Merhabalar
Forum Gerçek üyesi değilsiniz ya da Üye Girişi yapmamışsınız.
Sitemizden tam olarak yararlanabilmek için;
Lütfen Buraya tıklayarak üye olunuz.
Forum Gerçek

Forumları Okundu Kabul Et Bugünkü MesajlarYazdığım Cevaplar Açtığım Konular Kim Nerede
Geri git   Forum Gerçek > Türkiye ve Dünyadan Haberler > Ülkemiz ve Dünya Gündemi

Ülkemiz ve Dünya Gündemi Ülkemizde ve Dünyada yaşanan gelişmelere dair haberler


Cevapla
 
LinkBack Seçenekler
Eski 19.08.13, 08:15   #1
Yönetici

Basakca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Aug 2009
Konular: 2209
Mesajlar: 13,397
Ettiği Teşekkür: 85351
Aldığı Teşekkür: 82865
Rep Derecesi : Basakca şöhret ötesinde bir itibarı vardırBasakca şöhret ötesinde bir itibarı vardırBasakca şöhret ötesinde bir itibarı vardırBasakca şöhret ötesinde bir itibarı vardırBasakca şöhret ötesinde bir itibarı vardırBasakca şöhret ötesinde bir itibarı vardırBasakca şöhret ötesinde bir itibarı vardırBasakca şöhret ötesinde bir itibarı vardırBasakca şöhret ötesinde bir itibarı vardırBasakca şöhret ötesinde bir itibarı vardırBasakca şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Ruhsuz
Standart Hani Sağlık Hizmetleri Parasızdı?

Hani Sağlık Hizmetleri Parasızdı?


Evet hani parasızdı? 2012 yılında, vatandaştan alınan “muayene katılım payı” ve “reçete parası” tutarını biliyor musunuz?

2012 yılında 3 milyar lira (eski para 3 katrilyon lira) reçete parası ve muayene katılım payı adı altında, vatandaşın cebinden çıkıp, devletin kasasına gitti! Bu paranın yaklaşık 2 milyar lirası, muayene katılım payı, 1 milyar lirası da reçete parası. Türk Sağlık-Sen’in araştırmasına göre; 2012 yılında 336 milyon 23 bin reçete yazılmış. Reçete başına 3 lira olarak alınan bu para, yaklaşık 1 milyar TL’yi buldu! Tam rakam 1 milyar 8 milyon 69 bin lira!

SAĞLIK VERGİSİ

Vergi kanunlarında, “sağlık vergisi” adı altında bir vergi yer almıyor. Ancak Sağlık Bakanlığı uygulamasında, “Deli Dumrul Vergisi” gibi bir vergi var. Vatandaşa “Muayene oldun, ver bakalım muayene katılım payı”, deniliyor. Reçete yazılacak vatandaşa ise, “Reçete yazıldı ver bakalım 3 lira reçete parası” deniliyor. Bunun adı “sağlık vergisi” değildir de nedir?

ASMA KABAKÇI GELİYOR

Aşağıda okuyacağınız, Hasan Pulur’un “Asma Kabakçı” fıkrası gibi, sağlık hizmetlerinde de “asma kabakçı” geliyor. Yakında yayınlanacak bir kararname ile şu anda özel hastanelerce, yüzde 90’a kadar alınan “fark ücreti” yüzde 200’e çıkartılacak. Asma kabakçı fıkrasında olduğu gibi, bu günler daha iyi günler!

Asma kabakçı

Timurlenk öğle uykusuna yatmış, bir gürültüyle fırlamış, sokaktan hıyarcı geçiyor; – Taze hıyar, körpe hıyar! Timurlenk kükremiş; – Yakalayın şu herifi, hıyarları münasip bir yerine sokun!.. Hıyarcı başlamış gülmeye; – Ne gülüyorsun ulan? Herif kıkır kıkır; – Nasıl gülmeyeyim, arkadan asma kabakçı geliyor!


Hastalardan toplanan para, gelir vergisi tahsilatının yarısından fazla

Bu da AKP’nin başka bir ayıbı! 2012 yılında, beyanname veren 3.5 milyon gelir vergisi mükellefinin yani konfeksiyoncu, lokantacı, ayakkabıcı, doktor, avukat, bakkal, inşaatçı, otelci, gözlükçü, ihracatçı, mobilyacı, kira geliri elde edenler ve şirket ortakları (kâr payı ve temettü kazancı) vb. gelirler nedeniyle 5 milyar lira gelir vergisi ödemişler. Yanlış okumadınız… Beyanname veren milyonlarca gelir vergisi mükellefi 2012 yılında 5 milyar TL gelir vergisi ödemiş! Hastaneye tedavi için giden vatandaşlar ise 3 milyar lira ödemiş.

ADALETİN BU MU?

Buyurun size Adalet ve Kalkınma Partisi’nin (A) sı yani ADALETİ!… Selda Bağcan’ın “Adaletin Bu mu Dünya İyileri Öldüren Dünya” diye bir türküsü vardı. Bu gün olsa bu türkünün sözleri “Adaletin bu mu AKP” diye yazılırdı herhalde!…

Kaynak


Basakca isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
12 Üyemiz Basakca'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 19.08.13, 10:13   #2
Üye

PRoFessoR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Dec 2012
Konular: 12
Mesajlar: 115
Ettiği Teşekkür: 112
Aldığı Teşekkür: 344
Rep Derecesi : PRoFessoR Karimasını arttırmak için doğru yerdePRoFessoR Karimasını arttırmak için doğru yerdePRoFessoR Karimasını arttırmak için doğru yerdePRoFessoR Karimasını arttırmak için doğru yerdePRoFessoR Karimasını arttırmak için doğru yerdePRoFessoR Karimasını arttırmak için doğru yerdePRoFessoR Karimasını arttırmak için doğru yerdePRoFessoR Karimasını arttırmak için doğru yerde
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Hani Sağlık Hizmetleri Parasızdı?

'Bizim petrol kuyularımız yok ' Tayyip

Halkı yolmaya devam
__________________Herşeyi zamanla unuturken biz bizim unutmuş olduğumuz herşeyinde bizi unutmuş olabileceğini fark etmemiz acıtmayacakmı içimizdeki fark etmiş halimizi..
PRoFessoR isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
4 Üyemiz PRoFessoR'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 19.08.13, 10:34   #3
Abdülmelik Hankendi

Mustafa Akten - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jan 2013
Yaş: 74
Konular: 541
Mesajlar: 2,815
Ettiği Teşekkür: 21794
Aldığı Teşekkür: 11420
Rep Derecesi : Mustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Yalniz
Standart Cevap: Hani Sağlık Hizmetleri Parasızdı?

Yıllar yılı insanlar sosyal sigortalar kurumuna analık, hastalık, meslek hastalığı, yaşlılık primlerini daha maaşlarını almadan bordrolardan kesilerek ödediler. Niçin? Acaba Türkiye gibi sosyal devlet ilkesi anayasasında ilke olarak olmasına rağmen, Akp zihniyetindeki hükümetler sayesinde bir türlü sosyal devlet olamayan devlette, yaşlılığımda üç kuruş parada verseler ekmeği dilenmeden alabilir miyim, çalışırken ve yaşlandığımda hasta olduğumda çok pahalı olan sağlık hizmetlerinden gücümün yetmeyeceği ekstra astronomik bedeller ödemeden tedavi olabilir miyim diye çalıştılar.. Çalışıyorlar.

Eczane kuyruklarından bahsedenler, belki eczane kuyruklarını kaldırdılar ama eczacıları ezilmesi gereken hedef meslek gurubu olarak gördüler. Keza sağlık hizmetlerinin temel direği olan Doktorların çalışma hayatlarına çok derinlemesine müdahale ederek hasta doktor ilişkisini ulvi olmaktan çıkardılar, tüm devlet kurumlarını zorlayıcı tedbirler ile özelleştirmeye, devlet kurumları dışında tedavi hizmetlerine katkı payları verilmesine çanak tuttular, Reçete katılım bedeli, hasta muayene katılım ücreti, ilaç katılım bedeli, ileri görüntüleme tetkiklerinden katılım ücreti alarak sosyal güvence olan sağlık hizmetlerini kısmen paralı hale getirdiler.

Tüm bunlar olmasa bile insanlar pirim ödemese bile sosyal devlet, modern devletin en belli başlı görevlerinden biri sağlık, biri eğitim. biri savunmadır. Türkiye sosyal devlet statüsündemidir? ilkelerinden biride sosyal devlet olan Cumhuriyet ilkelerine sağlık savunma ve eğitim konusunda ne kadar uyulmaktadır.

Ülkemize vaki bir saldırı olursa TSK'nın bu hale getirilmişliği ile nasıl saldırlar def edilecektir. AKP elinde Milli olması gereken eğitimden eser kalmışmıdır?
__________________
Mustafa Akten isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
5 Üyemiz Mustafa Akten'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 19.08.13, 17:46   #4
Müdavim

Insanlikarayan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jun 2012
Konular: 339
Mesajlar: 12,175
Ettiği Teşekkür: 136218
Aldığı Teşekkür: 45169
Rep Derecesi : Insanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Insanlikarayan - MSN üzeri Mesaj gönder
Standart Cevap: Hani Sağlık Hizmetleri Parasızdı?

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi PRoFessoR Mesajı göster
'Bizim petrol kuyularımız yok ' Tayyip

Halkı yolmaya devam

Olmayan bir sey üzerine O zaman ne yasasi cikardilar bu sene Türkiyede?.

Olmayan Petrol Resevlerini dis Ülkelere satmadilarmi?.

Sözünün yeniden dogruya ciktiginin haberinde bile degilsin!.
90´li senelerinden beri süren arastirmalarda, hem Petrol kuyulari hemde Dogalgaz kuyulari tespit edilmisti, bunlarin üzerine büyük Beton döküp, yeniden kapatilmisti!.

2012´den beri takip ettigim olusmalarda, 2013 senesinde cikacak yeni yasalarda dis Mehraklarin önde gelen istekleri yerlerine getirilipte, Yerli Firmalar disarda birakildi!.

Böylelikle Dogal olan Energi Reservleri yeniden disariya satilmis bulundu!.
Iste böyle Türkiyenin Petrol kuyusu yok dediginde hakli oldugunun farkina variyorsun, cünkü AKP onlari Dis Mehraklara yama yapti!.
__________________

-Gurbet Ellerde Aldatılamadı-


Türkiyede
yasamasa bile!.
Ne Mutlu Türk'üm Diyebilene!.
Insanlikarayan isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
4 Üyemiz Insanlikarayan'in Mesajına Teşekkür Etti.
Cevapla

Bu Sayfayı Paylaşabilirsiniz

Etiketler
hani, hizmetleri, lira, milyar, parasızdı, sağlık


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık


İlgili Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Cevaplar Son Mesaj
Sağlık Hizmetlerinde İlave Ücret Alınması | İlave Ücret Alınmayacak Kişiler LaLe Sosyal Bilimler 5 21.03.13 21:36
Acil Sağlık Hizmetleri ve Trafik Kazalarında Ücret Alınmaması LaLe Sosyal Bilimler 1 21.03.13 21:31
Sağlık Hizmetlerinde Muayene Katılım Payı | Katılım Payı Alınmayacak Haller LaLe Sosyal Bilimler 2 21.03.13 21:12
Memurun sağlık hizmetleri belirlendi. Megan Sağlığımız İçin Püf Noktaları 1 04.01.10 11:26


WEZ Format +3. Şuan Saat: 05:03.


Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
SEO by vBSEO 3.6.0 PL2 ©2011, Crawlability, Inc.
Copyright ©2000 - 2018 www.forumgercek.com
Protected by CBACK.de CrackerTracker
Önemli Uyarı
www.forumgercek.com binlerce kişinin paylaşım ve yorum yaptığı bir forum sitesidir. Kullanıcıların paylaşımları ve yorumları onaydan geçmeden hemen yayınlanmaktadır. Paylaşım ve yorumlardan doğabilecek bütün sorumluluk kullanıcıya aittir. Forumumuzda T.C. yasalarına aykırı ve telif hakkı içeren bir paylaşımın yapıldığına rastladıysanız, lütfen bizi bu konuda bilgilendiriniz. Bildiriniz incelenerek, 48 saat içerisinde gereken yapılacaktır. Bildirinizi BURADAN yapabilirsiniz.
Page Rank Icon
Bumerang - Yazarkafe
McAfee Site Denetleme
Norton Site Denetleme
www.forumgercek.com Creative Commons Alıntı-Lisansı Devam Ettirme 3.0 Unported Lisansı ile lisanslanmıştır.