Forum Gerçek

Forum Gerçek (http://www.forumgercek.com/)
-   Ülkemiz ve Dünya Gündemi (http://www.forumgercek.com/ulkemiz-ve-dunya-gundemi/)
-   -   Senmisin Direnen Ögrenci (http://www.forumgercek.com/ulkemiz-ve-dunya-gundemi/100697-senmisin-direnen-ogrenci.html)

CeMKaN 30.07.13 19:40

Senmisin Direnen Ögrenci
 


Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu Genel Müdürlüğü (KYK), 'direniş, boykot, işgal, yazı yazma, resim yapma, slogan atma' gibi eylemlerde bulunan öğrencilere öğrenim kredisi verilmeyeceğini açıkladı.

www.kyk.gov.tr internet sitesinde açıklanan başvuru şartlarında “Öğrenim kredisi verilmeyecek öğrenciler” başlığı altındaki bir madde dikkat çekti.

Üniversite öğrencilerinin de katıldığı Gezi Parkı direnişi sonrası açıklanan öğrenim kredisi başvurusunda, “Öğrenim görmekte olduğu öğretim kurumlarında, eklentilerinde, kalmakta olduğu yurtta, öğretim kurumu veya barındığı yurdun dışında, münferiden veya topluca her ne şekilde olur ise olsun anarşi ve terör olaylarına karışan, öğrenim özgürlüğünü ihlal edici (direniş, boykot, işgal, yazı yazma, resim yapma, slogan atma vs.) davranışlarda bulunan bu fiillere eksik veya tam teşebbüste bulunan, üzerinde veya kendi kullanımına bırakılmış yerlerde ateşli silahlar, patlayıcı maddeler, bıçaklar vs. tüm kesici, delici, yakıcı, boğucu, ezici, parçalayıcı, eza ve cefa verici olarak salt saldırı ve savunmada kullanılmak üzere, özel nitelikte yapılmış olan her türlü suç aletlerinden birini veya bir kaçını bulunduran öğrencilere kredi verilmez” maddesi yer aldı.

BAŞKA KİMLERE BURS VERİLMİYOR?

KYK tarafından açıklanan başvuru şartlarında “öğrenim kredisi verilmeyecek öğrenciler” şöyle sıralandı:

“Kurumdan burs alan öğrencilere,

Yetim maaşı ve nafaka alanlar dışında, asgari ücret düzeyinde aylık veya ücretle sürekli bir işte çalışan veya gelire sahip öğrencilere,

Bir yükseköğretim kurumundan mezun olan öğrencilere, (Yüksek lisans öğrencileri hariç)

Sağlık sebebi dışında ön lisans mezunlarından ara vermek suretiyle DGS ile lisans öğretimine başlayan öğrencilere,

Önlisans'tan lisans öğrenimine geçmek için intibak eğitimi yapan öğrencilere, (intibak programı süresince)

Kredi isteğinde bulunduğu tarihte kayıtlı olduğu öğretim kurumunda bir öğretim yılından fazla başarısız olan öğrencilere,

Kurumdan daha önce kredi almış olan öğrencilere, (Yüksek lisans öğrencileri hariç).

Öğrenim görmekte olduğu öğretim kurumlarında, eklentilerinde, kalmakta olduğu yurtta, öğretim kurumu veya barındığı yurdun dışında, münferiden veya topluca her ne şekilde olur ise olsun anarşi ve terör olaylarına karışan, öğrenim özgürlüğünü ihlal edici (Direniş, boykot, işgal, yazı yazma, resim yapma, slogan atma vs.) davranışlarda bulunan bu fiillere eksik veya tam teşebbüste bulunan, üzerinde veya kendi kullanımına bırakılmış yerlerde ateşli silahlar, patlayıcı maddeler, bıçaklar vs. tüm kesici, delici, yakıcı, boğucu, ezici, parçalayıcı, eza ve cefa verici olarak salt saldırı ve savunmada kullanılmak üzere, özel nitelikte yapılmış olan her türlü suç aletlerinden birini veya bir kaçını bulunduran öğrencilere,

(h) bendinde belirtilen fiillere istinaden öğretim kurumlarının disiplin kurullarınca herhangi bir ceza verilmiş olan öğrencilere,

Gerçeğe aykırı beyanda bulunan öğrencilere,

Yabancı uyruklu öğrencilere,

Bu Yönetmelik hükümlerine göre, kredi almaya yeterli bulunmayan öğrencilere, kredi verilmez.”

Kredi ve burs başvuruları 29 Temmuz 2013 tarihinden itibaren yapılabilmekte.


Kaynak

Kartal 30.07.13 20:03

Cevap: Senmisin Direnen Ögrenci
 
Bunların artık insanlık tarafları kalmamış, mubarek ramazan ayında bile hinlik yapabiliyorlar. Hiç arlanma, utanama kalmamış bu kin ve nefret içinde boğuluyorlar, elbet bu günler geçecek az kaldı.

Bu arada elinde Cumhuriyet gazetesi olanlar bizim aktivist Cenk'i görebilir:))
İlk sayfada 7 ülkede acılar için durdular yazısının sağ yanında ama o fotoğraf ufak,.
7. sayfada !Gezi rüzgarı dağlarda! diye bir haber var orada sol elini havaya kaldıran gözlüklü aktivist bizim Cenk:honks:

Cumhuriyet gazetesinin baş sayfası burada ama resim net değil. Ufak resimde en önde.

Inatci 30.07.13 20:31

Cevap: Senmisin Direnen Ögrenci
 
Beklenmeyen bir şey değil ki bu :zno: Katılan herkese bir şekilde ceza kesmeyi görev edindiler,kiimisime 20 yıl kimisine vergi müfettişleri kimisine ellerinden hak alma eh öğrenciyede kredi bursu cezası.Olmasaydı şaşardım zaten acı ama gerçek bu maalesef.

Kartal 30.07.13 20:38

Cevap: Senmisin Direnen Ögrenci
 
Alıntı:

Orjinal Mesaj Sahibi Inatci (Mesaj 626749)
Beklenmeyen bir şey değil ki bu :zno: Katılan herkese bir şekilde ceza kesmeyi görev edindiler,kiimisime 20 yıl kimisine vergi müfettişleri kimisine ellerinden hak alma eh öğrenciyede kredi bursu cezası.Olmasaydı şaşardım zaten acı ama gerçek bu maalesef.

İşin garibi bu ülkede doğru dürüst vergi verenler bu saçmalık ve dayatmalara isyan edenler. Haksızlığa ve adaletsizliğide en fazla uğrayanlarda onlar.
Gerçi açılan bir davada bu saçmalık iptal edilir ama iş başka, bunların amacı her taraftan gözdağı verip sindirmek. Bu çeşit dayatmaların ters tepki verdiğinin hala farkında değiller milleti daha fazla isyana teşvik ediyorlar. Bunları yapmaları da biryerde iyi oluyor, direniş ruhu canlı kalıyor.:zgd:

enigma 30.07.13 21:03

Cevap: Senmisin Direnen Ögrenci
 
mahkeme mahkumiyeti olmadan hiç bir davranış suç sayılamaz...yani boş işlerle uğraşıyorlar...bir avukat çıkar geri alırlar o saçma sapan isnatları...inanılmaz çapsız insanlar

Cliff Durden 30.07.13 22:18

Cevap: Senmisin Direnen Ögrenci
 
Bu olayı haklı görenlere de denk geldim ya tamamdır..

Kusacam

ReaL 30.07.13 22:22

Cevap: Senmisin Direnen Ögrenci
 
Alıntı:

Orjinal Mesaj Sahibi Cliff Durden (Mesaj 626762)
Bu olayı haklı görenlere de denk geldim ya tamamdır..

Kusacam

Haklı görenlerin suratlarına kus..

* * *

Sanki ceplerinden veriyorlar.. Kimin parasını kime veriyorsun be mübarek. :@


SerseriGezgin 30.07.13 22:36

Cevap: Senmisin Direnen Ögrenci
 
Bu yüzden gelecek nesiller için dünya tehlikeli..

Dikta'nın rengi olmaz ne olursa olsun. Bizler renk demeden bir çatı altında toplanmayı ya başaracağız ya da yok olacağız.

Cagliostro 30.07.13 22:54

Cevap: Senmisin Direnen Ögrenci
 
Bunlara birinin acilen çüşş demesi lazım..! İlk istikamet ekim ayındaki yerel seçimler..!


WEZ Format +3. Şuan Saat: 19:24.

Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2019, Jelsoft Enterprises Ltd.
SEO by vBSEO 3.6.0 PL2 ©2011, Crawlability, Inc.
Copyright ©2000 - 2019 www.forumgercek.com
Protected by CBACK.de CrackerTracker