Merhabalar
Forum Gerçek üyesi değilsiniz ya da Üye Girişi yapmamışsınız.
Sitemizden tam olarak yararlanabilmek için;
Lütfen Buraya tıklayarak üye olunuz.
Forum Gerçek

Forumları Okundu Kabul Et Bugünkü MesajlarYazdığım Cevaplar Açtığım Konular Kim Nerede
Geri git   Forum Gerçek > Türkiye ve Dünyadan Haberler > Ülkemiz ve Dünya Gündemi

Ülkemiz ve Dünya Gündemi Ülkemizde ve Dünyada yaşanan gelişmelere dair haberler


Cevapla
 
LinkBack Seçenekler
Eski 02.08.13, 12:49   #1
« Çapulcu »

No Pasaran - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Nov 2012
Yaş: 28
Konular: 197
Mesajlar: 821
Ettiği Teşekkür: 1866
Aldığı Teşekkür: 4394
Rep Derecesi : No Pasaran has a spectacular aura aboutNo Pasaran has a spectacular aura aboutNo Pasaran has a spectacular aura aboutNo Pasaran has a spectacular aura aboutNo Pasaran has a spectacular aura aboutNo Pasaran has a spectacular aura aboutNo Pasaran has a spectacular aura aboutNo Pasaran has a spectacular aura aboutNo Pasaran has a spectacular aura aboutNo Pasaran has a spectacular aura aboutNo Pasaran has a spectacular aura about
Ruh Halim: Meskul
Standart Trabzonspor Başkanı AKP’nin İl Başkanı GibiTrabzonspor Kulübü Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu, seçildiği andan bu yana AKP’nin il başkanı edasıyla açıklamalar yapmaktan çekinmiyor. Kazlıçeşme mitinginde sahneye çıkmasıyla başlayan süreç, bugün “CHP ile sandıkta hesaplaşma”ya kadar gitti.


(soL - Spor) Trabzonspor Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu, önceki gece katıldığı bir televizyon programında, şike süreciyle ilgili AKP propagandası yaparken, muhalefet partisi Cumhuriyet Halk Partisi’ne yüklenmeyi ihmal etmedi. Hacıosmanoğlu, geçtiğimiz günlerde Haliç Kongre Merkezi’ndeki bir iftar programında Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile görüşmüştü.

Bu görüşmeyle ilgili konuşan Hacıosmanoğlu, “Başbakan’la yarım saat konuştum. Spor ancak 5 dakikasını oluşturdu bu konuşmanın. Memleket meselelerini konuştuk. Büyük takımların yöneticileri genellikle kişisel ihtiraslarının peşinde koştuğu için memleket meselelerine vakit kalmıyor. Ama bizim öyle bir derdimiz yok. Halka hizmet etmek için yola çıktığımız için, spor adamlarının memleket meseleleriyle de derinden ilgilenmesi gerektiğine inanıyorum. Topluma yön veren noktadasınız. Topluma da örnek olmalısınız. Başbakan’ın morali çok iyiydi. Çok güzel bir diyalog geçti aramızda.


“Biz zaten kendisini seviyoruz ve değer veriyoruz. Kendisine de söyledik, bu ülke için bir şans olduğunu. 10 senede bu ülkeyi nereden nereye taşıdığını görüyoruz. Bir 10 sene daha devam ederse, dünyada söz sahibi olan bir ülke ortaya çıkaracağına inanıyoruz. O da bizim liderimiz. Spor adamı olabiliriz ama sonuçta bu ülkenin vatandaşıyız. Bu ülke için yapılanları görmemek bir riyakarlık olur. Siyasetle ilgim yok, hiçbir zaman da olmaz. Siyasi kimlik değil söylemlerim. Seçimde hiçbir siyasi kimliğin adayı değil, halkın adayıydık. Sayın Başbakan’ı da halk seçti, bizi de Trabzon’un gerçek halkı seçti. Kendimden çok şey bulduğumu ifade ettim kendisinde. Sayın Başbakan da halkın başbakanı. Bu ülkenin başında daim olmasını Cenab-ı Allah’tan niyaz ediyoruz. Katkımız olursa seviniriz” dedi.


‘Milletin iradesini koymak içindi’

AKP’nin Kazlıçeşme mitingine katıldığı için Trabzonspor taraftarlarından ağır eleştiriler alan Hacıosmanoğlu, “Bu konuda hâlâ tepki devam ediyor ama bir kurumun başındaysanız, o camianın değerlerine sahip çıkacaksınız. Lider olarak insanlar sizi seçtiyse, sizin iradenizi ortaya koymanız gerekiyor. Topluluğu temsil ediyorsunuz ama o bireylerin hepsinin düşüncesine göre hareket edemezsiniz. Tepki almadık değil ama memleket, millet meselesiydi. Siyasetin içinde olmanız gerekmiyor.

Bir ülkede dış mihraklar ve içerdeki uzantıları ülkenin geleceğiyle ilgili birtakım organizasyonlar yapıyorsa, bu ülkenin vatandaşıysanız ve tepki göstermiyorsanız, yanlış yapıyorsunuz. Biz orada millet adına bulunduk. Kazlıçeşme’ye gidişim millet adına irade ortaya koymak içindi. Benim partim yok. Benim partim Türkiye. Ama bu ülkenin liderine sahip çıkmak lazım. 10 sene önce bu ülke el açan ülkeydi. Şimdi kucak açan ülke yolunda hızlı adımlarla gidiyoruz. Dünyayı tedirgin eden bu zaten. Mazlumu korursak, zalime karşı durursak, muhtaca yardım edersek, birçok hesabı bozmuş oluruz” diyerek, Yiğit Bulut’un telekinezi açıklamasına benzer bir açıklama yapmış oldu.Kılıçdaroğlu’na 
sandık tehdidi

İbrahim Hacıosmanoğlu, Başba-kan’ın kupanın Trabzonspor’a verilmemesinde müdahalesi olduğuna inanmadığını da vurgulayarak, muhalefet liderlerine bir AKP il başkanı gibi eleştirilerde bulundu. Hacıosmanoğlu, “Başbakanın bir müdahalesi var mı, ben öyle bir müdahale görmüyorum. Ona bakarsanız muhalefet liderleri neredeyse UEFA’yı hain ilan ettiler. ‘Türk takımlarının hakkını yiyemezsiniz’ dediler. Hatta Türk yargısının bağımsız olmadığını ve komplo kurduklarını beyan ettiler.

Cumhuriyet Halk Partisi, halkın partisi. CHP’nin Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, yüz kızartıcı suçtan cezaevinden çıkan bir kulübün başkanını ziyaret ediyor. ‘Sen komploları yendin biz yenemiyoruz’ diyor. Düşünebiliyor musunuz, ülkeyi yönetmeye aday olan insanın kullandığı cümlelere bak. Yargı bağımsız değilmiş, komplo kurmuş yargı. Başka işi kalmadı. Türkiye’deki bütün kurumlar, emniyetinden savcısına kadar, herkes kumpas kurmuş.


“Sayın Kılıçdaroğlu’nun zamanı yoktur, okuyamıyordur ama birsürü danışmanları var. Hiç merak edip şikeye konu olan tapeleri okudu mu? Teknik ve fiziki takipler hakkında rapor geldi mi önüne? Onlara bakıp da yüzü kızarmayan bir insan olamaz. Zerre kadar namusu olan insanın tapelerdeki konuşmalardan yüzü kızarır ve okuyamaz. Onları gördükten sonra Türkiye’de bağımsız yargı olmadığını, UEFA’nın yanlış karar verdiğini, bu şekilde takımlara ceza verilmeyeceğini söyledi.

“Bu Trabzonspor halkın takımı değil mi? Adını ortaya atıp da savunduğunuz, Beşiktaş’ı bunun dışında tutuyorum, Fenerbahçe, Trabzonspor’un elinden kirli insanlarla şampiyonluğu aldı. Fenerbahçe’nin çok seyircisi var oy kullanacak olan. Onun kaygısını taşıyorsunuz daTrabzonspor’un da milyonlarca taraftarı var. Trabzonlu olmayan ama takıma gönül vermiş. Türkiye’de namuslu futbol paydaşları var” dedi.


Irkçılığı eksik olmadı

İbrahim Hacıosmanoğlu, Trab-zonspor’un hakkının yenildiğini söylemeye çalışırken, ırkçı kimliğini de ortaya koydu. Hacıosmanoğlu, “Rum veya İsrail’in bir takımıyla karşı karşıya değil Fenerbahçe ve Beşiktaş. Bir tarafta Anadolu’nun bağrından çıkmış Trabzonspor var, öbür tarafta kendi çıkarları için camialarını kullanan kirli insanlar var. Onlar Trabzonspor’un elinden şampiyonluğu çalmış. Türkiye’de adalet tecelli etmemiş.

Avrupa’nın patronu da ‘yanlış yaptınız, hakkı sahibine verin’ dedi. Buna saygı duymanız lazım. Buna saygı duymuyorsanız Trabzonspor sevdalıları ve namuslu futbol paydaşları da eğer oy kaygınız varsa, sandık önünüze geldiği zaman bunun hesabını soracak size. Başbakana direk bağlıyorlar ya, kupayı Trabzonspor’a vermedi diye. Öyle olsa Sayın Başbakan bana söyler, der ki ‘çok ileri gidiyorsun’. Kimse böyle bir cümle kullanmadı bana karşı.


“İktidar partisi, bu ülkenin başbakanı ‘kurumlarla tüzel kişiler ayrılsın’ diyor ama öbür tarafta ülkeyi yönetmeye aday muhalefet liderleri direkt müdahale ediyor. Trabzonspor’un haklılığını ortaya çıkardılar diye UEFA’ya, Emniyete, savcıya, hakimlere hakaret ediliyor. Ülkeyi yönetmeye talipseniz Trabzonspor sevdalılarını Rum takımıyla mı eşdeğer tutuyorsunuz? Yabancı takım mıyız biz? İki Türk takımı var. Trabzonspor’un elinden şampiyonluğu çalmış ve belgeleri ortada. Siz bunun cezasının verilmesini sağlamıyorsunuz, UEFA veriyor, onları eleştiriyorsunuz. 6222 sayılı Yasa’yı neden değiştirdiniz?

TFF burada pisliği örtmüştür. Temizlemek de onlara düşüyor. CAS sonuçlandıktan sonra TFF gereğini yapacaktır. Yapmazsa zaten gereğinin nasıl yapılacağını herkese göstereceğiz bu ülkede. Hukuk dışı bir eylemimizin olması tabii ki söz konusu değil. Kral çıplaktır. Ya kralı ortadan kaldıracaksınız ya da giydireceksiniz” dedi.Şener’i eleştirdi

Trabzonspor’un kupasının verilmemesinde bütün kabahatin dönemin Başkanı Sadri Şener’de olduğunu vurgulayan Hacıosmanoğlu, “O dönemdeki Trabzonspor Başkanı, adeta kupa Fenerbahçe’de kalsın diye mücadele etti. Trabzonspor tarihine baktığımızda en itibar kaybettiği dönemi yaşattı başkanımız. Şike sürecini yönetemedi mi, yönetmedi mi orası muamma. Tüm Trabzonspor sevdalıları bunu merak ediyor. Bana sorarsanız yönetmedi. Zeki bir başkanımız vardı. Yönetmek isteseydi yönetirdi. 6222 sayılı Yasa’nın değişmesini Kulüpler Birliği toplanarak, 18 takım imza vererek Meclis’e gönderdi. Kulüpler birliği böyle bir talepte bulunmasaydı, Meclis 6 ay önce çıkardığı yasayı yeniden değiştirmezdi. Bizim başkanımız o yasaya imza attı kuzu kuzu. Trabzonspor’un asıl idam fermanı orada imzalandı” dedi.

kaynak
__________________
''Işık, daha çok ışık!''
No Pasaran isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
No Pasaran'in Mesajına Teşekkür Etti
Cevapla

Bu Sayfayı Paylaşabilirsiniz

Etiketler
akp’nin, başkanı, gibi, hacıosmanoğlu, trabzonspor


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık


İlgili Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Cevaplar Son Mesaj
Tarihte Bugün Smyrna Türk Tarihi 373 12.03.18 20:42
TBMM Başkanı Kim Olacak? İmge Ülkemiz ve Dünya Gündemi 0 19.06.13 12:17
Diyanet Başkanı ve İzmir Mustafa Akten Mustafa Akten 1 27.03.13 15:39
Dünyanın en fakir Başkanı Basakca İlginç Haberler 7 26.11.12 11:28


WEZ Format +3. Şuan Saat: 01:03.


Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
SEO by vBSEO 3.6.0 PL2 ©2011, Crawlability, Inc.
Copyright ©2000 - 2018 www.forumgercek.com
Protected by CBACK.de CrackerTracker
Önemli Uyarı
www.forumgercek.com binlerce kişinin paylaşım ve yorum yaptığı bir forum sitesidir. Kullanıcıların paylaşımları ve yorumları onaydan geçmeden hemen yayınlanmaktadır. Paylaşım ve yorumlardan doğabilecek bütün sorumluluk kullanıcıya aittir. Forumumuzda T.C. yasalarına aykırı ve telif hakkı içeren bir paylaşımın yapıldığına rastladıysanız, lütfen bizi bu konuda bilgilendiriniz. Bildiriniz incelenerek, 48 saat içerisinde gereken yapılacaktır. Bildirinizi BURADAN yapabilirsiniz.
Page Rank Icon
Bumerang - Yazarkafe
McAfee Site Denetleme
Norton Site Denetleme
www.forumgercek.com Creative Commons Alıntı-Lisansı Devam Ettirme 3.0 Unported Lisansı ile lisanslanmıştır.