi
Rast-İnanılmaz ama sahi
Rast-Kilis vücüdum mevlidim ilk aşiyanımdır

Rast-Medhal
Rast-Samsun o gün da doğdu Türk ün eşsiz güneşi
Rast-Sen geldiğin akşam açılır bağda çiçekler

Rast-Senden başka kimseyi görmedi hiç gözlerim

Rast-Senden uzak günlerim zindan oluyor

Rast-Seni ne zaman görsem düşüncelisin

Rast-Seni senden beni benden aldı gitti şu yıllar

Rast-Sevdim seni aşkım da hayatım da senindir

Rast-Solmasın o tatlı güzel yüzün
Rast-Sundun bana aşk iksirini gözbebeğlnden
Rast-Vaktiyle şu yollarda gönül sevgiyi tattı

Rast-Yaksan bile gönlümü

Rast-Yoyav marşı

Saba-Bülbüller öterdi gezdiğin yerde
Saba-Bulutlar ağlıyor gökler karardı
Saba-Ey badı saba yok mu haber o yardan

Saba-İlahi

Saba-Tadı yok sensiz geçen ne baharın ne yazın

Saba-Yıllarca beraber yaşasam senden usanmam

Sazkar-Bir gariplik çöker ki vakit akşam olunca

Sederaban-Deymez bu ömür boş yere feryada

Sederaban-Gözü dünya mı görür aşkı didar olanın

Segah-A efendim gurbetlik tez bitsin

Segah-Bir zamanlar sana hasret sana sevdalı idim

Segah-Bu tatsız akşam saatinde

Segah-Bülbülün çilesi yanmakmış güle
Segah-Deniz durgun deniz yorgun sahiller aşk kokuyor
Segah-Doğdun yine sen gönlüme bir nur gibi
Segah-Gitti artık soldu yaprağı gülü
Segah-Gözlerimde canlandılar hisar üsküdar adalar
Segah-Gözde her renk dilde her sonsuz şiir

Segah-İçtim alev alev hasret şarabını
Segah-İstinye körfezinde bu akşam garipliği
Segah-Kapıldım aşkımın girdabına ey zalim imdat et
Segah-Kar ı natık
Segah-Medhal
Segah-Rüya gibi geçiyor adalarda sonbahar
Şehnaz-Bin güzelden seni beğendim

Şehnaz-Çelişkili ruh

Şehnaz-Ey beni mahrum edib bezm i visalinden mudam
Şehnaz-Memnun bilirim gönlümü mahzun imişim ben
Şehnaz-Peşrev

Şehnaz-Sakiya mey sun ki bir gün lalezar elden gider

Şehnaz-Saz semaisi

Şehnaz-Senin mahzunun olmak bana şadan olmadan yeydir
Şehnaz-Süzülen aynalaşan bir suya akmış gibiyim
Şehnaz-Tutuşan sineme bir dilberi şadan geliyor

Şehnaz Buselik-Peşrev
Şehnaz Buselik-Saz Semaisi
Şevkefza-Akşam koya inmekte bulutlar yedi renk

Şevkefza-Hicranlarımla dopdoluyum kalbim ağlıyor

Şevkefza-Katreyiz alemde lakin dilde derya olmuşuz

Şevkefza-Medhal
Siphr-Can u dilde hane kıldın akibet
Siphr-Kalmadı zevki gülün hiç ne de bahçenin
Sultaniyegah-Akşam yine sevdalı boğazda

Sultaniyegah-Başımda kavak yelleri esiyor hayırmı ki

Sultaniyegah-Geldi kuşlarla yeşil dallara yaz

Sultaniyegah-Hep sen mi varsın söyle her gönül yarasında

Sultaniyegah-Medhal
Sultaniyegah-Sevda bakışlarında mana gözlerindedir
Sultaniyegah-Yıllar sonra yeniden sana aşık oldum

Suzidil-Artık ne o dünya var ne o rüyadan eser

Suzidil-Canımsın sen ruhumsun sen benimsin

Suzidil-Özlemle filiz verdi o sevda bu gece

Suzidil-Sevdaya adanılan yürekler var biliriz
Suzidil-Sevilmeden sevmeye artık gücüm yetmiyor
Suzidilara-Hasretin meltem gibi karışmış saçlarıma
Suzinak-Aşk büyülü bir heves yaşanır nefes nefes

Suzinak-Bilmem bana baktıkça neden hep gülüyorsun

Suzinak-Bulabilsem izini düşerim yollarına

Suzinak-Gel şu küllenmiş ateşe bir nefes ver
Suzinak-Gözlerini gördüğüm an bir su akar zaman
Suzinak-Her dil seni sevda ile söyler avunur
Suzinak-Her umuttan arda kalmış karlı dağlar
Suzinak-Kapanmaz bu yaralar figan olur içimde
Suzinak-Lutfeyle güzel gel de gönlüm şad et
Suzinak-Medhal
Suzinak-Sevme beni sakın artık mazideki sevginizle
Suzinak-Seyrana geldim ben seni
Suzinak-Söyle gönül böyle kime dargınsın
Suzinak-ı Nev-Şehnazla gönül kabesi devlettemidir
Tahir-Ben öyle çılgınım ben öyle deli
Tahir-Gönül çıkar gelir yarin yoluna
Tahir Buselik-Medhal

Uşşak-Ahşap evler dar sokaklar

Uşşak-Akşam yine çılgın gibi kıpkırmızı indi

Uşşak-Bir boynu bükük gül koparılmıştı dalından

Uşşak-Bir güzel gözlüye meyletti gönül

Uşşak-Bir yanardağsın sen alev neyine
Uşşak-Bütün bir gençliğim avare aşkınla harab oldu
Uşşak-Çok aradım sordum sizi izinizi bulamadım

Uşşak-Cümle yaran sana uşşak olduğum bilmezmisin

Uşşak-Dili şadanı görürsün ney içinde
Uşşak-Erenler de mi meseldir
Uşşak-Ey gonca neden gül yüzünün rengi sararmış
Uşşak-Gözler vardır aşık eyler

Uşşak-İlahi

Uşşak-İlahi-Binelim sevgi atına

Uşşak-İlahi-Gözü doğru yolu gören varsa

Uşşak-İlahi-Tanrım senin aşkın ulu

Uşşak-Kapandı kapısı gönlümün
Uşşak-Kim ne derse desin sana mecburum
Uşşak-Kıymetin bilelim kalan zamanın
Uşşak-Medhal

Uşşak-Ne açan goncada renk ararım

Uşşak-Neler anlatır neler yanan gözbebeklerin

Uşşak-Sardın amalimi sen ah güzeller güzeli

Uşşak-Seni bilmem amma ben kararlıyım

Uşşak-Sevdalı gönül hoştu gönül gönüle koştu

Uşşak-Seviyorum çılgınca benliğimle ruhumla

Uşşak-Unuttuk dostu yoldaşı vefamız artık dildedir

Uşşak-Yine yola düşmek gerek

Uşşak-Yüzünün rengi solmuş sonbahar gülü olmuş

Uşşak-O günden sevdi gönlüm hüsnünün meftunu kalmışım

Uşşak Kürdi-Vaktiyle benim de gülşenim vardı

Yegah-Ay büyürken sularda ürperir içlenirim

Yegah-Deniz ufkunda güneş sırra bürünmüş gidiyor

Yegah-Saz Semaisi

Zavil-Aşka susayanlara ummanlar kar etmiyor

Zavil-Çok dolaştım görmedim hiç dengini
Kaynaklar:


www.alaeddinyavasca.com
http://eksd.org.tr/


__________________
"Dostlar bizi hatırlasın..."
SuLTaN isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
10 Üyemiz SuLTaN'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 28.05.13, 10:15   #5
Fosforlu

SuLTaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Oct 2009
Konular: 708
Mesajlar: 4,415
Ettiği Teşekkür: 36696
Aldığı Teşekkür: 24522
Rep Derecesi : SuLTaN karizması günden güne artıyorSuLTaN karizması günden güne artıyorSuLTaN karizması günden güne artıyorSuLTaN karizması günden güne artıyorSuLTaN karizması günden güne artıyorSuLTaN karizması günden güne artıyorSuLTaN karizması günden güne artıyorSuLTaN karizması günden güne artıyorSuLTaN karizması günden güne artıyorSuLTaN karizması günden güne artıyorSuLTaN karizması günden güne artıyor
Ruh Halim: Huzurlu
Wink Cevap: "Bestelerin Beyefendisi" Olan Bir Doktor: Alâeddin Yavaşça (1926)

Başka Söz SöylememBaşka söz söylemem aşktan yana ben

Yaralı bir kuşum battım kana ben...Ömrümce baş koydum güzelliğine

Azatsız bir köleyim bil ki sana ben...Beste: Prof. Dr. Alaeddin Yavaşça
Güfte: Bâki Süha Ediboğlu
Makam: Kürdîli Hicazkâr
Usûl: Düyek
Seslendiren: Prof. Dr. Alaeddin Yavaşça
__________________
"Dostlar bizi hatırlasın..."
SuLTaN isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
9 Üyemiz SuLTaN'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 28.05.13, 23:26   #6
Müdavim

Basakca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Aug 2009
Konular: 2209
Mesajlar: 12,381
Ettiği Teşekkür: 83926
Aldığı Teşekkür: 79536
Rep Derecesi : Basakca şöhret ötesinde bir itibarı vardırBasakca şöhret ötesinde bir itibarı vardırBasakca şöhret ötesinde bir itibarı vardırBasakca şöhret ötesinde bir itibarı vardırBasakca şöhret ötesinde bir itibarı vardırBasakca şöhret ötesinde bir itibarı vardırBasakca şöhret ötesinde bir itibarı vardırBasakca şöhret ötesinde bir itibarı vardırBasakca şöhret ötesinde bir itibarı vardırBasakca şöhret ötesinde bir itibarı vardırBasakca şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Ruhsuz
Standart Cevap: "Bestelerin Beyefendisi" Olan Bir Doktor: Alâeddin Yavaşça (1926)

Ne kadar çok eser üretmiş. Bu kadar çok eseri olduğunu bilmiyordum doğrusu. Ama severek dinlediğim üstadlardan birisidir.

Hele fona eklemiş olduğun eser ise en çok sevdiklerimden biridir.


Ellerine sağlık, teşekkürler Sultanım.__________________
"Ey egosu boyundan büyük insan..
Bir gün ölüp toprak olacaksın. Bir tohum filizlenecek ot olacaksın, bir öküz seni yiyecek ve atık olacaksın.. Yani hep aynı kalacaksın."

Basakca isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
6 Üyemiz Basakca'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 28.05.13, 23:56   #7
...Az İnsan Çok Huzur...

Lion - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Dec 2012
Konular: 670
Mesajlar: 5,513
Ettiği Teşekkür: 11700
Aldığı Teşekkür: 23055
Rep Derecesi : Lion karizması günden güne artıyorLion karizması günden güne artıyorLion karizması günden güne artıyorLion karizması günden güne artıyorLion karizması günden güne artıyorLion karizması günden güne artıyorLion karizması günden güne artıyorLion karizması günden güne artıyorLion karizması günden güne artıyorLion karizması günden güne artıyorLion karizması günden güne artıyor
Ruh Halim: Ruhsuz
Thumbs up Cevap: "Bestelerin Beyefendisi" Olan Bir Doktor: Alâeddin Yavaşça (1926)

Üstada yaraşır, güzel bir konu olmuş, ellerine sağlık...
Epey de uğraşmışsın, teşekkürler Sultan.
(Fondaki parça da çok güzelmiş.)
Lion isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
5 Üyemiz Lion'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 28.05.13, 23:58   #8
Çiçekci kız

Canan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Mar 2011
Konular: 7774
Mesajlar: 29,057
Ettiği Teşekkür: 107264
Aldığı Teşekkür: 155227
Rep Derecesi : Canan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Cevap: "Bestelerin Beyefendisi" Olan Bir Doktor: Alâeddin Yavaşça (1926)

Alâeddin Yavaşça, çok severek dinlediğim bir üstat. Ne çok eseri varmış, bir insan bu kadar mı üretken olur...

Sultancığım, üstada yakışır çok güzel bir konu hazırlamışsın.

Teşekkürler.
__________________
Canan Şu Anda Forumda.   Alıntı ile Cevapla
5 Üyemiz Canan'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 02.09.13, 20:54   #9
Müdavim

Dilaver - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Oct 2012
Konular: 431
Mesajlar: 3,713
Ettiği Teşekkür: 18776
Aldığı Teşekkür: 20507
Rep Derecesi : Dilaver şöhret ötesinde bir itibarı vardırDilaver şöhret ötesinde bir itibarı vardırDilaver şöhret ötesinde bir itibarı vardırDilaver şöhret ötesinde bir itibarı vardırDilaver şöhret ötesinde bir itibarı vardırDilaver şöhret ötesinde bir itibarı vardırDilaver şöhret ötesinde bir itibarı vardırDilaver şöhret ötesinde bir itibarı vardırDilaver şöhret ötesinde bir itibarı vardırDilaver şöhret ötesinde bir itibarı vardırDilaver şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Uykucu
Standart Cevap: "Bestelerin Beyefendisi" Olan Bir Doktor: Alâeddin Yavaşça (1926)


Alaeddin Yavaşça konusunu açmayı düşünüyordum forumda. İhtimal vermemiştim ama yine de bir bakayım belki açılmıştır, dedim. İyi ki bakmışım, üstelik vaktiyle beğenmişimde...

Ben halâ şaşıyorum ForumGerçek'te inanılmaz bir konu zenginliği var.. Hani bir kaç sene içinde neredeyse, ''yok, yok bu site de'' olacak..

Sevgili SuLTaN çok güzel konuydu, teşekkür ediyorum..

Elllerine sağlık..

Keşke telif hakları ile ilgili sorun olmasa da, şurayı üstâdın eserleri ile doldurabilseydik..
__________________

Tanrılar, erkeklerin ''balıkta'' geçirdiği zamanı ömründen saymaz. (Babil Atasözü)
Dilaver isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
4 Üyemiz Dilaver'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 09.10.15, 12:04   #10
«... Beklenen Şarkı ...»

Çengelli İğne - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Dec 2013
Konular: 1654
Mesajlar: 9,219
Ettiği Teşekkür: 32639
Aldığı Teşekkür: 31429
Rep Derecesi : Çengelli İğne şöhret ötesinde bir itibarı vardırÇengelli İğne şöhret ötesinde bir itibarı vardırÇengelli İğne şöhret ötesinde bir itibarı vardırÇengelli İğne şöhret ötesinde bir itibarı vardırÇengelli İğne şöhret ötesinde bir itibarı vardırÇengelli İğne şöhret ötesinde bir itibarı vardırÇengelli İğne şöhret ötesinde bir itibarı vardırÇengelli İğne şöhret ötesinde bir itibarı vardırÇengelli İğne şöhret ötesinde bir itibarı vardırÇengelli İğne şöhret ötesinde bir itibarı vardırÇengelli İğne şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Huzurlu
Standart Cevap: "Bestelerin Beyefendisi" Olan Bir Doktor: Alâeddin Yavaşça (1926)

Ne kadar çok eseri varmış.

Güzel paylaşım olmuş.

Teşekkürler.
__________________


Çengelli İğne isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
2 Üyemiz Çengelli İğne'in Mesajına Teşekkür Etti.
Cevapla

Bu Sayfayı Paylaşabilirsiniz

Etiketler
acemaşiran, alaeddin yavaşça eserleri, alaeddin yavaşça hayatı, alâeddin, ama cana beni şad et, artık gelecek sanma sakın, bestelerin beyefendisi, doktor, dügah, hicaz, kürdilihicazkar, medhal, nihavend, pesendide, peşrev, rast, saz semaisi, segah, tsm makamları, tsm notaları, tsm usulleri, uşşak, yavaşça


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık


İlgili Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Cevaplar Son Mesaj
Boyun Fıtığı ve Kireçlenmesi -Egzersizleri - Alınması Gereken Önlemler Kartal Ortopedik Hastalıklar 19 18.01.19 08:30
Kalça Eritme Hareketleri Canan Kadınlara Ait Güncel Konular 3 14.09.12 21:48
Numeroloji - 2011 DarkAngeL Astroloji | Mitoloji 7 21.12.10 00:45
Boyun Egzersizleri DAMLA Sağlığımız İçin Püf Noktaları 1 27.01.09 04:55


WEZ Format +3. Şuan Saat: 23:19.


Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2019, Jelsoft Enterprises Ltd.
SEO by vBSEO 3.6.0 PL2 ©2011, Crawlability, Inc.
Copyright ©2000 - 2019 www.forumgercek.com
Protected by CBACK.de CrackerTracker
Önemli Uyarı
www.forumgercek.com binlerce kişinin paylaşım ve yorum yaptığı bir forum sitesidir. Kullanıcıların paylaşımları ve yorumları onaydan geçmeden hemen yayınlanmaktadır. Paylaşım ve yorumlardan doğabilecek bütün sorumluluk kullanıcıya aittir. Forumumuzda T.C. yasalarına aykırı ve telif hakkı içeren bir paylaşımın yapıldığına rastladıysanız, lütfen bizi bu konuda bilgilendiriniz. Bildiriniz incelenerek, 48 saat içerisinde gereken yapılacaktır. Bildirinizi BURADAN yapabilirsiniz.
Page Rank Icon
Bumerang - Yazarkafe
McAfee Site Denetleme
Norton Site Denetleme
www.forumgercek.com Creative Commons Alıntı-Lisansı Devam Ettirme 3.0 Unported Lisansı ile lisanslanmıştır.